[ blaki @ 26.03.2013. 13:13 ] @
Pozdrav svima,

Evo posle dva dana raznih pokusaja, od menjanja drivera do instalisanja u Safe modu, pokušaja sa Windows prepoznavanjem, softverom kojeg imam na originalnom disku, pročitanih brdo saveta, kapitulirao sam i ostalo mi je još da pitam ovde na forumu, ako neko ima iskustva i zna šta još mogu pokušati.

Kartica iz naslova bez ikakvih problema radi na Linux Ubuntu-u, ali pod Windows XP nikako. Prva najava problema je da originalni driver proizvođača nije odgovarajuće Windows digitalno potpisan. Instalacija drivera prođe "na silu", kartica je prepoznata i "vidi" mrežu, ali od konektovanja na istu nema ništa. Skinuo sam i kanal na AP (telekomov open ADSL modem P.DG A4010G) na 11, pod Linux-om opet radi izvanredno (konektuje se bukvalno za 5 sekundi), a pod XP ni da čuje.
Osam konekcija sam do sada napravio (broji ih negde Win i valjda i sprema), pa bi i to sada mogao već možda biti problem, pa ako neko zna kako i to da obrišem (osim formatiranja particije), bilo bi dobro da kaže.

Evo par slika, pa ako neko ima volju da pomogne savetom, unapred zahvaljujem.















blaki
[ gilopile @ 26.03.2013. 14:26 ] @
Preko win zero utility jako tesko, jer ocigledno ima problema sa WPA2 enkripcijom. Jedino da podesis na wireless ruteru WPA ili da skines ovaj utility za tu karticu i moci ces se konektovati preko njega bez problema. Naravno, ako se sam ne ponudi da ide preko njega, konfigurisi da on bude primarni utility.
[ blaki @ 27.03.2013. 07:34 ] @
Citat:
gilopile: Preko win zero utility jako tesko, jer ocigledno ima problema sa WPA2 enkripcijom. Jedino da podesis na wireless ruteru WPA ili da skines ovaj utility za tu karticu i moci ces se konektovati preko njega bez problema. Naravno, ako se sam ne ponudi da ide preko njega, konfigurisi da on bude primarni utility.


Naravno da sam probao i to, evo nekih rezultata:

Sa prvom opcijom "tastera na mom AP" (ne znam kojeg kad nijedan nemam) ispočetka se čini da će nešto i biti



Posle nekog vremena



Na mojoj mreži, imam reč kao lozinku, QSS insistira na PIN-u i to osmocifrenom, koji sa svakim startovanjem programa menja, druga opcija (?????)



Treća opcija da upisem PIN sa mog AP - nosio sam se mišlju da upišem PIN umesto pasworda na AP, ali sam odustao jer QSS očito ima generator (algoritam) stvaranja PIN-a, jer kako "zna" da je moj pin pogrešan (osmocifreni broj)?



Tako da ukratko uopšte ne shvatam način funkcionisanja ovog softwera, a automatski ne odrađuje posao, pa sam odustao i od njega.

Ako još neko ima ideju......
[ blaki @ 27.03.2013. 09:55 ] @

Evo resio. Skinuo sigurnost na AP sa WPA2-PSK na WPA-PSK "koliko može da podrži WinXP". Možda i ovo nekome bude od koristi.

Pozdrav
[ gilopile @ 27.03.2013. 10:27 ] @
Pa to sam ti predlozio u mojem prethodnom postu, misilim da predjes sa Wpa2 na WPA:) Mozda nisi video:) Definitivno je problem u tom utility-u i komunikaciji sa drajverom. Win zero nece da `vidi` WPA2, zato sam ti i predlozio WPA.
Pozz! Bitno da si uspeo:)