[ Laki024 @ 26.03.2013. 20:25 ] @
Mozda malo glupo i laicko pitanje ali nigde nisam nasao odgovor pa da pitam ovde.

Da li je moguce na isti hosting postaviti 2, 3 ili vise potpuno razlicita sajta ( domena ).

Na isti hosting znam da moze vise domena, e sada mene zanima da li je moguce postaviti na isti hosting 2,3 ili vise potpuno razlicita sajta, koji bi bili na razlicitim domenima naravno.

[ view @ 26.03.2013. 22:12 ] @
Naravno,kod vecine hosting provajdera je ova opcija moguca.Postoji ogranicenje u hosting paketima i to obicno u najmanjem paketu kod vecine provajdera nije moguce dodavati vise sajtova/domena ali vec u sledecem ili nekom vecem paketu mozes naci opciju sa vise addon domena ili sajtova.

Ukoliko koristis cpanel hosting,pogledaj u tvom cPanel-u da li u opciji "Addon domains"mozes dodati novi domen.

Vise sajtova mozes dodati na jedan hosting paket i svaki dodatni sajt ce imati poseban FTP pristup ili sa glavnog FTP mozes pristupiti svim dodatnim sajtovima.Svaki dodatni sajt ima posebnu statistiku poseta,kreiranje email naloga islicno tako da skoro niko ne oze da zna da li taj sajt deli hosting npaket sa nekim drugim ili ne.Jedino zajednicko je isti cpanel nalogi naravno racun za obnovu :)
[ Laki024 @ 26.03.2013. 22:31 ] @
da naravno zanimljivo.

E sada dobro je bas upravo ovo sto si pomenuo da niko ne moze da zna da li su npr 4 sajta na jednom hostungu , ali mene upravo zanima ovo da se udje dublje u tematiku.

planiram 3 zasebna sajta na istom hostungu + 1 sajt koji bi sluzio prakticno kao magacin podataka za sva 3 sajta

podaci i sadrzaji na 3 sajta bi u 80% bili razliciti a 20% ostalog sadrzaja bi se podudaralo na sva 3 sajta posto su slicne tematike u pitanju.

E sada da li ako je vec pomenuto ovo bi pretrazivaci pre svega mislim na google mogao da prepozna da su 3 sajta na istom hostingu i da ih na neki nacin tretira kao spam sajtove, ili ne mogu ni pretrazivaci to da prepoznaju

[ view @ 26.03.2013. 22:56 ] @
Da,kada bih ulazili u dublju tematiku SEO optimizacije mozes imati neke negativne rezultate u pretrazivacima jer su svi tvoji sajtovi na istoj ip adresi.Mada ovo je generalno problem jer na shared hosting serveru moze biti cak 500-2000 sajtova na istom serveru i istoj ip adresi tako da ti ne bih pomoglo da kod istog provajdera zakupis za svaki domen poseban hosting.

Resenje za ovo je da izmenis sadrzaj i da ne bude nista kopirano ili da zakupis za svaki domen poseban hosting nalog kod drugih hosting provajdera.

Mada sve to nije toliko strasno.Ima na ovom forumu nekoliko experata za SEO pa se nadam da ce ti neko objasniti detaljnije i da li to u praksi pravi problem.Moje znanje iz SEO optimizacije je povrsno.
[ prolecedolece @ 05.04.2013. 13:18 ] @
Tri sajta na istoj IP adresi nisu problem.

Vise je problem ovo:
Citat:
podaci i sadrzaji na 3 sajta bi u 80% bili razliciti a 20% ostalog sadrzaja bi se podudaralo na sva 3 sajta posto su slicne tematike u pitanju.


Ako tako radis popices penal od google-a. Nemoj da se trudis da prevaris google, razmisljaj dugorocno i kreiraj koristan sadrzaj.
Kontinuitet, kvalitet i na kraju kvantitet.