[ owim @ 08.03.2013. 11:42 ] @
Nisam uspeo da saznam novu Net ponudu koja startuje 11.marta. MTS je bio najjeftiniji, bojim se da ne postane skuplji ili sa vise ogranicenja kao Telenor od 1.marta. Ne verujem da ce biti jeftiniji.
[ agasoft @ 08.03.2013. 11:53 ] @
Ako nije tajna, gde piše, i šta će biti sa nama na takvim ugovorima?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.03.2013. 16:42 ] @
Pitao sam ih preko društvenih mreža, čim dobijem odgovor veZano za ovo, javljam ovde
[ owim @ 08.03.2013. 17:22 ] @
Izvor info je kol-centar. Raspitivao sam se da predjem na Kontrol mobilni net i rekla mi da sacekam jer se to ukida od 11.marta, kao i dosadasnji Surf paketi i pojavljuju novi. To je bio pripejd operater, nije imala info o novim Surt paketima. Medjutim, od 8-19h (do sada) na postpejd kanalu je "pozovite kasnije, svi operateri su zauzeti" (verovatno su danas iskljucili neplatiše). Isto je i pozivom MTS Express-a, svi zauzeti. Vredno rade kao pcelice za 8.mart. :)

Prosto se bojim da ce novi paketi biti skuplji jer su bili najjeftiniji na trzistu a MTS zeli da poveca prihod.
[ owim @ 11.03.2013. 01:29 ] @
Od danas više ne postoje Kontrol mobilni net i Surf postpejd paketi kakve smo znali do sada. Više info biće dostupno tokom dana na sajtu, za sada samo ovo:

- najjeftiniji novi Surf paket biće 3GB za 690din, što je poskupljenje od 15% (za najmanji paket);
- uvodi se "neograničeni net", tj. smanjenje protoka kad se potroši plaćeni saobraćaj; ne znam da li kao opcija ili podrazumevano.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2013. 15:40 ] @
Novi paketi:

Maksimalna brzina: 42/5.76Mbps
Smanjena brzina: 64/32kbps

Paketi (saobraćaj po punoj brzini), cena:
3GB 690din
15GB 1890din
50GB 3990din

Mobilni net plus (dodatnih 500MB po maksimalnoj brzini):
500MB 300din

Nema podataka o tome kolika je obračunska jedinica.
[ owim @ 11.03.2013. 15:45 ] @
Pojavilo se.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-net-paketi-novo.html

Protok nakon potrosenih GB-a je svega 64kb/s. Koga to zezaju? Em poskupelo, em mora da se plati za "dodatno ubrzanje". Sem toga, vise ne sleduju poruke uz Net paket.

Ukinut je Kontrol mob net.

Kako je ovo konkurentno?

Mod moze da promeni naziv teme u "MTS novi Net postpejd paketi".
[ bachi @ 12.03.2013. 17:49 ] @
A mi koji imamo potpsian stari ugovor i ne pada nam na pamet da ga menjamo i da nam deru još više kožu sa leđa, da li nam ne mogu ništa? Tj. da li i dalje možemo da koristimo stare pakete?
[ marip @ 12.03.2013. 18:19 ] @
Da li na ove pakete moze 50% popusta?
[ casperns2 @ 12.03.2013. 18:54 ] @
Da li moze da se uzme neki paket bez ugovora na 24 meseca.
Znaci da se placa mesecno koliko je predvidjeno za njega u postpeidu ali da moze da se prestane kada god hoces i ne bi uzimao telefon i sklapao ugovor.
[ owim @ 12.03.2013. 22:02 ] @
Citat:
bachi: A mi koji imamo potpsian stari ugovor i ne pada nam na pamet da ga menjamo i da nam deru još više kožu sa leđa, da li nam ne mogu ništa? Tj. da li i dalje možemo da koristimo stare pakete?

Piše na sajtu:
Citat:
Svi postojeći korisnici Surf paketa, Control mobilni Net paketa i Studentskih mobilni Net paketa mogu da nastave da ih koriste ili, ukoliko to žele, po isteku ugovorne obaveze mogu da pređu na neki od Mobilni Net paketa. I tokom trajanja ugovorne obaveze mogu preći na Mobilni Net, ali na paket sa većom pretplatom.

Citat:
marip: Da li na ove pakete moze 50% popusta?

U dopisu koji sam dobio mejlom: može. U odgovorima koje sam dobio u kol-centru, i može i ne može, jer ovde u spisku tarifa nije naveden Surf (novi Surf) paket.
Citat:
casperns2: Da li moze da se uzme neki paket bez ugovora na 24 meseca.
Znaci da se placa mesecno koliko je predvidjeno za njega u postpeidu ali da moze da se prestane kada god hoces i ne bi uzimao telefon i sklapao ugovor.

Naravno, ako je ugovor na neodređeno vreme (bez ugovorne obaveze), tj. ne uzima se modem ili 50% popusta (ako može).
[ owim @ 17.03.2013. 07:37 ] @
- Jos uvek nemaju info na koliko je zaokruzivanje i ne piše na sajtu.
- Nepotroseni saobracaj se ne prenosi u naredni mesec.
- Voice pozivanje i SMS odredjeni su jedinstvenim cenama za postpad koje vaze van paketa.
- Iako su poskupeli, paketi vise ne sadrze ranije ukljucene SMS poruke.
[ urke1000 @ 18.03.2013. 16:37 ] @
Meni i dalje nije jasno kako SVI operateri pustaju 30/40 mbit u paketu a kada se ispuca dozvoljeno uvek ide ponizenje na 64 kbit...

Gledano da se sveda iz bita u bajte to dodje ovako:
40 mbit = 5 mb/s (~5000 kb/s)
64 kbit = 0,064 mb/s (8 kb/s)

i prost primer - skidate mp3 od 5 mb:
-po max brzini gotovo za jednu sekundu
-po neograniceno smanjenoj XD brzini malo jace od deset minuta...

Ne mogu da verujem da mreze ne bi izdrzale minimalan protok od bar 1 mbit tj. 125 kb/s
[ calexx @ 18.03.2013. 16:55 ] @
Kako ti nije jasno? Uvek postoji način da se ima puna brzina, ili doplatom ili uzimanjem skupljeg paketa. Sve to više odgovara operateru nego da pusti neku upotrebljivu brzinu. Ili misliš da im je cilj da svi mi imamo jeftinu uslugu a oni malu zaradu?
[ urke1000 @ 18.03.2013. 17:12 ] @
A i ovako ne kradu dovoljno na svemu ostalom
Najjace je kako se to naziva 'smanjena' brzina, hocu reci preko 600 puta manja kod prelaza sa 40 mbit na 64 kbit, sitnica...

Danas se ni malo 'bogatiji' sajt ne moze ucitati sa 64 kbit.

