[ Slavisa.j @ 05.04.2013. 08:28 ] @
Interesuje me da li postoji neki nacin, da se smanji koriscenje RAM memorije na Android telefonu ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.04.2013. 09:56 ] @
Zavisi o kojoj se verziji Androida radi. Ako je neka baš stara (2.2 i ranije, možda čak i 2.3) onda postoji nebrojeno mnogo "Task killera" koji gase aplikacije.

Međutim, novije verzije Androida su optimizovane i troše i upravljaju RAM-om same, tako da korisnikovo stalno gašenje aplikacija nekim drugim programom čini više štete po performanse, nego koristi. Kao što neko reče jednom, neiskorišćen RAM je bačen RAM.
[ Slavisa.j @ 05.04.2013. 20:52 ] @
Pa verzija Androida je 2.3.6 , koji task killer predlazes?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.04.2013. 22:03 ] @
http://www.androidcentral.com/...used-and-why-you-shouldnt-care

Ne znam koji da ti preporučim, davno beše. Probaj nekoliko, pa vidi koji ti radi posao.
[ S A J A @ 06.04.2013. 10:10 ] @
Citat:
Slavisa.j:
Interesuje me da li postoji neki nacin, da se smanji koriscenje RAM memorije na Android telefonu ? :)


To je sve slično kao i na računarima.

Ako hoćeš da imaš više memorije i da ti telefon brzo radi:

- skloni live wallpaper
- ukloni _sve_ widgete
- ostavi samo jedan desktop
- isključi sve animacije i pozadinske sinhronizacije
- deinstaliraj sve programe koji rade kao servis (na primer fejsbuk stalno zauzima memoriju, deinstaliraj ga pa koristi preko brauzera, većina programa za vremensku prognosu se takođe startuje kao servis iako podesiš da hoćeš manuelnu sinhronizaciju - instaliraj onaj koji ne radi kao servis ili gledaj preko brauzera)
- disejbluj nepotrebne sistemske programe koji ti ne trebaju (Market Feedback Agent, Google Text-to-speech engine, Photo screensavers, TalkBack, Dictionary Provider, Face Unlock...)

Posle svega ovoga telefon ima da ti leti i memorije će biti više. Ja imam 2GB RAMA pa nemam problema sa memorijom ali volim kad brzo radi :)