[ miki375 @ 13.03.2013. 14:13 ] @
Na sajtu za online prodaju racunara, verovatno greskom, je bio izlozen jedan racunar po visestruko nizoj ceni od trzisne.
Ja sam porucio artikal po naznacenoj ceni, odabrao opciju placanje pouzecem i nakon zavrsene online kupovine na sajtu stigao mi je mejl sa potvrdom da sam uspesno porucio proizvod.
Nakon toga stize jos jedan mejl sa racunom u pdf formatu.
Roba mi jos nije stigla pa je moje pitanje da li je prodavac u obavezi da mi isporuci narucenu robu?
[ bakara @ 13.03.2013. 15:20 ] @
Naravno da nije.
[ miki375 @ 13.03.2013. 15:43 ] @
logicno

da li znas ima li neka zakonska odredba koja se odnosi na pomenuti scenario?
[ ademare @ 13.03.2013. 16:20 ] @
Nema nikakvih odredbi zakona o tome. Zakoni su tu da omoguce fer trgovinu , a ne da omoguce da neko iskoristi neciju gresku, u ovom slucaju servera. Jer serveri - kompjuteri , posredstvom kojih se obavlja online kupovina , mogu da imaju kvar ili neki programski problem i da se javljaju slicne greske. Tako da prodavac nije ni u kakvoj obavezi da ti nesto proda po , nekoj nerazumnoj ceni, bila ona ma koliko mala ili velika.

Da si platio unapred , mogao bi da ostvaris povracaj novca, ovako pouzecem , nikom nista. Porucivali su ljudi sa stranih sajtova robu za 0.00 $ i naravno usled greske na serverima, nisu to dobijali.
[ miki375 @ 13.03.2013. 17:01 ] @
hvala na info
[ Joker @ 14.03.2013. 11:21 ] @
A može se i okarakterisati kao nepošteno i obmanjujuće poslovanje. Zakon o zaštiti potrošača članovi 20 i 21. Kako možeš da znaš da je greška a ne namera da prikaže manju cenu da se kupac odlučio za kupovinu tog artikla ?
[ since1986BC @ 14.03.2013. 12:59 ] @
Onog trenutka kada je uočena greška, a to je sudeći po navodima iz prvog posta u roku od - odma' ,
uzme se telefon u ruke i nazove prodaja da se proveri o čemu je reč. Ako treba i da se otkaže porudžbina.

Simple.

[ Java Beograd @ 14.03.2013. 13:08 ] @
Citat:
Joker:Kako možeš da znaš da je greška a ne namera da prikaže manju cenu da se kupac odlučio za kupovinu tog artikla ?
Verovatno zato što:
Citat:
miki375:Na sajtu za online prodaju racunara, verovatno greskom, je bio izlozen jedan racunar po visestruko nizoj ceni od trzisne.

[ Joker @ 14.03.2013. 15:19 ] @
Nije na kupcu da otkriva razlog zašto je višestruko niža cena, možda prodavac rasprodaje star zalihe ili ko zna zašto. Koliko sam shvatio iz prvog posta dobio je potvrdu mailom i račun u pdf-u, šta bi bilo da je kupio po višestruko višoj ceni, isto ne bi bil obavezni da mu isporuče ?
[ bakara @ 14.03.2013. 15:27 ] @
A ti tako kada vidis da je nesto nelogicno jeftino odmah vadis pare i placas?
[ Joker @ 14.03.2013. 16:49 ] @
Ne vadim pare, karticom plaćam
[ ademare @ 14.03.2013. 18:44 ] @
Covek nije nista platio nego treba da mu stigne pouzecem. Ako mu ne stigne nece nista ni da plati. U svakom slucaju moze da im posalje mejl i da ih pita sta se dogadja, ili da ih pita telefonom.

Nikako ne vidim da oni na bilo koji nacin pokusavaju da obmanu bilo koga , niti da rasprodaju ista, to bi valjda pisalo, na stranici proizvoda, "Opsta rasprodaja " ,jer nam je tako palo na pamet. Gde si ti pa video Pravu Rasprodaju u Srbiji ??? Ja vala nigde i nikada.