Ali ono, pisam uz vetar, znam.
[ owim @ 19.03.2013. 21:22 ] @
Evo detalja za nove mobilne postpejd pakete:
- obračunski interval je 1 KB (!) umesto ranijih 100 KB (ako se ne varam).
- neiskorišćeni saobraćaj se ne prenosi u naredni mesec.
- više ne postoji besplatan SMS saobraćaj.
- može ugovor na neodređeno vreme;
- u mejlu od MTS-a dobio sam da može 50% popusta, na 789 više puta rekli da ne može (kao što ni na sajtu nije navedeno);
- sa postojeće postpejd tarife moguće je preći na mobilni net tarifu na istoj kartici, kao i obrnuto; tarifa se menja 1. u mesecu.
- data kartica može da se koristi za voice saobraćaj po sada standardnim postpejd cenama za sve tarife van paketa: SMS poruka u domaćem saobraćaju 3,89 din. SMS poruka u međunarodnom saobraćaju 12,00 din. Minut razgovora u domaćem saobraćaju 7,89 din. Obračunski interval je 60+60 sekundi. Uspostava veze iznosi 6,99 dinara. MMS poruka u domaćem saobraćaju 12,00 din.
[ Hackman @ 19.03.2013. 21:43 ] @
Da li to sa prenošenjem paketa u sledeći mesec važi samo za one koi će tek
podpisati ugovor, ili za sve koi to u paketu imaju.
[ owim @ 20.03.2013. 01:37 ] @
^ Nije moguće preneti neiskorišćeni deo paketa u sledeći mesec, kao što je gore napisano. Ili nisam razumeo pitanje zbog semantičkih i grubih pravopisnih grešaka (koi, podpisati).

Moje pitanje: zar zaista više ne postoji mogućnost da se na novim Mobilnim net paketima proveri stanje sa samog uređaja, USSD kodom ili SMS-om? MTS sajt kaže:
Citat:
Provera stanja - stanje koje se odnosi na preostalu količinu MB u okviru izabranog Mobilnog Net paketa i dodatka Mobilni Net Plus možete pogledati na portalu Moj Telekom.

Provera na Portalu je svakako veće cimanje, kod Telenora je to lepo rešeno, svaki korisnik ide na isti URL, sistem sam očita broj i prikaže stanje. Nema logovanja, kliktanja po portalu...

Usput, Portal me je podsetio da sam na poklon od MTS-a dobio neku pripejd karticu koja se vodi na moje ime i pored stoji:
Citat:
Trajanje kartice: 01.01.0001.



[Ovu poruku je menjao owim dana 20.03.2013. u 03:33 GMT+1]
[ marip @ 20.03.2013. 07:59 ] @
@owin Mozes li dati ovde originalnu poruku sto je odgovoreno oko 50 posto popusta?
[ owim @ 21.03.2013. 21:59 ] @
Konačno imam jasan, zvaničan odgovor MTS-a u vezi sa novim Mobilni net paketom i kampanjom za 50% popusta.

Mobilni net nije u kampanji za 50% popusta sa novim brojem, ali broj koji je već postpaid u nekoj Mix (i sličnoj) tarifi može da predje na Mobilni Net i da se zadrzi popust od 50%. Ugovor je vezan kampanjom, a ne tarifom.
[ marip @ 22.03.2013. 09:41 ] @
Zanimljivo! Koliko je moguce da predjem sa KT koji nije na 50% popustu na neku Mix tarifu sa 50% popustom i onda na NET u okviru ovog meseca (jer kampanja zavrsava u ovom mesecu, zar ne)?
[ owim @ 22.03.2013. 12:47 ] @
^ Odes u poslovnicu ovih dana, pre kraja meseca i zaključiš 50% off ugovor za KT (na 12 ili 24 meseca). Onda dan kasnije (ili sl. meseca, svejedno) opet odeš i tražiš da pređeš sa KT na postpejd Mobilni net. Ako krenu da zezaju, pređi jedan mesec na Mix 400 ili tako neku malu tarifu, a od narednog meseca prebaci se na Mobilni net. Sve vreme ćeš imati 50% off, kao i nadalje na Mobilnom netu.

Ugovor 50% off je vezan kampanjom, a ne tarifom.

Lično ovo nisam jošuradio, ali sam podelio sve info do kojih sam došao!
[ marip @ 01.07.2013. 11:53 ] @
Imam nesto kredita (preko 1000 din) na pripejd broju, da li se ovo moze prebaciti u Net tarifu ali da se koristi kao avans?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.07.2013. 11:57 ] @
Moze.
[ dr.da @ 06.07.2013. 09:46 ] @
Pomoc neophodna ;-)
Ono sto sam zeleo da uradim je sledece:

Hteo sam da predjem sa prepaida(kredit 3200din) na mobilni net 15gb sa 50% off (12 meseci) i Huawie 3251 modem posto je akcija u toku.
Zvao sam call centar i tamo su mu lepo rekli da je moguce preci sa prepaida na mobilni net paket na 12 meseci sa 50% off i da ce se taj kredit zaracunati kao avansna uplata sto je praksa i bila do sada .

E odlaskom u poslovnicu pocinje problem sto sam i ocekivao -\) naviknes se sa mts-om uvek nesto ovi po poslovnicama zezaju.
Cim sam joj rekao sta hocu ona je rekla ne moze ,(tipa to nije data kartica) na sta sam joj ja rekao imam potvrdnu info iz 789 da moze. Nakon konsultacije sa nekim , ispalo je da moze, kad je pocela da unosi u sistem ponovo je ispalo da ne moze , pa se opet konsultovala da moze , i onda je nastao problem .
Sistemski ona nije mogla da nadje taj prebacaj sa prepaida na mobilni net sa 50% off. Cak se i tu pricu umesao sef.Posto je bio petak vece nisu mogli da zovu tehnicku podrsku da se konsutuju.
E sad ako neko ima iskustva sa tim bilo da je radio taj prelaz ili zna kako se to radi bio bi veoma zahvalan.
Oni mogu da urade prelaz sa prepaida na net paket ali bez popusta i bez ugovorene obaveze i bez modema
(mogu i na ugovornu obavezu sa modemom ali bez popusta) sve to imaju u sistemu ali sa 50% off nemaju .

napomena : ponudili si mi da me sada prebace sa prepaida na net paket 3gb bez obaveze i modema pa da pred kraj meseca odradim prelaz na net 15gb sa 50% off na 12 meseci i modemom koji ce stupiti na snagu 1 avgusta , i racun za jul mesec bi bio proporcionalan broju dana (da zaokruzimo na tih 690 din)i sve bi se to oduzelo od avansa.
sad tu ima i podvarijacija tipa da cekam kraj meseca 28 odradim prelaz na net 3 gb bez obaveze pa sutradan odradim prelaz na net 15 sa 50% na 12 meseci da bi mi julski racun onda bio samo ta 3 dana (znaci negde oko 70 din).
ako odaberem prvu opciju imam net nemam modem i sta je 3 gb
druga opcija ostajem bez neta ceo mesec posto idem van bg gde mi treba net nemam opciju za drugi net plus sto se moram vracati u Bg da sve to uradim jer tamo gde idem nek mi je bog u pomoci ako oni to budu znali da urade.
Cudno je da mogu da urade sve te prelaze a ne mogu sistemski da urade prelaz na 50 %.

