[ darko 79 @ 06.04.2013. 09:31 ] @
kako dobiti status energetski zasticenog kupca,ukoliko gradjanin ispunjava sve zakonske uslove za dobijanje istog ali ga Centar za socijalni rad zeza,kaze nedam,u uredbi je napisano socijalno ugrozena lica pokrecu zahtevom postupak za priznavanje navedenog prava kod lokalnog centra,sta se radi ukoliko centar odbija saradnju i nece da prizna navedeno pravo ko je u tom slucaju nadlezan.
[ ventura @ 06.04.2013. 09:42 ] @
Ne znam kako, ali ako su ovo uslovi:


Citat:
Član 5.
Postupak za sticanje statusa energetski zaštićenog kupca pokreće se podnošenjem zahteva za sticanje statusa (u daljem tekstu: zahtev) nadležnom organu jedinice lokalne samouprave.
Zahtev sadrži podatke o podnosiocu zahteva i članovima domaćinstva, a naročito o:
1) broju članova domaćinstva;
2) ukupnim mesečnim primanjima domaćinstva;
3) dokaz o pravu svojine na nepokretnosti;
4) dokaz poreske uprave da nema obavezu plaćanja poreza na imovinu;
5) poslednjem računu za električnu energiju i prirodni gas.
U slučaju da podnosilac zahteva za sticanje statusa energetski zaštićenog kupca nema ugovor o prodaji električne energije ili prirodnog gasa, odnosno ukoliko račun ne glasi na njegovo ime, zahtev sadrži i podatke o zakupu stana ili neki drugi dokument kojim se dokazuje da domaćinstvo boravi u stanu u kome je kupac po ugovoru o prodaji električne energije ili prirodnog gasa drugo lice.

Onda bi tu "sirotinju" rasterao govnjivom motkom, a ne još da im se daje besplatna struja. Ko ona "sirotinja" od penzionera po Beogradu, nemaju za struju, a sede u saloncima od 300 hiljada evra.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 10:32 ] @
samo ima popust na 120 kw po pojedincu,ali takse se potpuno isto placaju,jer iz Ministarstva kazu da to nije obuhvaceno navedenom uredbom.
Zalicu se u Ministarstvo,otici cu u ponedeljak i zatrazicu da popunim zahtev ukoliko ne daju pravac Ministarstvo i sve moguce druge sluzbe.
[ ventura @ 06.04.2013. 10:51 ] @
Meni više bode oči ta "sirotinja" što leži na nekretninama.. Ništa drugo...
[ darko 79 @ 06.04.2013. 11:07 ] @
ja nisam od tih,ali licno poznajem coveka koji radi na crno,prodaje ogrev,i ostvario je od lokalnog centra sve vrste pomoci,a ja koji sam trenutno sprecen za rad e mene zezaju i uskracuju na sve moguce nacine,a zasto njemu ne uskrate bilo sta,odgovor je jednostavan daje pola iznosa centru i svi zadovoljni,i jos se smeje kada uzima novac sa racuna iz poste.
[ ventura @ 06.04.2013. 11:09 ] @
Sprečen da radiš?

[ Vasastajić @ 06.04.2013. 11:11 ] @
Dobro došao u nebesku zemlju Stradiju!
[ darko 79 @ 06.04.2013. 11:12 ] @
zbog ekcerma na sakama,i sad ovi doktori napravili su od toga instituciju,sve sto treba da urade je da daju pravljenu kremu borni krem 100 grama i 1 gram salicata i to bi se izlecilo,ali oni kazu e nisi ti doktor da znas,treba ti diploma da bi znao kozne bolesti i to je jedan zatvoreni krug.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 11:14 ] @
Citat:
Vasastajić:
Dobro došao u nebesku zemlju Stradiju!


bas tako,nazalost.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 11:25 ] @
Po meni su Centri za socijalni rad najkorumpiranije ustranove u Srbiji,
tu se okrece veliki novac i jos se zanimljivije da taj novac nikada ne dodje do krajnjih korisnika,mozda je trebala tema da bude korupcija po centrima ali nema veze,ja sam proucavao njihov rad,sve sto eventualno mozes dobiti to je novcana socijalna pomoc u trajanju od 9 meseci,sve ostale pomoci su u nadleznosti direktora centra i predsednika opstine,i sada ukoliko ovaj ne da novac,nema sile da se odobri,jedino preko Upravnog suda ali Upravni sud resava po principu predmet se vraca na ponovno odlucivanje i sada centar ne postupa po presudi upravnog suda jer ne donosi nikakvo resenje i onda se gradjanin ponovo obraca upravnom sudu tuzbom zbog pasivnog nepostupanja po presudi od strane centra,to je tako organizovan sistem da gradjanin nema nikakva prava,jos su ubacili u zakon o socijalnoj zastiti propustenu zaradu koja se utvrdjuje preko misljenja direktora centra,to je gatanje ne radim a da radim koliko bi zaradio na osnovu zarade koju nisam ostvario.
[ ventura @ 06.04.2013. 11:29 ] @
Citat:
darko 79: zbog ekcerma na sakama,i sad ovi doktori napravili su od toga instituciju,sve sto treba da urade je da daju pravljenu kremu borni krem 100 grama i 1 gram salicata i to bi se izlecilo,ali oni kazu e nisi ti doktor da znas,treba ti diploma da bi znao kozne bolesti i to je jedan zatvoreni krug.

Bem li ga, vidim da te to ne sprečava da kuckaš ovde po forumu...
[ darko 79 @ 06.04.2013. 11:52 ] @
u fazi je izlecenja jer sam nekako dosao do te kreme koju sam sam sebi propisao jer od ovih doktora nemam nikakve koristi,jer nece ni da cuju za takvu vrstu terapije i konacno posle 7 godina uspecu sam sebe da izlecim,ispada da sam postao kao neki nadrilekar.

Konstatno mi propisuju kreme koje mi skode i jos uzimaju novac za to zadovoljstvo,zadovoljstvo je samo njihovo e sad se sam lecim i to zahvaljujuci brojnim forumima gde sam, uspeo da pokupim dosta korisnih informacija.

Nazalost takvo je doslo vreme da se gradjani moraju sami leciti jer ovi doktori samo traze novac i zakazuju i zure na sastanke nemaju vremena za pacijente.
[ Dexic @ 06.04.2013. 11:56 ] @
Ko o cemu, ventura uvek o offtopicu, sacuvaj Boze da on nekad korisno pomogne :) Ignorisi ga, inace ces samo izgubiti vreme i nervirati se.

Sto se tice ko je nadlezan - sud :(
[ darko 79 @ 06.04.2013. 12:05 ] @
Dexic hvala na odgovoru,ne pogadjaju me mnogo takvi komentari jer dosta su mi ljudi pomogli po forumima.
[ ventura @ 06.04.2013. 12:09 ] @
Dexic, a što čoveka ne počastiš onda iz svog džepa kad su ti takvi dragi?

Što baš moraju iz mog novčanika da izvlače kad ih tolko ljudi podržava, to mi samo nije jasno.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 12:31 ] @
Ventura Vi kao da ste direktor nekog Centra za socijalni rad,
Vlada je propisala uredbu po kojoj odredjene kategorije stanovnistva imaju prava na besplatnu struju,
i sad se radi o tome da drzavni sluzbenici to zakonsko pravo uskracuju,kao da oni placaju iz svog dzepa,

licno sam upoznao par drzavnih sluzbenika koji se grcevito bore da uskrate nesto sto nije moguce uskratiti jer za isto imam uporiste u zakonu.
Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji nemaju ama bas nikakve koristi od toga da nekome nesto uskrate,ali se bore da uskrate i da ih neko pita zasto uskracujete gradjanima njihova zakonska prava oni nemaju odgovor

zasto,verovatno zato jer su se poistovetili sa funkcijom koju obavljaju,
ili drugo objasnjenje da su korumpirani i gledaju da imaju neke koristi od tog zakonskog prava.

korupcija je postala sastavni deo zivota u Srbiji,potpuno normalna pojava,
potpuno je neobicno da odete u neku od drzavnih ustanova i da dobijete neku potvrdu,uverenje bez dodatnog placanja,
u Beogradu je mozda i moguce ali po unutrasnjosti Srbije to je prakticno nemoguce.Morate platiti.
[ Odin D. @ 06.04.2013. 13:12 ] @
Citat:
darko 79:odredjene kategorije stanovnistva imaju prava na besplatnu struju

Ne postoji besplatna struja. Vlada je donjela uredbu da će neko da troši struju na tuđi račun, a to je na račun svih ostalih koji plaćaju.

Citat:
darko 79: i sad se radi o tome da drzavni sluzbenici to zakonsko pravo uskracuju,kao da oni placaju iz svog dzepa,

I plaćajau ga jednim djelom iz svog džepa, a drugim dijelom iz džepa drugih ljudi koji plaćaju struju i poreze. Zato bi njihov posao i trebao biti da gledaju kuda ide svaki dinar i da ga tri puta mjere prije nego ga nekom udjele "besplatno" kako ti kažeš.

Citat:
darko 79:Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji nemaju ama bas nikakve koristi od toga da nekome nesto uskrate,ali se bore da uskrate i da ih neko pita zasto uskracujete gradjanima njihova zakonska prava oni nemaju odgovor

Kome to nije samo po sebi jasno - dzaba mu je bilo kakav odgovor.
Oni možda nemaju direktne koristi od toga što će nekom djeliti državne pare šakom i kapom, ali svako ko radi i plaća poreze IMA ŠTETE od toga da se te pare nekom dijele na lijepe oči, a indirektna korist svih u državi je da se pare od prikupljenih poreza, dažbina i taksi troše na ono što je svima od koristi, a ne samo nekima (koji iskamče socijalnu pomoć nekim stranputicama). Ne kažem da je to sa tobom slučaj, ali i sam si naveo primjere za koje znaš, pa bi ti trebalo biti jasno zašto se socijalna pomoć ne bi trebala dobijati na "dobar dan" - "slobodno se poslužite".

Ti misliš da te pare padaju odnekud sa neba, ali jok: te pare je uplatio Ventura, ja, Vasa Stajic i svi drugi koji rade, placaju poreze, takse i sve ostalo što moraju da plaćaju. Uzete su nam na ime puteva, škola, vrtića, bolnica, infrastrukture, zdravstvene zaštite, penzija.... a ne da bi nekom omogućili da ima "besplatnu" struju i život.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 14:08 ] @
A kako onda tumaciti kada taj isti drzavni sluzbenik omoguci krajnje nelegalno odredjenu povoljnost za tamo nekog njegovog rodjaka,a taj isti rodjak nema prava na tu pogodnost po nijednom osnovu ali mu je omoguceno zato sto je rodjak drzavnog sluzbenika koji je na polozaju.

e to je sustina datog problema,i taj je sluzbenik kriv jer je omogucio nesto sto je inace protivzakonito,jer taj njegov rodjak takodje koristi novac poreskih obveznika na koji nema prava,ali je sve u redu u svesti tog sluzbenika jer je to njegov rodjak,budimo krajnje realni i pogledajmo istini u oci,postoji odredjeni broj sluzbenika koji su nekima omogucili koriscenje privilegija a na teret poreskih obveznika,a onima kojima zaista treba u ovom trenutku njima je onemoguceno jer nisu rodjaci sa tim drzavnim sluzbenikom na polozaju.
[ Odin D. @ 06.04.2013. 14:34 ] @
Citat:
darko 79: A kako onda tumaciti kada taj isti drzavni sluzbenik omoguci krajnje nelegalno odredjenu povoljnost za tamo nekog njegovog rodjaka,a taj isti rodjak nema prava na tu pogodnost po nijednom osnovu ali mu je omoguceno zato sto je rodjak drzavnog sluzbenika koji je na polozaju.

Tako što vi koji to znate sjedite kući i ćutite, i umjesto da ustanete na kuku i motiku vi smišljate načine kako da i sami dođete do iste "pogodnosti".

To je sistemski problem koji je zatrovao preko 95% populacije.
Ja sam uvijek govorio i još uvijek tako mislim: vama nema druge pomoći osim strane okupacije: da li u klasičnom vojnom smislu, ekonomskom ili nekako drugačije, svejedno, uglavnom misliim da ste prešli "point of no return" i to vam je što vam je. Niste ni prvi ni poslednji koje je to zadesilo.
[ Dexic @ 06.04.2013. 15:10 ] @
A sto se onda ventura i slicni njemu, koji "jadni placaju za druge" ne pobune nego samo prosipaju offtopic na forumu? :)
[ Odin D. @ 06.04.2013. 15:20 ] @
Zato što vjerovatno ima pametnija i korisnija posla nego da piša uz vjetar.
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 15:41 ] @
Citat:
Odin D.:

Ja sam uvijek govorio i još uvijek tako mislim: vama nema druge pomoći osim strane okupacije: da li u klasičnom vojnom smislu, ekonomskom ili nekako drugačije, svejedno, uglavnom misliim da ste prešli "point of no return" i to vam je što vam je. Niste ni prvi ni poslednji koje je to zadesilo.


Ovo gore reče čovek što plaća porez u Srbiji al' iz AustrijU.

Citat:
Odin D.:


Ti misliš da te pare padaju odnekud sa neba, ali jok: te pare je uplatio Ventura, ja, Vasa Stajic i svi drugi koji rade, placaju poreze, takse i sve ostalo što moraju da plaćaju.

[ Odin D. @ 06.04.2013. 15:50 ] @
^
Moj unos para iz inostranstva u Srbiju je u prosjeku u poslednjih 5 godina ne manji od 60 srbijanskih plata godišnje, u čistom kešu.
Za te pare kupujem robu i usluge i na sve to plaćam porez. Takođe, plaćam i razne takse i dažbine državi kao i svi drugi jer ja jesam i državljanin Sprdije, bez obzira što radim negdje drugo.
Ti sad izračunaj koliko od tih para završi u sprdijanskim porezima, ako ti se računa.
Možeš da navedeš koliko i ti plaćaš porez, pa da uporedimo koliko mojih austrijskih, a koliko tvojih srbijanskih para završi u budžetu Srbije.

