[ okraz @ 22.03.2013. 10:48 ] @
Pitanje kao u naslovu teme:Može li se i kako instalirati Windwos sa CD-a koji nije botabilan.
Mislim na potpuno novu instalaciju uz brisanje svih podataka.
Hvala svima..nadam se brzom odgovoru
[ gilopile @ 22.03.2013. 11:05 ] @
Moze. Podignete DOS sa flopy-a, pristupite CDu D: i tipka se Setup.exe:)
[ bachi @ 22.03.2013. 11:07 ] @
Da, samo što će takva instalacija bez http://support.microsoft.com/kb/127021 trajati čitavu večnost.

Ako napišeš o kom Windowsu je reč, možeš dobiti detaljniju pomoć.
[ gilopile @ 22.03.2013. 11:17 ] @
To je vec druga prica. Ovde je pitanje `da li moze?` Odgovor je DA i objasnio sam kako je moguce izvesti. Mislim, zasto bi se neko patio sa takvim CD-om, kad za 5 min. moze narezati boot-abilan...Jedino ako je ovde neka opklada u pitanju ili cista radoznalost...
[ calexx @ 22.03.2013. 11:30 ] @
Nije nikakav problem da se napravi startni flopi sa smartdrv i da instalacija (u slučaju XP-a se pokreće sa winnt ili beše winnt32) traje normalno. Ostaje pitanje da li uopšte postoji flopi drajv, da li postoji i butabilni flopi, da li flopi ima podršku za optiku, naročito ako je SATA ... sve u svemu, moguće je da postoji nebutabilni original CD ali je onda obično u pitanju upgrade a ako nije original ... lakša varijanta je nabaviti butabilni CD.
Ostaje da saznamo detalje pa da vidimo da li će tema da bude nastavljena ili ne. ;)
[ okraz @ 22.03.2013. 11:34 ] @
Badni hvala na bryom odgovoru.
Radi se o Windowu XP Profesional Sp3 a treba ga instalirati na laptop Acer 5630.Postojeci Windows je takodje XP Profesional sp2 sa kojim imam dosta problema ...vani sam imam CD sa SN a ovdje se nista ne smije skidati.
Hvala jos jednom
[ okraz @ 22.03.2013. 11:37 ] @
Hvala na odgovoru....zaboravio sam naglasiti da se radi o instalaciji na Laptopu
[ calexx @ 22.03.2013. 12:05 ] @
Ne bih se ja tu još radovao. ;) Laptop nema flopi, ostaje neka varijanta sa fleškom ili sa eksternim flopijem što nije jednostavno rešenje. Najlakše je da se ipak nađe ispravan instalacioni CD.
[ gilopile @ 22.03.2013. 12:14 ] @
Ako se bas mora instalisati sa tog CD-a, onda moze da se napravi i bootabilana USB fleska sa DOS-om (moze i HBCD usb flash varijanta) i preko njega pokrenuti instalaciju sa tog CD-a. Moze sa klasicnim hiren-s boot CD-om da se podigne DOS, izbaci Hiren`s CD, ubaci taj sa instalacijom WINa i pokrene instalacija.
[ calexx @ 22.03.2013. 12:21 ] @
Malo je nezgodno da se šire predlozi, pitanje je da li ima hirens pri ruci i koliko je jednostavno napraviti butabilnu flešku koja ima podršku za CD. Nisam to nikada probao, pošto postoji sistem na laptopu, šta bi se desilo ako iz njega probaš da pokreneš instalaciju? Ili da startuješ laptop u command promptu (ili kako se to već zove na XP-u) pa probaš odatle. Ili da iskopiraš instalacioni folder na neki na hardu ali na particiji koju ne bi dirao pa nekako startuješ laptop pa odatle pokreneš.
Ja bih se ipak potrudio da nađem ljudski CD, pitanje je kakav je taj sa SP3 a još nije butabilan. Ako neko nije umeo da iskopira CD, ko zna gde je još zabrljao.
[ okraz @ 22.03.2013. 12:22 ] @
Hvala svima na odgovorima ....moram sacekat dok se vratim iz Evope a usput jos jedno pitanje :Mogu li na Acer aspiri 5630 sa 1.1 gb rama i diskom od 110 gb instalirati Win 7?
Nadam se da nisam dosadan i pozdrav jos jednom!!
[ gilopile @ 22.03.2013. 12:38 ] @
Mozda i moze, ali ne znam kakva je situacija sa drajverima i da li ce svi funkcionisati sa Viste. Ako vec pokusavas, onda makaer dodaj jos najmanje 1GB RAM memorije, u suprotnom, XP ti je najbolja solucija.
[ Djetvan @ 22.03.2013. 12:39 ] @
Može Windows 7 32 bit-a !
[ okraz @ 22.03.2013. 12:46 ] @
Hvala jos jenom...Win 7 krajem aprila!!!
Pozdrav
[ bakara @ 22.03.2013. 14:39 ] @
Mozda moze da napravi image tog diska pa da ga napravi da bude butabilan?

A verovatno moze i da napravi butabilan USB fles sa softverom kao sto je wintoflash ili neki slican...

[ okraz @ 22.03.2013. 15:13 ] @
MOGU napraviti image disk ali bott mi je malo komplikvano.....hvala ipak...mozda neko, ipak, ima rjesnje!!!!!!
Pozdrav
[ Aleksandar Đokić @ 22.03.2013. 21:06 ] @
Narezes image i on bude butabilan, ok?

Sto mi mirise da je taj disk koji imas butabilan...
[ bakara @ 22.03.2013. 21:51 ] @
Citat:
okraz:
...mozda neko, ipak, ima rjesnje!!!!!!
Pozdrav

Ja ti gore rekoh dva...
[ okraz @ 23.03.2013. 07:55 ] @
Imam narezan ISO fajl ali nisam iguran da je boot!!
[ bakara @ 23.03.2013. 16:22 ] @
Pa proveri...ne ujeda.
[ okraz @ 24.03.2013. 20:06 ] @
Ipak nije boot imam Sn za njega ali se ne usudjuje ici u instalaciju......mozda mi ostane i prva verzija !!!!!
[ bachi @ 24.03.2013. 20:10 ] @
Prekopiraj sadržaj tog cda na hard disk na, recimo, c:\xp_setup folder.

Skini i instaliraj http://www.nliteos.com/ i pokreni ga.

U prvom prozoru ga navedi da upućuje na c:\xp_setup folder, idi na next i od svih opcija označi *samo* Bootable ISO.



Idi na next i nareži takav cd na novi prazan cd i butuj sistem sa tog novog cda.

[ okraz @ 29.03.2013. 14:15 ] @
Kasnim malo sa javljanjem ali mi se cini da je ovo super nacin samo nisam siguran koju verziju nLite da instaliram.
Hvala i pozdrav