Otisao sam i do druge poslovnice tamo su bili znatno ljubazniji i vise iskusniji .(rekli su da moze prelazak uvek sa prepaida na net i nema tu veze data kartica i ostale stvari jer sve su to iste kartice samo sto sistemski se na njima ukljucuje data a iskljuci voice mada i to moze da se ukljuci zavisno sta ko hoce -) ali to nije bitno jer meni treba samo data na toj kartici)
Ali i oni su naisli na isti problem jer nije mogla da sistemski odradi prelaz sa prepaida na net sa 50% off .
Ostalo je da cekamo tehnicku podrsku u ponedeljak da vidimo sta ce oni reci a i to je pitanje ko ce se javiti u toj tehnicki podrsci da li neko ko je revnostan i znati da li je to ikako moguce ili neko ko ce me sto pre skinutu sa vrata -)). Retki su oni koji vole da se suoce sa problemom i da ga rese(generalno govoreci)/
ps. odavno nisam pisao postove mada redovno pratim ovaj forum tako da pozdravljam te starosedeoce slobodana i owima ;-)

[ owim @ 06.07.2013. 14:11 ] @
^ To što želiš je legitmno i spada u njihove usluge, ali aplikacija ne može da prihvati. Pošto ti treba net ovog meseca (jula), pređi sa pripejda na 3GB mobilni net prenoseći avans i bez ugovorne obaveze (ugovor na neodređeno vreme). Dobićeš 3GB za jul a platiti proporcionalno broju dana. Kada ti sistemski puste broj i pojavi se na MojTelekom portalu (do 24h) opet idi u poslovnicu i traži da na tom broju potpišeš aneks ugovora 50% i da ti promene paket na 15GB počev od 1. avgusta. 50% će početi počev od računa za avgust.

Možeš da probaš da sve ovo uradiš u jednom odlasku, bez cimanja (verujem da može), jedino što nećeš imati 50% za jul i nećeš imati 15GB za jul (sem ako ne platiš punu cenu).

Good luck!
[ owim @ 09.07.2013. 10:16 ] @
p.s. Naravno, možeš odmah da potpišeš ugovor na 12 meseci bez popusta da bi dobio modem za dinar, i onda odmah (ili 2 dana kasnije, ako baš mora) potpišeš aneks tog ugovora za 50% popusta. Javi šta si uradio!
[ dr.da @ 09.07.2013. 17:25 ] @
E pa odradjeno je danas mada ni sam jos ne mogu da verujem da je sve uradjeno ;_)
Odradjen je prelaz sa prepaida na mobilni net 15Gb sa 50% off na 12 meseci .
Sistem je odradio sve e sad nadam se ce sve biti kako treba kad mi stigne racun u avgustu ...
Izgleda da su ovi iz tehnicke odradili sta su trebali da sistem prihvati to .
Mada u svakoj poslovnici koju sam prosao niko do sada nije odradjivao taj prelaz sa prepaida na mobilni net sa 50%.
I sve to sam odradio u poslovnici u Indjiji posto sam bio u tom gradu i svratio da proverim da li su ovi nesto iz tehnicke odradili i sa tim deckom koji tu radi odradili smo sve korak po korak i zavrsli na moju srecu ;-)))

Sto se tice neta :
-modem je Huawei E3251 DC testirao sam ga i dobio 20mbit/s i 3mbit/s, download je isao do 2MB/sec.

-modem je zakljucan na mts mrezu (ako neko zna kako da se okljuca neka javi ;-))
-do kraja meseca imam 15gb a racun ce biti proporcinalan broju dana
-za novu karticu naplatili su mi 200 din koje ce biti kroz prvi racun naplacen.
-ugovor je na 12 meseci i zanimljivo je sto na prvoj strani ugovora nema kao kod postpaid gde vam pise da je popust na 12 ili 24 (ima samo mobilni net 15gb 50% popust) nego u clanu 6 ugovora je naglaseno da je minimalno koriscenje paketa 12 meseci i da tokom tih 12 meseci ne mozes da smanjujes paket na nizi i da 15 dana pre isteka ugovora moras podneti zahtev za raskid ugovora. To me je malo zbunilo ali proveravali smo i tako to ide na net paketima i procitao sam ceo ugovor pred njim da se slucajno negde nije zadenula greska da ne bude 24 kasnije -)))
-staru prepaid karticu su mi veoma brzo deaktivirali a novu aktvirali sa istim brojem koji sam imao
na tom broju mi je aktivna i data i voice i sms chanel mada cu ja nju da koristim samo za net l_)))
-dobro si napomenuo za taj telekom portal , aktivirao sam ga i vidim da su tu odradili vidi se kartica i da je na mobilni net paketu 15gb
cak tamo mogu da pratim potrosnju mb i koliko je preostalo, mada steta sto nije kao kod vipa ili telenora provera stanja , mada znajuci da racun ne moze biti veci od tih 1890 tj 945 sa popustom miran sam ;-)
-cak obavestavaju na tel ili mail kad potrosis tih 15 mb

Na kraju ostaje da sacekam racun i da vidim da li je prenos kredita sa prepaid broja odradjen kako treba i uzet kao avans i da racun u avgustu bude sa 50 %.
E da javicu kakav je net u Bg i u mestima gde ga budem koristio , sad je vreme da idem da se pakujem i odem na odmor ;-)

p.s. kad malo razmislim da je neko drugi bio i trazio ovo sto sam ja trazio(mnogi ljudi nisu upuceni u svet mobilne tehnologije) i kad se setim tih radnika mts koji odmah na prvu loptu kazu ne moze ida covek mora uvek da se bori za ono sto zeli dodje vam da ..... ali postoji to ali ,ipak ima ona sacica dobrih ljudi koji su spremni da se suoce sa problemom i rese ga