Tako da, kad je raspodjela poreza u pitanju, sigurno imam veće moralno pravo da popujem oko toga od nekog ko živi na državnoj sisi, ne plaća struju i koristi socijalnu pomoć, jer ja od njegovih para nisam vidio ni dinara, a dio mojih para (zarađenih radom, a ne dobijenih) završi u nečijoj socijalnoj pomoći i nečijoj "besplatnoj" struji.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 06.04.2013. u 17:03 GMT+1]
[ Dexic @ 06.04.2013. 16:05 ] @
Koliko li si ti otkacen od stvarnosti ako ti je "socijalni slucaj" veci problem, i problem koji pominjes pored onoliko vecih stvari na koje se BACA i krade novac? (za razliku od stvarnih socijalnih slucajeva, bez obzira koliko ima onih koji to samo zloupotrebe).
[ Odin D. @ 06.04.2013. 16:12 ] @
Meni su svi isti, i njih 1000 koji ukradu po 100 evra i jedan koji sam ukrade 100,000 evra.

Od te tvoje "stvarnosti" sam otkačen maksimalno koliko sam mogao da se otkačim, i radim svim silama na tome da se u budućnosti otkačiim još više.

Od mene ne bi bilo srećnijeg čovjeka kada bi ovaj forum bio moja jedina veza sa vama.
Tad me ne biste vidjeli ni na jednoj jedinoj temi koja se tiče vas i naše zemlje, njenih politika, poreza i ostalog.
Nažalost, još nisam dogurao do tog nivoa, ali trudim se...
[ Dexic @ 06.04.2013. 16:54 ] @
Pa ono... za ovaj forum si sam kriv :)



Problem su ovi koji jedan ukrade 1.000.000e :) Nisu previse bolji ovih 100 koji ukradu po 100. Ali sinak, ti i u Austriji imas da neko dobije 12x500 godisnje. Sto je prilicno vise od onoga sto kod nas moze neko da legalno izvuce od drzave.
[ Odin D. @ 06.04.2013. 17:04 ] @
Citat:
Dexic: Pa ono... za ovaj forum si sam kriv :)

Naravno. To ja sve vreme i pričam.

Tako si i ti kriv za te što vam ukradu po milion evra ili za one što vam ne daju socijalnu pomoć koju zaslužujete, a daju svojim rođacima koji ne zaslužuju.
Ti i ostali. Samo to vam je znatno teže da ukopčate kad se radi o vama, ali tuđu krivicu razumijete sasvim dobro i vrlo lako.
Bolje bi prošli da je obrnuto.
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 17:10 ] @
Citat:
Odin D.:
^
Moj unos para iz inostranstva u Srbiju je u prosjeku u poslednjih 5 godina ne manji od 60 srbijanskih plata godišnje, u čistom kešu.
Za te pare kupujem robu i usluge i na sve to plaćam porez. Takođe, plaćam i razne takse i dažbine državi kao i svi drugi jer ja jesam i državljanin Sprdije, bez obzira što radim negdje drugo.
Ti sad izračunaj koliko od tih para završi u sprdijanskim porezima, ako ti se računa.
Možeš da navedeš koliko i ti plaćaš porez, pa da uporedimo koliko mojih austrijskih, a koliko tvojih srbijanskih para završi u budžetu Srbije.

Tako da, kad je raspodjela poreza u pitanju, sigurno imam veće moralno pravo da popujem oko toga od nekog ko živi na državnoj sisi, ne plaća struju i koristi socijalnu pomoć, jer ja od njegovih para nisam vidio ni dinara, a dio mojih para (zarađenih radom, a ne dobijenih) završi u nečijoj socijalnoj pomoći i nečijoj "besplatnoj" struji.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 06.04.2013. u 17:03 GMT+1]


A šta bi ti voleo, državu bez taksi i dažbina? Ja punim budžet kroz proizvodnju i kroz razne takse i doprinose koji mi se odbijaju, kao i poreze koje plaćam kao potrošač. Sumnjam da ova država Srbija (ne sprdija kako je ti nazivaš) ima veće koristi od tebe.
Ti puniš budžet austrijski, pa se buni tamo što izdvajaju za socijalu
[ Odin D. @ 06.04.2013. 17:17 ] @
^ Ne znam šta više da ti kažem.
Objasnio sam ti gore da i ja punim budžet Srbije i na koji način.
Dao sam ti i cifru da možeš izračunati koliko je to i uporediti sa bilo kojim prosječnim građaninom Srbije, pa i sa sobom ako hoćeš i iz odnosa tih cifri da zaključiš koliko ko ima prava "da popuje" o porezima.
Svuda se u razumnom svijetu neko pravo na nešto računa i raspodjeljuje na osnovu udjela onih koji učestvuju u kreiranju i omogućavanju postojanja tog prava/usluge.
Jedino ti izgleda imaš neke druge poglede na to...

Niti sam tražio da država bude bez poreza niti sam tražio da ih ja ne plaćam.
Nemoj mi imputirati nešto što nisam rekao, to nije lijepo.
[ ventura @ 06.04.2013. 17:50 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: A šta bi ti voleo, državu bez taksi i dažbina?

Ne. Država treba da naplaćuje poreze, i da taj novac iskoristi kako bi pružila što boli servis građanima (škole, bolnice, infrastruktura, bezbednost, socijalna pomoć... ). Ja bi lično voleo da se taj novac upotrebi na što efikasniji način i bez nepotrebnog rasipanja.

U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina. Samo idiot može proglasiti za socijalni slučaj nekoga ko ima nekretninu od par desetin hiljada evra pa na više, a postoji i gomila slučajeva gde su penzioneri iz Beograda koji žive u saloncima od par stotina hiljada evra okarakterisani kao socijalni slučajevi, što je apsurd.

Kapiram ja da je ovo još jedan od instrumenata trenutne vlasti (a ni prethodne nisu bile ništa bolje) da vrlo skupo plaća jeftine političke poene i time obezbedi veću podršku građanima, ali tome se jednom mora stati na put.
[ Dexic @ 06.04.2013. 17:55 ] @
Da li si ti nekako korisno doprineo ovoj temi? Ako nisi, zasto gubis svoje i nase vreme?
EDIT: Ovo se odnosilo na Odina, ali se odlicno uklapa i za venturu u svakoj temi :)
[ Dexic @ 06.04.2013. 17:59 ] @
Citat:
ventura:
U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina. Samo idiot može proglasiti za socijalni slučaj nekoga ko ima nekretninu od par desetin hiljada evra pa na više, a postoji i gomila slučajeva gde su penzioneri iz Beograda koji žive u saloncima od par stotina hiljada evra okarakterisani kao socijalni slučajevi, što je apsurd.


A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Opet jesi tehnicki u pravu, ali ignorises stvarnost...
[ ventura @ 06.04.2013. 18:21 ] @
Citat:
Dexic: A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Na koju foru si ti zaključio da sam ja protiv socijalne pomoći, kad se iz prve poruke vidi da sam ja protiv toga da se određene kategorije ljudi (vlasnici nekretnina) karakteristišu kao socijalni slučajevi.

I drugo, da bi čoveka od 34 godine, koji je u punoj snazi, mogao okarakterisati kao socijalan slučaj treba da postoji baš baš dobar razlog, a ekcem na šakama je sve samo ne dobar razlog (pre bih rekao debilan razlog).

[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 18:27 ] @
@ventura
Citat:
U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina.


Ne kapiram. Neko je u vreme Slobe uspeo da kupi stan 1993. a u međuvremenu je ostao bez posla, žena nezaposlena deca na fakultetu ili u nekoj srednjoj školi; zar takav nije kandidat za socijalno davanje. Jedino ako misliš da izda stan u Beogradu za 300 evra i da ode da živi u Babušnicu? To možda i može ako je čovek sam ali šta će njih troje da rade sa 250 evra, jer i u Babušnici valja platiti nekakav stan bar 50 evra. Opet potpada pod socijalu. Možda si ti ventura zastupnik one što reče Kori Udovički: " nek' prodaju stanove da plate struju."

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 06.04.2013. u 19:57 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 18:37 ] @
Citat:
ventura:
Citat:
Dexic: A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Na koju foru si ti zaključio da sam ja protiv socijalne pomoći, kad se iz prve poruke vidi da sam ja protiv toga da se određene kategorije ljudi (vlasnici nekretnina) karakteristišu kao socijalni slučajevi.

I drugo, da bi čoveka od 34 godine, koji je u punoj snazi, mogao okarakterisati kao socijalan slučaj treba da postoji baš baš dobar razlog, a ekcem na šakama je sve samo ne dobar razlog (pre bih rekao debilan razlog).



Ekcem je dobar razlog da čovek ne može da radi manuelno. Kod mene je u firmi čovek napustio posao jer nije mogao da se izbori sa alergijom na određene hm, nazovimo ih supstancama.
[ ventura @ 06.04.2013. 18:50 ] @
Citat:
Goran Mijailovic
Ne kapiram. Neko je u vreme Slobe uspeo da kupi stan 1993. a umeđuvremenu je ostao bez posla, žena nezaposlena deca na fakultetu ili u nekoj srednjoj školi; zar takav nije kandidat za socijalno davanje. Jedino ako misliš da izda stan u Beogradu za 300 evra i da ode da živi u Babušnicu? To možda i može ako je čovek sam ali šta će njih troje da rade sa 250 evra, jer i u Babušnici valja platiti nekakav stan bar 50 evra. Opet potpada pod socijalu. Možda si ti ventura zastupnik one što reče Kori Udovički: " nek' prodaju stanove da plate struju."

Naravno da treba da proda stan. Proda stan, privremeno reši svoje probleme dok se ne zaposli, pa tek ako i tada ne nađe posao, a nema nikakvu drugu alternativu (još neku nekretinu na prodaju recimo), e tek onda može da traži od države socijalnu pomoć.

Da nije stan možda sveta krava pa da ne sme da se prodaje?
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 18:55 ] @
Citat:
ventura: Naravno da treba da proda stan. Proda stan, privremeno reši svoje probleme dok se ne zaposli, pa tek ako i tada ne nađe posao, a nema nikakvu drugu alternativu (još neku nekretinu na prodaju recimo), e tek onda može da traži od države socijalnu pomoć.

Da nije stan možda sveta krava pa da ne sme da se prodaje?


Ma jok najbolje da se ubije, da nam ne bude na trošku. Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???
ventura ja nemam više šta sa tobom da pričam.

PS
danas na TV-u bio čovek sa najdužim stažom na birou - 23 godine inače metalurg po zanimanju. Nisu hteli ni za domara da ga prime, primili aviomehaničara ;)
[ ventura @ 06.04.2013. 18:58 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Ma jok najbolje da se ubije, da nam ne bude na trošku. Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???
ventura ja nemam više šta sa tobom da pričam.

Čekaj bre, a zašto da ne?

Šta će mu biti ako proda stan? Pa neće da ide pod karton da spava, već će unajmiti stan kao što radi i većina građana ove države. Da, pašće mu standard, imaće manji komfor, ali za to me baš zabole, ako hoće moj novac, onda prvo treba da iscrpi sve mogućnosti pre nego što dođe kod mene na sisu.

Po tvojoj logici šta da neki bogataš koji ima ogromnu vilu i privatni avion ostane bez posla? Da i njemu damo socijalu jer nije u redu da čovek proda svoj avion, ipak nije navikao da putuje ekonomskom klasom?

[ Sceka @ 06.04.2013. 19:22 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: ...
PS
danas na TV-u bio čovek sa najdužim stažom na birou - 23 godine inače metalurg po zanimanju. Nisu hteli ni za domara da ga prime, primili aviomehaničara ;)

Taj koji je cekao 23 godine na birou bolje da se ubije smesta jer ocigledno nije sposoban nizasta. Nisam gledao to ali, ako je neko na birou - zvanicno je sposoban za rad, bilo kakav. Ako je na birou i zvanicno je sposoban za rad, a ceka 23 godine - tome nesto fali u glavi, garantovano! Ni ja ga posle 23 godine na birou rada ne bih zaposlio ni da mi otvara vrata od kola za dzabe!


Pozdrav!
[ Dexic @ 06.04.2013. 19:38 ] @
Citat:
ventura:
Čekaj bre, a zašto da ne?

Šta će mu biti ako proda stan? Pa neće da ide pod karton da spava, već će unajmiti stan kao što radi i većina građana ove države. Da, pašće mu standard, imaće manji komfor, ali za to me baš zabole, ako hoće moj novac, onda prvo treba da iscrpi sve mogućnosti pre nego što dođe kod mene na sisu.

Ja lepo kazem da ne vredi gubiti vreme na venturu :) On sve to zna u malom prstu, cuo covek od Maja da ce tako biti :)
[ Sceka @ 06.04.2013. 19:48 ] @
@Dexic - A sta @ventura nije u pravu u citiranom? Proda stan i ima gomilu para. Iznajmi stan, isti kao sto je imao!, i opet mu ostane gomila para. Ako ne moze tu gomilu para da poveca za najmanje 25% godisnje (a moze i vise), nije sposoban nizasta. Go to prva recenica.


Pozdrav!
[ Dexic @ 06.04.2013. 20:39 ] @
On ignorise realnost.
A realnost je da ako taj nema novca za struju, prelazenjem u manji stan ne bi resio problem, vec bi samo povecao problem na duze staze, jer opet ne bi imao za struju nakon kratkog vremena, pa bi opet trazio, pa bi imao sve manje i manje.

