[ nix.rs @ 29.03.2013. 18:56 ] @
Pozdrav, imam otvoren paypal nalog, i sada hocu da prodajem preko ebaya.Sve sam lepo popunio, sve sve, povezao paypal sa ebayom, i namestio kako ce aukcija izgledati,i potom dolazim do telefonske verifikacije, koja je izgleda ne premostiv korak za mene.Ne dobijam nikakav Pin, ni pozivom ni porukom.Zvao danas i pricao sa podrsom njihovom 2 sata oni mi kazu kako je iz Srbije nemoguce prodavati.

Sta dalje raditi,kako ste vi koji prodajete preko e baya, ovo resili.Svaka pomoc je dobro dosla. :)
[ 2 Years @ 11.01.2014. 07:17 ] @
pozdrav nix.rs!

naišao sam na ovaj tvoj post od marta kada si pisao da si pokušavao sa prodajom preko ebaya. Mene sada interesuje isto. Jesi li od tada šta uspeo?

Neki kažu da sa PayPal računom iz Srbije ipak možemo primiti novac i sa njim vršiti dalja plaćanja, ali samo bez mogućnosti povlačenja sa tog paypal računa na sopstvenu karticu ili račun. Interesuje me da li je ovo tačno? Meni, zapravo i ne bi bio problem ako novac ne može da se podigne. Važno mi je da se može na takav paypal račun primati uplate od prodaje sa ebaya, a potom bih ja taj novac koristio za dalju kupovinu, ne bih povlačio. Bitna mi je veza sa ebayom i primanje uplata od prodaje tamo. Tebi zastaje priča na ebayu kako vidim.

Gore si napisao da si otvarao naloge na paypalu i ebayu. Je si li, za oba, kao zemlju navodio Srbiju? To je bilo malo pre dolaska ovog 'parcijalnog' paypala ovde. Je si li šta pokušavao posle? Je si li saznao kako to rade oni što prodaju na ebayu a iz Srbije su?

Ako možeš voleo bih da mi odgovoriš makar kraće. Zahvalan unapred. Ivan iz Niša. Pozdrav!

[Pukušao sam sa privatnom porukom tebi, ali ne mogu prvih 7 dana od registracije ovde. Nadam se da ćeš videti ovo ovde].
[ ademare @ 11.01.2014. 10:09 ] @
Iako pitanje nije za mene, mogu samo da ti kazem da na PP iz Srbije ne moze nikakav novac da se uplacuje, ni pod kakvim uslovima.

Jedino sto je moguce je refund vec uplacenog novca, ceo ili parcijalni, kada ti prodavac vraca tvoj novac, To je za sada sve sto se tice uplata preko Pp-a Srbija i taj refund ide direktno na Karticu, ne zadrzava se na PP nalogu.
[ 2 Years @ 11.01.2014. 11:43 ] @
Hvala na odgovoru!

Interesu je me koji je način prodaje ovih naših iz Srbije koji ipak prodaju na ebaju.
Ima ih dosta. Npr. kod takvih prodavca piše:˙˙˙˙˙Based in Serbia, ebayusername has been an eBay member since Jan 19, 2009

Oni imaju neki način kako prodaju na ebaju. Ima li ko instrukcija?
[ fanfon @ 11.01.2014. 13:09 ] @
Citat:
ademare:
Iako pitanje nije za mene, mogu samo da ti kazem da na PP iz Srbije ne moze nikakav novac da se uplacuje, ni pod kakvim uslovima.

Jedino sto je moguce je refund vec uplacenog novca, ceo ili parcijalni, kada ti prodavac vraca tvoj novac, To je za sada sve sto se tice uplata preko Pp-a Srbija i taj refund ide direktno na Karticu, ne zadrzava se na PP nalogu.