owim do sledeceg slusanja ;_) pozdrav
[ kaozar @ 26.07.2013. 17:53 ] @
@dr.da
Bas razmisljam ovih dana da odem do neke poslovnice, da mozda potpisem ugovor za ovu mts net promociju. Pa eto, znacio bi mi neki utisak, kako si zadovoljan ovim modemom i netom uopste? Posebno me interesuje okolina Bg-a. Naravno, neka se ne ustrucava sa komentarom bilo ko sa nekim skorasnjim iskustvom. I ako neko slucajno zna, da li bi mogao da se potpise ugovor na net15, pa da se onda u toku ugovora "skakuce" povremeno, po potrebi, na net50?
[ owim @ 27.07.2013. 19:54 ] @
MTS ima najbolju 3G pokrivenost od svih operatera. Meni super radi tamo gde mi treba -- u letnjoj kuću na Dunavu i na nekoliko lokacija u gradu (BG). Tarifu menjaš kao i svaku drugu postpejd tarifu, po želji, prvog u mesecu, sa Net3, na Net50, pa Net15, bez uslovljavanja. Jedino, još uvek mora lično u poslovnici. Potrudi se da potišeš 50% ugovora na 3GB netu, da bi po potrebi mogao da se vratiš na taj paket (ne može paket niži od onoga s kojim se potpisan ugovor).
[ Slobodan Milivojevic @ 27.07.2013. 20:52 ] @
Osim ako mu nije cilj da dobije onaj bolji modem za 1 dinar.
[ kaozar @ 28.07.2013. 09:04 ] @
Hvala owim i Slobodane. Da, idem na to da uzmem bolji modem. Jos samo da pitam, zaboravio sam da pitam prosli put - da li ima nekih ogranicenja sa koriscenjem ovog neta, sem naravno kolicine predvidjene paketom? Mislim na torrent sajtove na primer, i da li se sabira jednako ostvareni download i upload do granice paketa? Mozda malo cudno pitanje ali posto znamo sa kim imamo posla i kakve ideje znaju da imaju (u ranijem postu ove teme sam video da su ranije imali obracunski interval od 100kb), nije zgoreg da pitam.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.07.2013. 09:19 ] @
Sabira se ukupno ostvaren download i upload.
[ dr.da @ 28.07.2013. 21:33 ] @
Nema ogranicenja, radi torenti , sve radi -))
Ja sam zadovoljan netom vec sam napisao u prethodnom postu koje sam brzine postizao.
Znas kako uzmi net15 na godinu i taj modem kao ja ipak je dual channel , takav modem je u vipu preskup a ovde samo dinar.
I uvek ti mozes da ides na net 50 kad ti zatreba u toku nekog meseca i da se vracas na net15.
I veruj mi da brzo ode tih 15 kad je brzina dobra narocito ako hoces da skidas nesto =0)
tako da tih 50 je sasvim zadovoljavajuci ali ipak je bolje ovo imati kao pomocni na tih 15 i neki klasicni gde mozes da skidas neograniceno =___))
Kao sto je vec receno paket kad se promeni uvek vazi od 1 u mesecu i mozes da menjas svaki mesec dana paket.
pozz
[ kaozar @ 29.07.2013. 11:33 ] @
Jos jednom, hvala svima. Proverio sam signal na selu gde cu ga najvise koristiti, dobar je, i na sve to moj utisak da ste svi realno zadovoljni - sve u svemu, uzimam definitivno! Javicu ako bude nekih novih detalja u celoj prici... Pozdrav.
[ dr.da @ 07.08.2013. 13:37 ] @
"Na kraju ostaje da sacekam racun i da vidim da li je prenos kredita sa prepaid broja odradjen kako treba i uzet kao avans i da racun u avgustu bude sa 50 %."
sve je kako treba ;_)
modem 1 dinar,
kartica 200 din
racun proporcionalno broju dana od dana aktivacije umanjen za 50%
i sve skinuto sa avansne uplate.
[ ekof9 @ 07.08.2013. 19:07 ] @
^ Eto, jednom da i oni odrade kako treba. :)
[ Saša Nikolić @ 13.08.2013. 20:59 ] @
Citat:
dr.da:
. . .
Sto se tice neta :
-modem je Huawei E3251 DC testirao sam ga i dobio 20mbit/s i 3mbit/s, download je isao do 2MB/sec.

-modem je zakljucan na mts mrezu (ako neko zna kako da se okljuca neka javi ;-))
-do kraja meseca imam 15gb a racun ce biti proporcinalan broju dana
-za novu karticu naplatili su mi 200 din koje ce biti kroz prvi racun naplacen.
. . .

Već duže vreme koristim mts internet i to sa pripejd karticom na otključanom modemu i savršeno radi. U svim gradovima, manjim opštinskim centrima, u mestima pored važnih saobraćajnica. . . 3G signal je odličan.
E sad, imam nekoliko pitanja:
1. Planiram da pređem sa Kontrole troškova 1000 sa 50?% ( ugovorna obaveza ističe u decembru) na Mobilni net 15gb sa 50% popusta. Da li je ovaj prelaz izvodljiv?
2. Ako je prelaz moguć, kada bi po vama bilo najbolje da to odradim? Odmah ili zadnjeg radnog dana u avgustu?

Dobro bi mi došao svaki savet.

p.s. Huawei modemi su laki za otključavanje i preporučujem ih svima. Imaju slot sa memorijsku karticu, pa mogu da služe i kao dodatna memorija. Dr.da pošalji mi na pp petnaestocifreni IMEI broj modema ( nalazi se na originalnoj kutiji, na poklopcu ili pored slota za karticu ), pa da rešimo problem sa otključavanjem.
[ ekof9 @ 14.08.2013. 13:55 ] @
^ 1. Moguc je prelazak na paket sa vecom pretplatom od inicijalne.
2. Poslednjeg dana u mesecu.
[ dr.da @ 14.08.2013. 16:40 ] @
Sasa:

sad modem nije uz mene , cim budem kuci saljem ti imei , otkljucao sam huawei e1550 i alcatal x500d modeme koji koriste drugare ali ovaj moj
nigde nisam uspeo da nadjem na netu dzabe da se otkljucaju .. tako da ako budes mogao da nadjes taj unlock code bice super -)))

E sad taj tvoj zahtev moj ti je savet prvo nazovi 789 i pitaj ih da vidis sta ce oni reci ,
pa onda otidji do poslovnice da vidis sta ce ti oni reci i da li mogu sistemski da ti odrade to ,(poslovnica u uscu oni imaju bolju uvid )
i na facebook stranici mts postavi pitanje isto ...
e sad promocija ti istice za net sa popustom do 31.08 da li ce je produzavati videcemo mada ostale promocije su produzili do 31.12 .

Ako uspes to da odradis onda ce ti za avgust biti naplaceno 500 din za kt 1000 sa 50% , prelaz odradis sada odmah ces imati 15 gb i racun proporcionalno broju dana plus kartica 200 din i modem 1 din , a ako odradis zadnji dan onda ce ti racun za mobilni net biti manji u tome je jedina razlika. Vidim da nemaju ovog brzog modema E3251 po poslovnicama (negde je i ostao )pa ako i njega juris onda bolje pogledaj sada ... onaj e173 imaju .

javi sta si uradio '=)
pozz
[ Saša Nikolić @ 14.08.2013. 20:21 ] @
Još nisam definitivno odlučio šta ću i kako ću. . . najverovatnije ću sačekati 30. avgust da vidim da li će produžiti promociju. Ako je produže, neću žuriti. Imam dosta megabajta na Kontroli troškova, a i na pripejdu dobijem po neki megabajt, taman koliko mi treba kad koristim mobilni internet. Imam ja i WiFi konekciju :) snalazime se.

Što se tiče modema, isprobao sam i Huawei E1552 i E173. Nikakve tu razlike nema, iako piše da je E171 brži. Gledao sam filmove i sa jednim i sa drugim. Nije tu toliko važan protok, koliko je važan kvalitet i vrsta signala. Ako si u kraju gde ima samo 2G signal za internet preko telefona,ni najbolji modem ti ne može obezbediti brz prijem. A ako si u zoni koja je pokrivena sa HSDPA ili WCDMA signalom, svejedno je koji modem imaš. Stavljao sam i pripejd i Data kartice i sve je isto, ako postoji 3G signal. Mislim da se kod modema više radi o novijim tipovima, koji su samim tim i brži, ali razlike između Huawei E1552 i E171 nema, pood uslovom da je pokrivenost signalom ista. Možda to ima značaja, npr. kod igrica ili kod preuzimanja filmova koji dugo traju. Mislim da Mobilni internet nije dobar za takve stvari, jer se ne isplati. Ne tvrdim da sam u pravu. Moja iskustva su takva.

