[ ZligorSt @ 19.03.2013. 17:11 ] @
Elem, ja mogu da vidim aplikacije koje se plaćaju, ali nemam predstavu kako da registrujem VISA ELECTRON CARD, jer, nakon što unesem podatke kartice moram da unesem i lične podatke, a tamo Srbije nema.

Video sam da neki ovde tvrde kako kupuju iz Srbije aplikacije, pa me zanima kako?

P. S. Realno, ja sam čovek koji će u 99% slučajeva da nađe negde crackovanu aplikaciju, nego da je plati. Za sve godine koje sam imao Symbian telefon kupio sam samo jednu aplikaciju X-PLORE (ko je koristio tih godina zna da je jedina razlika bila ta što plaćena aplikacija nije imala 5 sekundi odbrojavanja pre aktiviranja) i uplatio donaciju za HelloOX (što takođe nisam morao). Očigledno je da ja plaćam samo ono što ne mora da se plati, ili ono što procenim da ima realnu cenu i da, nekako iracionalno, osetim kako autori zaslužuju da se plati njihov rad i trud. Naleteo sam na par takvih aplikacija koje zaslužuju da se kupe, a i hoću da eliminišem one dosadne reklame.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.03.2013. 18:23 ] @
Kaži da si iz Bosne i trebalo bi da radi.

A ovim za crackovane aplikacije se ne bih baš hvalio, jer većina potrebnih aplikacija košta koliko i jedno pivo, a teško da se može reći da programeri iza njih nisu zaslužili ni to. Aplikacije na Symbianu i WM-u su koštale daleko više, a jedna od odličnih promena koje je iPhone doneo je i cena softvera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.03.2013. 18:29 ] @
A za skidanje reklama možeš da koristiš AdFree ili AdAway. Ja ih skidam jer sam čitao pre nekog vremena da telefon više resursa potroši na reklame nego na samu aplikaciju.
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 20:05 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Kaži da si iz Bosne i trebalo bi da radi.

A ovim za crackovane aplikacije se ne bih baš hvalio, jer većina potrebnih aplikacija košta koliko i jedno pivo, a teško da se može reći da programeri iza njih nisu zaslužili ni to. Aplikacije na Symbianu i WM-u su koštale daleko više, a jedna od odličnih promena koje je iPhone doneo je i cena softvera.


Misliš da može, ili si siguran? Treba mi pouzdana informacija pre nego što se upustim u avanturu. Ti tako radiš?

Slažem se sa tobom, ali postoje neke aplikacije koje su bezobrazno skupe, a postoje i one koje ti ne daju trail verziju jer u specifikacijama tvrde kako imaju funkcije koje nemaju, ili koje su, realno, mnogo lošije od onoga što tvrde.

Sada, što se tiče reklama, adblock, adfree i adway su relativno korisne alatkice, ali nisu savršene.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.03.2013. 22:10 ] @
Niti imamo istu banku, niti istu vrstu kartice, tako da nije garant da će i tebi raditi, ako meni radi, ali te ne košta ništa da probaš. Nije baš definicija avanture :)

Do sada mi se nije desilo da treba da kupim aplikaciju koja nema trial, a da pre mene buljuk ljudi nije dao adekvatnu ocenu istoj, tako da iskustvo drugih ljudi tu dosta znači. Ne verujem da sam ikada kupio aplikaciju sa ocenom preko 3.5. Minus za Google što je skratio period povrata novca sa 24h na 15 min.
[ ZligorSt @ 20.03.2013. 08:53 ] @
Realno, ako si u Srbiji velika je verovatnoća da imam istu karticu, iste banke, kao i ti.
Ne bi verovao koliko kartica imam, mada preferiram i preporučujem poklon VISA ELECTRON karticu ERSTE BANK, za kupovinu na internetu.

Em nema vlasnika, em radi po principu prepaid dopune za mobilne. Uplatiš pare, potrošiš maksimum koliko ima. Čak i da ukradu podatke kartice, samo se nasmeješ i baciš je u prvi kontejner.

Mada nije kartica ono što me muči, mene zanima kakve podatke da upišem, tj. da li mi treba i telefonski broj iz BiH, ili mogu da koristim naš.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2013. 09:34 ] @
Probaj onda Mastercard Findomestic banke,jer je to nekad bila bosanska banka. Samo stavi danje zemlja Bosna, jer Srbije nema, sve drugo stavi kako jeste.
[ ZligorSt @ 20.03.2013. 10:39 ] @
Registrovao sam Visa Electron ERSTE BANK.
Stavio sam adresu Predsjednika Republike Srpske
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2013. 10:44 ] @
Je li prošla kupovina?
[ ZligorSt @ 20.03.2013. 15:20 ] @
Test kupovina je prošla, tj. javljeno mi je da ne mogu da kupim jer nemam dovoljno para na kartici (namerno sam birao neke skuplje igre, pošto na kartici, osim kada kupujem, nema nikada više od 10 evra.
[ nidzo80 @ 20.03.2013. 16:19 ] @
Imam Intesa Internet karticu i u Google Walletu su mi podaci sa adresom koja je i na kartici tj. iz Srbije. Pomoću nekog od VPN programa ulazim na market i vidim aplikacije koje se plaćaju i kupujem ih.
Što vi idete u Bosnu?
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 17:38 ] @
Pomoc!
I ja imam INTESA INTERNET karticu ali ne mogu da je registrjem na Google Walletu. Javlja mi da kontaktiram banku. Provereno na njoj imam 5€.
[ IgorJ @ 20.03.2013. 18:27 ] @
Ja koristim vec nekih godinu dana Intesa Internet karticu bez ikakvih problema.
Naravno moram prvo preko vpn-a da otvorim Play Store. (TunnelBear licno koristim)
Radi cak i kroz iTunes Store ukoliko se registrujes da si iz Jugoslavije,a kartica iz Hrvatske. :)
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 18:35 ] @
Problem je sto ja ne mogu da registrujem karticu na Google Walletu !!!
Ne znam sto je ne prihvata???
Jos nisam ni dosao do kupovine
[ IgorJ @ 20.03.2013. 18:47 ] @
Ili nisi sacekao 24h da ti se aktivira kartica ili nesto nisi upisao pravilno.Ne vidim drugi razlog.
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 19:03 ] @
Ipak cu morati do banke. Meni kod registracije kartice na Google Walletu program javlja da ne mogu dobiti potvrdu registracije??? I ako su podaci popunjeni a to je:
BROJ KARTICE
MESEC I GODINA
SIGUROSNI KOD
Nadam se da sam to prvo morao da uradim (valjda je to pocetak registracije google novcanika)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2013. 21:32 ] @
Citat:
nidzo80:
Što vi idete u Bosnu?


