[ solesu @ 01.04.2013. 08:40 ] @
nabavio sam ovu busilicu sa slike.
prvo sam multimerom ispitao da nije probila, on pokazuje da nije , ali kada je kljucim na aluminijumskm kucistu se pojavi napon ona radi. izmerio sam napon izmedju metalnog kucista i 0 iznosi 110v. pitao sam komsiju koji ima istu takvu i on mi je rekao da te busilice cak i nove koce da ,,zveknu''. jel zna neko sta je u piranju
[ Horvat I @ 01.04.2013. 14:48 ] @
Znači da joj je čak i R.S.O. ispravan.

Jedino te zemljovod zeza
[ solesu @ 01.04.2013. 17:09 ] @
ne znam kako me uzemljenje zeza jer utcnica ima uzemljenje moram probati na nekom drugom mestu da je prikljucim
da te pitam sta znaci R.S.O
[ veselinovic @ 01.04.2013. 23:06 ] @
RSO = Radio Smetnje Otklonjene.
Obicno se izvodi sa dva kondenzatora spojena u seriju.
Jedan na fazu drugi na nulu a srednji izvod na uzemljenje.
Ako se raskaci uzemljenje busilice na kucistu ces dobiti upravo pola napona napajanja tj oko 110V, sto implicira da
tebi vjerovatno ne valja kabal tj 3 zila u kablu ili u uticnici nemas uzemljenje ( rece ti vec Horvat).
Provjeri to, jer je to opasna masina ako nije dobro uzemljena ( metalno kuciste).
[ solesu @ 02.04.2013. 08:51 ] @
ok hvala na odgovorima
[ Java Beograd @ 02.04.2013. 09:23 ] @
Verujem da je ova bušilica dva-tri puta teža od današnjih, i dva-tri puta nemoćnija od današnjih.
Iskren savet solesu: mani se ćorava posla i za sitne pare kupi novu Einhell, i užuvaj u majstorisanju.
[ Backy @ 02.04.2013. 10:30 ] @
upravo što java kaže iznad, prevelika opasnost za prosečnu snagu a nema ni regulaciju broja obrtaja... najveća prednost su joj, koliko ja znam, kvalitetni prenosni zupčanici što i nije neki kvalitet ako pogineš za vreme upotrebe...

p.s. meni je ta bušilica oduvek bila prelepa, voleo bih da snimim film sa njom u glavnoj ulozi :D
[ Trick_Fix @ 02.04.2013. 16:10 ] @
Citat:
Java Beograd: Verujem da je ova bušilica dva-tri puta teža od današnjih, i dva-tri puta nemoćnija od današnjih.

To je bušilica skoro godište"moje Babe" .Sa njom ne možeš da izvodiš neke "Virtuoze" ali za jednostavne potrebe
ume da odradi posao.Sporohodna,masivna i trajna.
Radi ali nije za današnje,uvećane Hobi potrebe.
(pošto bi danas i Q i M da okači garnišnu u betonsku gredu,a unapred zna da ne ume)

Citat:
Backy:meni je ta bušilica oduvek bila prelepa, voleo bih da snimim film sa njom u glavnoj ulozi,

(kakve OVO veze ima sa Elektrotehnikom ? )

Ajd,ajd,
___horor Si hteo ili ? 'el ?

[Ovu poruku je menjao Trick_Fix dana 02.04.2013. u 17:20 GMT+1]
[ Horvat I @ 02.04.2013. 16:37 ] @
Za tu bušilicu majstori daju 2 redovne
16mm u gvožđu buši ko u siru
[ solesu @ 02.04.2013. 21:18 ] @
problem resen on se nalazio u kavlu kondenzatora koji je bio prekinut, sada radi , nema struje na njenom oklopu, na njoj pise da je maksimala 10mm a komsija je sa njom busio u sa 16mm plocu debelu 25mm a u poredjenju sa novijim je mnogo bolja jer nedolazi do pregrevanaj borera jer se prebrzo okrece, gotovo je neunistiva kako mi on kaze
[ Java Beograd @ 03.04.2013. 07:39 ] @
Šta piše, koliko je vati ?
[ solesu @ 03.04.2013. 07:48 ] @
pise 250w ali cini mi se da je malo jaca po potrosnji.

[Ovu poruku je menjao solesu dana 03.04.2013. u 09:50 GMT+1]
[ Trick_Fix @ 03.04.2013. 17:09 ] @
Citat:
solesu: pise 250w ali ,,,

sa takvim prenosom ume "ruku da zavrne".

Opet kažem ,nije to neka " Gang-Bang " Bušilica,

ali za to vreme proizvodnje,
itekako je umela da normalnu burgiju "Uroni u Meso "