[ član @ 13.03.2013. 13:29 ] @
Pokrećem ovu temu bez želje da ikoga podcenjujem i omalovažavam ijedno zanimanje.
S vremena na vreme kada negde na netu pročitam nešto o Filzofskom fakultetu razmislim o tome šta ti ljudi rade kada završe taj fax i šta ih navede da isti upišu.

Evo sad sam malo čitao sajt fakulteta i pokušavam da nađem neki smisao u tome svemu, vidim da između ostalog postoje odeljenja za:
psihologiju - to mi je nekako OK, mogao bih da razumem nekoga ko hoće da postane psiholog i time da se bavi.
istoriju: pretpostavljam da su to budući profani istorije? Ne interesuje me previše istorija, da me interesuje izučavao bi je u slobodno vreme. Ne vidim potrebu studiranja istorije da bi se neko time bavio, osim ako mu životni ideal nije radno mesto nastavnika u OŠ!?

Molim one koji studiraju ili su završili Filozofski fakultet da napišu zašto su se odlučili baš to da studiraju šta su na studijama naulčili i čime se sada bave?
Interesuje me posebno: andragogija (šta god to bilo), etnologija i antropologija, sociologija, filozofija, arheologija.


[ Citizen Kane @ 13.03.2013. 21:31 ] @
Različiti ljudi - različiti afiniteti. Srećom pa je tako. Šta misliš da smo svi IT stručnjaci ili matematičari??? Ne bi se održali.
[ milosradic @ 21.06.2013. 09:16 ] @
pa ne znam ni sam. i ja se pitam...
[ cika dacha @ 21.06.2013. 10:11 ] @
član@ sto se tice arheologa mogu ti reci da je to odlicna struka!
moja drugarica je to zavrsila i odmah posle faksa se zaposlila! prvi teren joj bio u srbiji kod sremske mitrovice pa grcka i eto je danas u nekom selu kod pariza! postala je clan nekog evropskog udruzenja polagajuci dodatne ispit i sljaka svaki dan!
em je solidno placeno em je zanimljivo!
[ JankoNIS @ 21.06.2013. 16:10 ] @
Citat:
član:
andragogija (šta god to bilo)



Obrazovanje odraslih i rad sa njima. Suprotno od pedagogija - rad sa decom i njihovo obrazovanje.
[ Marenović Slaviša @ 22.06.2013. 10:57 ] @

U vezi arheologije, samo da se osvrnem na budućnost arheologije - podvodnu arheologiju.

Pa ako ste dovoljno zdravi, ako vas makar malo interesuje, tu vam je budućnost arheologije i garantovan posao narednih decenija i više...

Izguglajte malo, pročitajte o barkama koje su u petnaestom veku opsedale Beograd, a sada su potopljene u vodama oko Beograda i još uvek se tu nalaze.

O lađama iz prvog sv.rata da ne govorim...

Španske lađe u Boki......

Mnogo je toga što je voda lepo konzervirala i čuva i dan danas.