Kako onda objasnjavas slucaj da meni covek koji ima paypal nalog registrovan u USA prebaci 50 USD na moj racun koji sam registrovao pre 2 meseca u Srbiji a da posle toga kupim neku stvar na Ebay? Ili kako osoba koja ima registrovan nalog u Hrvatskoj prebaci kolegi na takodje prosle godine registrovan nalog iz Srbije 30 eura koje je on potrosio na kupovinu preko neta?
[ ademare @ 11.01.2014. 13:24 ] @
Magija :D

Ja nisam ni pokusavao , jer zvanicno ne moze. Ako moze ne znam zasto to nigde zvanicno ne pise.
Ako ti slucajno znas da pise , uputi nas.

Ovi sto prodaju godinama, imaju naloge registrovane na druge drzave, to je odgovor za pitanje o prodaji, kako neki prodaju godinama, nije za tebe fanfon.
[ fanfon @ 11.01.2014. 13:54 ] @
Sasvim normalno mozes da primas novac na paypal racun, ali ne mozes da ga povlacis na racun banke koji je vezan za paypal. Mozes da placas s tim novcem bilo sta na netu tamo gde se prihvata paypal placanje.
[ 2 Years @ 11.01.2014. 13:56 ] @
fanfon, nije mi baš jasno: ovo da si ti dobio uplatu pre dva meseca još i nekako, ali to da je kolega dobio na nalog iz Srbije od prošle godine mi je čudno. Ili je to bilo posle aprila ili je neka greška.

Može li još ko da potvrdi prijem novca na paypal nalog registrovanim sa Srbijom kao zemljom?
Još je bolje ako ko može da potvrdi da da prima uplate na srpski paypal nalog a od ebay prodaje.

ademare za ove što prodaju iz srbije na ebaju imaš li priču iz prve ruke? Da li oni registruju npr. na ebayu nalog iz srbije a paypal na npr. BiH?
Ili oba naloga moraju biti na istu zemlju?
[ 2 Years @ 11.01.2014. 14:39 ] @
Sve vreme po internetu pretražujem na temu: paypal-prijem-može/nemože.
Gomila je mesta gde tvrde da ne može.
[Evo par primera iz jula 2013 -
http://forum.kgb-hosting.com/s...rimanje-novca%29&attempt=1
http://www.dizajnzona.com/foru...sion/index.php?t78061-450.html]

[ deki111 @ 11.01.2014. 14:48 ] @
Pretpostavimo da nakon prodaje predmeta može da se primi novac preko PP, po meni je veći problem na koji način najjeftinije poslati pošiljku u inostranstvo? Kurirske službe su bezobrazno skupe. Za slanje poštom postoji carinska kontrola koja se naplaćuje. Postoji i mogućnost zabrane izvoza. Slanje paketa mase 3kg i vrednosti 2000 dinara našom poštom iznosi otprilike kao i vrednost predmeta.
[ fanfon @ 11.01.2014. 16:06 ] @
@2 Years

Pa i on je registrovao nalog prosle godine, mesec dana pre mene. Mozda sam malo zbunjujuce napisao. Covek koji ima nalog u Hrvatskoj prebacio mu je 30 eura na njegov sa kog je on kasnije kupovao tim novcem.
[ 2 Years @ 11.01.2014. 16:24 ] @
Citat:
deki111:
Pretpostavimo da nakon prodaje predmeta može da se primi novac preko PP, po meni je veći problem na koji način najjeftinije poslati pošiljku u inostranstvo? Kurirske službe su bezobrazno skupe. Za slanje poštom postoji carinska kontrola koja se naplaćuje. Postoji i mogućnost zabrane izvoza. Slanje paketa mase 3kg i vrednosti 2000 dinara našom poštom iznosi otprilike kao i vrednost predmeta.


