[ miki987 @ 16.03.2013. 19:01 ] @
forumasi, pitanje u vezi sa formatom decimalnog zareza, kako bih izbegao podesavanje u CP u regional settings da li je izvodljivo da preko keypressa definisem da na dogadjaj tastera "." (na numerickoj tastaturi) program prepravlja tacku i menja je u "," zarez
jednostavno nemam nacina da tu tacku na num tastaturi namestim kao zarez a neophodan mi je zbog tacnog rezultata u formatu 1.000,00
koristio sam sledeci format datuma svuda prilikom racunanja
Code:
Text9.Text = Format(CDbl(Text14.Text) + CDbl(Text5.Text), "#,0.00")

[ miki987 @ 18.03.2013. 21:10 ] @
da li je moguce da niko ne zeli da mi pomogne?
[ shpiki @ 20.03.2013. 23:21 ] @
Code:

Private Sub Text1_Change()
Text1.Text = Replace(Text1.Text, ".", ",")
Text1.SelStart = Len(Text1.Text)
End Sub
[ miki987 @ 21.03.2013. 20:33 ] @
Prosto :D ali treba imati mozga Hvala ti druze puno
[ SpizaGenije @ 23.03.2013. 04:58 ] @
@Miki

Godinama si ovde!

Šta te sprečilo da počneš da radiš u VB.Net?
[ shpiki @ 23.03.2013. 22:16 ] @
Nije velika razlika i kad predje u .NET
Neke stvari moras znati, i u '99. i u 2010.
[ SpizaGenije @ 24.03.2013. 01:10 ] @
@shpiki

Ma samo sam se pitao kako je uspeo godinama da preživi sa VB6? 15 godina jbt!

Najverovatnije mu se ne uči "nova" sintaksa...

A i semantiku, čini mi se, još uvek nije savladao?


@miki

druže, ne želim da te prozivam - sačuvaj bože...

Ovo je dobronamerna kritika...

Kao programer, moraš da razmišljaš logički...

Evo ti jedan zadatak:
Zamisli da moraš da zadaš sledeći zadatak robotu:
"Idi i otvori vrata"

Ne treba mi VB6 sintaksa... samo objasni kako bi to učinio...

I javi mi se na PP da ti dam neke smernice za vb.net

PS. jesi li savladao SQL? Sećam te se još sa ovog i MySQL foruma.
[ miki987 @ 24.03.2013. 13:24 ] @
haha drugari, vidim ja da se ovaj forum sve manje posecuje :D nekada se na odgovor cekalo par minuta, sad po nekoliko dana :)))) ali bilo je nekada, a ja sa tehnologijom ostao u tom vremenu :)))

da krenemo od pocetka, nekoliko zanimljivih programcica u sopstvenoj reziji, oko 40 korisnika x neka smesna mesecna crkavica i prevelika sreca kad te pozovu i kazu "e brate svaka cast, zavrsava mi posao do j..ja" a ja koji samo vikend imam slobodan, cela dva dana danonocno provedem u vb praveci nesto sto skoro dodje kao hobi a zarada smesna. Sva je sreca pa zivim od drugog posla, zato i nemam vremena da prelazim na nesto drugo. Sa druge strane, ako slabo znas jezike, ne radis cesto gubi se rutina, programiranje i IT uopsteno zahteva stalno ucesce, rad, biti u koraku sa novim tehnologijama...a ja sve to nemam, da budem iskren zazalim jako cesto sto eto ne znam puno toga, a sa druge strane opet znam puno (svasta nesto). Dugo godina sam radio u projektnom birou, dobro vladam autocad-om pa zivim od toga, posle toga 3d modeliranje, a onda cnc programiranje pa iz toga vb6, a onda potreba za html-om, pa flash koji sam taman usavrsio a evo skoro da ga niko nece...Sa druge strane radim i stalno sam zaposlen u sasvojm trecoj delatnosti a bavim se i privatnim preduzetnistvom. Ponekad mi nekako krivo sto se nisam potpuno ostvario u IT svetu ali ko zna nikad se nezna...Odatle i moje slabo i sporo ucenje, ali ne posustajem, ove nedelje sam na god.odmoru i ceo cu posvetiti ucenju MySQL-a, upravo pretrazujem onaj forum gde ste mi pisali pa krecem iz pocetka.

Inace, jos jedna stvar ako ja mogu dati savet pocetnicima, u ovom poslu dzaba je imati i znanje ako to sto napravis ne umes da prodas. Ja sam krenuo spontano, danas Hvala Bogu zivim od drugih prihoda, ali dobar program, dobra preporuka zlata vredi, radite nekad i za manje novca, bitna je preporuka, za par godina moze Vam se ispaltiti (pricam o manjim sredinama).