[ igormil @ 18.03.2013. 19:36 ] @
Sa zadnje strane računara radi usb a sa prednje svetli usb i na monitoru se pojavio prozor sa nekom greškom i ne radi usb sa prednje strane.
Šta to može biti?
Igor
[ Miroslav Cvejić @ 18.03.2013. 19:54 ] @
Da je neispravan front panel ili da je loše povezan na ploču ili oba.
[ igormil @ 18.03.2013. 22:21 ] @
Hvala Miroslave.
Pozdrav.
[ gilopile @ 19.03.2013. 07:03 ] @
Igore, moras obratiti paznju na to da nije krivo spojen, jer mozes da spalis uredjeje koji su prikljuceni, a i sam kontroler na ploci ako ne `odradi` SMD osigurac na portu.

Evo ovde lepo prikazano i vidi se boje zica koje su standardne. Ovo vazi ako ti konektor nije u komadu, vec svaka zica posebno. Proveri i sam front USB konektor na masci kucista da li su svi pinovi na mestu i da se medjusobno ne dodiruju, a ni sa masom.

[ calexx @ 19.03.2013. 09:29 ] @
Pored (opasne) varijante da nešto nije dobro spojeno, ostaje i mogućnost da sam kablić od front panela do ploče nije kvalitetan. Ja još uvek imam kućište koje je nekada bilo kod drugara u firmi i na kome je jednostavno izgoreo front panel. Sve je bilo dobro povezano (lično povezivao) i radilo mesecima a onda sam prikačio neki plejer/eksterni hard i posle nekoliko sekundi se zadimilo a bakelit ili šta je već na pločici je progoreo ... pa skoro prst da se provuče.

Ako je kućište brendirano, sa cenom od 100€ ili slično, to neće da se dogodi. Ako je marke noname i (sa napajanjem) košta 30€, onda je vrlo opsano da se uopšte koristi prednji USB. Nekada sam imao info da kvalitetan kabl od front panela do ploče košta ~15€ i ne očekujem takav u kućištu koje celo košta malo više.
[ valerijan @ 19.03.2013. 12:06 ] @
@gilopile (i za ostale :)
Citat:
igormil:Sa zadnje strane računara radi usb a sa prednje svetli usb i na monitoru se pojavio prozor sa nekom greškom i ne radi usb sa prednje strane...


...da li bi se ovo podvučeno događalo: ako je nešto pogrešno spojeno na MB? Možda labavo...ili loš kabl?

[ gilopile @ 21.03.2013. 16:09 ] @
^
Nije covek napisao koja greska mu izlazi, ali najverovatnije je `usb not recognized` sto ukazuje na prekid nekog od pina USB kabla ili los spoj...