[ xxxzoranxxx @ 01.03.2013. 13:52 ] @
postovani.....imam problem sa asusom G75....
Kada podignem levi ugao, blizi meni (od touchpod-a levo) pola ekrana POCRVENI. umesto crne boje pojavi se crvena.
Isto se desava prilikom podizanja windowsa, vidi se win logo i crvena pozadina....kada laptop stoji na ranoj povrsini sve je u redu...
takodje kad spojim laptop sa tv-om preko HDMI kabla i kad podignem malo levi ugao, samo na laptopu se pojavljuje trepereca crvena boja dok na tv-u je sve ok.
Platio sam racunar papreno, a garancija istekla, pa me je strah da se ovaj problem ne prosiri.
Ne treba biti naucnik pa zakljuciti da je neka konekcija u pitanju, ali KOJA?. Dali neko ima iskustva sa ovim. hvala unapred
Zoran
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2013. 14:02 ] @
Verovatno zeza kabal od monitora. Treba da rasklopis laptop pa da proveis. Mozda si srecnik pa se samo otkacio, a mozda je i pukao.
[ xxxzoranxxx @ 01.03.2013. 16:04 ] @
znate li gde mogu naci uputstvo kako se rastavlja asus rog 75.
[ Binary Mind @ 01.03.2013. 16:59 ] @
Koji je tacno Asus G75 laptop u pitanju? Asus G75 ROG je vrlo sirok pojam. Tacna oznaka bi trebalo da pise na nalepnici ispod laptopa, ili na kutiji ako si je sacuvao. Asus G75 laptopovi i sad postoje sa najnovijim Ivy bridge procesorima, tako da je vrlo bitno da znamo koje su tacne oznake modela i da na osnovu toga vidimo kakve su tehnicke specifiakcije laptopa.
[ xxxzoranxxx @ 01.03.2013. 17:17 ] @
model je Asus G75VW-T1023V kuplen u gigatronu
Intel Core i7-3610QM, 2.3GHz, 8GB (4GBx2) DDR3 1600MHz, 750GB SATA 7200rpm + 256GB SSD, 17.3" LED-backlit TFT LCD FHD+ 1920x1080, NVIDIA GeForce GTX670M 3GB
[ Binary Mind @ 01.03.2013. 17:22 ] @
Da li si 100% siguran da je garancija istekla? Trebalo bi na taj laptop da imas najmanje 2 godine garancije.
[ xxxzoranxxx @ 01.03.2013. 17:43 ] @
ma nisam siguran. trebao sam online da sredim garanciju, a na asusovom sajtu su mi trazili neki kod koji nisam imao....samo racun....juce sam stigao kuci sa broda, tako da nisam imao internet ,osim u rijetkim prilikama kad izadjem sa broda...i tako...mnogo bi mi pomogla neka slika na kojoj se vidi konekcija. nadam se da ne moram sve da raskopam da bih dosao do nje...evo neki dobar sajt na kojem se vidi sve, ali ja i dalje ne znam koja konekcija me zeza
http://computerupgradeking.com...=ASUS_G75VW_Disassembly_Manual
[ Binary Mind @ 01.03.2013. 18:00 ] @
Na zalost moras skroz da rasklopis laptop da bi dosao do dela maticne ploce gde se nalazi konektor na ploci gde je zakacen flet od displeja. Ako nisi verziran sto se tice rasklapnja laptopova, ne bih preporucio ovaj zahvat jer mozes da napravis jos vise stete. Mesto na kome se nalazi konektor je na slici #10 pored desnog ventilatora, ali i pored toga ne mora da znaci da ce manipulisanje sa tim kablom resiti problem. Mozda je problem konektor na displeju a ne na maticnoj ploci ili sam kabl ostecen u kom slucaju treba da se menja. Po opisanom, problem ne mora da bude uopste los kontakt vec i defektna komponenta (flet kabl, konektori, displej, ploca)...

EDIT: Na taj laptop sve jedno imas zakonsku garanciju od 2 godine, ako je kupljen u Srbiji, tako da u svakom slucaju, predlog je da se sam ne petljas, i odneses laptop na reklamaciju. Licno, da je rec o mom laptopu, bih prvo probao da ostvarim garanciju s'obzirom da je rec o laptopu koji kosta kao svetog Petra kajgana.


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 01.03.2013. u 19:15 GMT+1]