[ Fjord @ 11.03.2013. 13:26 ] @
Ekran mi je crn kada upalim PC, a do juče je sve bilo OK.

Šta bih mogao uraditi da rešim problem?
[ KrkaCiC @ 11.03.2013. 16:15 ] @
Za pocetak daj malo vise detalja

Jel crn ekran od trenutka kad ukljucis komp? Tj nista ne prikazuje uopste?
Jel pisti nesto na pocetku ukljucivanja?
[ Fjord @ 12.04.2013. 18:35 ] @
E ovako, detaljnije :)

Izvinjavam se što prvobitno nisam bio detaljan :)

Restartovao sam PC i sve je bilo OK.

Međutim, ovaj problem se ponavlja. Dakle, uključim PC, monitor je Samsung ako nešto znači, a on se ne pali, čuje se da je PC počeo raditi, ali nikakvog prikaza nema na ekranu, a bogami čini mi se da se ne čuje ni onaj karakteristični Windows zvuk (hm, sad nisam siguran jesam li uopšte palio zvučnike).

Dakle, monitor ima ono dugme na koje se pali i ono u STAND BY režimu blinka. Međutim, ja i kad upalim PC to dugme blinka, a trebalo bi da sjaji stabilnom plavom bojom, koja ne blinka. Naravno, monitor je crn.

Kako god, recimo svako deseto paljenje kompjutera rezultuje ovim problemom. Kako mi to RESTART dugme uglavnom reši problem, nekako sam bio lenj da otkrivam u čemu je stvar.
Međutim, danas se to opet ponovilo i trebalo mi je nekoliko pritiskanja RESTART dugmeta da bi se PC normalno upalio.

Ko zna, možda je ovo poslednje javljanje moje :)

Ne znam da li je problem u PC-u, kartici ili u drajeverima za monitor koji se možda čas prepoznavaju čas ne... Totalni zbunj...
[ Binary Mind @ 12.04.2013. 21:41 ] @
Navedi tehnicke specifikacije racunara (sve komponente u kucistu ukljucujuci napajanje)... ako se racunar "ne budi" (racunar se pali ali nema slike na ekranu/crn ekran) to moze da ukazuje na vise stvari od kojih su neke: neki od kontakata unutar kucista nije dobar, kratak spoj, neispravno napajanje, neispravna maticna ploca, neispravan RAM, neispravna grafika itd...
[ Fjord @ 13.04.2013. 13:02 ] @
Citat:
Binary Mind:
Navedi tehnicke specifikacije racunara (sve komponente u kucistu ukljucujuci napajanje)... ako se racunar "ne budi" (racunar se pali ali nema slike na ekranu/crn ekran) to moze da ukazuje na vise stvari od kojih su neke: neki od kontakata unutar kucista nije dobar, kratak spoj, neispravno napajanje, neispravna maticna ploca, neispravan RAM, neispravna grafika itd...


Pentium Dual Core E5300 2.60 GHz, 2GB RAM.
Monitor je Samsung, SyncMaster
Grafička NVIDIA GeForce 9400 GT 512 MB
Hard disk IDE ATA/ATAPI 150 GB
Matična ploča Intel Bearlake 64 bit, 351 MHz, 2809 MB/s


[ Binary Mind @ 13.04.2013. 22:12 ] @
Koje napajanje i koliko je jako? Ako je potrebno, otvori kuciste, i vidi sta pise na nalepnici napajanja. Mozda je upravo ono problem, pogotovu ako je neko jeftino kinesko...
[ Fjord @ 15.04.2013. 16:12 ] @
Snaga je 350W, a mislim da se napajanje zove ISO
[ Binary Mind @ 16.04.2013. 19:31 ] @
Onda kao prvo proveri kako ce racunar da radi sa drugim provereno ispravnim napajanjem.
[ Fjord @ 16.04.2013. 19:57 ] @
Znaš šta je tu problem, to što računar radi par dana dobro, pa se onda desi gore opisani problem koji se reši restartovanjem. Evo večeras mi se to dogodilo...

Misliš da je napajanju mala snaga da bi trebalo uzeti neko jače?
Da, na ventilatoru na procesoru je bilo gomilu prašine koju sam očistio
[ Binary Mind @ 17.04.2013. 19:39 ] @
U tom slucaju, racunar bi trebalo detaljno ocistiti od prljavstine, ocistiti sataru tremalnu pastu sa procesora i hladnjaka i naneti novi sloj termalne paste na procesor. Takodje je uputno zameniti napajanje ako je staro koliko i racunar sa obzirom da je najverovatnije rac o obicnom generickom napajanju... To je najbolje prepustiti profesionalcima da odrade. Znaci savet je da odneses racunar u servis i trazis da se izvrse navedene radnje + da izdijagnostifikuju da li je jos neka komponenta sem napajanja arela za reciklazu...
[ Fjord @ 20.04.2013. 18:06 ] @
Hvala...
[ Fjord @ 15.06.2013. 22:08 ] @
Ipak se nije popravilo stanje. Nosio sam ga u servis i rekli su mi da je sve u redu sa napajanjem, posumnjali su da je problem sa RAM memorijom, čaj su je i promijenili, ali se ipak ispostavilo da nije do RAM-a. Ostaje da čekamo, pa ako bude još problema možda da se reinstalira Windows...

Ima li neko neku drugu ideju?