I ja sam tako sve do pre godinu dana kada je Google nešto menjao, pa je kartica opet proradila tek kada više "nije bila" iz Srbije.
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 21:43 ] @
Prilikom registrcije nigde nemam upisivanje zemlje - Srbija. Da nije u tome problem. Gde se treba registrovati, otvoriti nalog???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2013. 21:47 ] @
Dodaj karticu preko njihovog Walleta.
https://wallet.google.com
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 22:07 ] @
Tako sam i uradio. Ali mi javlja da nije moguce dobiti potvrdu i da se obratim banci
[ maddog_srb @ 21.03.2013. 08:43 ] @
Ja sam pre neki dan otvorio nalog na wallet-u i uspesno dodao karticu sa adresom u Srbiji, kupio whatsapp, sve ok... Kartica Banca Intesa.
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 08:50 ] @
Ja ne vidim nigde da se trazi adresa SRBIJA. Gde to upisujete kod prijavljivanja?
[ nidzo80 @ 21.03.2013. 10:01 ] @
Čim se uloguješ na Wallet imaš obrazac za popunjavanje i u samom vrhu po defaultu ti piše Srbija i Crna Gora. Možeš i da odabereš Srbiju ali ja sam ostavio ovo prvo.
http://i.imgur.com/RTf73nT.jpg
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 10:11 ] @
Hvala,
Prosla je registracija!!!
[ ZligorSt @ 21.03.2013. 12:18 ] @
Citat:
Kostic.Goran:
Pomoc!
I ja imam INTESA INTERNET karticu ali ne mogu da je registrjem na Google Walletu. Javlja mi da kontaktiram banku. Provereno na njoj imam 5€.


Stani malo, bez panike.
Je li to devizna kartica?
Jesi li pitao u banci da li možeš njom da plaćaš na internetu?
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 12:35 ] @
Ima li neko proveren sajt za kupovinu - placanje, android aplikacija preko google wallet?

[Ovu poruku je menjao Kostic.Goran dana 21.03.2013. u 13:51 GMT+1]
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 12:47 ] @
Citat:
ZligorSt:
Citat:
Kostic.Goran:
Pomoc!
I ja imam INTESA INTERNET karticu ali ne mogu da je registrjem na Google Walletu. Javlja mi da kontaktiram banku. Provereno na njoj imam 5€.


Stani malo, bez panike.
Je li to devizna kartica?
Jesi li pitao u banci da li možeš njom da plaćaš na internetu?


Sve je OK. Trebao sam da dodam novu karticu prilikom prijavljivanja.
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.03.2013. 13:23 ] @
Citat:
Kostic.Goran:
Ima li neko proveren sajt za kupovinu - placanje, android aplikacija preko google wallet?


Ceo Play Store. Nije li to i bila poenta registracije kartice?
[ ZligorSt @ 21.03.2013. 14:04 ] @
E, jbg, meni je registrovala karticu ERSTE BANK, a neće Komercijalne Banke.

P. S. Treba mi debitna kartica koja radi na Google Play.
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 14:21 ] @
Sta je sa karticom INTESA INTERNET da li radi na google playu za Srbiju. Neko rece da placa na tom sajtu
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 14:28 ] @
Citat:
ZligorSt:
E, jbg, meni je registrovala karticu ERSTE BANK, a neće Komercijalne Banke.