Svakome treba stan (manimo se onih koji imaju 300m2, i manimo se sta ventura misli koliko je "potrebno"), tako da prodaja ne resava pravi problem. To resava za one koji imaju po 10, dobijenih nikako i sl.
[ darko 79 @ 06.04.2013. 21:02 ] @
Citat:
ventura:
Citat:
Dexic: A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Na koju foru si ti zaključio da sam ja protiv socijalne pomoći, kad se iz prve poruke vidi da sam ja protiv toga da se određene kategorije ljudi (vlasnici nekretnina) karakteristišu kao socijalni slučajevi.

I drugo, da bi čoveka od 34 godine, koji je u punoj snazi, mogao okarakterisati kao socijalan slučaj treba da postoji baš baš dobar razlog, a ekcem na šakama je sve samo ne dobar razlog (pre bih rekao debilan razlog).



Postoji lekarski nalaz republickog fonda PIO koji je priznat od obe komisije i prvostepene ali i od drugostepene i kao takav nalaz pravno je validan pred centrom za socijalni rad jer ima neogranicenu pravnu snagu,

Moguce je biti na evidenciji NSZ potpisivanjem izjave da sam sprecen iz opravdanih razloga da radim,Nalaz je dokaz,
nepotpisivanjem ipz ne mogu me izbrisati sa evidencije uprkos njihovim naporima,imam uporiste u zakonu.

Ventura da bar malo poznajes prava znao bi da se porez na nesto placa samo ukoliko si preveo odredjene nekretnine na svoje ime i pod pretpostavkom da od istih ostvarujes prihode ili neku dobit,
koriscenjem odredjenih nepokretnosti za svoje sopstvene potrebe ne smatra se prihodovanjem od istih.

To je sve navedeno u zakonu o poreskoj administraciji ali i u drugom brojnim pravnim aktima ove drzave.

I kod mene je problem sto par korumpiranih sluzbenika uporno odbija da odobri navedeni novac za nastavak lecenja sve se kreme kupuju,jer potpuno imaju isto misljenje kao Ventura,tako da me navedena osoba podseca bas na ove iz lokalne opstine koji uskracuju pomoc samo zato sto i oni smatraju da se i njima nesto odbija pa to ide socijalnim slucajevima,

i drago mi je da sam bar saznao kako razmisljaju pojedinci koji su zaposljeni po drzavnim sluzbama.
[ ventura @ 06.04.2013. 21:13 ] @
Citat:
Sceka:  Ako ne moze tu gomilu para da poveca za najmanje 25% godisnje (a moze i vise), nije sposoban nizasta.

Nije realno da svako može da se bavi preduzetništvom, ali on to uopšte nemora da radi. Bitno je da on ima jedan resurs (stan) koji može da crpi tako što će da ga proda, i sebi kupi vremena da živi još 5-10 godina a za to vreme da traži posao ili da se doškoluje. Tek nakon što je iscrpeo sve svoje mogućnosti, e tek onda država treba da uskoči da ga spase da umre od gladi i hladnoće, jer nismo divljaci niti to treba da dozvolimo da se nekome desi.

Kako ja vidim socijalnu pomoć: Nemaš za osnovne životne potrebe?

Nema problema, na tvojoj opštini postoji socijalno prihvatilište, izvoli i prijavi se. Opština napravi jednu halu od 2000 kvadrata koja košta džabana 150 evra po kvadratu sa sve sanitarnim čvorovima i osnovnom elektrikom (rasveta i ventilacija). U tu halu idu kreveti na sprat, jedan do drugoga, kao sardine, u uglu su kupatila i WC-i a pored svakog kreveta ormarić za lične stvari, a spolja neki boks veličine podruma gde mogu da ostave ostatak ako nemaju gde drugo. U tih dve hiljade kvadrata smestiš glat 600 ljudi, i da ti ostane još prostor za kupatila i kuhinju.
Da bi to zagrejao, treba ti peć od 700kW i jedno 15-20.000 evra energenta godišnje. Da bi kvalitetno (u smislu nutricione vrednosti) nahranio tih 600 ljudi, treba ti manje od jednog evra dnevno po čoveku, odnosno aj da kažemo 220.000 evra godišnje. Neka ode na komunalije još 30.000 evra, a neće, to je to.
Znači uz investiciju od 300.000 evra, i godišnji trošak od 270.000 evra ti si rešio socijalni problem i egzistenciju za 600 ljudi, i to sve za 37 evra mesečno po čoveku.

Da li je ovo najprijatnije rešenje? Svakako da nije. Da li je udobno? Ni najmanje. Ali to nije ni cilj. Cilj je da se ljudima obezbedi krov nad glavom, da imaju šta da pojedu, i treće, da žele da što pre pobegnu iz toga. Naravno uz sve ovo te koji su u tom socijalnom centru treba obavezati da idu na kurseve, zanat, usavršavanje, jezike.. Sve što će im pomoći da lakše nađu posao.


Ovo možda nekima zvuči brutalno, ali kakva je alternativa? Da daš nekome 60 evra socijalne pomoći (na sve ostalo tipa penzija, dečiji dodatak i sl.), i da taj neko džabalebari, pravi dug za komunalije, i ništa živo ne radi da promeni tu situaciju. A ovako za mnogo manje pare postižeš mnogo veći efekat.

Citat:
Dexic:
...i manimo se sta ventura misli koliko je "potrebno"

Bože sačuvaj da bi ja nekome odredio koliko je čega dovoljno i koliko je potrebno. Ako imaš mogućnosti živi i u 3000 kvadrata, zabole me uvo... Ali nećeš živeti ni u 30 kvadrata ako ja treba da plaćam za to, već bi te rešio po ovom gore receptu.
[ negyxo @ 06.04.2013. 21:51 ] @
U bre Ventura, pa kako to, to nije demokratski, to mu dodje ko konc logor. Valjda je sasvim normalno da neki cemo da radimo, a neki cete da upravljate ;)
[ Vasastajić @ 06.04.2013. 22:02 ] @
ventura, ako neki komesar NWO čita ove tvoje ideje/komentare, aktiviranje(ako već nisi), "čvarak" i avanzovanje u službi ti je garantovano.
Nemoj da se začudiš ako te uskoro kontaktira F.E.M.A..
[ ventura @ 06.04.2013. 22:07 ] @
Samo što iz ovog mog "logora" mogu da odu svi kad god hoće, čak je i poželjno da se što kraće zadržavaju...
[ Sceka @ 06.04.2013. 22:16 ] @
Citat:
ventura: Nije realno da svako može da se bavi preduzetništvom, ...
...
...

Realno je da svako moze da nauci, skonta, plati da mu se pokaze... a kad se ima dovoljno novaca (prodajom stana se dobija velika kolicina gotovog novca, vise nego sto taj i takav to moze da zaradi za deset godina najmanje...) onda moze da se obrne taj novac. Ako se ne zna u prvom momentu kako, sama kolicina novca garantuje izvesno vreme koje moze da se utrosi na smisljanju i radu na usavrsavanju po pitanju "kako investirati novac koji imam". I nije rec o preduzetnistvu koje podrazumeva veliko ulaganje, obrt novca i kapitala..., moze se i sa relativno malo novca poceti. A glavni uslov je tu - ne duguje se nikom nista!


Pozdrav!
[ Odin D. @ 06.04.2013. 22:30 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???

Ovo si baš dobro rekao.
Znači, govoriš nam da se u Srbiji radi za 20k dinara. Ti koji rade za 20k dinara i pune budžet iz koga se plaća socijalno su budale što rade za 20k dinara, a ovi što neće da rade za 20k su jel'te pametni?!

Jesi li možda izračunao koliko ovih jadnika što rade za 20k dinara je potrebno da finansiraju nekog ko je kupio stan 1993 u Bg, ima dvoje djece na fakultetu i nezaposlenu ženu?

Jesi li izračunao koliko je takvih glupaka potrebno da bi finansirali jednog takvog pametnjakovića kome se ne isplati da radi za onu platu za koju rade oni što ga izdržavaju?
[ negyxo @ 06.04.2013. 22:38 ] @
Citat:
ventura: Samo što iz ovog mog "logora" mogu da odu svi kad god hoće, čak je i poželjno da se što kraće zadržavaju...


Eh sad, a gde je tu dostojanstvo :-)

Salim se, naravno. Meni je samo interesantno na ovoj temi, kao i na drugim temama, koliko ljudi smatra da im nesto pripada i da zasluzuju vise samo valjda zato sto vide da u istoj zajednici neko ima vise i bolje... valjda se to zove detekcija inferiornosti, a verovatno ni sami nisu svesni...
[ KrkaCiC @ 06.04.2013. 22:38 ] @
Citat:
Dexic
ako taj nema novca za struju, prelazenjem u manji stan ne bi resio problem, vec bi samo povecao problem na duze staze, jer opet ne bi imao za struju nakon kratkog vremena, pa bi opet trazio, pa bi imao sve manje i manje.


Sta je problem ovde? Ako taj neko proda stan,predje u manji,i naravno ostane mu razlika i hoce od te razlike da zivi onda je takav covek ne za socijalu,vec za neku drugu ustanovu
Sa Venturom se ne slazem oko mnogih stvari,ali ovde je u pravu
npr covek zivi u 50 kvm u nekom delu Beograda gde su skuplje nekretnine,ima recimo 40 godina i zivi sam i nezaposljen je. I onda je kao takav socijalni slucaj,i treba mu dati grejanje i struju po povlascenoj ceni???
Da,treba dobiti te beneficije ali pod uslovom da je invalid ili slicno,uglavnom da je radno nesposoban.
Ako je vec radno sposoban a nije u stanju u milionskom gradu naci posao,onda neka proda stan i neka se preseli na selo,tamo ce uspeti da proizvede papriku sigurno i imace od cega da prezivi
Uglavnom,neki smatraju da ako su nezaposleni i nemaju nikakva primanja treba da dobiju socijalu,a u medjuvremenu,puni snage, rade negde na crno za fin novac
Poznanik koji zivi sa zenom,dvoje dece (osnovci),i roditeljem,i izdrzava se od penzije roditelja,radi na crno za fin novac jer ako ga gazda prijavi bice mu manja plata. Inace ima 2 traktora,bavi se tovljenjem oko 8-10 bikova. I eto npr taj komsija ispunjava verovatno uslove za povlascene!!!

EDIT
Citat:
Goran Mijailovic: Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???

Ne kapiram zasto bi placao stan od 300e? (ako si mislio na rentu) Ako vec radi u BG,neka iznajmi stan na periferiji i placace bar duplo manje,a ako zivi sam neka iznajmi sobu i placace opet manje sigurno,i sami troskovi bice manji
Ako ni to ne moze sa platom od 20k dinara,onda neka ode u neko selo,koje je pred izumiranjem,i sigurno ce od neke lokalne vlasti dobiti neku kucicu i imanje pa neka se bavi poljoprivredom
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 23:39 ] @
Citat:
Odin D.:
Citat:
Goran Mijailovic: Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???

Ovo si baš dobro rekao.
Znači, govoriš nam da se u Srbiji radi za 20k dinara. Ti koji rade za 20k dinara i pune budžet iz koga se plaća socijalno su budale što rade za 20k dinara, a ovi što neće da rade za 20k su jel'te pametni?!

Jesi li možda izračunao koliko ovih jadnika što rade za 20k dinara je potrebno da finansiraju nekog ko je kupio stan 1993 u Bg, ima dvoje djece na fakultetu i nezaposlenu ženu?

Jesi li izračunao koliko je takvih glupaka potrebno da bi finansirali jednog takvog pametnjakovića kome se ne isplati da radi za onu platu za koju rade oni što ga izdržavaju?


E nemoj mene ;) Pa nisam ja od juče na forumima, zamene teza i vađenje iz konteksta ostavi za ove tvoje što ti dadoše pluseve ;)

Ja sam rekao da je neisplativo za bilo kog čoveka da plaća stan 300 evra a da radi za srpsku platu od 20k, kako to predlaže drug ventura jer ja zaista mislim da prodajom stana samo produžava agoniju i gubi jednu jedinu koliko toliko sigurnu stvar u životu kao što je stan.


Citat:
Jesi li izračunao koliko je takvih glupaka potrebno da bi finansirali jednog takvog pametnjakovića kome se ne isplati da radi za onu platu za koju rade oni što ga izdržavaju?


Pa nije on birao da postane socijalni slučaj jbt. I kolika je to naknada za socijalne slučajeve? Slučajno znam da je naknada sa tržišta rada za ljude koji su izgubili posao bez svoje krivice negde oko 12-15k što zavisi od plate koju su imali kod prethodnog poslodavca.
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 23:41 ] @
Citat:
KrkaCiC:

Ne kapiram zasto bi placao stan od 300e? (ako si mislio na rentu) Ako vec radi u BG,neka iznajmi stan na periferiji i placace bar duplo manje,a ako zivi sam neka iznajmi sobu i placace opet manje sigurno,i sami troskovi bice manji :)
Ako ni to ne moze sa platom od 20k dinara,onda neka ode u neko selo,koje je pred izumiranjem,i sigurno ce od neke lokalne vlasti dobiti neku kucicu i imanje pa neka se bavi poljoprivredom :)


Ma nebitno da li je 300 ili 150 evra to samo produžava agoniju. Ja sam već predložio Babušnicu ali ti nisi čitao dovoljno pažljivo.
[ La_odvala @ 06.04.2013. 23:44 ] @
LOL !!! ROFL !!!! Ha ah ! AH ha !
Kako kažu sve što je džabe i bogu je drago.
Lepo je bilo kad sam imao stuju za džabe pa sve TA peći do MAXIMUMA rade a ja da ih ne popuštam na termostat nego otvaram prozore da se rashladi jel mi posle treba vreme dok peć nabije temperaturu ponovo. A gde su bojleri koj su bili na MAXIMUMU Konstantno ? lepo beše nego i to ima svoju cenu jel se instalacije zapalile od tolike količine struje koja se trošila i delila šakom i kapom a kazan u bojlerima nije izdržao ni 5 godine jel se raširili i počeli da pišaju na šavovima....
A tek besplatno gorivo što je bilo iz državne firme ? AUUUUUUU to je bila milina ! Tamo gde jedva lada niva izlazi mi teramo juga posle toga on ide pravac na remont ( naravno sve o državnom trošku ) pa posle jovo nanovo..