Ja planiram tek da prikupim informacije o slanju poštom i ovim drugim službama - u vezi cena i sve ostalo.
Na koga misliš još od kurirskih službi ovde, a koje rade prema inostranstvu?
[ radojko2 @ 11.01.2014. 16:32 ] @
Ja sam isto tako pre mesec dana otvorio nalog na E-bay i Paypal-u i znam da su mi trazili da prebace neku sitnu sumu novca sa racuna na paypal i onda isti novac vratili na racun.Nisam kupovao ni prodavao pa ne znam u stvarnosti da li funkcionise ali su mi skinuli sa deviznog racuna i vratili na racun novac radi verifikacije.
[ deki111 @ 11.01.2014. 17:30 ] @
@2 Years
Slanje za inostranstvo možeš da obaviš preko DHL, AKS, BEX, Postexpress. Za poslednje dve znam da imaju cenovnik na svojim sajtovima. Ima još kurirskih služba u Srbiji, ali za njih ne znam da li pružaju taj vid usluge.
[ ademare @ 11.01.2014. 18:13 ] @
@ 2 Years

Ja se ne bavim prodajom, vec kao i ti iscitavam razna iskustva.

Evo za sada jedini u Srbiji fanfon i njegov drug primaju novac na Srpski PP :D Ne znam da to moze valjda bi pisalo bar jos negde na netu, to sto PP uzima , pa vraca je drugo, kao i refund prodavca, kada mu na primer platis, a on ti javi posle da to nema, pa ti refundira novac.

Za prodaju nasi ljudi su ranije koristili zavisno od perida razne metode. U nekom najstarijem periodu vezivali su za PP naloge iz zemalja u okruzenju od BiH , preko Hrvatske do Slovenije, najcesce , mada su neki otvarali i PP madjarska, Austrija , Italija. Za njih su nekada davno vezivali domace kartice, jer tada su i kartice bile i fizicki drugacije , a po broju kartice se nije uvek moglo odrediti , gde je izdata.

U nekoj drugoj fazi, PP je presta da omogucava vezivanje domacih kartica za strane PP naloge, to je nastupilo otprilike pre 2-3 godine, al ko se snasao nije posle isteka kartice, znas da sve kartice imaju odredjen rok trajanja, dve godine najcesce i da se posle toga menjaju, pa se dobije kartica sa novim brojem. Ko se snasao on je u svom PP nalogu editovao , umesto dodavao novu karticu.

Poslednja faza je od dolaska PP u Srbiju, gde ima dosta ljudi koji tvrde da ponovo mogu na svoje strane naloge da dodaju Srpske platne kartice. O primanju novca naravno ni reci, na Srpski PP osim evo ove objave Fanfona-a.

Uvek je tu postojala opasnost i dan danas postoji da PP blokira racun. Pisu ljudi da im PP blokira nalog nekada i prilikom bezazlenih kupovina, dok je kod prijema novca , i same prodaje to mnogo ucestalije i rigoroznije.

PP ima svoje procedure, da kada posumnja da se nalog ne koristi u skladu sa pravilima koja su oni propisali, a svako prilikom otvaranja naloga, pritisnuo dugme slazem se , jednostavno blokira nalog. Naravno ponudi i odblokiranje posle provere , koje se sastoje u tome da traze odgovarajuca dokumenta da bi ti dokazao da stvarno zivis na primer u Bosni gde ti je registrovan PP nalog.

Idu tako daleko da su ljudi pisali da im nisu uvazavali , ni kada su im blokirali racune iz Srbije, pa traze na uvid racun za Komunalije, koji po PP mora da se vodi na isto ime kao PP Nalog !!!!! Kao da neko ne moze da zivi kod roditelja , a punoletan je ima svoje racune u banci , ili da je podstanar itd, nego PP misli da svako ko ima PP nalog mora da ima i Privatan stan ili Kucu !!!

Znaci nasi ljudi vise manje pokusavaju, ne samo prodaju, nego da preko PP naplate i odredjene usluge, ne prodaju samo robu, vec i usluge, pa i kad se snalaze preko Pp, rizik i to velik uvek postoji.
[ 2 Years @ 11.01.2014. 20:59 ] @
^^

Upravo do sličnih zaključaka sam i ja došao danas i juče. Baš skoro sve što si napisao.
Par mišljenja da može uplata ali ne i povlačenje, ali nigde izjava u prvom licu ili iz prve ruke.
Tako da ovo što je fanfon rekao ostaje usamljena izjava.