P. S. Treba mi debitna kartica koja radi na Google Play.


Mislim da si rekao da kupuješ INTESA INTERNET karticom?
[ IgorJ @ 21.03.2013. 14:31 ] @
Citat:
Kostic.Goran:
Sta je sa karticom INTESA INTERNET da li radi na google playu za Srbiju. Neko rece da placa na tom sajtu


Ne,kao sto je receno ranije moras da koristis neku od vpn aplikacija da bi mogao da placas.
[ nidzo80 @ 21.03.2013. 15:56 ] @
Kartica kao kartica prolazi i može se kupovati s njom, mislim na Intesa Internet karticu, ali se mora koristiti VPN kako bi uopšte vidjeli aplikacije koje se plaćaju ;)
[ ZligorSt @ 21.03.2013. 18:00 ] @
Koju VPN aplikaciju predlažete, ili koristite?
Ja koristim dve Hotspot Shield VPN i
Hideninja VPN Free
[ nidzo80 @ 21.03.2013. 18:27 ] @
Ja koristim VPN1Click i DroidVPN, a za Ice Cream Sandvich i Jelly Bean najbolji je TunnelBear
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 19:49 ] @
Citat:
nidzo80:
Ja koristim VPN1Click i DroidVPN, a za Ice Cream Sandvich i Jelly Bean najbolji je TunnelBear



Molim te obasni mi malo oko vpn aplikacija, kako da ih koristim za placanje i gde da ih skinem?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.03.2013. 19:58 ] @
Ama Gorane, skidaj SVE programe sa Play Storea. Pomenuti programi za VPN i proxy su besplatni (recimo Tunnel Bear i Hideman).
Njih pokreneš, odabereš američki server, oni te povežu na internet preko njega, Play Store, tj. Google misli da si iz Amerike i dozvoli ti da kupuješ plaikacije koje se plaćaju.

Eventualno, ako bude problema, idi u Settings -> Applications i tamo pronađi Play Store i uradi mu Clear Cache i probaj ponovo.
[ Kostic.Goran @ 21.03.2013. 20:15 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ama Gorane, skidaj SVE programe sa Play Storea. Pomenuti programi za VPN i proxy su besplatni (recimo Tunnel Bear i Hideman).
Njih pokreneš, odabereš američki server, oni te povežu na internet preko njega, Play Store, tj. Google misli da si iz Amerike i dozvoli ti da kupuješ plaikacije koje se plaćaju.

Eventualno, ako bude problema, idi u Settings -> Applications i tamo pronađi Play Store i uradi mu Clear Cache i probaj ponovo.



OK. Bravo, sve jasno!!!

E pa nije sve u redu!
Instalirao sam VPN Tunnel Bear na računaru i skinuo Viber preko Play Storea to je OK. Sada se vide i aplikacije koje se plaćaju na Play Store, ali kada hoću da je kupim javlja mi "DOŠLO JE DO GREŠKE PRILIKOM OBRADE KUPOVINE". Vidi se na slici u prilogu.
U čemu je sada problem? Da li moram instalirati Tunnel Bear na telefonu ili je problem sa Viza-internet karticom???

[Ovu poruku je menjao Kostic.Goran dana 22.03.2013. u 00:52 GMT+1]
[ Hackman @ 22.03.2013. 02:27 ] @
Ja instalirao Hide i radi kako treba, e sad imam pitanje, vidim da ovde
između ostalih sredstava plaćanja ima i Paypal, e sad mene interesuje da li
bi mi iz srbije mogli preko hidea da kupujemo preko Paypala . Takođe me
interesuje ima li neki programčić ove vrste za računar? Unapred hvala na
odgovorima
[ madamov @ 22.03.2013. 10:01 ] @
Kombinacija Hideman, Bosna kao zemlja i VISA Classic Societe Generale banke prošla OK maločas.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.03.2013. 10:49 ] @
Na Macu koristim NetShade, a ima ih sigurno i za PC.

Za PayPal, nije se problem sakriti iza IP-a, problem je imati karticu koja će se moći registrovati kod njih, kao i imati dokaz da živiš na adresi koja piše na kartici.
[ ZligorSt @ 22.03.2013. 22:23 ] @
Iz nekog razloga mi ne radi ERSTE BANK POKLON VISA ELECTRON.
Sada, treba mi pouzdana informacija koja debitna kartica radi na Google Play?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.03.2013. 22:57 ] @
Vrlo moguće da ne radi ako je to jedna od onih koja ne glasi ni na čije ime.
[ ZligorSt @ 23.03.2013. 18:02 ] @
Baš ta. Pa koju debitnu karticu da uzmem i kod koga?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2013. 18:39 ] @
Ne znam, samo mi pade na pamet taj mogući razlog zbog koga ne radi. Javiće se neko ko verovatno ima debitne i kome radi.
Kreditnu ne bi da koristiš zbog sigurnosti?
[ sikander @ 23.03.2013. 20:50 ] @
Ja koristim internet karticu Komercijalne banke. Kosta 200 din godisnje i za sada nisam imao nikakvih problema.
[ Kostic.Goran @ 24.03.2013. 13:57 ] @
Citat:
maddog_srb:
Ja sam pre neki dan otvorio nalog na wallet-u i uspesno dodao karticu sa adresom u Srbiji, kupio whatsapp, sve ok... Kartica Banca Intesa.


Na koju drzavu si se registrovao?
Meni ne radi radi kupovina preko wallet-a ni sa Srpske ni sa Bosanske adrese kartice Banca Intesa.
[ ZligorSt @ 25.03.2013. 17:04 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ne znam, samo mi pade na pamet taj mogući razlog zbog koga ne radi. Javiće se neko ko verovatno ima debitne i kome radi.
Kreditnu ne bi da koristiš zbog sigurnosti?


Da, zbog sigurnosti. Ono, znam ja šta oni kažu o sigurnosti, ali znam i šta rade, pa mi se ipak ne daje kreditna kartica.
[ zemun88 @ 25.03.2013. 23:22 ] @
ERSTE BANK POKLON VISA ELECTRON

Poklon kartica nije internet kartica!!!!
[ bujo @ 28.03.2013. 23:54 ] @
Registrovao sam wallet, i ubacio karticu bez problema (kreditna mastercard nlb banke).
Ali mi i dalje za sve aplikacije koje se placaju pise da nisu kompatibilne sa mojim uredjajem.
Kontam neke sigurno i nisu, ali dosta demo verzija jeste kompatibilno (i rade bez problema).
Zna li neko sta bi mogao biti problem?

