[ digisatplus @ 11.03.2004. 03:40 ] @
Dali neko zna kako da sa ISDN broja pozovem bilo koji drugi fikni broj i uspostavim vezu PC TO PC ranije sam to radio sa modemom bez problema sada nikako da uspem inace radi se o sledecoj konfiguraciji INTRACOM ISDN prikljucku u kombinaciji sa ELSA ISDN-Adapretom instalrao sam drajver za XP veza sa internetom radi odlicno samo nikako da uspostavim vezu sa drugim racunarom, jer nema gde da ukucam broj kada pokusavam preko HYPER TERMINALA ako neko zna za neki zaseban softver (milim link) koji moze da mi omoguci veu izmedju isdn i obicne linije i da razmenjujem fajlove a jos bolje ako ima i kombinacija za prijem i slanje faxa.
[ Kameni_85 @ 15.03.2004. 22:07 ] @
Mozes da se spojis tako sto ces u WinXP da napravis dial-up server. Onda taj sa kojim hoces da razmenjujes podatke napravi konekciju kao za net sa tvojim tel brojem. Podesis dial-up server da odgovara na sve pozive. On te zove konektujete se. Fajlove koje hocete da menjate stavite da su shered. Ides onda Start>Search tamo izaberes ljudi i racunari, nadjes njegov udjes i nadjes podatke koje je stavio da deli. Onda nadjes sta ti treba i kopiras kod sebe.
Moras da stavis pasword i nick za konekciju, on ih unosi standardno kao za net.

Sve ovo imas detaljno u uputstvu za NetMod na engleskom jeziku.
[ digisatplus @ 20.03.2004. 01:40 ] @
Citat:
Kameni_85:
Mozes da se spojis tako sto ces u WinXP da napravis dial-up server.

Sve ovo imas detaljno u uputstvu za NetMod na engleskom jeziku.


Izvink probao sam da nadjem dial-up server ali nista od toga, mozes li mi pomoci. I ako mozes za ovaj fajl koji si spomenuo da mi das link??
[ ocultis @ 20.03.2004. 10:31 ] @
E, pa nisi nam rekao sa čim to pokušavaš da se povežeš... Ako je sa druge strane analogni modem... onda zaboravi, jer će se tvoj ISDN konektovati samo sa ISDN uređajem... znači razmena sa običnim modemima preko interneta :)
[ digisatplus @ 22.03.2004. 03:41 ] @
Ja sam jednom prilikom uspeo da se povezem sa drugarom koji ima analognu liniju preko softvera rvs com ali iskreno receno ne svidja mi se softver a i ja sam licno nekako naucio da se sluzim HYPERTERMILALOM iz windowesa ali ako neko zna neki drugi softver koji moze da posluzi sledecoj svrsi. da moj ISDN broj mogu da povezm na drugu ISDN , digitalni broj 2****** ili 3****** ili na analogni broj 4**-*** i slicno napomenuo bi da mi je naj vaznije da mogu da ostvarim sve tipove malopre navedenih konekcija
[ kefalo @ 22.03.2004. 14:30 ] @
i ja sam novi korisnik isdn-a ... pa me interesuje sljedece....
ako sam dobro skontao, ja ne mogu da ostvarim konekciju isdn-isdn ?
[ ocultis @ 24.03.2004. 16:14 ] @
Ne, ne... možeš da ostvariš samo ISDN-ISDN konekciju... Sa analognim modemima ne možeš (možda preko nekog specijalnog software-a za ISDN)