Sad su ta vremena pršla ( mada za neke još uvek nisu ) pa se sad oni koji su ga ISP bave socijalnim pitanjima kako da legalno dobiju parče kolača?
Pa šta da ti kažem prijatelju? BESPLATNO NEPOSTOJI !!!!!! Sem ako neukradeš pa dobiješ nešto "besplatno" . Besplatno gorivo isto više nema ( sad daju bonove ) ali i te firme su se svele na minimum ( prošlo je vreme kad je bog hodao po zemlji Srbiji ) pa ste mogli da jedete i pijete za džabe i da se smejete a sad hoćete i to malo što ima da osuše.
TO što si reko da su socijalni centri lopovska banda SLAŽEM SE. Vidim da imaš iskustva ali bar uzmi pa im NAPIŠI PRIJAVE. ili evo daću ti smer gde da istražujes dublje.
NAIME sva ta BURŽOAZIJA ili ti l05... kako ih ti zoveš preko tog centrna obrću velike pare ali ne tako kako ti misliš. to što oni ošinu oko 300-500 čoveka za cifru od 3000-50000 dinara to je ništa. Toliko oni potroše samo na benzin u prvom kvartalu meseca ( ide se sa strane po kafanama ovo ono ). Te pare "digne" ona malo sitnije buržoazija koja je u njihovom klanu. A ovi bossovi koji su gore ( ta ekipa ) oni ubrću stanove,kola,zemlju... itako dalje i tako bliže.
Obrću tako što vojni ili neki drugi penzioner koj ima stan a nema nikog iza sebe ( tu je leva ruka a desni đep ). Ili kao ostave to a da ih država čuva.
Država ih čuva ( tj neka sirotinja radi to za 10-50 hiljada dinara ( zavisi u kom delu srbije kao što kažes )) NARAVNO O DRŽAVNOM TROŠKU a taj stan nasledi neko od te buržoazije na koju dođe red... e kad neko non stop nasledjuje garsonjeru a neko kuću trospratnicu E TU PUKNE SVAĐA.
Šta ti možes tu da uradiš? U principu NIŠTA sem da im nesaznaš sve prevare pa da ih UCENIŠ da i ti dobiješ parče kolača i posle se smeješ ko taj drvošeča.

[Ovu poruku je menjao La_odvala dana 07.04.2013. u 00:59 GMT+1]
[ boyan3001 @ 06.04.2013. 23:54 ] @
Lakse je upravljati radnicima koji moraju da misle o kiriji za krov nad glavom.
[ Odin D. @ 07.04.2013. 00:52 ] @
Citat:
Goran Mijailovic:Ja sam rekao da je neisplativo za bilo kog čoveka da plaća stan 300 evra a da radi za srpsku platu od 20k, kako to predlaže drug ventura jer ja zaista mislim da prodajom stana samo produžava agoniju i gubi jednu jedinu koliko toliko sigurnu stvar u životu kao što je stan.

I ja mislim da je neisplativo živjeti u gradu koji ne možeš sebi da priuštiš i imati troškove koje ne možeš sebi priuštiti kao što je slanje dvoje djece na fakultet. Studiranje, koliko ja znam, se jedino u Srbiji od određenog soja ljudi smatra socijalnom kategorijom.

Samo mi nije jasno kako je to neko ko ima stan u beogradu i dvoje djece na fakultetu socijalni slučaj kome se ne isplati da radi za 20k, a nije socijalni slučaj onaj ko je podstanar (nema nikakav stan), radi za 20k i jedva može ili ne može djecu da opremi ni u osnovnu ili srednju školu?

Citat:
Goran Mijailovic: Pa nije on birao da postane socijalni slučaj jbt.

Jbt, nisam ni ja birao da on postane socijalni slučaj, pa zašto bi ja trebao da ga izdržavam?!
Zna se šta je socijalni slučaj - to je neko ko nije u stanju da sebi obezbedi elementarnu egzistenciju, a ne neko kome se ne isplati da sam sebi svojim radom finansira život koji je iznad njegovih mogućnosti.

[ La_odvala @ 07.04.2013. 01:07 ] @
Ako čovek nije zaposlen ili nemože da nađe posao a zaslužuje tu socijalnu pomoć ne treba mu se uskratiti.
Treba se uskratiti onima koji imaju a još preko toga hoće pogaču a takvih ima dosta.
[ BluesRocker @ 07.04.2013. 01:10 ] @
Citat:
boyan3001:
Lakse je upravljati radnicima koji moraju da misle o kiriji za krov nad glavom.

Što je dobro i za njih i poslodavca.
[ Odin D. @ 07.04.2013. 01:24 ] @
Citat:
La_odvala:  ili nemože da nađe posao

Neki misle da je dovoljno i "ako mu se ne isplati".

Po tom kriterijumu, ako imaš 6-sobni stan u Knez Mihajlovoj koji vredi milion evra i četvero djece na studijama u Švajcarskoj, a nezaposlen si, onda si ti socijalni slučaj, jer ti se ne isplati da prodaš taj stan i radiš za mjesečnu platu od 2000€, jer sa tom platom ne možeš da školuješ četvero djece u Švajcarskoj i plaćaš kiriju za 6-sobni stan u Knez Mihajlovoj.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 01:31 ] @
Citat:
BluesRocker:
Citat:
boyan3001:
Lakse je upravljati radnicima koji moraju da misle o kiriji za krov nad glavom.

Što je dobro i za njih i poslodavca.

Kako je to tacno dobro za radnike?
[ BluesRocker @ 07.04.2013. 01:40 ] @
Citat:
boyan3001: Kako je to tacno dobro za radnike?

Tako što ih motiviše da rade i budu odgovorni i prema poslu i prema porodici. Veća je šansa da će napredovati u karijeri umesto da se propiju i ostanu bez posla, rasture porodicu i slično.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 01:55 ] @
Ostaje samo pitanje sta ce onda gazde da motivise da rade vredno i posteno, budu odgovorni, a ne da se bahanalisu i rasipaju novac i na kraju upropaste dobru firmu nemarom i ostave radnike na ulici.
[ basicD @ 07.04.2013. 02:35 ] @
Citat:
Odin D.: Samo mi nije jasno kako je to neko ko ima stan u beogradu i dvoje djece na fakultetu socijalni slučaj kome se ne isplati da radi za 20k, a nije socijalni slučaj onaj ko je podstanar (nema nikakav stan), radi za 20k i jedva može ili ne može djecu da opremi ni u osnovnu ili srednju školu?


Svaka cast Odin D.
Jos samo da dodam , radi za 20k i jos mora da placa porez i doprinose za daleko bogatijeg od sebe kome se to ne isplati.
[ Andrej013 @ 07.04.2013. 02:40 ] @
Citat:
boyan3001: Ostaje samo pitanje sta ce onda gazde da motivise da rade vredno i posteno, budu odgovorni, a ne da se bahanalisu i rasipaju novac i na kraju upropaste dobru firmu nemarom i ostave radnike na ulici.

mozda to sto postoji mogucnost da "na kraju upropaste dobru firmu nemarom i ostave radnike na ulici", prestanu da budu gazde i ostanu bez svih pogodnosti koje im zivot pruza.
pa sta mislis, kako to u razvijenim zemljama funkcionise? tako sto drzava tera vlasnike i investitore da budu dobri preduzetnici i investitori???

Ako neko smatra da drzava treba da vodi racuna o privatnoj kompaniji vise od vlasnika te kompanije, taj neko se rodio u pogresnom kosmosu.
[ llux @ 07.04.2013. 05:45 ] @
Pa valjda postoje neki kriterijumi, majku mu, za dobijanje socijalne pomoci. Kakav stan od milion evra? Ali stoji da ima zloupotreba i da ima ljudi koji se slabo trude da nadju posao.
[ Vasastajić @ 07.04.2013. 10:12 ] @
Citat:
boyan3001: Kako je to tacno dobro za radnike?

Ma dobro je sigurno, samo što to radnici još ne znaju.

Citat:
- Ti si došao ovamo jer ti znaš nešto. To što ti znaš, ti ne možeš da objasniš, ali ti to osećaš. Ti si osećao celi svoj život da nešto nije u redu sa ovim svetom. Ti ne znaš šta je to, ali taj osećaj je stalno tu kao trn u tvojoj glavi, koji te ponekad izluđuje. Taj te je osećaj i doveo do mene. Da li znaš o čemu pričam?

- O matriksu?

- Da li ti znaš šta je to? Matriks je svuda, svuda oko nas. Čak i sada, u ovoj sobi. Možeš da ga vidiš i kad gledaš kroz prozor ili kad upališ televizor. Možeš da ga osetiš kad ideš na posao, u crkvu, ili kad plaćaš porez. To je svet koji koji je prevučen ispred tvojih očiju da bi te učinio slepim, nesposobnim da vidiš istinu.

- Koju istinu?

- Da si ti samo jedan rob. Kao i svi ostali, ti si se rodio u zatvoru, u zatvoru bez mirisa i okusa, kojeg ne možeš da opipaš, to je zatvor namenjen za tvoju svest. Nažalost, nikome se ne može da objasni šta je to matriks, ti to moraš sam da vidiš.

- Ja sada pokušavam da oslobodim tvoj um, međutim, ja mogu samo da ti pokažem vrata. Ti si taj koji će morati da prođe kroz njih.

(Iz filma The Matrix)
[ Devanagari @ 07.04.2013. 10:19 ] @
Citat:
boyan3001:
Ostaje samo pitanje sta ce onda gazde da motivise da rade vredno i posteno, budu odgovorni, a ne da se bahanalisu i rasipaju novac i na kraju upropaste dobru firmu nemarom i ostave radnike na ulici.

A HA HA HA HA HA HA!!!! ROFL! :D :D :D

Tako i ja sednem neki put uvece pod krusku s koje sam pao, pa uzmem da razmisljam na temu kompleksnih zivotnih misterija:
- sta coveka sprecava da skoci u bunar ili uroni saku u kljucalu vodu?
- sta coveka motivise da potrci dok prelazi prometnu ulicu, a ka njemu se zaleteo kamion?
- sta coveka tera da po izlasku iz prodavnice kusur stavi u novcanik, umesto da ga baci u kantu?

To su velike misterije na koje odgovor nisu mogle da daju ni mnogo ucenije glave od moje, tako da ne ostaje mnogo nade da cu ja sam ikada uspeti da ih dokucim. Ali necu prestati da pokusavam, sve dok ne dodje vreme da se ponovo popnem na krusku!
[ Dexic @ 07.04.2013. 11:19 ] @
Citat:
llux:
Pa valjda postoje neki kriterijumi, majku mu, za dobijanje socijalne pomoci. Kakav stan od milion evra? Ali stoji da ima zloupotreba i da ima ljudi koji se slabo trude da nadju posao.


Ali vidis, po venturi je nebitno i da imas tracaru od 20e, ti moras da je prodas pa tek onda da trazis socijalnu :)
On ne pravi razliku izmedju onoga ko ne zaradjuje a ima stan od milion evra, i onog ko ne zaradjuje i ima brvnaru od 100e :) Oba moraju prvo da prodaju tu brvnaru i da placaju kiriju :)

To sto neko ima stan ne znaci da nije socijalni slucaj niti da treba da prodaje taj stan. Svakome treba stan. to sto mogu Japanci da stanu u 8m2 ne znaci da je to stvarno dovoljno. Mozda neko i ima stan od 100m2 u kome sam zivi. Ne znaci da mora da predje u manji!
Da li znaci da ne treba da bude socijalni slucaj? Def. Neka izda sobe, neka proda stan, predje u manji ili sta vec. Nikad nisam JA rekao drugacije.
Ali generalisati kako je "vlasnistvo nekretnine" automatsko iskljucivanje mogucnosti dobijanja socijalne pomoci je nesto sto samo ljudi kao ventura mogu da razbacuju.

Mora da postoji neki minimum po osobi za stanovanje. Ako se nevaram u DE je recimo 40 za jednog +15m2 po svakom sledecem clanu (kao i za nas prvi stan, mozda je menjano... ko zna neka javi). Ko ima stan te povrsine ili manji, zasto da prodaje stan, da bi ventura mogao da uzme zemljiste jeftino :), i da onda daje novac za rentu umesto da zivi u tom stanu? Znaci, em mu se oduzima "sigurniji" krov nad glavom, em se tera da placa nesto. I onda ce se jos reci "a on ima novca, nije socijalni slucaj" :)
[ Dexic @ 07.04.2013. 11:20 ] @
Citat:
Devanagari:
Citat:
boyan3001:
Ostaje samo pitanje sta ce onda gazde da motivise da rade vredno i posteno, budu odgovorni, a ne da se bahanalisu i rasipaju novac i na kraju upropaste dobru firmu nemarom i ostave radnike na ulici.

A HA HA HA HA HA HA!!!! ROFL! :D :D :D

Tako i ja sednem neki put uvece pod krusku s koje sam pao, pa uzmem da razmisljam na temu kompleksnih zivotnih misterija:
- sta coveka sprecava da skoci u bunar ili uroni saku u kljucalu vodu?
- sta coveka motivise da potrci dok prelazi prometnu ulicu, a ka njemu se zaleteo kamion?
- sta coveka tera da po izlasku iz prodavnice kusur stavi u novcanik, umesto da ga baci u kantu?

Pre bih rekao da je on mislio na drzavne firme, ako nije... pridruzujem se tvojoj krusci ;)
[ Ivan Dimkovic @ 07.04.2013. 11:57 ] @
Citat:
Dexic
Mozda neko i ima stan od 100m2 u kome sam zivi. Ne znaci da mora da predje u manji!


Niko ga ne tera, ali ako trazi socijalnu pomoc totalno je degutantno i uvredljivo prema ljudima koji zaista nemaju gde da zive da se takvom coveku daje pomoc.