E sad, taj tvoj modem verovatno ima i Voice funkciju. One su skrivena na E1552 i E171. Nikada nisam uspeo da sredim da mi modem služi i za razgovore. Na univerzalnom Huawei programu postoji numerička tastatura za biranje brojeva, ali ni jedan od mojih modema nema tu funkciju. Zaključane su ili skrivene.

Kaži mi samo, kad u svoj novi modem E 3251 staviš Telenor ili VIP karticu, traži li ti unlock cod? Trebalo bi da traži, ako nisu menjali softver. Svi Huawei modemi su isti. Otključavaju se preko IMEI broja, pri čemu tip modema i operater na čiju je mrežu zaključan nemaju nikakvog značaja. Tako je bilo do sada.
[ dr.da @ 14.08.2013. 21:45 ] @
Da zakljucan je , probao sam ga ja odmah cim sam ga dobio ali trazi unlock code....
i na mojoj data kartici sve imam i data i voice aktivno a pristupna apn je 3gnet
e sad kroz samu aplikaciju mogu samo net i sms a voice najverovatnije mora kao sto si napomenuo taj huawei program posto
u ovom mts su blokirali ali meni voice i ne treba samo net '=_)
[ Saša Nikolić @ 15.08.2013. 08:35 ] @
Ako ti traži unlock cod kad staviš karticu drugog operatera, onda nema problema. Daj mi petnaestocifreni IMEI broj i lako ćemo naći osmocifreni cod za otključavanje. Kad otključaš modem, moraš ručno ukucati podešavanja za novu mrežu. APN neće biiti isti kao sada. APN za Telenor je net, za VIP vipmobile, za MTS pripejd gprswap ili gprsinternet.

Kad odeš na letovanje u CG, Grčku. . .njihove mreže imaju svoje APN pristupne tačke. Pre odlaska, pogledaš na netu ponudu njihovih operatera za mobilni internet. Kad stigneš tamo, kupiš karticu, podesiš modem i. . . uživaš. Pretprošle godine se za 50 centi kod crnogorskog Telenora mogao aktivirati net za dan: 100mb i 30 sms poruka za mreže u Srbiji. Kupiš dve kartice, aktiviraš net za dan na obe i za 1 evro imaš 200mb i 60 poruka za mreže u Srbiji. Surfuj i kucaj poruke sa modema, a oni neka ti pišu na tvoj srpski broj . . . Još jedna napomena: kad taj modem instaliraš na novi komp, pojavljivaće ti se po default-u samo podešavanja za MTS, a za sve dguge mreže moraš uvek ručno podešavati profil.

Što se tiče voice funkcije, ljudi koji koriste modeme na mrežama iz Nemačke imaju i tu funkciju. Uvek mi je bilo žao para za kupovinu jednog takavog polovanog modema. Postoji način da se i na našim modemima to sredi, ali kažu da bi taj postupak onemogućio korišćenje modema kao USB sticka. Navodno, postoji rizik da memorijska kartica koju možeš dodatno staviti u za to predviđeni slot, ne bi radila. Imam već dva modema i ako od MTS-a dobijem još jedaan, eksperimentisaću sa starim modemima. Meni je bitnije da mi modem služi i kao USB memorija.
[ dr.da @ 16.08.2013. 10:32 ] @
Sasa:
HUAWEI E3251s-2
IMEI: 862465011036797

[Ovu poruku je menjao dr.da dana 17.08.2013. u 01:16 GMT+1]
[ Saša Nikolić @ 16.08.2013. 13:32 ] @
Dr.da imaš sve na pp :)
[ calexx @ 16.08.2013. 14:18 ] @
A nešto za Huawei telefone? Hoću da dam ovaj U8500 sestriću a on nema 064 pa da ne jurim da mi ko zna ko otključava. Tražio sam par puta ali me uvek prebaci na otključavanje modema.
[ Saša Nikolić @ 16.08.2013. 15:15 ] @
Ako znaš IMEI broj telefona i ako IMEI broj sadrži 15 cifara, onda bi možda mogao da pokušaš sa codom za Huawei modeme. Za sve modeme postupak dobijanja koda je isti. Možda to važi i za telefone.

Ukoliko to ne pomogne, onda je flešovanje jedini način da se to reši, a to rade profesionalci u servisima na posebnim uređajima.
[ dr.da @ 16.08.2013. 20:20 ] @
Nije ti dobar unlock code , taj isti code sam i ja dobio preko mog kalkulatora za huawei E1550 ali on ne otkljucava ovaj model.
Ostalo mi je jos 9 pokusaja -))) mada meni je bitno da ja mogu da trosim ovaj moj 15 gb , ovde nemam wifi , u bg ga imam i to 2 mreze -)).. tamo ga necu ni koristiti takoreci ..

Pokusao sam ja po netu da nadjem neki kalkulator ali za ovaj nema jos uvek vidim, nude otkljucavanje preko nekih sajtova ali placa se...Nije zurba imam pomocni huawei E1550 za moje potrebe otkljucan ...
Za godinu dana moci ce i ovaj da se free otkljuca , tek je izasao na trziste ..
Tako ja bilo slicno i sa alcatel x500d modemom nigde nije moglo u pocetku , nakon godinu sam nasao na jednom forumu i poslali su mi unlock code.. posto drug koristi vip postpaid net 40gb ..

Hvala na pokusaju ako ikad slucajno naletis na kalkulator ili na nekom forumu gde su poceli sa otkljucavanjem ovog modema javi ;-))

"Sto se tice neta :
-modem je Huawei E3251 DC testirao sam ga i dobio 20mbit/s i 3mbit/s, download je isao do 2MB/sec."
e to je kad sam ga testirao u bg , u Indjiji je isao do 15mbit/s i 3mbit/s bio sam ...e ovde varira (zlatiborski okrug )
ali ide do 15 uvece malo uspori ... i on pristupa Sasa samo preko pristupne APN: 3gnet , ostale ne prihvata
e kad sam ubacio prepaid karticu i kontrolu troskova , sve te kartice(apn:gprswap i gprsinternet, nece 3gnet) se konektuju na DC HSPA+ mrezu ali brzine idu do 10 mbit/sec ..
Licno iskustvo ja sam zadovoljan i modemom i MTS , nekad sam koristio ovde ali tad je bio modem E1550 aktuelan i nikad nije mogao preko 2mbit/s i varirao .. ipak je mts odradio dobar posao sa brzim netom samo sto ti treba jaci modem da bi korisito sve beneficije brze mreze i da si blizi baznoj stanici i da nije preopterecenost..ali ta 3 mesta gde mi je bitno da ga imam radi sve kako treba ...
Kod druga koji ima vip mobilni net i taj alcatel modem on je 21mbit/sec ( teoretski ali u praksi nije prelazio 11mbit/sec -1,4MB download plus varijacije ipak je modemE3251 bolji da sam ga otkljucao testirao bi i vip mrezu u dual channel modu da vidim da li bi bas isao preko 20mbit koliko su se hvalili njihovom mrezom -))

