[ igormil @ 20.03.2013. 22:00 ] @
Ako koristim VLC player,koji ima svoje kodeke,da li moram da instaliram i K-Lite paket kodeka?
Igor
[ KrkaCiC @ 20.03.2013. 22:09 ] @
Verovatno
Nikad do sada nisam imao instaliran samo VLC,pa ne bih bas znao 100% da li treba i K-lite.
Uostalom,probaj samo VLC,pa ako filmovi ne idu znaces sta ti je ciniti
[ igormil @ 20.03.2013. 22:37 ] @
Ako koristim oba da li mogu da smetaju jedan drugom?
[ KrkaCiC @ 20.03.2013. 22:45 ] @
Koliko ja znam NE
Kao sto sam naveo,K-lite je jedna od prvih stvari koje instaliram na svez sistem,a onda kasnije i VLC.
I,naravno,nemam nikakvih problema
[ Burgos @ 20.03.2013. 23:29 ] @
Za VLC nije potrebno imati instalirane kodeke na sistemu, jer koristi ugrađene.
[ anon142305 @ 20.03.2013. 23:29 ] @
Ja koristim KMPlayer (koji takodje ima svoje kodeke) i uvek instaliram i K-Lite,
nikad nisam imao problema (tipa konflikt izmedju kodeka).

Citat:
KrkaCiC: K-lite je jedna od prvih stvari koje instaliram na svez sistem,a onda kasnije i VLC.

Kod mene to ide drugacije.
Skinem poslednje verzije i plejera i kodeka,
pa prvo instaliram ono sto je starije.
Dal to ima neke veze, ne znam,
al eto, tako radim...
[ calexx @ 21.03.2013. 09:03 ] @
Kodeci neće da se sudaraju, plejer ima svoje a ti instaliraš neke druge ali je to prilično loša ideja. Nekada je gomila fontova, što je bilo popularno u vreme kada je svako radio pripreme za štampu i slično, bila jedan od razloga preteranog usporavanja računara. Svi su instalirali i po par hiljada fontova a tada slabe makine nisu mogle da se izbore sa takvim teretom. Posle toga su na red došli kodeci, što više kodeka, više problema za Windows. Verovatno je to sada manje primetno nego pre nekoliko godina ali verovatno i dalje pomalo smeta. Zato su plejeri sa svojim internim kodecima koji se uopšte ne instaliraju nego ih plejer po potrebi koristi mnogo bolje rešenje. Ako plejer sa svojim kodecima prikazuje sliku/zvuk ... čemu dodatni kodeci? Ako plejer nešto ne može, onda je OK da se dodaju eksterni ... ali je to uglavnom znak da plejer loše radi taj deo posla i ne ažurira kodeke. Bar 10 godina za Windows koristim KMP i nikakve dodatne kodeke. Na Linuxu uglavnom trošim SMPlayer (tj mplayer) i ponekad VLC. Njima ostavljam da brinu o kodecima.
[ igormil @ 23.03.2013. 22:24 ] @
Sada znam na čemu sam i više ne brinem o tome.
Zahvaljujem se svima koji su učestvovali na rešavanju ovog problema.
Pozdrav svima.