[ OSKAR011 @ 11.03.2004. 08:34 ] @
Dobio sam od svog ISP host,username i password za mySQL bazu.
Kada je napravim,kako je exportujem na server?
Kada bude na serveru,kako joj pristupaM? Sa IE ili FTP?
[ Gojko Vujovic @ 11.03.2004. 13:11 ] @
Ni IE ni FTP, sve to radiš pomoću mysql klijenta. Tako se zove komanda na unixu, u windowsu je to mysql.exe fajl. Konkretno odgovor na tvoje pitanje, za exportovanje baze na taj mrežni server koristi ovako nešto:

mysql -u username -h hostname -p imebaze < imefajla.sql

Onda će te pitati za password i krenuti da izvršava kverije iz .sql fajla. Njega dobiješ kad mysqldump-om izvučeš strukturu i/ili podatke iz lokalne baze. To su sve standardni alati koji dolaze uz mysql a pogledaj mysql.com/doc za detalje o korišćenju.

Kada bude na serveru, možeš da joj pristupaš preko konzolnog mysql klijenta koji sam spomenuo (standardni i najbrži način da uradiš tačno ono što hoćeš ako dobro znaš sql), ili preko nekog GUI-ja (skini ga sa mysql.com), preko browsera ako instaliraš phpmyadmin na primer, itd.

Pročitaj i sve poruke na ovom kao i na PHP forumu, pisalo se dosta o takvim stvarima.
[ bluesman @ 12.03.2004. 10:55 ] @
Gojko, čisto sumnjam da je on od ISP dobio pristup bilo kom od tih "alata" :-)

Oskare nisi rekao šta hoćeš da radiš sa tom bazom, ako praviš neki sajt onda postoje scriptovi koje će ti (ako ne umeš sam da ih pišeš) pomoći oko ažuriranja baze, a velika je verovatnoća da tvoj ISP (osim ako hostuješ u Srbiji) već ima instaliran neki phpMyAdmin ili nešto slično.
[ Gojko Vujovic @ 12.03.2004. 13:55 ] @
Čini mi se da je on rekao "kada je napravim, kako je eksportujem na server", što bi značilo da u lokalu ima mysql i sve alate koje sam pomenuo.
[ bluesman @ 13.03.2004. 03:29 ] @
Pa jeste to rekao ali ti mu objasnjavas kako da importuje, ali nebitno...

Citat:

za exportovanje baze na taj mrežni server koristi ovako nešto:

mysql -u username -h hostname -p imebaze < imefajla.sql

Onda će te pitati za password i krenuti da izvršava kverije iz .sql fajla.


Ovo ne moze biti eksportovanje, ali kao sto rekoh, nebitno sada...
[ Gojko Vujovic @ 13.03.2004. 12:07 ] @
Dobro razumem sada na šta misliš. Pre toga treba naravno mysqldump-om da napravi taj .sql fajl koji posle importuje na server. Ali gledano sa stanovišta lokalne i remote baze, to jeste grubo rečeno "eksportovanje" podataka na remote server, u par koraka. Nebitna terminologija stvarno.
[ OSKAR011 @ 14.03.2004. 12:37 ] @
Gojko,hvala na objasnjenjima,
probaću nešto....
[ Gojko Vujovic @ 14.03.2004. 13:54 ] @
Pročitaj i ovu temu, o sličnim stvarima se radi:

http://www.elitesecurity.org/tema/45552