Teorija i praksa ;_)):sacekacemo 4G jednog lepog dana ;-))suncanog
"Cela Telenor 3G mreža podržava HSPA+ 42 Mbps tehnologiju. Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 42 Mbps na downlink-u i 5,76 Mbps na uplink-u. To će omogućiti korisnicima da pretražuju internet realnim brzinama u proseku od 10-20 Mbps i oko 1 – 3 Mbps na uplink-u sa modemom koji podržava HSPA+ 42Mbps tehnologiju"
pozz

[ Saša Nikolić @ 16.08.2013. 21:10 ] @
Evo tek sad vidim da IMEI broj tvog modema ima 16 cifara. Jesi li ti to dobro video ili si pogrešno otkucao? Ako nema greške u IMEI broju, onda idemo na plan B.

Preuzmi sa ove adrese Huawei mobilni partner ( http://www.huaweidevice.com/wo...y=software&softid=NDcxMjQ= ). To je univerzalni program za sve Huawei modeme. Dobićeš plavi interfejs i sve se isto podešava kao na modemu E1550. Kad instaliraš Huawei partner stavi MTS-ov modem kao i obićno.Probaj da li radi sa MTS karticom. A onda stavi karticu nekog drugog operatera. Ako ti zatraži unlok kod, nemoj ništa kucati. Neće moći bez koda.



Čudi me da su se prijatelji iz MTS-a potrudili da zaključaju svoje modeme. Nisam skoro obnavljao znanje o otključavanju istih.
Plan C je flešovanje, sa novim softverom, ali to bio bio rizik za takav modem. Javi ako ti uspe. :)

[Ovu poruku je menjao Saša Nikolić dana 16.08.2013. u 22:23 GMT+1]
[ dr.da @ 17.08.2013. 00:22 ] @
ispravio sam imei mora da sam u brzini ubacio i tu 16 nepostojecu ..

e sada probao sam u kalkulatoru za huawei tel sa tim prepravljenim dobio sam
Flash: 48066049
Unlock: 48877423 ali ga ne prihvata jos 8 .. pokusaja ostalo ..

plan b trazi code i
plan c previse je rizicno da se igram sa njim sada toliko ;-)
[ Saša Nikolić @ 17.08.2013. 08:59 ] @
Trenutno nemam ideju kako da otključam taj tvoj modem preko IMEI kalkulatora. Vidim na netu, da je modem E3251 MTS među prvima u svetu uneo u svoju ponudu. Ima još načina za otključavanje. Postoji program DC unlocker. Preuzmi ga sa stranice ( https://www.dc-unlocker.com/downloads/DC_unlocker_software ).
Podržava E3251. Proverio sam. Probaj sa ovim programom. Ništa ne gubiš.
[ Saša Nikolić @ 19.08.2013. 12:42 ] @
Jedan mali info koji nekom može da koristi, a još nije objavljen na zvaničnom sajtu MTS-a: Produžena je akcija 50% popusta za Mobilni net

5, 15 i 50 GB i važi do 31.12.2013. godine. Oni koji bi da potpišu ugovor i dobiju modem Huawei E 3251 mogu da saćekaju

da se isti pojavi u nekoj poslovnici MTS-a ili na webshop-u.
[ sikili @ 23.08.2013. 13:02 ] @
jesi li siguran da je 5 - 15 - 50 g
Do sada je reklama bila za 3 - 15 - 50g
690 din - 345 din sa 50% za 3giga.

Da li se ova kartica moze ubaciti iz modema u mobilni telefon i koristiti za internet ?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2013. 14:04 ] @
Moze, samo treba podesiti drugi APN: 3gnet
[ Saša Nikolić @ 23.08.2013. 20:30 ] @
Citat:
sikili:
jesi li siguran da je 5 - 15 - 50 g
Do sada je reklama bila za 3 - 15 - 50g
690 din - 345 din sa 50% za 3giga.

Da li se ova kartica moze ubaciti iz modema u mobilni telefon i koristiti za internet ?


Izvinjavam se zbog greške. Nije 5Gb nego 3Gb. Paketi su isti kao i do sada, samo je promocija produžena do 31.12.2013. Trebalo je da potpišem ugovor, pa sam odustao zbog produženja promocije.

Svaka kartica za net može da se koristi i u telefonu i u otključanom modemu. Ne znam samo koliko se ispalti stalno menjati kartice u telefonu zbog neta, ali je izvodljivo. Evo podešavanja za sve mreže:

1. Podešavanja za Vip

APN: vipmobile
Pristupni broj: *99#
Korisničko ime: vipmobile
Lozinka: vipmobile

2. MTS- pripejd

APN: gprsinternet
Broj: *99#
Korisničko ime: mts
Lozinka: 064

3. Telenor pripejd-postpejd

APN: internet ( probati i drugi APN: net)
Broj: *99#
Korisničko ime: telenor
Lozinka: gprs
APN kod Telenora može da bude: internet ili net. Probati i jedno i drugo, pa ostaviti bolje. Ako je APN net, onda korisničko ime i lozinka mogu ostati prazni.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2013. 23:09 ] @
Za mts postpaid DATA kartice se koristi APN: 3gnet
Za mts prepaid DATA kartice se koristi APN: prepaidnet

Za mts prepaid / postpaid VOICE kartice se koriste APN: gprsinternet i APN: gprswap

username i password kombinacija je ista za sve kartice:
USER: mts
PASS: 064
[ sikili @ 26.08.2013. 07:01 ] @
Da li se moze MTS net 3 giga, uzeti na postojeci broj i karticu u telefonu ?
[ Jbyn4e @ 26.08.2013. 16:47 ] @
Ako je DATA kartica, onda valjda da. Ali pretpostavljam da ne koristiš DATA karticu u telefonu.

