[ P1W @ 31.03.2013. 17:47 ] @
Mozda ce ovo biti malo glupo (a mozda i nece) , ali nov sam u web programiranju i stvarno nemam pojma kako to da uradim,a ne znam ni da li to pripada u PHP......
-Napravio sam sajt, dodao register i login funkciju i sad zelim da kad se neki korisnik registruje na moj sajt i odradi log-in, da moze da pise na mom sajtu, tj da napravi novi thread, kao na forumu (primer kako da izgleda ta forma u koju on pise http://prntscr.com/yljts) ...

Zanima me da li bi nego mogao da objasni kako da dodjem do toga? Kako da ga napravim? Ili sta vec.... Jer trazim vec nekoliko sati po guglu i nikako da nadjem nista ni priblizno tome...

[ plus_minus @ 31.03.2013. 18:10 ] @
Citat:
P1W: Mozda ce ovo biti malo glupo (a mozda i nece) , ali nov sam u web programiranju i stvarno nemam pojma kako to da uradim,a ne znam ni da li to pripada u PHP......


Dabome. Pripada php-u. Uglavnom. I ne samo php-u, već i mnogim drugim programskim jezicima koji podržavaju http protokol i mogu da se izvršavaju na serveru, ali.. php je uglavnom, odličan izbor za takve stvari. Najzastupljeniji.

Citat:

Zanima me da li bi nego mogao da objasni kako da dodjem do toga? Kako da ga napravim? Ili sta vec.... Jer trazim vec nekoliko sati po guglu i nikako da nadjem nista ni priblizno tome...


Evo, ja sam tražio čitavih 5 sekundi ... i našao sam sledeće.. .. :: MiniBB

Ako nije to što ti treba, traži dalje sa ključnim rečima - mini php forum

Ako želiš da napraviš sam svoj mini forum sa nekim skromnim i vizuelno lepim opcijama za korisnike, onda ćeš morati poprilično dobar broj sati da potrošiš dok ne budeš stavio tačku na zamisao, dok je ne proglasiš gotovom, jer ćeš morati da prožvaćeš, naučiš i savladaš dobar deo PHP-a, uključujući i dobar deo javaskripte (javaskripta se odnosi i na "fenseraju" (gde u priču neizostavno ulazi i poznavanje css-a), text formating onclick, itd, itd, itd.. ) .. pa, proceni i sam koliko će vremena trebati (ti sam najbolje znaš koliko znaš), dok ne stigneš do kraja.

A ako si, kako si napisao, već naučio kako da 'udeneš' (pretpostavljam) tuđ kod za login i registraciju, ovo što sam linkovao ti neće predstavljati veliku prepreku.

Srećno.

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 31.03.2013. u 19:20 GMT+1]
[ P1W @ 31.03.2013. 18:38 ] @
Citat:
Evo, ja sam tražio čitavih 5 sekundi ... i našao sam sledeće.. .. :: MiniBB

Pa da, ti si nasao jer znas sta da trazis, tj. barem od prilike znas, dok ja bas i ne... :)

--
Hvala na brzom odgovoru i na informacijama koje si mi pruzio.
I ne znam bas da li je to 'mini php "FORUM" ' , meni samo treba taj, kako da ga vec nazovem, deo za pisanje i gde da izadje to... Znaci kao sto svaki forum ima, Post New Thread... Jer zelim samo da ga ubacim u ovaj moj vec odradjen dizajn i sve, da ne moram iz pocetka sve da radim... Nadam se da me razumete..
[ plus_minus @ 31.03.2013. 18:48 ] @
Da, sad sam zagledao ti imaš blog na blogspotu, ne pomaže ti ovo nešto puno...
Traži onda po blogspot modulima, dodacima, pluginovima.. kako ih već krste tamo (čisto sumnjam da nema).

Btw, zar to nisu prosto komentari onda.. u tvom slučaju? Čini mi se da svi registrovani i aktivni korisnici blogspota mogu ostavljati komentare pa i započinjati nov thread, odnosno BlogTopic na tuđem blogspot delu... ako se ne varam... Dosta se toga i tu izmenjalo ... pre pe-šes' godina sam iz znatiželje otvorio nalog tamo, čisto da vidim šta ima, šta nude, itd. .. tako da i nisam baš upućen, ali, smem da se kladim da modul/plugin za tako nešto postoji i za blogspot.

A ako i ne postoji, nemoj da ti bude čudno što, jer... blog kao neka forma web sajta ili web adrese, rešava new thread kao "new comment" by - @taj i taj..

Thread applies to - Forum
Comment applies to - Blog, article,.. one -master-, many followers, etc. D:
[ P1W @ 31.03.2013. 18:57 ] @
Heh, jeste imam blogspot, ali u ovom slucaju blogspot nema veze sa ovim.. :D U ovom slucaju pravim za jedan forum, na kom sam morderator, stranicu koja ce biti ubacena na taj sajt kad se zavrsi.. :) (guideslols.hostzi.com - sad je na free hostu, samo da mogu da ga testiram dok ga pravim) , vidis sad kad se ti registrujes i sve, i hoces da napravis taj, tzv. build, treba ti taj da kazem bbcode u koji mozes da pises (koji meni treba) a ja nemam to, i to zelim da ubacim.. :)
[ plus_minus @ 31.03.2013. 19:17 ] @
Aha.. pa i dalje ne vidim... šta te onda sprečava da isprobaš miniBB... ima tutorijal kako gde i šta.. imaš i online, live demo..
Pročitaj uputstva kako se implementira ... verovatno su ispisali ljudi, čim je 100% free.. izgled, default, prilagodiš tom sajtu kojeg praviš... ako ti se ne sviđa minibb rešenje, ima drugih..

Ukratko, retko ko želi da ti napiše komplet "domaći zadatak" preko foruma, jer, prosto je zanimljivo kad sam sebi napišeš rešenje. ;)
U prevodu, to što ti hoćeš, nije nešto preterano teško, ali, nije baš ni za početnika da se snađe iz cuga.

Ovo tebi treba (za početak) --> http://www.php.net/manual/en/book.bbcode.php
Ustvari, tebi za početak treba više od toga.. ali, pođi odatle.

I stavi http://php.net sajt u bookmark. Trebaće ti.

Pozdrav
[ P1W @ 31.03.2013. 19:48 ] @
Hvala na odgovoru, sad cu probati da implementiram miniBB u ovaj moj sajt pa cemo da vidimo kako ide.. :D
I hvala za ovo php.net :)
[ plus_minus @ 31.03.2013. 20:15 ] @
Nema na čemu.
[ P1W @ 31.03.2013. 21:23 ] @
Evo, trazio sam za implementaciju ovog miniBB-a, ali nista sto bi mi pomoglo... Probacu na neki drugi nacin to da uradim.. :(