Kako god ja ću probati ovih dana verziju srpski paypal i srpska registracija na ebay.
Probaću da postvim neke prodaje. Nešto sitno u početku npr. poštanske marke.
Javi ću o rezultatima. Problem je što ne mogu znati kada će neko kupiti (ako uopšte i prođem sa postavljenjem aukcije ili prodaje).
Kako god javi ću.

deki111 od tih pošti pominju i neki EMS, imali njih kod nas?
[ deki111 @ 11.01.2014. 21:17 ] @
Citat:
2 Years
deki111 od tih pošti pominju i neki EMS, imali njih kod nas?

Postoji EMS kod nas. Postekspres je u toj mreži.
[ 2 Years @ 23.01.2014. 22:26 ] @
U međuvremenu sam se registrovao uredno na eBay i PayPal. Nije bilo nikakvog problema.
Takođe, postavih nekoliko aukcija i tu nije bilo nikakvih problema. Sada čekam da neko kupi te moje postavke pa da vidim hoće li biti problema sa prijemom novca.
Nešto ne očekujem probleme oko prijema?
[ Laki024 @ 02.02.2014. 10:16 ] @
koliko znam i ja da u Srbiji ne moze povlacenje novca sa PayPal-a na bankovni racun, da li moze da se uplacuje tj prijem novca to nisam ni pokusao, ali vidim da kod srpskog paypala pola opcija fali npr nema opcije request money.

Ja koristim madjarski paypal, imam i drzavljanstvo, a i adresu tamo. Iako imam sve dokumente, drzavljanstvo, pasos, adresu i licnu kartu madjarsku, od skora i ugovor sa madjarskim operaterom telekom, na neku najmanju mesenu pretpatu ( cisto da imam racun na tu adresu ako PayPal slucajno trazi ), gledam da se ipak ne logujem iz Srbije, nego kada mi treba nesto skoknem do madjarske koja mi je tu na 10km i logujem se odatle, a iz Srbije ako bas moram ( refound i sl. ). Ipak smo mi kaubojska drzava ( nekada sam rekao banana ali nismo banana jer u banana drzavama barem ima sta da se vidi i okusi za razliku od Srbije a i u mnogim banana drzavama ima i PayPal ), tako da se zbog ovoga izbegavam logovati iz Srbije na PayPal.

Sto se tice Ebay naloga, sa koristenjem i nalogom nema nikakvih problema, ako koristiti iz Srbije.

Artikle do 250grama mozete slati obicnom postom preporuceno u inostranstvo, postarina je otprilike 250din do 100 grama, ili 350din do 250 grama.

Teze pakete ipak ne verujem da vradi slati , osim ako ne prodajete bas nesto unikatno.
[ 2 Years @ 02.02.2014. 15:09 ] @
na srpskom paypallu nema ni upload funkcije tj. ne vidim da može da se stavi novac na paypal acount.
međutim to nema veze jer računam da kada budem plaćao paypallom oni će prevući sa vezane kartice.
takvo plaćanje ću uraditi za par dana pa javljam. (čekam da se završe par aukcija).
Tu ne očekujem nikakav problem. To je paypall dolaskom u srbiju jedino objavio da nudi.

što se tiče skidanja sa paypalla, to mi trenutno ne predstavlja problem, jer računam dok god ja napravim
'proboj' na ebayu proći će nekoliko meseci, pa potom ne smeta mi da novac i tamo stoji par meseci još, posle će već omogućiti i withdrawal ja mislim.
ukoliko ga ne bude do tada ni to nije problem jer postoje nečini zaobilaženja. oni bi koštali u procentima, ali otom potom...