Prilikom registrovanja, odmah mi je bilo na republika srbija.
Ali tako nije htelo da mi prihvati postanski broj (uneo sam ga standardno, petocifren broj).
Pokusao sam uneti cak i 11000, ali bez uspeha.
Citat:
Vrednost 11000 nije važeća za polje Poštanski broj

Stavio sam srbija i crna gora, i uspelo je iz prve.
Dali bi problem mogao biti u tome?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.03.2013. 01:48 ] @
Problem je što ti je IP iz Srbije. Sakrij se iza nekog USA proxyja i moći ćeš da kupuješ normalno.
[ bujo @ 29.03.2013. 16:49 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Problem je što ti je IP iz Srbije. Sakrij se iza nekog USA proxyja i moći ćeš da kupuješ normalno.

Instalirao sam VPN1Click, i posle malo natezanja uspeo (pretraga je davala samo besplatne aplikacije, ali sam uspeo nekako da se dokopam).
Hvala !

P.S.
Nekako mi je smesna i besmislena ova zavrzlama sa skrivanjem.
Dok sam gubio zivce na krekovane programe, 100 puta sam pozeleo da ih kupim i resim se muka.
Sada kada to pokusavam, moram da se skrivam...
[ bakara @ 29.03.2013. 17:07 ] @
Citat:
bujo
Nekako mi je smesna i besmislena ova zavrzlama sa skrivanjem.
Dok sam gubio zivce na krekovane programe, 100 puta sam pozeleo da ih kupim i resim se muka.
Sada kada to pokusavam, moram da se skrivam...

Eh, a vole da kazu apple nas ne voli google nas voli.

Ne voli nas niko, uvek smo zadnji na listi prioriteta
[ Reggie @ 17.04.2013. 16:21 ] @
Nesto se prica da nas ubacili nakon sto smo dobili pay pal, ali jos nikom ne radi kupovina.
[ Reggie @ 28.04.2013. 00:19 ] @
U pm, ne mogu da menjam poruku posle 48h, a nudi mi opciju i sada mi sve obrisano sto sam nakucao.
Da skratim sad, jedino mi hideman otkljucao market, ostali nista. Visa virtuon raiffeisen, pri kreiranju wallet-a stavio Bosna, Sarajevo, neka njihova adresa i broj... i radi.
Skidam aplikaciju, kosta 1 dolar, a naplaceno mi je 0.79e plus 1e. E taj jedan euro faiffeisen naplacuje koriscenje kartice svaki put kad nesto pazaris p*** im m***. Videcu dal radi novo-uvedeni paypal.
Kolika zajebancija da bih platio i koristio nesto sto i najveci retardi mogu van Srbije.

A sada mi stigo sms ponistena transakcija... Vidim vratili mi novac tj 0.79e, a onaj 1e nisu. Igrica se i dalje skida. Verovatno se ne uklapa adresa koju sam stavio na wallet-u.

[Ovu poruku je menjao Reggie dana 28.04.2013. u 01:34 GMT+1]
[ satrogistro @ 28.04.2013. 00:53 ] @
Preko hidemana sam uspeo da se nakačim na us server, normalno mi učitao us prodavnicu. Kupio sam switft key, beautiful widgets sa karticom raiffeisen banke (visa virtuon), regularno registrovane na Srbiju. Preko walleta sam i pre toga, možda mesec dana unazad, nekoristeći proxy ili vpn kupio dopunu za google voice ili kako god se zove telefoniranje preko gmaila...
Fora je što mi je nakon isljučenja hidemana i dalje radio appstore kao da sam u Americi, kupio sam još jednu aplikaciju, updateovao nekolicinu za koje update u Srbiji još uvek nije stigao... Sve se to dešavalo juče, danas mi se vratila naša prodavnica, pokušao sam ponovo preko hidemena da se nakačim, ali više nisam mogao da postignem isti efekat kao prvi put, nisam mogao da vidim paid apps, što mi je malo čudno... Ali u principu ja sam svoje završio, kupio sam šta sam hteo, nadam se da će u dogledno vreme kod nas proraditi app store, pa da više nećemo morati da se maltretiramo da bi trošili pare (paradoks)... u svakom slučaju aplikacije mi najnormalnije rade, ali nema ih u my apps na play storeu, što znači da update neću moći da dobijem osim ako ponovo ne proradi varijanta sa hidemanom ili nekim drugim vpnom... Krivo mi je što nisam pokušao da kupim neku pesmu/knjigu čisto fore radi, kapiram da bi prošlo lagano, ali nisam hteo da bacam pare...
Eto mog eseja, nadam se da će nekom koristiti...
edit: typos
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2013. 01:24 ] @
@Reggie Neke banke rezervišu malo vise sredstava kako bi se zaštitili od kursnih razlika. Posle rezervirani višak vrate, ako promena kursa nije bila veća od recimo 4%.

