[ mr10x505 @ 29.03.2013. 14:17 ] @
Imam jedan problem. Koristim u projektu 3 spoljna prekida, dva se okidaju na "Any change", a treći na "Falling edge". E sad, u rutini ovog treceg prekida imam while petlju koja ne dozvoljava da se izađe iz prekidne rutine. Međutim, iz nekog razloga mi ne rade druga dva prekida. E sad, palo mi je na pamet da jedan prekid ne može da prekine rutinu drugog, pa me zanima da li sam u pravu, ili tu postoji neki drugi problem?
[ shpiki @ 29.03.2013. 14:28 ] @
Kôd?

Generalno izbegavaj velike prekidne rutine, pametnije je u rutinama postavljati flegove, a kasnije ih obradjivati...
[ goran_68 @ 29.03.2013. 14:30 ] @
Bez tvog koda teško da neko može da ti pomogne. Daj da vidimo.
[ mr10x505 @ 29.03.2013. 14:55 ] @
Citat:
shpiki: Kôd?

Generalno izbegavaj velike prekidne rutine, pametnije je u rutinama postavljati flegove, a kasnije ih obradjivati...


Hvala svima, ipak rešio sam da prepravim skroz prekidnu rutinu jer je stvarno bila dugačka. Rasturio sam je na par f-ja i ubacio flegove.
[ bogdan.kecman @ 29.03.2013. 15:49 ] @
interrupt rutina moze da bude prekinuta drugim interaptom samo ako procesor podrzava interapte razlicitih prioriteta te ce tada (a nekad cak ni tada) interapt rutina manjeg prioriteta biti prekinuta interaptom veceg prioriteta. koliko ja znam atmega16 nema interapt prioritete (nijedan osmobitni atmel valjda nema) tako da ili odradi posao drugacije ili uzmi neki mcu sa prioritetima (atmega32 ili xmega ili pic18f ili pic24f ili …)
[ mr10x505 @ 29.03.2013. 17:04 ] @
Citat:
bogdan.kecman: interrupt rutina moze da bude prekinuta drugim interaptom samo ako procesor podrzava interapte razlicitih prioriteta te ce tada (a nekad cak ni tada) interapt rutina manjeg prioriteta biti prekinuta interaptom veceg prioriteta. koliko ja znam atmega16 nema interapt prioritete (nijedan osmobitni atmel valjda nema) tako da ili odradi posao drugacije ili uzmi neki mcu sa prioritetima (atmega32 ili xmega ili pic18f ili pic24f ili …)


Pretpostavio sam da je u tome problem.