ono što je meni sada glavno pitanje i što sam i prvo pitao u ovom threadu je da li će ebay ili paypall prviti problema da primim novac od ebay kupca preko ebaya na paypall akaunt. po logici bi tebalo da je to problem: što ćeš da primaš novac ako ga ne možeš povući/podići...
(ali može biti korišćen za dalja plaćanja itd.) pomenuta logika je i glavan argument svugde na naši forumima da se ne može koristiti paypall pa time ni ebay (u praksi realno ne bi imao kupovine ako ne ne nudiš paypall kao opciju, već samo skrill; to kod ebaya sa skrilom je moguće tek ako ti je skrill druga opcija ...)

ja trenutno na nijednom koraku nisam imao problema: otvaranje naloga na paypallu; otvaranje naloga na ebayu; postavljane licitacije;
ostaje sada da vidimo, ako ovaj vijetnamac uplati, hoće li biti kakvih warning letter ili šta drugo ... ja ne očekujem već, iako sam u početku.

sve u svemu sve dok ne želiš još withdrawal nema problema.
računam da ima i prećutne liberalizacije od paypall: kao da oni nisu imali uvida da su ranije pravljeni nalozi na BiH,CRO, HUN ... a IP adrese 'poslovanja', kartice iz Srbije.
ok, kartice ranije nisu imale area codove ili šta već. ali da su hteli da znaju znali bi, i znali su. ali što da sprečavaju - njima su to mali dodatni fees-ovi koji se 'prilivaju' dok se već globalno ne dogovore sa jednom državom pout naše, a kad se dogovore nije sve baš na početku
[ Laki024 @ 02.02.2014. 16:24 ] @
Ne razumem sta je area kod na kartici?


Na ovo ostalo da ti odgovorim

100 x sam napisao da je Srbija kaubojska drzava ( ne banana jer u banana drzavama ima sta da se vidi i okusi, i uglavnom banana drzave imaju i PayPal ), tako da su minimalne sanse da Srbija u ovoj a ja mislim i sledecoj kalendarskoj godini dobije PayPal, mozda tamo negde 2016, 2017, u nekim slicnim drzavama kao Srbija je trebalo ponegde i 4 godine da PayPal omoguci full sevice.

Ali i da sutra omoguci sta ti to vredi ako hoces ozbilno da se bavis sa ovim. Paypal trenutno omogucava samo za personalne korisnike slanje novca, a za bussines korisnike ( bussines korisnici se otprilike definisu kao firme i fizicka lica koja se profesionalno bave prodajom ) nema ni slanja ni primanja. Ukoliko planiras da se ozbilni bavis sa ovim ( sto je perspektivan posao svugde u svetu osim u ovakvim slicnim kaubojskim drzavama kao Srbija ), moj ti je savet da bezis odavde glavom bez obzira, jer naices na puno komplikacija.

eto napisacu samo neke da se sutra omoguci podizanje novca

1. posto smo kaubojska drzava paypal ce blokirati pare na najmanje mesec dana UVEK a mozda i na duzi vremenski periodu ( na EU paypal nalogu ti nakon mesec dana nece blokirati pare )
2. neces mocu da upgratujes nalog na bussines jer tako nesto ne postoji u Srbiji uopste, i mocices da primas svega 2200 eur godisnje, a sa prometom od 2200eur godisnje cak i pod pretpostavkom da ja nabavna cena onog sto prodajes 0 ( nula ) eur, tesko da ces moci da prezivis u Srbiji gde su cene na evropskom nivou pa i skuplje, a zivotni standard je na africkom nivou, cak i gore jer u africi nemate racune za grejanje, i sl. troskove, da ne pricamo o ostalom.

[ 2 Years @ 02.02.2014. 17:21 ] @
na žalost!

evo epiloga:

kupac koji je kupio moj predmet pokušao je da mi plati preko paypala ali je dobio informaciju:
''Currently PayPal accounts in Serbia are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds"

Ja sam mu poslao ponudu da mi plati, nakon prijema predmeta, preko Skrill-a.
Skrill ću već za ubuduće dodati kao opciju na ebayu. Ali ovo već pravi problem.