@satrogistro Pričali smo o tome, samo nisi čitao od početka. Potrebno je da obrišeš cache Play Storea da bi opet mogao da pristupim američkom i tako svaki put kada ti uleti "naš" store.
[ satrogistro @ 28.04.2013. 01:55 ] @
uradio sam clear all data i na google play store i na google play services i neće da se nakači... čitao sam temu, skroz mi je čudno da imam taj problem, probao sam više puta, ali ništa... još jednom kažem, uspeo sam da pokupujem aplikacije koje su me zanimale, ali mi je generalno čudno da pored svega toga nije radilo... sad ću da probam ponovo
edit: ne radi, pokušao sam sa us i canadskim vpnom, restartovao telefon, svaki put radio clear data sa google play stora... ali ništa, svaki put mi učitava našu prodavnicu, verovatno treba još neki "cashevi" da se pobrišu, ali nemam više želju da se igram sa tim, nadam se da će u dogledno vreme proraditi play store, ako bude hteo da updatujem aplikacije, uradiću to preko desktopa, tu mi vpn preko netshadea radi kao sat... nego me smaralo što direktno preko telefona ne može, kad je moglo, doslovno juče...

[Ovu poruku je menjao satrogistro dana 28.04.2013. u 03:12 GMT+1]
[ Reggie @ 28.04.2013. 13:09 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
@Reggie Neke banke rezervišu malo vise sredstava kako bi se zaštitili od kursnih razlika. Posle rezervirani višak vrate, ako promena kursa nije bila veća od recimo 4%.

@satrogistro Pričali smo o tome, samo nisi čitao od početka. Potrebno je da obrišeš cache Play Storea da bi opet mogao da pristupim američkom i tako svaki put kada ti uleti "naš" store.

Verovatno jer mi nije stigao sms o novom skidanju 1e za sledecu aplikaciju. Mada sam ranije primecivao da mi je za svaku malo vecu kupovinu dodatno skidao, samo mi bilo glupo da svaki put za 1 dolar naplati dodatnih 1e, ali moja greska.
Do sada sam kupio 3 igrice i kao sto rece satrogistro, ostaje mi taj novi google play i nakon sto iskljucim hideman.
Primetio sam da pomocu pretrage nije izbacivao the bard's tale, a onda sam je nasao listajuci sta sve ima i instalirao sam. Samo sto jos nisam skinuo dodatne podatke, jedno 3.5gb.

Nego jel mogu istu moju karticu da registrujem i na bratov nalog?
I ako zamenim telefon, ubacim stari google play nalog, jel mogu ponovo da instaliram sve kupljene aplikacije ili recimo koristim isti nalog na dva telefona?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2013. 13:24 ] @
Verovatno će ti do tog sadržaja koji se plaća najlakše biti doći preko klasične Google pretrage sa kompjutera. I tamo se sakrij iza proxyja i obavi kupovinu.
[ MTanic @ 30.04.2013. 14:30 ] @
Ima li iko ikakve informacije o onoj vesti od sredine aprila da je navodno Srbija stavljena opet na spisak?
[ bujo @ 30.04.2013. 15:38 ] @
Citat:
MTanic: Ima li iko ikakve informacije o onoj vesti od sredine aprila da je navodno Srbija stavljena opet na spisak?

Koliko mi se cini da jos nista nema od toga...
http://support.google.com/goog...wer.py?hl=en&answer=143779
Mozda lista nije azurirana, ali mi se cini da i dalje ne radi
[ dvuckovic @ 03.06.2013. 14:58 ] @
elem, vrlo interesantna pojava: prilikom odmora u Hrvatskoj oko 1. maja sam primetio da su mi se u Play Store-u na dva uredjaja pojavile opcije za paid aplikacije (u pitanju su Nexus 4 & 7, stock 4.2.2 JDQ39 i root)... pripisao sam to pristupu Play Store-u preko hrvatske IP adrese, pa sam iskoristio maximalno i kupio dosta aplikacija :) dodao sam karticu preko wallet-a (Republic of Serbia RS), sve je funkcionisalo ocekivano, osim sto su sve cene za aplikacije bile uvecane za oko 20% (PDV?!)... znaci pise originalna cena na listingu, ali kad probam da kupim, dobijem tu uvecanu cenu... ok, mora od neceg i drzava da zivi, nego pazite sad ovo...

vracam se ja ovde, i odmah po prelasku granice switch-ujem na domaci 3G i vidim da su opcije i dalje vidljive... ok, mozda su se zbunili... medjutim, evo cak i metar dana kasnije, ja imam vidljive paid aplikacije i mogu da ih kupujem... napominjem da nisam bio obuhvacen onim update-om od 16. aprila (mislim, dobio sam update, ali ne i paid apps), a i po mom znanju Play Store nije bio update-ovan kasnije... ne znam, cini mi se da je mnogo mesec dana za rollout, mozda je neki glitch ili nesto slicno, ali kod svakog kod koga sam pogledao i dalje nije imao mogucnost da kupuje aplikacije... imao sam ranije mogucnost da kupujem aplikacije onomad pre par godina dok nisu ukinuli, sa istim account-om... koristio sam i Market Enabler dok je radio, a VPN nisam nikada probao...

da li je neko voljan da proba APK koji bih skinuo sa sistema, Play Store v4.1.6 (build 80210006)?
[ bakara @ 03.06.2013. 15:12 ] @
Citat:
dvuckovic
da li je neko voljan da proba APK koji bih skinuo sa sistema, Play Store v4.1.6 (build 80210006)?

Evo ja bih...

Zanima me da li aplikacije koje su kupljene na jednom nalogu rade na drugom?