Za postpaid imaš tarifne dodatke:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/tarifni-dodaci.908.html
tj. 3GB ti je 960 din.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.08.2013. 17:06 ] @
Ako pitaš, može li se sa običnog (voice) paketa preći na Mobilni Net paket - odgovor je da.
[ sikili @ 27.08.2013. 07:26 ] @
ne, na istu sim karticu mislim na koju imam svoj broj 064xxxxxxx sa (mix 750 )da se doda i net 3 giga.
Taj 3giga je 690 a sa popustom od 50% doje 345 din.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2013. 08:36 ] @
To ne. Pogledaj tarifne dodatke... jedino oni imaju smisla u vezi toga sto hoces.
[ Jbyn4e @ 27.08.2013. 16:19 ] @
DakleM, kao što sam i rekao, u toj varijanti imaš 3GB za 960 din.
[ owim @ 29.08.2013. 14:04 ] @
Produženo trajanje promocije 50% popusta na Mobilni Net. Bilo je do 31. avgusta, sada na sajtu stoji:

"Iskoristite povoljnosti ove promocije i do 31. oktobra 2013 godine, izaberite Mobilni Net paket po svojoj meri!"

http://www.mts.telekom.rs/inde...ni-mobilni-net-upola-cene.html
[ kaozar @ 02.10.2013. 19:23 ] @
Uzeo sam paket pre neki mesec, odmah nakon dopisivanja na ovoj temi i od tad ga koristim prilicno zadovoljno. Ali sad vec neko vreme primecujem veliko usporavanje downloada. Najvise ga koristim u vecernjim satima i neki put, pred spavanje, ostavim nesto da mi skine. Ono sto sam primetio jeste da se stvarno muci sa protokom oko +- 150kbps sve do ponoci. Posle ponoci naprosto "progleda" i otvara sajtove uporedo bez problema. Inace, konstantno imam pun HSDPA signal i podesen je na WCDMA only. Da li jos neko ima iste simptome? Da li je do njih, da li su uveli neka ogranicenja?
[ synn @ 04.10.2013. 10:23 ] @
Citat:
Jbyn4e:
DakleM, kao što sam i rekao, u toj varijanti imaš 3GB za 960 din.



Ali tarifni dodatci ne idu sa 50% popusta :(
[ Jbyn4e @ 05.10.2013. 08:09 ] @
Dodaci. Ne dodatci.

Pa ne idu, nisu ni oni ludi.

Imaš varijantu ili dodatak, bez 50%, ili paket sa 50% sa drugom karticom. Nema trećeg čini mi se...
[ ThePersistent @ 23.10.2013. 20:17 ] @
Trazim koji net da uzmem,kao student,i do sada mi se izbor svodi na mtsov paket od 15gb za 945din
Ja bih ga uzeo na god. dana ali u poslovnici mi kazu da je onda modem 1000din? A dve god. mi se cini suvise dugo...

Da li da uzimam mts ili da razmislim ipak o nekim drugim provajderima? Stanujem u Takovskoj,kod RTSa,trebalo da ima dobar signal,zar ne?\

Koja je vasa preporuka?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.10.2013. 21:32 ] @
Za te pare (sa popustom) mislim da nemaš bolji paket, mada pogledaj kod Telenora mislim da u ovim novim paketima ide prvo smanjena brzina na 256kbps (jos tolko gigabajta kolko si imao u paketu) kad potrošiš saobraćaj, pa tek kasnije na 64kbps.

Mada jesu skuplji (nema popusta 50%).
[ ThePersistent @ 23.10.2013. 22:27 ] @
pa sta mozes da radis sa 256kbs? :D
kao i da nemas net..
[ Jbyn4e @ 24.10.2013. 17:05 ] @
Pa da, ako želiš skupi modem...

Traži ti ovaj...
http://www.mts.telekom.rs/inde...dem-huawei-e173-hsdpa-usb.html

[ ThePersistent @ 24.10.2013. 20:27 ] @
Aha,sad vidim da imaju vise modema...
Pa kakav je taj jeftiniji? Jel samo razlika sto moze do max 7mbs da bude brzina,a kod ovog 42mbs?


I jos jedno vazno pitanje, posto imam njihov net na mobilnom(mix net 750,fon je naravno android),da li ce mi sa modemom biti ista brzina kao na mobilnom?
[ Jbyn4e @ 24.10.2013. 21:34 ] @
Veerovatno je ta razlika... ali ništa te ne košta da njih pitaš pa da nam preneseš....

Brzina na mob. zavisi i od mobilnog... otkud znam kakva ti je brzina?
[ ThePersistent @ 24.10.2013. 23:32 ] @
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100 - WT19i
HSDPA 850 / 1900 / 2100 - WT19a
za mobilni

a kad ga povezem na laptop i pokrenem speedtest brzina nikad nije ispod 200-300 kB/s,nekad ide i preko 500 kB/s...nije extra brz,ali odradi posao...ali zato u nekoj zgradi ili negde na otvorenom cesto je EDGE,sto ce reci bas spor :D
[ ThePersistent @ 04.11.2013. 19:53 ] @
Uzeo paket danas paket od 15GB na 2 godine i vrlo sam zadovoljan za sada :)
Jedina mana sto cu brzo potrositi

A brzina je extra u ovo vreme

[ Saša Nikolić @ 10.01.2015. 21:19 ] @
Imam jedno pitanje vezano za najnovije MTS net pakete i mogućnost prelaska sa Net paketa na drugi postpejd paket. Trenutno su aktuelni sledeći paketi:

Mobilni Net S ( 5 GB )- uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 699,00, uz ugovor na 24 meseca 449,00 din.

Mobilni Net M ( 10 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 1.199,00, uz ugovor na 24 meseca 749,00 din.

Mobilni Net L ( 20 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 1.499,00, uz ugovor na 24 meseca 999,00 din.

Mobilni Net XL ( 50 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 2.199,00, uz ugovor na 24 meseca 1.499,00 din.

Situacija je sledeća:

Treba mi net i zbog razlike u ceni odlučujem se za potpisivanje ugovora na 24 meseca. U pitanju bi bio najmanji Net S paket koji mesečno košta 449 dinara. I sad ide glavno pitanje: Posle godinu i nešto dana shvatim da mi ta ponuda ne odgovara. Mogu li sa ove Net S tarife da pređem na neku drugu tarifu sa većom mesečnom pretplatom, npr. na Kontrolu troškova 1000 sa 50%popusta? U tom slučaju račun bi iznosio 500 dinara, što je više od iznosa računa za mobilni Net S paket.

Da li je izvodljiva ovakva akrobacija?
[ madmax-wifi @ 11.01.2015. 00:29 ] @
Citat:
Saša Nikolić: Imam jedno pitanje vezano za najnovije MTS net pakete i mogućnost prelaska sa Net paketa na drugi postpejd paket. Trenutno su aktuelni sledeći paketi:

Mobilni Net S ( 5 GB )- uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 699,00, uz ugovor na 24 meseca 449,00 din.

Mobilni Net M ( 10 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 1.199,00, uz ugovor na 24 meseca 749,00 din.

Mobilni Net L ( 20 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 1.499,00, uz ugovor na 24 meseca 999,00 din.

Mobilni Net XL ( 50 GB ) - uz ugovor na neodređeno vreme ili uz tablet uređaj 2.199,00, uz ugovor na 24 meseca 1.499,00 din.

Situacija je sledeća:

Treba mi net i zbog razlike u ceni odlučujem se za potpisivanje ugovora na 24 meseca. U pitanju bi bio najmanji Net S paket koji mesečno košta 449 dinara. I sad ide glavno pitanje: Posle godinu i nešto dana shvatim da mi ta ponuda ne odgovara. Mogu li sa ove Net S tarife da pređem na neku drugu tarifu sa većom mesečnom pretplatom, npr. na Kontrolu troškova 1000 sa 50%popusta? U tom slučaju račun bi iznosio 500 dinara, što je više od iznosa računa za mobilni Net S paket.

Da li je izvodljiva ovakva akrobacija?