[ 2 Years @ 02.02.2014. 17:35 ] @
Tvoj prethodni post mi je dragocen na izvestan način.
Jer ću izgleda odustati od ebay privremeno i zameniti ga nekim drugim.
Moji proizvodi su takvi da mogu npr. preko etsy.com.

U vezi 'area koda' platnih kartica: to sam negde pročitao ali ne znam pouzdano šta je sve istina. Verujem da je tačno.
Navodno ranije platne kartice npr. iz BiH,SLO, SER ..., a verovatno i ostale, nisu kod transakcije davala podatak iz koje su regije (izdate) već druge uobičajene podatke, verovatno koja banka, broj, stanje, vlasnik ... Ali je od skorije (kada tačno ne znam, možda i 2 g npr.) dodati su ti area kodovi uz ostale podatke.
A ovo je dovelo do toga da je PayPall od tada mogao da lako vidi da 'sredstvo plaćanja nije u korelaciji sa adresom vlasnika PayPal akaunta'. Posledica ovome je, navodno, bila suspenzija pojedinih akaunta sa ovih prostora, jer smo samo mi odavde morali da radimo ta zaobilaženja: vlasnik odavde, a kao državu prijavljuje neku susednu itd.

ovo je bilo na nekom forumu i ja sam tako shvatio, ali nemam neposrednih iskustva, dakle proveravaj dalje eventualno.


[ Laki024 @ 02.02.2014. 17:44 ] @
nzm bas, ali nisu zbog toga padali.

Padali su zbog logovanja iz Srbije, PayPal prati IP adrese i zna tacno kada ste se iz koje drzave logovali.
[ 2 Years @ 02.02.2014. 17:59 ] @
Da ali apriori nije problem da ja budem na putovanju negde pa i na duže i da otud radim svoj posao na eBayu.
To nije zabranjeno.

Zabranjeno je da ti imaš drugačiju adresu nego si prijavio ili podaci na nekin način nisu tačni.
Oni preko IP samo imaju indikaciju. Ma oni mislim ne jure mnogo ako ne praviš mućke kakve i drugima probleme.
Kako su inače radili sve ove godine ovi naši na eBayu a ima ih 'milion'.
[ leos @ 13.04.2015. 23:05 ] @
Od danas zvanicno moze da se prima novas preko pay palla...

Mene zanima posto bih prodavao figurice tj moju staru kolekciju na ebay, kako ide procedura oko slanja robe u inostranstvo?
Naime slao bih kao preporucenu posiljku preko poste do 2kg?
Figure nisu teske a tako je jeftinije.
Koja su Vasa iskustva?

Hvala
[ LazarM @ 02.05.2015. 10:01 ] @
Da ne otvaram novu - istu temu,
Jer pocelo ovo,znaci prodam nesto i prebacim na moj bankovni racun sa mogucnoscu podizanja kao gotovine?
Poz
[ madmax-wifi @ 24.06.2015. 22:18 ] @
Ovi koji prodaju cute ili niko ne prodaje.
Zalosno i u jednom i u drugom slucaju :)
[ Le007le @ 07.07.2015. 23:51 ] @
Najjaftiniji nacin za slanje u inostranstvoje?

Ne mislimpismo,ali paketic do 1kg? Moze li obicnom postom, kao preporuka, pa kad stigne :D
[ ademare @ 08.07.2015. 15:12 ] @
Pismo moze da ima do 2 kg !! I ne mora da bude u koverti, vec spolja moze da bude Karton !!

Tako da sve sto je do 2 kg uvek saljes kao pismo jer je jeftinije od paketa. Preporuceno - pracenje bih ti svakako preporucio to je oko 150 din bez obzira na tezinu i doplatu za avion, inace ako ide brodom imaces nezadovoljne kupce zbog duzine cekanja na paket. Doplata nije velika .

Imas Kalkulator na sajtu posta.rs.

http://www.posta.rs/struktura/...alati/kalkulator-postarine.asp

Na primer 1 kg do SAD ti je 1800 din a da Francuske 1650 , sto nije neka razlika.