Bilo je u Nemackoj isto tako do 2006 - pa su postojale bizarne situacije da ljudi traze da im drzava placa troskove za posedovanje kuce od 500 kvm uz socijalnu zato sto, boze moj, pa oni su ostali bez posla pa ne mogu da plate troskove oko kuce. Bilo je i ljudi koji su otisli jedan korak dalje - radili kao samostalci i tajili prihode, a sve vreme primali socijalnu pomoc + drzava im placala sve troskove njihovih vila.

Onda su svabe 2006-te promenile zakone konacno, pa je propisana maksimalna kvadratura koja se smatra socijalno neophodnom. Pa ako imas vise, prvo moras da prodas taj visak - pa tek onda da sebe nazivas socijalnim slucajem.

Kako i treba da bude. Neophodna kvadratura po osobi moze biti u klasi 20-30 kvm. Imati stan od 100kvm, pa jos u centru grada i ziveti u njemu sam je svakako normalna stvar - ali za nekog ko se ne naziva socijalnim slucajem vec srednjom klasom.

Naravno, te 2006-te se jako dobro secam demonstracija svake nedelje ispred zgrade gde sam ziveo u Berlinu posto je bila na putu do Bundestaga ... secam se mukica koje su urlale ispred, svi lepo obuceni i puni besa sto ce biti skinuti sa sise.

Tako nesto i Srbiji treba, samo je u Srbiji to verovatno jos veci problem posto politicari racunaju na glasove tog sloja drustva, koji sebe naziva socijalnim slucajem a u stvari to nisu vec su samo bezobrazni i traze da im neko drugi finansira luksuz kao sto su salonci u gradu.

Ventura je tu 100% u pravu.

Plus, da stvar bude jos grdja - te pare koje odlaze na takve zloupotrebe socijalnog sistema su upravo pare koje NECE biti potrosene na ljude kojima socijalna pomoc zaista i treba.

To je bruka i sramota.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 12:02 ] @
Ja drzavu nigde nisam pominjao i u kakvom kontekstu.
Ako nekom nije jasan bas moj komentar, poenta je u proturanju dvostrukih arsina. Radnik bi trebao da ima sto manje, da bi bio bolje motivisan (kao), al' to za sefa, preduzetnika, gazdu, tajkna ne vazi... jer su oni sta? Bogom dani, iz neke druge kaste, treba da imaju vise prava i pogodnosti, pametniji su pa je u njihovim rukama sve sigurno, ukljucujuci i sudbinu radnika. Mislim drugovi...

Al' mimo te price sad. Ovde se tema pokrenula oko toga da covek stekne svoje pravo. I neki od vas se ovde opet samo bave lovom na vestice. Ako covek stvarno nije sposoban da radi nesto, zbog bolesti, onda je red da mu se izadje socijalno u susret. A stan ili kuca tu nemaju ama bas nikakve veze... je l' sta sad, treba covek da prodaje svoju imovinu da bi postao socijalni slucaj, da bi ostvario svoja socijalna prava? Gde, bre vi zivite...
[ KrkaCiC @ 07.04.2013. 12:18 ] @
Citat:
Dexic:
Ali generalisati kako je "vlasnistvo nekretnine" automatsko iskljucivanje mogucnosti dobijanja socijalne pomoci je nesto sto samo ljudi kao ventura mogu da razbacuju.


Ne znam da li si upucen,ali nezaposleno lice koje poseduje zemlju,bez obzira da li je obradiva,nema pravo na zdravstvenu knjizicu od strane socijalnog. Znaci nezaposleno lice koje zivi nebitno u kakvom stanu/kuci i ima njivicu od recimo 20 ara nema pravo na zdravstvenu,i samim tim sto ima tu njivicu duzan je da je obradjuje i prihoduje

Znaci kao sto je uvedeno da seljaci na selu koji imaju nedovoljno godina za penziju ne mogu da dobiju knjizicu zbog imanja,tako isto ne bi trebalo da dobijaju socijalu ljudi u vecim stanovima.
Konkretno ne znam koliko treba biti povrsina da bi se presao cenzus za zdravstvenu. E kad bi tako bilo i sa socijalnim i nekretninama bilo bi OK.
Ventura je u pravu za ljudi koji zive u velikim stanovima,bez primanja,i kao takvi ostvaruju privilegije kao socijalno ugrozeni. A u medjuvremenu izdaje 3 sobe po bar 70e a stanari placaju troskove stana
[ Sceka @ 07.04.2013. 12:46 ] @
Citat:
boyan3001: ...
... Ako covek stvarno nije sposoban da radi nesto, zbog bolesti, onda je red da mu se izadje socijalno u susret. A stan ili kuca tu nemaju ama bas nikakve veze... je l' sta sad, treba covek da prodaje svoju imovinu da bi postao socijalni slucaj, da bi ostvario svoja socijalna prava? Gde, bre vi zivite...

:) Pa ako mislis da "je red" da mu se izadje socijalno u susret - izadji mu socijalno u susret, niko ti ne brani. Drzava ne izlazi u susret nikome ni za sta, a narocito jer je to "red bi bilo" kriterijum. Drzava to radi na bazi Zakona, Propisa... i nikako drugacije.

A ako ima stan ili kucu - to ima svaku vezu sa temom i sa tretmanom "socijalni slucaj". Ako mu je "stani - pani" treba da proda 'svoju imovinu' ako hoce da zivi bolje od trenutnog. To sto je i po zakonu isti uslov da bi bio tretiran kao socijalni slucaj - to se zove "koincidencija slucajnosti", u narodu! :) Ali stvarno je tako.

Zivimo u Srbiji i trudimo se da taj zivot bude u okviru zakona, vazecih i zvanicnih a ne po sistemu "red bi bilo"!


Pozdrav!
[ Dexic @ 07.04.2013. 12:57 ] @
Razlicito je NJIVA, koja nije neophodna, i stan, koji je svakome realno potreban. Ako neko ne obradjuje njivu, ta njiva se "baca".
Ako neko ima samo jedan stan, koristice ga. Kao realnu potrebu u zivotu.

@Ivan, bolji princip, po meni, je ono sto sam video bas u Nemackoj. Ti mozes da zivis i u velikom stanu i da budes socijalni slucaj. Drzava se trudi da ti godisnje imas barem 8000EUR (kako god zelis da ih trosis, verovatno manje za one koji imaju svoj stan/kucu, ali nisam sretao takve slucajeve da saznam kako ide), ali te tera da radis ako si sposoban i zaradis deo toga (ne preko toga, nego deo toga).
E sada, na 100m2 ti ces imati toliko velike poreze na imovinu, da sa 8000e godisnje ne verujem da mozes da zadrzis taj stan, ali ako mislis da mozes, OK.

Zasto? Granica neka "treba" da postoji. Medjutim, nije isto 25 m2 organizovanih na ovaj nacin i na onaj nacin (vidjao stan stanove od 30-ak m2 koji su komforniji za zivot nego vecina stanova od 60-70m2 kod nas nazalost). Takodje, nije isto 30m2 za osobu od 1.5m i 40kg i 2m i 110kg. Treba da postoji neki prostor da oni odluce sta im je bitnije. Pa ako zele, i fizicki mogu da izdrze u stanu od 100m2, neka ostanu. TO je realno koliko i da ce pedofili dobiti na izborima u Holandiji :)
Ali zasto da ventura odlucuje da li nekome treba 100m2 i da on mora da ih prodaje i posle ako stane na noge opet kupuje? Da ima 3 stana, razumem skroz. Cist kapitalizam. Ali neke osnove kada se kapitalizmuju toliko samo prave problem. Ne moze sve trzisna trka da sredi :(
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 13:03 ] @
Pozdravi tebi Sceka, ovde je tema i pocela oko toga da se ne radi po zakonu.

@Dexic
Moze trzisna trka sve da sredi, samo zavisi iz cijeg ugla se gleda. ;P
[ Dexic @ 07.04.2013. 13:05 ] @
Citat:
Sceka:
:) Pa ako mislis da "je red" da mu se izadje socijalno u susret - izadji mu socijalno u susret, niko ti ne brani. Drzava ne izlazi u susret nikome ni za sta, a narocito jer je to "red bi bilo" kriterijum. Drzava to radi na bazi Zakona, Propisa... i nikako drugacije.

Hmm, ali ti zakoni i propisi se donose jer "red bi bio".

Citat:
A ako ima stan ili kucu - to ima svaku vezu sa temom i sa tretmanom "socijalni slucaj". Ako mu je "stani - pani" treba da proda 'svoju imovinu' ako hoce da zivi bolje od trenutnog.

Ali zasto? Samo da bi se ti osecao bolje? Ostavi po strani ove kod nas sto imaju sve i svasta, nicim zasluzeno i stanove od 100m2. Mislim na pojedince koji imaju do 50m2 ili porodice sa 60-70 na 2-3 clana i slicno.
Zasto da oni umanjuju toliko neku osnovu zivota (stan, ne auto, vikendice ili nesto slicno) jer vama na papiru to izgleda nekorektno?
Sta da radi neko ko nije u BG-u sa 50m2? Koje ne moze ni za 40.000e da proda. Da proda jedan, plati porez drzavi kad kupi drugi stan ili plati porez drzavi sto iznajmljuje stan, da bi bio socijalni slucaj??
Pa vi ovo kao da pravite bas za neke cudne prilike ;)

Ako je neko socijalni slucaj bez stana, njemu treba vise novca. Ako je sa stanom treba mu manje novca. Neka dobije manje socijalne dodatke, a ne da bude forsiran da prodaje stan jer neki misle da to nije fer.
[ Dexic @ 07.04.2013. 13:06 ] @
Citat:
boyan3001:
@Dexic
Moze trzisna trka sve da sredi, samo zavisi iz cijeg ugla se gleda. ;P

Ja sad ako treba da pisem na koji nacin to treba "ljudski" da sredi, jbg :) Onda nije ni cudo sto ventura gricka sve neke sitnice a nikako da pogleda big picture ;)
[ Ivan Dimkovic @ 07.04.2013. 13:14 ] @
Citat:
Dexic
Zasto da oni umanjuju toliko neku osnovu zivota (stan, ne auto, vikendice ili nesto slicno) jer vama na papiru to izgleda nekorektno?


Zato sto jeste nekorektno da neko ima imovinu vrednu N desetina hiljada EUR ili vise i da sebe smatra socijalnim slucajem, zato sto to nije.

Ne radi se o tome kako sta nesto smatra, vec zakon mora biti jednak za sve - zna se sta je "socijalni slucaj", to je neko ko nema prihoda niti kapitala da sebe izdrzava. Ako imas kucu/stan, to znaci da imas kapital - e sad sto bi ti da zadrzis taj kapital a da ti drzava placa za klopu i pice, to je sve super ali to JESTE nekorektno, bas prema onima koji taj luksuz nemaju.

Drzava uopste, pritom, ne mora da te prisiljava da taj stan prodas - samo troskovi imanja takvog stana trebaju biti nesubvencionisani, pa ce biti potpuno neisplativo nekom ko je na socijalnom da taj stan i dalje poseduje. Tako je upravo u DE - drzava ti pokriva na socijalnom troskove stanovanja do granice socijalnog, a iznad toga - ti vidi sam sta ces i kako ces.
[ fanfon @ 07.04.2013. 13:59 ] @
Tu je problem sto niko pre 20-30 godina nije mogao da pretpostavi da ce se na ovim prostorima desiti sve ovo sto se desilo(ratovi, inflacija, pad zivotnog standarda, gubljenje radnih mesta), a ljudi su uvek optimisti pa su vodjeni tim optimizmom tada pravili velike kuce, a sad nemaju novca da ih odrzavaju. I kako sad nekom objasniti da proda tu kucu jer je sa jedne strane on socijalni slucaj(nema prihoda), a sa druge strane bi dobio nekoliko puta manje za tu kucu nego sto je realna trzisna vrednost? A da ne pominjem o tome koliki je stres prodati nesto sto si izgradio ti ili tvoji roditelji i iz korena promeniti zivot selidbom na drugu lokaciju u mestu gde zivis i upustiti se u renoviranje kuce koju je neko drugi izgradio i moras se naterati da zaboravis uspomene koje te vezu za onu sto si morao da prodas? Dovoljno je da samo zamislim takvu situaciju i da shvatim da ne bih mogao tako nesto da ucinim samo zato jer neko u administraciji smatra da moramo odjednom preseci i primeniti isti sistem kakav je na zapadu. Jednostavno nemoguce bez teskih posledica po psihu i po svoj i tudje zivote. To sve bi moglo da ima smisla da se zakoni ovde postuju, ali dovoljno je izaci na ulicu na 10 minuta i videti gomilu banalnih situacija gde se ne postuju pa shvatiti da bi isekao granu na kojoj sedis ako bi se odlucio za ono napisano iznad.

Sto se tice poreza na nekretnine, vec ove godine ce biti veci za sve jer ne vazi vise ogranicenje od 60% za vlasnike koji su bili vlasnici i u prethodnoj godini, a ako prodju predlozi izmena Zakona o porezima na imovinu, od sledece godine ce porez dobiti mnogo vise ljudi jer ce osnovica da se poveca sa 400 000 na 800 000 dinara. A i sprema se konverzija za gradjevinsko zemljiste iz prava koriscenja u pravo svojine i to zemljiste ce da se naplacuje uz porez na imovinu kroz neki modalitet tako da ce porezi sledece godine biti mozda i duplo veci nego sada. Ko dodje u katastar i trazi bilo kakav dokument koji mu je potreban za nesto, morace prvo da plati tu konverziju koja sada iznosi oko 8000 dinara ili nece moci da ga dobije.
[ Sceka @ 07.04.2013. 14:08 ] @
Pa pazi, zivot ide dalje bez obzira na sve. Bilo je vreme kad se moglo zidati, kupiti... stan/kuca (ne ulazeci u to kakvo je to vreme bilo i da li je bilo realno da SVAKO dobije od firme stan i da SVAKO moze da sazida kucu, to je "nevrending stori"...) a sada je drugo vreme. U sadasnje vreme se zivi i zivece se u buducnosti - u proslosti nikako. Kazes "stres" ako se proda nesto sto se ima? Pa sta? Ako je to resenje onda onaj ko ima "stres" zbog toga nije normalan! Ima resenje ali nece radi "stresa" da to uradi, ili jos gore a po tvojim recima - ne bi trebalo radi "stresa" to da uradi?!?!?! :) Ne vidis li tu neku nelogicnost? Da se neko ne bi potresao treba mu pomoci?! Pa pomozi meni da kupim novi Dzip da se ne bih potresao, bio u "stresu", sto dajem svoje pare!!! Hvala.