Nemoj da se obavezujes.
Napravis bajpas do kraja 2015g
Pogledaj link...
Istu tu karticu imas na oglasima kod nas vec za 4000din jednokratno.
Mene cudi da nije propraceno na ovom forumu...
[ Saša Nikolić @ 11.01.2015. 07:28 ] @
Citat:
madmax-wifi: Nemoj da se obavezujes.
Napravis bajpas do kraja 2015g
Pogledaj link...
Istu tu karticu imas na oglasima kod nas vec za 4000din jednokratno.
Mene cudi da nije propraceno na ovom forumu...


Ako sam dobro razumeo ti predlažeš da do kraja 2015. god. koristim crnogorsku M:TEL karticu. Sad meni nije jasno da li takva kartica radi u Srbiji i kolika je brzina takvog interneta? I naš MTS nudi neograničeni internet, ali po dosta manjim brzinama.
[ pctel @ 11.01.2015. 07:41 ] @
Ne znam da li je situacija ovde reciprocna, znam da su nase kartice na primorju tokom sezone bile gotovo neupotrebljive sto se tice interneta, u smislu da nekad jedva uspes a nekad uopste ne uspes da procitas email na gmail. A crnogorci sa svojim karticama bez problema pricali preko vibera i skajpa.
[ calexx @ 11.01.2015. 10:25 ] @
Citat:
madmax-wifi: Istu tu karticu imas na oglasima kod nas vec za 4000din jednokratno.
Mene cudi da nije propraceno na ovom forumu...
Bilo je pomena ali ne i forsiranja iz logičnih razloga. ;) Prvo, to nije namenjeno za ono što se ovde planira pa ako se pročuje i proširi, možda ne bude radilo kako se očekuje. Inače bi brzina trebalo da bude uvek maksimalna mada mislim da te kartice imaju niži prioritet u odnosu na mt:s pa može da se desi i da brzina bude malo manja. Nekima radi bez greške ali su neki prijavili da su im isključivali internet do kraja dana zbog preterane potrošnje.
Ne mora da juri oglas ako ima nekoga u CG da mu kupi karticu i aktivira pa će da košta ~19€ plus troškovi slanja ... mada je onda možda 4000 pristojna cena.

Može da bude dobro rešenje za neko povremeno korišćenje, tipa rezervni internet i rezervna kartica za pozive u mt:s mreži, korišćenje u vikendici, na putu ali za kućnu upotrebu je bolje da se ima nešto konkretno. Naročito ako neko nema kući dobar mt:s signal pa ne može da izvuče neke brzine. A pošto sada već postaje standard da se koristi internet 20, 60 pa i 100Mbps, onda možda ovo nekome ne bude dovoljno brzo. A da je jeftino, jeste. Ja imam dve mtel kartice bez aktivirane akcije ali već imam previše minuta u mt:s mreži, previše mobilnog interneta i ugovore za fiksni internet pa bi mi ovo bio dodatni trošak.
[ madmax-wifi @ 11.01.2015. 16:10 ] @
Citat:
Saša Nikolić:
Citat:
madmax-wifi: Nemoj da se obavezujes.
Napravis bajpas do kraja 2015g
Pogledaj link...
Istu tu karticu imas na oglasima kod nas vec za 4000din jednokratno sa vec aktiviranom promocijom.
Mene cudi da nije propraceno na ovom forumu...


Ako sam dobro razumeo ti predlažeš da do kraja 2015. god. koristim crnogorsku M:TEL karticu. Sad meni nije jasno da li takva kartica radi u Srbiji i kolika je brzina takvog interneta? I naš MTS nudi neograničeni internet, ali po dosta manjim brzinama.

To ti je najjeftinija varijanta.
Radi u Srbiji, sve kao sto pise.
Kartica se kupi u Crnoj Gori i aktivira se ta promocija od 19e.
Ili kupis na oglasima kod nas za od 4000din pa navise.
Promocija moze da se kupi do 15.01.2015
Radice ti isto kao MTS jel preko njihove mreze ide.
Citat:
calexx: Bilo je pomena ali ne i forsiranja iz logičnih razloga. ;) Prvo, to nije namenjeno za ono što se ovde planira pa ako se pročuje i proširi, možda ne bude radilo kako se očekuje. Inače bi brzina trebalo da bude uvek maksimalna mada mislim da te kartice imaju niži prioritet u odnosu na mt:s pa može da se desi i da brzina bude malo manja. Nekima radi bez greške ali su neki prijavili da su im isključivali internet do kraja dana zbog preterane potrošnje.
Ne mora da juri oglas ako ima nekoga u CG da mu kupi karticu i aktivira pa će da košta ~19€ plus troškovi slanja ... mada je onda možda 4000 pristojna cena.

Može da bude dobro rešenje za neko povremeno korišćenje, tipa rezervni internet i rezervna kartica za pozive u mt:s mreži, korišćenje u vikendici, na putu ali za kućnu upotrebu je bolje da se ima nešto konkretno. Naročito ako neko nema kući dobar mt:s signal pa ne može da izvuče neke brzine. A pošto sada već postaje standard da se koristi internet 20, 60 pa i 100Mbps, onda možda ovo nekome ne bude dovoljno brzo. A da je jeftino, jeste. Ja imam dve mtel kartice bez aktivirane akcije ali već imam previše minuta u mt:s mreži, previše mobilnog interneta i ugovore za fiksni internet pa bi mi ovo bio dodatni trošak.

Ja na to sve gledam ovako:
ADSL Telekom 10/1Mbps X 12m - 17400din
Fixni Telekom sa identifikacijom X 12m - 8400din (cena samo da ga imas, bez da podignes slusalicu)
ili nesto bolja varijanta:
Box 2, Fixni + 10/1Mbps internet X12m - 24000din
------------------------------------------------
Razlika u nasoj i varijanti preko MTEL-a je skoro letovanje u Grckoj u predsezoni za jednu osobu... :)
Beograd, Novi Sad, Nis i mozda jos po koji grad imaju alternativu, ostatak srbije nema.
Ja nikada necu moci na sbb, targo, exe ili neki drugi kablovski net.

Meni MTEL zavrsava posao :)
Koristim preko mikrotika, dnevno trosim oko 2GB (mobilni, desktop, laptop).
Brzina se krece kod mene od 7-14Mbps download i 1-2,5Mbps upload, zavisi od doba dana i dali je vikend.
Sve ok radi cak i IPTV preko XBMC-a.
Voip (5060 i 10000-20000) ne blokiraju.
Za blokad ne znam kolko treba da se potrosi, mozda bas neki teski download.

[ calexx @ 11.01.2015. 17:47 ] @
Ma OK, ovo je odlično ako će da radi kako se opisuje a konkretno meni ne odgovara jer imam dobar internet pod ugovorom kao i dosta mobilnih sa toliko minuta i interneta da nema šanse da to potrošim i da se trudim. Da nemam sve to, sigurno bih koristio mtel jer je ponuda baš baš dobra, nadam se da će da potraje i iduće godine pa da smanjim troškove. Već planiram da polako ukidam ovo što koristim i probam da se pripremim za sledeću godinu.