[ boguda @ 28.03.2013. 09:23 ] @
Mozda je pitanje vec postavljano ili nije za ovaj forum ali gde da skinem MS SQLServer 2008 developer ili enterprise edition jer mi za faks traze neki od ta dava
Ekspress kazu da ne moze.

Unapred hvala!
[ mmix @ 28.03.2013. 09:33 ] @
Onda faks treba da ti kaze gde da ga nabavis besplatno, kad su tako pametni pa im express nije dovoljan. I developer i enterprise edicija su komercijalni paketi i mozda su dostupni fakultetu ali tebi nisu dostupni za dzabe. Minimum minimuma treba da te sprovedu kroz DreamSpark program, mada nisam 100% siguran da je isti raspoloziv u Srbiji (provericu)

Ako nemaju odgovor, ja ti predlazem da kontaktiras MS Beograd i njihov sales tim i da im izneses situaciju i postavis isto pitanje. Ne zaboravi i da pomenes koji asistent/profesor od tebe ocekuje da piratujes njihov softver.
[ boguda @ 28.03.2013. 09:43 ] @
U principu ja to ne moram da imam kuci jer to postoji na faksu ali sam mislio da neko zna neki torent da bi mogao da radim od kuce jer nemam kad da idem na faks
[ mmix @ 28.03.2013. 09:48 ] @
Ok, saznao sam, imas pravo na DreamSpark, nije vise ograniceno drzavom.


Idi na https://www.dreamspark.com/Account/CreateAccount.aspx

registruj se koristeci svoju akademsku email adresu (ako je nemas nabavi je, trebalo bi da imas pravo na istu dok si student)

To ti daje besplatan MS softver tokom trajanja studija i ukljucuje i SQL Developer. Ne samo to, nego iams pravo i na Windows Server, Expression i Visual studio.

[ the_tosic @ 28.03.2013. 19:09 ] @
Na dream spark mislim da ne moze da se registruje sa nasih fakulteta (bar ja nisam uspeo). Al trebalo bi da su svi faxevi pod msdnaa i da ima skoro sve iz msft-a za dz.
[ mmix @ 28.03.2013. 19:32 ] @
To za fakseve se sad zove DreamSpark Premium ali licence vazd samo za faks, i to ne sve fakseve.

A koliko sam video u faq nema vise uslova za lokaciju faksa, program je globalan.
[ the_tosic @ 28.03.2013. 20:31 ] @
Da sad vidim da je msdnaa promenio naziv u DreamSpark, ali opet ja ne mogu da registrujem account na DreamSpark.com sa etf mailom, ne prolazi verifikaciju.
Gledao sam ja to jos ranije jer na msdnaa je dostupan samo software, a na Dream Sparku jos neke zezalice tipa Win research kernel :)