Pozdrav!
[ ventura @ 07.04.2013. 14:23 ] @
Citat:
boyan3001:je l' sta sad, treba covek da prodaje svoju imovinu da bi postao socijalni slucaj, da bi ostvario svoja socijalna prava? Gde, bre vi zivite...

Čim ima nekretninu, nebitno da li ona vredi 2.000 evra ili 200.000 evra, taj ne može da bude socijalni slučaj. To mogu biti samo ljudi koji nemaju više nigde ništa i kojima je ta socijala poslednja slamka spasa.

Recimo ovaj pokretač teme ima neki stančić, dobio je taj ekcem na rukama zbog koga (navodno) privremeno nije sposoban za rad, i traži socijalnu pomoć. Socijalni radnik bi trebalo takve slučajeve da uputi na banku prekoputa, gde će ljubazan bankar vrlo rado da mu izađe u susret i odobri hipotekarni kredit u visini od recimo 30-50% vrednosti nekretnine, pa čovek privremeno može da živi komotno dok ne reši svoje zdravstvene probleme. Kad reši svoje probleme i bože zdravlja zaposli se, onda lepo vrati banci kredit i svi zadovoljni.

Citat:
Dexic:
Razlicito je NJIVA, koja nije neophodna, i stan, koji je svakome realno potreban. Ako neko ne obradjuje njivu, ta njiva se "baca".
Ako neko ima samo jedan stan, koristice ga. Kao realnu potrebu u zivotu.

Pa pazi, ima dosta ljudi kojima je privatni avion realna potreba u životu... Ono, mnogo je udobnije, brže i efikasnije voziti se privatnim avionom nego u ekonomskoj klasi na redovnim linijama... Da li bi i takvom trebalo da obezbedimo socijalnu pomoć ako ostane bez primanja, a usput i da mu platimo troškove aviona jer mu je on realno potreban?

Krov nad glavom jeste potreban svakome, ali vlasništvo nad stanom nije jedini način da se obezbedi krov nad glavom. Ako mi ne veruješ, raspitaj se malo, neki ljudi su čak voljni da ti privremeno pozajme stan na korišćenje uz jednu manju mesečnu nadoknadu koja se negde naziva i kirija, odnosno renta. Platiš tom vlasniku stana par stotina evra svakog meseca i on te pusti da živiš sam u njegovom stanu. Možda ti ovo zvuči neverovatno, ali milioni ljudi u Srbiji su upravo na ovakav način sebi obezbedili krov nad glavom.

Citat:
Dexic:
Sta da radi neko ko nije u BG-u sa 50m2? Koje ne moze ni za 40.000e da proda.

Ako ne može da proda za 40 hiljada, može za 20 hiljada. Sa tim novcem može opušteno da živi više od tri godine, da plaća kiriju, i sve ostale životne troškove dok ne nađe rešenje svog problema. Ako ni do tada ne uspe da reši svoje probleme, e onda će mu država pomoći da ne umre od gladi na ulici, jer nismo divljaci.
[ ventura @ 07.04.2013. 14:28 ] @
Citat:
fanfon:...a ljudi su uvek optimisti pa su vodjeni tim optimizmom tada pravili velike kuce, a sad nemaju novca da ih odrzavaju.

Te kućerine ljudi grade zbog k*rčenja, jer mora da bude bar sprat iznad komšijine, da se zna.. A ne zbog nekog tamo naivnog optimizma...

Jedno pitanje za sve učesnike teme: Koliko ljudi znate da koristi 100% kvadrata sopstvene kuće? Ono, izgradli su kuću i koriste sve kako treba, garažu, podrum, sprat, pokrovlje, sve je završeno, u funkciji, i koristi se?

Malo ljudi treba da proputuju evropom, pa kad vidiš da ljudi grade kuće od 60-80-100 kvadrata, to te malo opasulji i stavi stvari u kontekst... A kod nas prođeš Kaluđericom i Borčom, tamo grade po principu: "ko ima manje od 200 kvadrata, ćelava mu keva!"
[ darko 79 @ 07.04.2013. 14:32 ] @
Citat:
KrkaCiC:


Ne znam da li si upucen,ali nezaposleno lice koje poseduje zemlju,bez obzira da li je obradiva,nema pravo na zdravstvenu knjizicu od strane socijalnog. Znaci nezaposleno lice koje zivi nebitno u kakvom stanu/kuci i ima njivicu od recimo 20 ara nema pravo na zdravstvenu,i samim tim sto ima tu njivicu duzan je da je obradjuje i prihoduje :)

Znaci kao sto je uvedeno da seljaci na selu koji imaju nedovoljno godina za penziju ne mogu da dobiju knjizicu zbog imanja,tako isto ne bi trebalo da dobijaju socijalu ljudi u vecim stanovima.
Konkretno ne znam koliko treba biti povrsina da bi se presao cenzus za zdravstvenu. E kad bi tako bilo i sa socijalnim i nekretninama bilo bi OK.
Ventura je u pravu za ljudi koji zive u velikim stanovima,bez primanja,i kao takvi ostvaruju privilegije kao socijalno ugrozeni. A u medjuvremenu izdaje 3 sobe po bar 70e a stanari placaju troskove stana :)


Socijalna pomoc se dobija na osnovu dokumenata i dokaza koji to potkrepljuju i dokazuju,

Potrebno je uverenje sa NSZ kao dokaz o nezaposlenosti,
uverenje iz sluzbe katastra o pravu vlasnistva nad nekretninama,
ne na nekog desetog vec na onog ko potrazuje priznavanje navedenog prava,

20 ari je za poljoprivrednike da bi uspeli da dobiju zdravstvenu knjizicu preko budzeta,i to je pod pretpostavkom da nisu uvedeni u zaduzenje,sto se opet dokazuje uverenjem iz poreske uprave,

limit je 10 kvadrata po pojedincu za stanovanje,30 kvadrata za porodicu,
ali to je pod pretpostavkom da se stan vodi na trazioca socijalne pomoci,
ukoliko to nije prevedeno na ime vlasnika koji trazi pomoc to onda ne vazi,
vec se primenjuje clan 102, zakona o socijalnoj zastiti,nalaz i misljenje centra,gde centar navodi propustenu zaradu ili izgubljenu dobit koja mora da se nadoknadi,a to se procenjuje na osnovu opsteg zdravstvenog stanja i izjave na zapisnik prilikom podnosenja zvanicnog zahteva u centru,

u samom obrascu za socijalnu pomoc NSP postoji rubrika odmah spreman i raspoloziv za rad,zaokruzivanjem te stavke,aktivira se mogucnost uskracivanja pomoci za radno sposobne,izjava se potpisuje u centru da trazioc socijalne pomoci radi na sezonskim poslovima i ostvaruje prihode,
potrebno je da prihodi budu ispod 7.000 dinara u zadnja 3 meseca celokupno.

Nsz ili ranije biro rada zakonom su ovlasceni za ukidanje socijalne pomoci radno sposobnim pojedincima,salje se poziv za radno angazovanje na javnim radovima,prekvalifikacija ili dokvalifikacija,ukoliko se utvrdi da je nezaposleno lice odbilo razgovor o zaposlenju odbilo potpisivanje Individualnog plana zaposljavanja IPZ-a, bezuslovno se brise sa evidencije NSZ ali i sa evidencije korisnika socijalne pomoci na godinu dana bez priznavanja prava na bilo kakvu pomoc po bilo kom osnovu iz Centra.

Tako da je zakon izuzetno rigorozan i strog po pitanju dobijanja socijalne pomoci,jer se ona daje iskljucivo ljudima koji su bolesni,sami na svetu bez pomoci srodnika i onima koji nisu u stanju da privredjuju zbog bolesti.

To sto pojedinci poseduju nekretnine i salone i tamo se izlezavaju i zive na teret budzeta to je uz blagoslov direktora Centra koji su to svojim potpisom odobrili.Sigurno je da to nisu besplatno odobrili.

Radno sposobni pojedinci nemaju prava dobijati socijalnu pomoc po nijednom pravnom osnovu dobijaju pomoc iskljucivo uz saglasnost centra.

Direktori Centra su krivi za nelegalno poslovanje,inspekcija socijalne zastite deluje samo na osnovu pisane prijave i sa dokazima.

[ Dexic @ 07.04.2013. 14:42 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Drzava uopste, pritom, ne mora da te prisiljava da taj stan prodas - samo troskovi imanja takvog stana trebaju biti nesubvencionisani, pa ce biti potpuno neisplativo nekom ko je na socijalnom da taj stan i dalje poseduje. Tako je upravo u DE - drzava ti pokriva na socijalnom troskove stanovanja do granice socijalnog, a iznad toga - ti vidi sam sta ces i kako ces.


E bas tako. Tako i ja mislim.
[ darko 79 @ 07.04.2013. 14:49 ] @
Citat:
ventura:


Recimo ovaj pokretač teme ima neki stančić, dobio je taj ekcem na rukama zbog koga (navodno) privremeno nije sposoban za rad, i traži socijalnu pomoć. Socijalni radnik bi trebalo takve slučajeve da uputi na banku prekoputa, gde će ljubazan bankar vrlo rado da mu izađe u susret i odobri hipotekarni kredit u visini od recimo 30-50% vrednosti nekretnine, pa čovek privremeno može da živi komotno dok ne reši svoje zdravstvene probleme. Kad reši svoje probleme i bože zdravlja zaposli se, onda lepo vrati banci kredit i svi zadovoljni.




ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.
[ Dexic @ 07.04.2013. 14:50 ] @
Citat:
ventura:
Pa pazi, ima dosta ljudi kojima je privatni avion realna potreba u životu...

Ti mesas stan i avion kao realne potrebe u zivotu. Zbog takvih nebuloza se vredi sa tobom gubiti vreme.
[ fanfon @ 07.04.2013. 14:58 ] @
Citat:
ventura
Jedno pitanje za sve učesnike teme: Koliko ljudi znate da koristi 100% kvadrata sopstvene kuće? Ono, izgradli su kuću i koriste sve kako treba, garažu, podrum, sprat, pokrovlje, sve je završeno, u funkciji, i koristi se?


Pa vodjen tom logikom mozes da se zapitas zasto covek koristi samo 10% kapaciteta mozga, a ne 100%? Ima ga, a ne koristi mu. Ne zna da ga koristi ne moze da nauci? Zasto ne odseci visak? Stvari su takve da ljudi i da hoce ne mogu da ih koriste sa punim kapacitetom. Ne vozis svoj automobil 24h. Vecinu dana ti stoji parkiran. Ne vozis se stalno biciklom. Koristis ga mozda 2 puta nedeljno. Isto je i sa kucom. Imam veliku podrum koji mi mozda realno ne treba 365 dana godisnje, ali kupicu neki plakar da zamenim postojeci, a njega cu staviti u podrum. Bolje je imati vise da se kasnije moze iskoristiti nego manje pa da bude problem da se kasnije napravi dodatno. Stvar je u tome sto nas sve vise uce da od viska glava boli, mada stara izreka govori suprotno.
[ Sceka @ 07.04.2013. 15:14 ] @
Citat:
darko 79: ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.

Mozes prodati tako sto prevedes nepokretnost na sebe, ako imas pravo na to. Ako imas pravo i direktni si naslednik onda je to toliko minimalno troska da ne vredi o tome pricati. Ako nemas ni dinara, sigurno imas mogucnost da pozajmis od nekoga za toliko, sigurno! Onda mozes da prodas bez problema jer si vlasnik. U cemu je tu problem?

Citat:
Dexic: Ti mesas stan i avion kao realne potrebe u zivotu. Zbog takvih nebuloza se vredi sa tobom gubiti vreme.

Kao sto se inace mesaju (brkaju lončići) sa mnogim stvarima. Pa tako se mesaju pojmovi realne potrebe u zivotu sa minimalnim potrebama u zivotu. Ako neko ima stan/kucu/zemlju/automobil/sliku... prodajom toga resava svoje potrebe za minimumom egzistencije - u cemu je tu problem?!


Pozdrav!
[ ventura @ 07.04.2013. 15:19 ] @
Citat:
fanfon: Pa vodjen tom logikom mozes da se zapitas zasto covek koristi samo 10% kapaciteta mozga, a ne 100%? Ima ga, a ne koristi mu.

Na žalost, to je samo urbana legenda :)

Citat:
fanfon:
Ne zna da ga koristi ne moze da nauci? Zasto ne odseci visak? Stvari su takve da ljudi i da hoce ne mogu da ih koriste sa punim kapacitetom. Ne vozis svoj automobil 24h. Vecinu dana ti stoji parkiran. Ne vozis se stalno biciklom. Koristis ga mozda 2 puta nedeljno. Isto je i sa kucom. Imam veliku podrum koji mi mozda realno ne treba 365 dana godisnje, ali kupicu neki plakar da zamenim postojeci, a njega cu staviti u podrum. Bolje je imati vise da se kasnije moze iskoristiti nego manje pa da bude problem da se kasnije napravi dodatno. Stvar je u tome sto nas sve vise uce da od viska glava boli, mada stara izreka govori suprotno.

Nisi ukapirao poentu.

