[ talicni67 @ 26.03.2013. 19:59 ] @
Ima ZTE Atlas i dosta muke sa internom meorijom koja je negde oko 115mb.Ubacio sam app2sd da bih mogao da prebacujem aplikacije koje su instalirane na memorijsku,ali ni to bas ne pomaze.Danas sam instalirao par igara probe radi,ali i pored toga sto u app2sd vidim da je igra automatski instalirana na karticu opet mi nedostaje velik deo interne memorije.Zna li neko nacin kako da celokupna instalacija bude prebacena na memorisjku po njenom zavrsetku a da interna memorija bude netaknuta?Jer ovako ne vidim smisao u koristenju telefona posto mogu da ubacim 2-3 programa 2-3 igre i to je to.Na telefonu je 2.3.5 verzija androida.
[ Zoran Milovanovic @ 26.03.2013. 21:01 ] @
Ukoliko je rutovan telefon onda preporucujem Link2SD( https://sites.google.com/site/link2sd/ ), a nesto bolje resenje bi bilo koriscenje raznoraznih m2sd/a2sd/data2sd skripti, koje za neometano funkcionisanje zahtevaju custom romove.
[ talicni67 @ 26.03.2013. 21:23 ] @
Nije rutovan.Kupio sam ga od prijatelja koja je telefon uzeo u telenoru,i nisam jos nasao na netu kako da uradim root ovog telefona.Moram da pitam i ovo,sta mislis pod "custom romovi" i koje verzije romova da skidam?
[ Zoran Milovanovic @ 26.03.2013. 22:09 ] @
Nisu bitne verzije romova, vec da li su oni zvanicni (od prozvodjaca uredjaja) ili nezvanicni/custom (ono sto napravi neki entuzijasta, neki totalno levi lik ili tim ljudi). Za neometano funkcionisanje nabrojanih skripti potrebno je da ROM prilikom boot-a odradi neke stvarcice, a originalni romovi uglavnom nemaju podrsku za te stvarcice.


[ dullence @ 27.03.2013. 22:36 ] @
kao što kaže Zoran - Link2SD. prava stvar. Ja sam tako rešio problem sa malo memorije na HTC Desire-u.
Jedinii uslov je da bude root-ovan telefon.
pozz