[ developer94 @ 19.03.2013. 02:19 ] @
Pozdrav svima!

Ovih dana sam resio da se konacno prepustim avanturi ucenja ARMova, te sam naisao na sledecu prepreku: sta je zapravo eabi?
Posle podosta procitanih artikala po netu i jedne knjizice koja mi je bila dostupna, ja i dalje ne razumem o cemu se tu radi.

Elem, ne zelim da vas zamaram verovatno glupim pitanjima, te me zanima da li sam pogresno postupio kad sam instalirao arm-none-linux-gnueabi umesto arm-none-eabi toolchaina?
U pitanju je Sourcery CodeBench Lite toolchain, i STM32F407VGT6 (dap, f4 discovery eval-board).

Pozdrav,
Nikola
[ ha_23 @ 19.03.2013. 13:54 ] @
Zdravo!

Milsim da treba da se instalira arm-none-eabi toolchaina.
Na mikrokontroler nemas linux, programiras na lowlevel bez operativnog sistema.

Evo link: Toolchains
Citat ,mrzi me da prevodim:)
"Toolchains have a loose name convention like arch[-vendor][-os]-abi.

arch is for architecture: arm, mips, x86, i686...
vendor is tool chain supplier: apple,
os is for operating system: linux, none (bare metal)
abi is for application binary interface convention: eabi, gnueabi, gnueabihf
For your question, arm-none-linux-gnueabi and arm-linux-gnueabi is same thing. arm-linux-gcc is actually binary for gcc which produces objects for ARM architecture to be run on Linux with default configuration (abi) provided by toolchain."

Inace za IDE najbrze za konfiguriranje je CooCoox. Ja ga licno ne koristim, ali vidim da podrzava STM i GNU Tools for ARM.



[ developer94 @ 19.03.2013. 20:18 ] @
Hvala na odgovoru!

Pretpostavio sam, ali nisam bio siguran da li sam dobro protumacio upravo taj SO post.
Ne radim na windowsu (mislim, nije problem, ali bih hteo da sredim okruzenje za linux), i preferiram direktno kompajliranje, pretezno da bih vezbao pisanje makefile-a, cukanje u vim-u i sl.

Sad, pitanje je da li mogu instalirati arm-none-eabi (sourcery codebench takodje) bez brisanja ovog drugog, il ipak trebam da se igram sa time?
[ ha_23 @ 19.03.2013. 21:14 ] @
Nemam iskustvo sa ovim toolchaina, radim na windows okruzene.
Dobro e to sto zelis uvezbati pisanje makefile-a, i raditi na linux ako vec imas iskustvo so linuxom.

[ developer94 @ 20.03.2013. 09:01 ] @
Nema veze, hvala u svakom slucaju, sad mi je jasnije o cemu se radi.

Pozdrav,
Nikola