Poenta je u tome da ovde ljudi grade 200+ kvadrata, dižu kućerine na 3 sprata, a onda gornja dva sprata zvrlje bez stolarije, a fasada je misaona imenica, umesto da naprave kuću od 80-100 kvadrata koju mogu da završe kompletno, i da sasvim komotno žive u njoj.

Ljudi od kojih su moji kupili plac za kuću tamo negde sredinom devedesetih su baš teška sirotinja, dve generacije žive bukvalno u šupi koja nema više od 20-25 kvadrata. Kada su mojima prodali taj plac, podigli su ogromnu kućerinu bukvalno na 4 sprata (podrum, prizemlje, sprat, drugi sprat, potkrovlje), moja odokativna procena je nekih 350-400 kvadrata + podrum ispod cele kuće. Uglavnom već nekih 20 godina ta kuća stoji tako, sama cigla, beton i krov, a oni i dan danas žive u toj istoj šupi pored. 100% sam siguran da primaju socijalnu pomoć jer su baš sirotinja, ali to su ti neki malograđanski kompleksi, mora tvoja kuća da bude najviša u selu pa to ti je.. Taman po cenu da ceo život provedeš u šupi, iako su za taj novac mogli da naprave kuću od 150 kvadrata, da je kompletno završe, opreme novim nameštajem, kupe neki mali auto, i još da im ostane dobar deo novca za trošenje.

Citat:
darko 79:
ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.

Znači ti smatraš da ta imovina ništa ne vredi i da ti ne poseduješ niakakav kapital jer to nisi preveo na svoje ime?

Da li bi bio ljubazan da odemo u opštinu zajedno, lepo ti to sve prepiši na mene, ja ću da snosim sve troškove, a mogu i da te počastim ručkom i još dobiješ 500 evra od mene.. Jel može tako? Mislim, kad to ionako nema nikakvu vrednost, što ti ne bi odgovaralo da dobiješ 500 evra od mene za to?
[ fanfon @ 07.04.2013. 15:21 ] @
A ima i dosta takvih slucajeva. Nije da nema. Ali ima i onih koji se nisu vodili idejom da komsija ima manju kucu od njegove. Ne treba generalisati. Cinjenica je da cena zemljista i ostalih nekretnita veca u gradovima nego u selima(kao i zarade i troskovi zivota) pa nije ista socijalna pomoc u iznosu od 10 000 u Beogradu i nekoj vukojebini kod Tutina. Ali opet se tu vracamo na nepostovanje zakona u svim oblastima drustvenog zivota pa nije realno ni da ostavis nekog bez kuce na jednoj strani samo zato sto je ima, a nema sredstava za zivot, a na drugoj da neko sebi namesta javnu nabavku bez tendera. Potrebno je mnogo stvari promeniti da se uvek neki red, a za to ne postoji volja. To je jako tezak rez za nase uslove.

Sto se tice podaje nekretnina, nakon zavrsene ostavinske rasprave gde nasledis npr. stan od 50-tak kvadrata od roditelja, platices samo za sudsku taksu 15 000-20 000 dinara. Ako je nekretnina uknjizena u katastru, neces platiti nikakve dodatne troskove jer se to radi po sluzbenoj duznosti. Ako nije uknjizena platices 8250 dinara za tu uslugu i 620 dinara taksu pod uslovom da je uknjizba "cista". Ako treba upisati npr. pravo za dozivotno izdrzavanje, to je jos dodatnih 3000 na tu cenu. Znaci, ako neko ima uknjizenu nekretninu na sebe u celosti, taj je moze odmah prodati bez dodatnih troskova. Ako je nasledio i bila je uknjizena, platice samo sudsku taksu koja je i najveca stavka.
[ darko 79 @ 07.04.2013. 15:34 ] @
Citat:
ventura:


Znači ti smatraš da ta imovina ništa ne vredi i da ti ne poseduješ niakakav kapital jer to nisi preveo na svoje ime?

Da li bi bio ljubazan da odemo u opštinu zajedno, lepo ti to sve prepiši na mene, ja ću da snosim sve troškove, a mogu i da te počastim ručkom i još dobiješ 500 evra od mene.. Jel može tako? Mislim, kad to ionako nema nikakvu vrednost, što ti ne bi odgovaralo da dobiješ 500 evra od mene za to?


Kako ja mogu prodati nesto gde zivim da bi posle od centra trazio kasnije stan.Centar i ovako mnogo pomaze samo gledaju da zakinu i uskrate,a zamisli da sam beskucnik tek onda nista ne bih dobio jer ne bih imao adresu stanovanja.
Ventura bravo fino ucis ovde ljude na forumu da prodaju nepokretnost stan ili kucu da izgube adresu stanovanja i onda da im se planski i smisljeno uskrati mogucnost i na drzavnu pomoc.

Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.
[ ventura @ 07.04.2013. 15:51 ] @
Citat:
darko 79: Kako ja mogu prodati nesto gde zivim da bi posle od centra trazio kasnije stan.Centar i ovako mnogo pomaze samo gledaju da zakinu i uskrate,a zamisli da sam beskucnik tek onda nista ne bih dobio jer ne bih imao adresu stanovanja.
Ventura bravo fino ucis ovde ljude na forumu da prodaju nepokretnost stan ili kucu da izgube adresu stanovanja i onda da im se planski i smisljeno uskrati mogucnost i na drzavnu pomoc.

Koliko je meni poznato boravak možeš da imaš i u iznajmljenom stanu. Reći ću i tebi isto što i Dexicu: možda i tebi čudno zvuči, ali u Srbiji postoji mnooogo ljudi koji nemaju nekretninu u vlasništvu, pa opet nekako uspevaju da žive i rade.

Citat:
darko 79
Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.

Jel imaš ti neki dokaz za ovu tvrdnju?
[ Odin D. @ 07.04.2013. 15:51 ] @
Citat:
fanfon:nije realno ni da ostavis nekog bez kuce na jednoj strani samo zato sto je ima, a nema sredstava za zivot,

Kako to misliš da ja/mi ostavimo nekog bez kuće. Njegova je kuća i nek sam sebe ostavlja bez nje, šta ja/mi imamo sa time?

Sva tvoja priča o "pravednosti" se zasniva da svi imaju sve, i kuće i stanove i poslove i djecu na fakultetu - ali eto samo neki ostanu bez posla, pa im treba pomoći.

Pa probudi se - jer nije tako. Neko uopšte nema nikakvu nekretninu i svejedno radi za 20k dinara.
Taj je u sto puta goroj situaciji nego onaj što ima nekretninu od 100.000€ za koju mu se ne isplati da je prodaje za 50.000€.
Taj jado što nema ništa radi za 20k i treba da izdržava ovoga što ima nekretninu koja vredi onoliko koliko ovaj prvi za čitavog života neće zaraditi sa tih svojih 20k sve i da nijednog dinara od njih ne potroši nego sve da šteka.
I sad je ovaj sa kućom u težoj situaciji od ovog bez ičega?! Ajde molim te.

Pričaš o nekom stresu ovog što treba da prodaje kuću i seli se u drugu ili u drugi kraj?!
Jesi li ti pri sebi? Znaš li ti koliki je stres u današnjoj Srbiji podstanara koji radi za 20k?
Ovaj što ima kuću može naći komad hljeba u kontejneru, doći u svoju kući i preživjeće. A šta da radi podstanar ako ostane sutra bez posla ili mu zakasni plata - on završi na ulici, sa sve ženom i sitnom dječicom. Džaba mu hljeb iz kontejnera - pocrkaće od zime, mraza i kiše.
Šta da radi taj ako se nedajbože nešto ozbiljnije razboli ili povredi na poslu? Može da se pozdravi sa životom.
Ovaj sa nekretninom bar može da proda kuću, pa da se operiše ili liječi ili šta ja znam.

Znaš li ti uopšte kakav je SVAKODNEVNI stres života od danas do sutra u kome nemaš ama baš nikakvu zaleđinu, ni u parama ni u nekretninama, ni u sigurnom zaposlenju. Ni šupu u kojoj se možeš skloniti u slučaju kiše? Kad moraš da paziš na svaki korak da nebi slučajno negdje zapeo, pao i zbog toga se doveo u 9ovna do guše.
Pričaš mi o nekim stresovima napuštanja šljive koju je tvoj prađed zasadio. Ajde molim te, ljudi gledaju kako sutra da donesu koru hljeba na sto ili da se ne nađu na ulici, da im ne isključe struju, ili od čega da kupe ljekove... i ti mi pričaš da takvi treba da izdržavaju i čuvaju od "stresa" ove sa kućerinama i stanovima od 100k evra. Da, nisi to rekao direktno, ali moraš misliti odakle dolaze pare u budžet kojim se isplaćiva socijalno - i od armije takvih koji rade za 20k i nemaju ništa drugo.
Sramota.
[ fanfon @ 07.04.2013. 15:59 ] @
Pa da, ti si komunista u dusi i zalazes se za to. Svako treba da dobije isto kao i drugi. Svi ljudi moraju da dobiju istu kolicinu hrane, istu kolicinu vode jer su jednaki. Posto nema toliko objekata, svi moraju da budu vlasnici idealnog dela svakog objekta. Ako cemo vec u vezi stresa, otkud ti ideja da ce novac od prodaje necije kuce ici onima koji rade za 20 000 a nemaju nista? Naravno da nece. A zamisli zasto? Pa bas zato sto se ne postuju zakoni. Jer da se postuju bilo bi vise te socijalne pravde za koju se zalazes. Ne bi bilo situacija da neki tajkun kupi 500 Ha zemlje, a ti da se pitas otkud mu pare za to. Ne pada mi na pamet da postujem zakon koji je doneo neko ko isti zakon ne postuje i ko ga zlupotrebljava i naravno da cu pokusati da taj zakon zaobidjem i nasamarim drzavu ako mogu jer me je ta ista drzava gomilu puta napravila budalom jer sam radio kako je propisala. Nikad svi gladni nece biti nahranjeni niti ce svi bogati dobiti onoliko koliko zele, ali situacija ce se uvek odvijati u koristi bogatih jer oni diktiraju uslove pa ce gladnih i onih koji umiru od gladi biti sve vise. Probudi se ti malo.
[ ventura @ 07.04.2013. 16:05 ] @
Citat:
fanfon:  Ako cemo vec u vezi stresa, otkud ti ideja da ce novac od prodaje necije kuce ici onima koji rade za 20 000 a nemaju nista?

Jel ti čitaš šta neko drugi piše ili samo trućaš napamet?

Naravno da novac od prodaje nečije kuće neće i ne treba da ide nikome osim vlasniku, ali isto tako taj gologuzan koji radi za 20 hiljada ne treba da finansira socijalnu pomoć za onoga ko leži na nekretnini od nekoliko desetina hiljada evra.
[ fanfon @ 07.04.2013. 16:08 ] @
A kad tako kazes, da li se ti zalazes za socijalnu pravdu da svi imaju isto ili da najugrozenija kategorija dobije neki dostojanstveni minimum, a ostali da imaju koliko trziste odredi? To me zanima.
[ Sceka @ 07.04.2013. 16:29 ] @
Citat:
ventura: Jel ti čitaš šta neko drugi piše ili samo trućaš napamet?

....

Ne cita, samo truća napamet. Ili se pravi blesav, cesta pojava ovde na forumu.


Pozdrav!
[ fanfon @ 07.04.2013. 16:31 ] @
Necemo se sad vredjati. Ja imam svoje argumente. Tebe nisam vredjao niti ikog drugog. To sto se tvoji argumenti i shvatanja razlikuju od tudjih ne znaci da imas pravo da ga vredjas.
[ BluesRocker @ 07.04.2013. 16:37 ] @
Citat:
fanfon: A kad tako kazes, da li se ti zalazes za socijalnu pravdu da svi imaju isto ili da najugrozenija kategorija dobije neki dostojanstveni minimum, a ostali da imaju koliko trziste odredi? To me zanima.

http://www.elitemadzone.org/p3278084

Rekoše ti da ne čitaš inače ne bi pitao ono što je neko već napisao na 5 strana.
[ fanfon @ 07.04.2013. 16:44 ] @
Nisam obratio paznju. Priznajem. Ali sad kad sam video, ne slazem se s tim. Moj predlog je da se uzme od onih koji imaju najvise, a ne od onih koji imaju nesto, a pred rubom su propasti jer nemaju posla, a imaju nekretninu. Zakon je na strani onih koji imaju i ide ka tome da se uzme od onih koji imaju malo vise od nista da bi ostali bez nekretnine i dobili malu kolicinu novca koju ce potrositi za godinu-dve pa onda dospeti na nivo da nemaju bas nista i zavisice od drzave sto naravno vodi na narodnu kuhinju. Zasto ne bi uzeli od onih koji imaju mnogo umesto sto se dira kategorija koja ima malo iznad minimuma? Imas para za bahanalije, putovanja po svetu, skupe igracke? Pa oporezovacemo te mnogo vise da bi najugrozeniji dobili krov nad glavom i 3 obroka dnevno.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 16:48 ] @
Suma sumarum, ko nije u mogucnosti da zaradi, treba da rasprodaje sve, dok ne ostane go ko pistolj. Onda ce drzava da prizna status socijalnog slucaja i da te spakuje u neku vrstu demokratskog civilizovanog konc logora. I pritom ce tamo da te forsiraju da nadjes ipak neki posao, iako ne mozes da radis... da se ne baci.
[ darko 79 @ 07.04.2013. 16:56 ] @

Citat:
darko 79
Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.

