[ anon17194 @ 11.03.2004. 10:33 ] @
Sve sam lepoinstalirao i sve je super radilo do juce.Kada testiram modem daje mi :"Unable to open modem" (pre je sve bilo OK) ,a kada prebacim na tty0 (tako nesto) ,kaze da je primetilo modem i da sve radi (u reportu ne izbacuje nista).Inace imam externi modem (bilo sta da radim sa njim:testiram,kacim na internet on treperi,a ovom testu koji kaze da je sve ok,ne treperi iu reportu nista ne postoji).Ukratko:POSTOJI LI NACIN DA MODEM PONOVO INSTALIRAM A DA NE MORAM DA PONOVO INSTALIRAM LINUX???
[ MarkoN @ 11.03.2004. 12:19 ] @
Nesto si sigurno zaj*bo? Da nisi mozda menjao kernel. Ako jesi odradi ponovo make install modema. A i ako nisi probaj isto.
[ Mitrović Srđan @ 11.03.2004. 12:25 ] @
pa da zavisi od modema kod mene na intelu ima sh uninstal u ostalomo sigurno imas
make clean
[ jocar @ 11.03.2004. 12:59 ] @
Citat:
Inace imam externi modem

Čovek ima externi modem i nije potrebna nikakva instalacija.
U kppp prozoru idi na Device i podesi na /dev/ttyS0 (ako ti je modem na com 1) i radiće sigurno. Verovatno se na neki način izgubio link /dev/ttyS1 ka /dev/modem.
Pozdrav!
[ anon17194 @ 12.03.2004. 11:34 ] @
Sve sam ja to probao i opet nista.Ono mi kao primeti modem na ttyS0 a u stvari ne primeti nista!!!!Kada ga testiram u kppp-u kaze : "modem ready" i bla bla,cekira neke ATI stvarcice (ne znam sta je to) i u reportu ne izbacuje nista (sva polja su prazna i za ATI,ATI 0,ATI 2 ...).Takodje u YAST-u mi primeti da je modem na ttyACM4 portu koji ne postoji.Nema ga u kppp-u gde su ostali portovi :ttyACM0,ttyACM1 .... ttyACM3 ali nema ttyACM4
Nemam pojma sta da radim!!!
[ jocar @ 12.03.2004. 21:20 ] @
Nisi naveo radi li modem pod onim drugim operativnim sistemom.
[ anon17194 @ 12.03.2004. 22:08 ] @
Radi mi odlicno u XP-u,ali u linuxu ne!Zna li neko sta da radim???
[ codemaster @ 13.03.2004. 10:00 ] @

btw, koj externi modem imas??
[ anon17194 @ 13.03.2004. 10:29 ] @
Elsa Microlink 56k USB
[ Iksen @ 15.03.2004. 13:06 ] @
ako je USB to je zapravo softverski modem. ako je vec radio mogu da pretpostavim da vec imash odgovarajuce drajvere (module) i ono shto bi trebao da uradish je da uchitash odgovarajuci modul (ako vec nije uchitan) i kazesh kppp-u koji device da koristi. iz onoga shto si napisao (a nisi puno) mozda je problem nastao kada je odgovarajuci device ili link na njega koji je kppp koristio nekako nestao u akciji.

znajuci tip modema iskoristi internet da provalish koji modul se koristi, i koji device se koristi i eventualno kreirash taj device ako treba ...

poshto je modem USB mozesh da probash jednu vrlo glupu foru: da ga ischupash modem iz USB-a i ushtekash nazad "na zivo" i nadash se da ce tamo neki hotplug koji se pokrece prilikom prikljuchivanja USB uredjaja da uradi neshto korisno ili bar izbaci upotrebljivu poruku o greshci ...
[ anon17194 @ 18.03.2004. 12:34 ] @
Pazi ovako:ponovo sam instalriao linux (suse 8.2).Lepo mi je primetilo modem u yast-u.Trazilo je da ga konfigurisem i ja sam to uradio.Prometilo je da je na ttyACM0 i sve je radilo ok dok ne restartujem.Kada mi se ponovo podegne sistem,u yastu mi primetu isti modem i trazi da ga konfigurisem (onaj sto isti sto sam konf. se onesposobio) i kada to uradim kaze mi da je na /dev/ttyACM4 koji ne postoji NIGDE!!!I NECE DA RAAAADI!!!Mogu li nekeko da ga prebacim da radi na ttyACM0?
Moze li u kernelu da se iskljuce ovi nepotrbni portovi ACM3,ACM4 ....?Dajte bre ljudi,nije to valjda toliko tesko?Neznam kako da vam bolje objasnim?!
[ Sioux @ 27.03.2004. 19:56 ] @
Ajmo jos jednu glupu foru .
Imam iskustvo sa 2 USB uredjaja.
Primetio sam da ih MDK 9.2 lako prepozna i konfigurise kada ih prikacim i ukljucim pre podizanja sistema.
Isto tako nije prepoznao vec konfigurisani stampac kada bih ga uklucio naknadno tj. dok Linux radi.
Naravoucenije : Probaj da uklucis modem a posle njega pokrenes racunar mislim da postoji velika verovatnoca da Linux pokrene konfiguracioni alat.