Nesto mislim da ne rade...
[ dvuckovic @ 04.06.2013. 13:13 ] @
Citat:
bakara: Evo ja bih...


evo linka

Citat:
bakara: Zanima me da li aplikacije koje su kupljene na jednom nalogu rade na drugom?

Nesto mislim da ne rade...


ovo zavisi od implementacije, mislim da bi vecina radila sa svucenim APK... realno, tako funkcionise i piraterija, retko se nesto menja/krekuje, obicno samo treba da se dokopas APK... ali sve vise vidim da aplikacije implementiraju neke "Pro Key" fore: skines free verziju, koju posle otkljucavas dodatnom aplikacijom koju kupujes... i one mogu da koriste neki napredniji sistem kontrole licence (mozda vezano za nalog?), pa ih nije tako lako zeznuti...

for the record, apsolutno sam protiv piraterije ovih sitnica, developeri i te kako zasluzuju (uglavnom) simbolicnu nadoknadu... ali opet dolazimo u situaciju da je *lakse* skinuti piratsku verziju, nego platiti 100-200din za legalnu... bezveze...
[ bakara @ 04.06.2013. 13:22 ] @
Citat:
dvuckovic: ovo zavisi od implementacije, mislim da bi vecina radila sa svucenim APK... realno, tako funkcionise i piraterija, retko se nesto menja/krekuje, obicno samo treba da se dokopas APK... ali sve vise vidim da aplikacije implementiraju neke "Pro Key" fore: skines free verziju, koju posle otkljucavas dodatnom aplikacijom koju kupujes... i one mogu da koriste neki napredniji sistem kontrole licence (mozda vezano za nalog?), pa ih nije tako lako zeznuti...

Pitam zato sto je prijatelj iz inostranstva kupio aplikaciju koja je meni bila potrebna, poslao mi je mailom apk, ali dobijem poruku da ne moze da se instalira (probano na vise telefona), pa kontam da je to nekako spreceno?
[ dvuckovic @ 04.06.2013. 13:59 ] @
Citat:
bakara: Pitam zato sto je prijatelj iz inostranstva kupio aplikaciju koja je meni bila potrebna, poslao mi je mailom apk, ali dobijem poruku da ne moze da se instalira (probano na vise telefona), pa kontam da je to nekako spreceno?


pa ne znam, vrlo je moguce da app ne moze da se instalira zbog neceg drugog (nije kompatibilna sa drugom verzijom sistema, ili nesto slicno)... najbolje bi bilo pogledati ili snimiti log prilikom instalacije da se vidi koja tacno greska se javlja (potrazi malo kako se snima i gleda log sa ADB ili aLogrec)... jer ako je tvoj prijatelj na ICS recimo, a ti pokusavas da instaliras isti APK na Gingerbread-u, vrlo je verovatno da ce instalacija fail-ovati na proveri API verzije...

doduse, mozda gresim, razlicite aplikacije imaju razlicite vidove zastite... i ovo je sada polje intenzivnog razvoja, stalno se pojavljuje nesto novo... ja pricam samo iz licnog iskustva, YMMV...
[ Reggie @ 20.06.2013. 10:20 ] @
Meni hideman odlicno radi, jedino sto imas 5 sati mesecno. I to aktiviras jedan sat i on odbrojava, znaci 5x u toku meseca mozes da kupujes, ali meni sasvim dovoljno. Kupio sam neke igrice koje sam hteo, a instalirao sam i neke koje su besplatne, odlicne, ali su isto nepristupacne za nasu drzavu. Razgledam preko kompa i onda samo pokupim sta mi se svidi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.06.2013. 10:56 ] @
Zar nije 5 sati nedeljno?
[ Nabukodonosor @ 24.07.2013. 22:24 ] @
Koliko je bitno upisati prave podatke (ime prezime adresu i slicno) prilikom kreiranja Google Wallet naloga? Da li mogu da upisem bilo koje ime i adresu? Imaju li nacina da provere to, tj. da li se kartica vodi na ime koje ja upisem?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.07.2013. 09:07 ] @
Sa tako ozbiljnom stvari ne vidim razlog što ne upisati pravi razlog. Zamisli da ti sutra zarobe neka sredstva gore, kao što to radi PayPal, pa ti zatraže da pošalješ skeniran pasoš ili neki račun koji glasi na Paju Patka iz Patkovgrada.
[ Nabukodonosor @ 25.07.2013. 12:13 ] @
Pa meni Google Wallet sluzi samo da uplatim 25$ za Google Play developer account i nista vise, tako da jedino mogu da mi zarobe tih 25$.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.07.2013. 20:00 ] @
Gledaj dugoročno, možda će ti za 6 meseci istim putem stizati i neki novac od prodaja, reklama ili nečeg trećeg. Me ni se ne čini kao vrednim rizika.
A što uopšte razmišljaš o tome, ne reče nam? :)
[ Nabukodonosor @ 25.07.2013. 20:45 ] @
Trenutno me zanima samo ovo. Lako cu da otvorim tada novi nalog. ;)
[ Mare34 @ 18.08.2013. 12:38 ] @
Pokusao sam da kupim virtua tennis full verziju ali na store kaze da ne podrzava srbiju. Slicno se ponasa za sve freemium aplikacije.
[ valjan @ 15.10.2014. 15:16 ] @
Nije me mrzelo da se bakćem sa Google podrškom, i posle 20-ak minuta telefonskog razgovora sa njima, pre par minuta sam dobio sledeći email:

Citat:
Hello Janko,

Thank you for contacting Google, and for providing details about the issue you’re having on Google Play. Based on the information you provided, it appears you’re experiencing issue #5863686 from our known issues page. Users who are seeing this issue:
- Are located in Serbia or Croatia
- Are receiving various errors when trying to purchase apps on Google Play
- May have been able to purchase before, but now are completely unable to buy Android apps

We’re working hard to resolve this issue so that users in this country can download paid apps again; however, at this time, there is no workaround or fix available. Due to high volume of inquiries surrounding this issue, we won’t be able to keep you updated on the issue via this thread; however, you can find updates on this issue by checking our known issues page:

http://support.google.com/goog...issues.cs&ki_topic=1319135

If you have any additional questions, please feel free to respond directly to this email. I hope you have a great day.

Thanks,

Emily
The Google Support Team


Takođe su mi rekli da od samih developera zavisi da li će se neka aplikacija prodavati u našoj zemlji ili ne, jer oni imaju mogućnost da u svom config fajlu uklone Srbiju ako iz nekog razloga ne žele da prodaju aplikaciju ovde. Tako da je ona lista na https://support.google.com/googleplay/answer/143779?hl=en u stvari potreban, ali ne i dovoljan uslov da aplikacija može da se kupi kod nas. Primer je slučaj sa Angry Birds igricama koje su nestale sa Play Store-a prošle godine (http://www.elitesecurity.org/p3286012), pa su nakon moje prepiske sa njima posle par meseci skontali grešku u konfig fajlu i ispravili i Angry Birds se brzo nakon toga vratio na Play Store (http://www.elitesecurity.org/p3318261)

Inače, za Srbiju je moguće plaćanje na PlayStore-u samo preko Google Wallet-a, a PayPal i preko provajdera mobilne telefonije je podržano samo u šačici zemalja: https://support.google.com/goo...10?hl=en&ref_topic=3365267
[ bgd2500 @ 16.10.2014. 10:43 ] @
Issue je kolko vidim prijavljen 01/02/2012. Da im treba 2.5+ godine to da rese je krajnje neubedljivo.

Uzgred, tacno je da od developera zavisi dal ce neka aplikacija biti dostupna u odredjenoj zemlju ili ne. Po default su sve zemlje (sem valjda Irana) cekirane kao dostupne.
Developer treba bas eksplicitno da naznaci da nece da distribuira aplikaciju u odredjenoj zemlji. Da su nas svi developeri paid aplikacija na ovom svetu uklonili sa liste je prosto nemoguce.

Kad bi im neki jaci igrac tipa "Rovio" uputio prituzbu da ljudi iz Srbije da ne mogu da kupe njihovu app, mozda bi se malo vise potrudili. Ovako, ko nas sljivi.

[ valjan @ 29.10.2014. 20:04 ] @
Meni se danas pojavile paid aplikacije i na mojim i supruginim uređajima, kanda je konačno proradilo...
[ Branko.R @ 29.10.2014. 20:10 ] @
Evo, ja sad proverio i stvarno nudi ali u $:

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.10.2014. 20:15 ] @
vide se, ali se ne mogu kupovati barem ne u mom slučaju.
morao sam opet preko američkog IP-a, kako bih kupio Fleksy koji je na popustu do petka.
[ Micke8 @ 31.10.2014. 15:43 ] @
I ja vidim aplikacije al kad kliknem kaze: this item cannot b found..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.10.2014. 16:39 ] @
Jedna prednost je ta da se sada barem vide i plaćene aplikacije kod kojih postoji update. Ranije je i za njih moralo da se pristupa preko stranog IP-a.
[ valjan @ 07.11.2014. 19:49 ] @
E pa konačno je zapravo proradilo, sad ću klincima da pazarim jednu igricu za kojom kukaju već mesecima...
[ Makragic @ 18.08.2015. 19:31 ] @
Jel ima neka fora sada za ove aplikacije? Imam Rajfajzenovu debut karticu, ali mi je google ne prihvata. Probao sam sa ovim VPN-ovima ali nista ne radi...
[ Hackman @ 18.08.2015. 22:40 ] @
Registruj se na guglov novčanik, meni tako radi, tamo uneseš broj kartice i sve što traži. Preporučujem ti da ako imaš internet viza karticu uneseš njene podatke, lako ćeš posle sa glavnog računa prebaciti pare na njoj. Inače ja sam kod Komercialne banke.
[ Makragic @ 19.08.2015. 07:31 ] @
Ja sam pokusavao juce da napravim Google Wallet ali izgleda da je on dostupan samo ljudima iz Amerike? Imam MasterCard i placao sam dosta puta stvari sa njom, medjutim kad pokusam da dodam karticu na google ono mi javi "failed authorization, if problem continues check with your bank",nesto na ovu foru... Nije mi jasno sta se dogadja, pretrazio sam ceo internet i nisam nasao resenje.

[ Hackman @ 19.08.2015. 12:53 ] @
Nije, ja sam u Nišu i bez problema sam napravio, koliko se sećam ima tamo da nađeš Srbiju. Pokušaj opet možda nešto ne uradiš kako treba.
[ Hackman @ 19.08.2015. 12:55 ] @
Eh da u vezi tog problema, vidi da nije istekla kartica ili da nije blokirana, i ja sam sličan problem imao, bio sam slučajno blokirao zato nije htelo.
[ Makragic @ 19.08.2015. 13:42 ] @
Nije mi istekla kartica, do 2017 godine je a i placam na nekim drugim servisima bez problema.

