[ SLOJ.1973 @ 05.04.2013. 21:05 ] @
U prilogu imate mali primer baze,koji mi stvara probleme.Naime,pokusavam da sa glavne forme dodajem zapise u subformu,koja je datasheet oblika preko rekordseta,ali imam problem.Naime,kada popunim sva polja na formi i kliknem na subformu,pa sidjem dole do zelenih unbound polja ,ukucam sve sto treba i kliknem na komandno dugme,recordset odradi svoje.Medjutim ,kada iskljucim mogućnost da korisnik se fokusira na subformu,već je preskoči i odmah kreće da popunjava zelena polja,dobijam grešku tipa rst1.Update ne može da se izvrši ( run-time erorr 3201).Gde grešim!
[ SLOJ.1973 @ 05.04.2013. 21:32 ] @
Našao sam rešenje,mada mislim da nije baš elegantno,jer sigurno negde grešim,ali za sada završava posao.Ako neko ima drugo rešenje,slobodno neka ga postavi.Pozdrav.
Rešenje: pre izvršavanja recordseta na click dugmeta postaviti focus na subformu. (Me.tblStavkeRacuna_Subform.SetFocus).
[ Zoran.Eremija @ 05.04.2013. 21:43 ] @
Greska je u tome sto ste zeleli da dodelite zapis u subformu a da pre toga nije jos uvek izvrsen insert u glavnoj formi

RunCommand acCmdSaveRecord

Sve resava...


[ SLOJ.1973 @ 05.04.2013. 22:28 ] @
Iskljucio sam komp,probacu sutra,ali ne sumnjam da je to pravo resenje. Hvala.
[ SLOJ.1973 @ 06.04.2013. 08:04 ] @
Citat:
Zoran.Eremija: Greska je u tome sto ste zeleli da dodelite zapis u subformu a da pre toga nije jos uvek izvrsen insert u glavnoj formi

RunCommand acCmdSaveRecord

Sve resava...



Sta reci.Perfektno.