"Google Wallet makes it easy to pay - in stores, online or to anyone in the US with a Gmail address. It works with any debit or credit card, on every mobile carrier. " - Ovo je sa njihovog sajta...

Ajde baci mi link molim te gde si se ti to registrovao... Kod mene uopšte to nije moguće...

[ Hackman @ 19.08.2015. 14:04 ] @
Izvoli link, ja sam samo pratio upustva i sve je prošlo
https://support.google.com/wallet/answer/105406?hl=sr
[ Makragic @ 19.08.2015. 14:38 ] @
Ma neće, odatle me odvede na payments, ako tu probam da dodam debitnu karticu onda neće, a ako probam da napravim Google Wallet (imam link tu, start using Google Wallet) onda me odvede na njihovu stranicu, opcije za registraciju nema nigde, a ako idem sign in vrati me na stranicu od malopre i tako u krug.

Moguće da je nekad bilo moguće napraviti a da sad više nije, s obzirom da na njihovom sajtu piše da je dostupna samo u Americi, čak ni aplikaciju njihovu ne mogu da skinem jer nije dostupna u Srbiji.


"Google Wallet makes it easy to pay - in stores, online or to anyone in the US with a Gmail address. It works with any debit or credit card, on every mobile carrier. "

EDIT - Čak ni ona uputstva nisu tačna jer se ne otvara ono što piše tamo...
[ Hackman @ 19.08.2015. 14:47 ] @
Nemam onda poima u čemu je problem, meni je to povezano sa internet prodavnicom na Androidu.,kad odem tamo kliknem na kupi, automacki imam moj nalog koi se pojavi i ako imam dovoljno para na račun kupovina prođe, baš sam pre par dana kupio neku jamb igricu, jedino da pokušaš preko nekog drugog računara sa drugim nalogom, trenutno mi ništa drugo ne pada na pamet, neka se još neko javi sa liste da vidimo kakva su ostala iskustva.
[ Makragic @ 19.08.2015. 14:56 ] @
Probao je pre pola sata moj drugar da napravi svoj Wallet i isto mu nije uspelo... Gledao sam šta radi preko share screen-a na Skajpu...

[ Hackman @ 19.08.2015. 15:04 ] @
Izgleda da iz nekog razloga ne može, ja sam moj napravio negde tamo u januaru i znam da su još neki moji drugovi pravili
[ zole_ @ 13.10.2015. 17:25 ] @
Kada odem u wallet ja ne mogu ni da dodam payment metod. Samo mi izbaci da postoji trenutan problem. To tako vec mesecima.
Pre ovoga sam mogao da pokusam da dodam Raiffeisen virtuonku ali nije prolazila provera iako karticu i dan danas koristim. Onda mi jednom izbaci poruku o trenutnoj gresci koja je izgleda trajna greska.

Na playstoru na telefonu, kada kliknem na add payement metod nista se ne desava. Ni nije pravo "dugme" nego samo tekst.

Citao sam da Google nece da prima virtuon kartice ali ja ne mogu da dodam nista. Ni da imam neko platinasto s**nje sa milijardu dolara na racunu ne bih mogao da dodam kao payement metod jer jednostavno cim to probam izbaci gresku (komp) ili se nista ne desava (fon).

Izem ih. Koji je djavo u pitanju jel zna neko?

Sto je interesantno, kada guglam net na srpskom prakticno nema nista o ovoj temi.
[ bgd2500 @ 26.10.2015. 11:57 ] @
Ja nemam nikakvih problema sa dodavanjem kartice u walletu.
Proveri dal ti za home adresu u settingsima (tockic gore desno) stoji Republic of Serbia.
[ zole_ @ 03.12.2015. 22:14 ] @
Upisao sam bio jos davno moju kucnu adresu cak sam i kupovao. Ali mi je istekla kartica.
Kad sam hteo menjati podatke pocelo je ovo.

Inace, kucna adresa mi je tu ali drzava Albanija. Kada hocu da prebacim na Srbiju izbaci mi "update settings failed".

A brate vise smor su. Ima neko ideju???

EDIT probao i firefox i chrome

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 03.12.2015. u 23:36 GMT+1]
[ ensXP @ 10.02.2016. 19:25 ] @
Citat:
zole_:
Upisao sam bio jos davno moju kucnu adresu cak sam i kupovao. Ali mi je istekla kartica.
Kad sam hteo menjati podatke pocelo je ovo.

Inace, kucna adresa mi je tu ali drzava Albanija. Kada hocu da prebacim na Srbiju izbaci mi "update settings failed".

A brate vise smor su. Ima neko ideju???

EDIT probao i firefox i chrome

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 03.12.2015. u 23:36 GMT+1]


zole_ i ja imam isti problem... Ceo dan sam na chatu sa googlovom podrskom, ali na kraju nisu nista uradili... Meni pored adrese u settings-u na payments.google.com stoji adresa sa kodom drzave CS sto je stari kod za Srbiju i Crnu Goru, a kada izaberem da promenim adresu prebaci mi na Albaniju (posto je prva na spisku) i kada izaberem Republic of Serbia ne da mi da sacuvam promene... Google podrska je rekla da probam za 24-48 sati ponovo, pa cu javiti ako se nesto promeni