Jel imaš ti neki dokaz za ovu tvrdnju?[/quote]

Onaj ko registruje poljoprivredno gazdinstvo nema prava na socijalnu pomoc

onaj ko uzme kredit po bilo kom osnovu nema pravo na socijalnu pomoc

onaj ko se prijavi na poljoprivredno osiguranje gubi pravo na socijalnu pomoc

onaj ko ima stan u vrednosti vecoj od 7.000 dinara gubi pravo na socijalnu pomoc

onaj ko radi na crno nema pravo da dobije socijalnu pomoc

onaj ko poseduje pokretnu imovinu vecu od sestostrukog iznosa socijalne pomoci za pojedinca 7 puta 6 i dobijete rezultat takodje nema prava na pomoc.

to su izvodi iz njihovih internih pravilnika po kome postupaju i odlucuju i koji se javnosti ne prezentuju upravo jer bi saznanjem istih doslo do otkrivanja zloupotreba radnika Centra u odobravanju pomoci onima koji na istu nemaju prava.

[ ventura @ 07.04.2013. 17:29 ] @
Citat:
darko 79
to su izvodi iz njihovih internih pravilnika po kome postupaju i odlucuju i koji se javnosti ne prezentuju upravo jer bi saznanjem istih doslo do otkrivanja zloupotreba radnika Centra u odobravanju pomoci onima koji na istu nemaju prava.

Znači to je samo tvoje lupetanje. Tako sam i mislio.
[ cika dacha @ 07.04.2013. 17:31 ] @
kratko i jasno

ako nemas para umri! smetas!!
[ ventura @ 07.04.2013. 17:38 ] @
Citat:
cika dacha: kratko i jasno

ako nemas para umri! smetas!!

Za vas koji ne čitate, to se odnosilo na ovaj deo diskusije:


Citat:
darko 79:
Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.

Citat:
ventura:
Jel imaš ti neki dokaz za ovu tvrdnju?

Citat:
darko 79:
to su izvodi iz njihovih internih pravilnika po kome postupaju i odlucuju i koji se javnosti ne prezentuju

Teorija zavere kao pokriće za lupetanje.
[ cika dacha @ 07.04.2013. 17:44 ] @
ventura@
slazem se sa tobom da onaj ko ima stan veci od 100m2 a zivi sam nije socijalni slucaj!
stvarno ima zloupotrebe socijalne pomoci kod nas i drugde da nazalost PRAVI sirotani, nesposobni za rad tesko dolaze do socijale pa i kad je dobiju ona je mizerna bas zbog tih sa 100m2!!!
u toj oblasti treba uvesti red!
[ BluesRocker @ 07.04.2013. 17:50 ] @
Citat:
cika dacha:
kratko i jasno

ako nemas para umri! smetas!!

Kratko i jasno, od kad dovoljno ojačaš da možeš da radiš i kad počneš da misliš svojom glavom, gledaj svaki dan ili da naučiš nešto korisno ili da pomogneš svojima u kući ili da zaradiš nešto vikendom, preko leta. Ako se ne školuješ, radi bilo šta za bilo koje pare, upoznaj ljude na poslu, skupljaj kontakte, traži bolji posao, gledaj što pre da se odvojiš od roditelja, stvaraj neki štek za situacije ako nemaš posla, ... Gledaj da se specijalizuješ za neki zanat i da naučiš da se prilagođavaš novim stvarima.

Pomoć treba nemoćnima, bolesnima, starim ljudima bez dece. Ako imaš dve ruke i dve noge, onda radi nešto umesto da sisaš penzije starih roditelja, visiš po kladionici, piješ pivo po ceo dan i slično. Manje cigara, alkohola i droge, a više rada.
[ Sceka @ 07.04.2013. 17:55 ] @
Citat:
cika dacha: kratko i jasno

ako nemas para umri! smetas!!

Ne. To nikada niko nije rekao. Cinjenica je da - ako nemas para moras uraditi sve sto je u tvojoj (necijoj) moci da obezbedis pare koje su ti potrebne za egzistenciju.

Znaci, onaj koji ima nesto, bilo sta a moze da se proda - treba prvo to sto IMA da proda, pa ako to spiska Drzava ce cak i tada da pomogne jer tada nece imati ni to sto je imao! Ako ne spiska nego to sto IMA A PRODAO JE utrosi na poboljsanje, po mogucstvu sto duze a moguce je!, svog statusa onda je resio svoj problem i Drzava ne mora da intervenise (ni bilo ko drugi!) jer se sam snasao i nije socijalni slucaj.

Znaci, ako imas nesto sto mozes da prodas a neces to da prodas nego trazis od Drzave ili bilo kog drugog da ti pomogne onda si parazit koji zivi i hoce da zivi na racun drugog!

Iako je sve to napisano od pocetka teme - jednostavno ljude mrzi da citaju.

Postavljac teme ignorise sve sto se tice resavanja pitanja a vezano je za resavanje vlasnistva. Jednostavnije je da ne bude fakticni vlasnik nego fiktivni i da trazi pomoc nego da bude vlasnik jer bi tako bio onemogucen da trazi pomoc. I jos se buni kad mu se na to ukaze. Nece iz ko zna kog razloga da bude vlasnik jer mu je lakse da bude uljuljkan u obmanu sebe i drugih kako je njemu tesko. Samo sitnica da moze da bude vlasnik brda para i tako resi svoj socijalni slucaj njemu ne odgovara jer je ovako lakse sebe videti kao zrtvu Drzave i zlih ljudi sa foruma?! A to sto uzasno veliki broj ljudi u njegovom okruzenju nema niti je ikada imao niti ce ikada imati to sto njega mrzi da prevede - pa ko ih hebe, njegovo je doope prece njemu svome rodjenom, ljubi ga majka socijalnog.

Pa ok, moze i tako - da nije tako i da nema takvih o cemu bi pricali ovde.


Pozdrav!
[ Vasastajić @ 07.04.2013. 18:13 ] @
Rekao bih da će TEK biti drmanja kaveza kad "Beograd" bude shvatio/doživeo da status povlašćene društvene zajednice nije trajnog karaktera.
A "utorak" je blizu...
[ Pajica Ristic @ 07.04.2013. 18:28 ] @
da se malo i ja ukljucim u temu ako dozvoljavate :)

evo npr kod nas u opstini je cini mi se prosle godine pocela sa radom neka kuhinja za socijalne slucajeve. dobijaju po jedan obrok na dan. opstina placa crvenom krstu koji je sve to organizovao. placaju svu tu hranu svaki dan i nekoga ko to sprema i vozi do drugog sela u opstini. placaju radnike koji istovaraju svu tu hranu iz kamiona i spremaju sve... a bar 60% od tih koji dobijaju taj obrok su radno sposobni. pa kad vec nemaju para i kad vec drzava hoce da im pomogne, zasto se oni ne bi angazovali malo i uradili sve sto mogu, kada im opstina vec placa te obroke, mogli su se bar potruditi pa sami istovariti tu hranu, pomoci oko spremanja.. ali ne, oni dodju sa serpicama, dobiju obrok, a onda rade kojekave poslove (fizikalisu u polju kod seljaka) da bi zaradili koji dinar.

tako opstina placa s vremena na vreme komunalac da ocisti groblje i dr, da iskrci kojekakvo siblje i drvece, iako u opstini ima dosta radno sposobnih koji dobijaju neku vrstu pomoci i koji bi mogli uraditi te poslove i tako pomoci opstini da ne mora da placa nekog drugog.

preko zime takodje, komunalac cisti trotoare, male ulice ili delove ulica gde ne moze ralica da prodje.. pa zasto ne bi bilo bolje da su onima koji su radno sposobni a primaju finansijsku pomoc dali lopate u ruke i uposlili ih..?
za one koji se ne odazovu, ukinuti svaku vrstu pomoci i gotovo.

romi dobijaju deciji dodatak za nekoliko dece, kojekakve pomoci...a sve na kraju popuse i popiju, deca od toga ne vide nista. bolje da su im dali neke bonove za pelene i sta vec deci treba, skolski pribor i sl.

najzanimljivije mi je sto drzava mnogima placa gerontoloske domacice, koje pomazu starim ljudima, a onda ti stari ljudi u testamenutu, svu svoju imovinu ostave svojoj deci.
ako vec ne mogu da se staraju o sebi, i ako im treba pomoc, a deca nece da im pomognu, zasto ti ljudi ne bi ostavili svoju imovinu drzavi, koja ce to posle moci da proda i da nadoknadi deo sredstava koji je potrosila na njihovo izdrzavanje.
najbolje je kada zena dobije "platu" zasto sto se brine o svom nepokretnom muzu.. ima i takvih slucajeva. a na kraju svu njihovu imovinu dobiju deca, koja nisu socijalni slucajevi, i koja su se snasla u zivotu.

ne kazem da nema onih kojima je pomoc stvarno potrebna, ali vecina njih zloupotrebljava takvu vrstu pomoci. problem je svakako u zakonu i u drzavi koja im je to omogucila.
[ Dexic @ 07.04.2013. 18:36 ] @
Citat:
Sceka:
Citat:
Dexic: Ti mesas stan i avion kao realne potrebe u zivotu. Zbog takvih nebuloza se vredi sa tobom gubiti vreme.

Kao sto se inace mesaju (brkaju lončići) sa mnogim stvarima. Pa tako se mesaju pojmovi realne potrebe u zivotu sa minimalnim potrebama u zivotu. Ako neko ima stan/kucu/zemlju/automobil/sliku... prodajom toga resava svoje potrebe za minimumom egzistencije - u cemu je tu problem?!

Problem je da prodaje stan da bi presao u drugi stan. Ako mu je to jedini stan, neka ga ne menja.
Ako je veliki, porezi ce uciniti da on predje u manji. Ne forsiranje jer ti mislis da je x m2 previse ili forsiranje da ne sme imati svoju imovinu da bi bio socijalni slucaj. Ne sme imati slobodnu imovinu (kola, 100.000 u banci kao ona Slovenka, dva stana...) a ne da ne sme imati stan kao imovinu.

I onda shodno tome moze da dobije manje ako IMA stan naspram ako iznajmljuje stan.
[ Devanagari @ 07.04.2013. 18:38 ] @
Koliko sam skapirao dosadasnje izlaganje forumskih socijalista, poenta je da je nehumano da ti radno sposobni ljudi rade sve dok se onima koji imaju vise od proseka ne otme i ne da tim istim radno sposobnim.
[ Dexic @ 07.04.2013. 18:40 ] @
Citat:
Odin D.:

Pa probudi se - jer nije tako. Neko uopšte nema nikakvu nekretninu i svejedno radi za 20k dinara.
Taj je u sto puta goroj situaciji nego onaj što ima nekretninu od 100.000€ za koju mu se ne isplati da je prodaje za 50.000€.
Taj jado što nema ništa radi za 20k i treba da izdržava ovoga što ima nekretninu koja vredi onoliko koliko ovaj prvi za čitavog života neće zaraditi sa tih svojih 20k sve i da nijednog dinara od njih ne potroši nego sve da šteka.

Ne treba ali to uopste nije poenta.
To kako se "socijalna pomoc" u Srbiji daje (i sta je u stvari...) je jedno. A da vlasnistvo nekretnine nema veze sa time. Ti mislis da ne sme da ima nekretninu - vidis, ni tvoja Austrija ne misli tako. Ona misli da ima pravo na manju socijalnu pomoc samo, ali ipak ima pravo. Lepo je Ivan potvrdio kako to funkcionise trenutno u Nemackoj :)

Ne treba taj sto zaradjuje 20.000 da placa ikakav porez, ali to je sasvim drugi problem ove drzave :(
[ Sceka @ 07.04.2013. 18:41 ] @
Citat:
Dexic: Problem je da prodaje stan da bi presao u drugi stan. Ako mu je to jedini stan, neka ga ne menja.
...

Jok, more - sto rekli Turci a nama ostavise u amanet!

Prva recenica - zasto je problem da bi se preslo u manji? Konkretno.

Druga recenica - neka ga ne menja i neka mu drugi pomazu a da on ima desetine hiljada evra koje ne deli ni s'kim zivim niti bi delio?! Zasto da ga ne menja/proda? Konkretno.

I u jednom i u drugom slucaju - odakle mu zakonsko i svako drugo pravo (od moralnog koje i nije bitno do svakog drugog prava...) da trazi bilo sta kad ima desetine hiljada eura svojih, za sebe, on raspolaze njima...?!


Pozdrav!
[ cika dacha @ 07.04.2013. 18:52 ] @
ma sta je vama!!! socijalni slucajevi u drzavi Srbiji nisu na teretu! jer kovnica novca ima 3 smene!!!
[ Dexic @ 07.04.2013. 18:57 ] @
Citat:
Sceka: Jok, more - sto rekli Turci a nama ostavise u amanet!

Prva recenica - zasto je problem da bi se preslo u manji? Konkretno.

Nije, ali nije na tebi da odlucujes koliko je potrebno da ima.
Dao sam ti primer sta je bolje: postoji povrsina koja se ne oporezuje po clanu domacinstva (kao Nemacka, ne kao Srbija gde nema "neoporezivanog" stvarno). Ti, kao socijalni slucaj, mozes i veci stan da imas... ali ces placati veci porez, jer je to nesrazmerno veliki stan za tebe.
Ako tebi to odgovara i ako mozes da tako zivis, zivi... ti ces dobijati isto koliko i onaj sa duplo manjim stanom, ali ces placati veci porez i manje imati samim tim. Ti se odluci da li je bolje da prodas i predjes u manji stan ili da zivis u postojecem.

Citat:
Druga recenica - neka ga ne menja i neka mu drugi pomazu a da on ima desetine hiljada evra koje ne deli ni s'kim zivim niti bi delio?! Zasto da ga ne menja/proda? Konkretno.

Nema on desetine hiljada evra! Da ima, on ne bi bio socijalni slucaj.
On ima nesto sto ti mislis da vredi 10.000e i ti u tome sto on "ima nesto" vidis problem. Ako ga je nelegalno stekao, ako nesto tu nije u redu, resi taj deo.
Ali nemoj da teras coveka da menja nesto sto je neophodno (krov nad glavom) samo zato sto ti mislis da je to prevelik stan za njega.
I ja se slazem da je 100m2 previse za jednu osobu.. pa i nepotrebno za 3 osobe. Ali ako neko ima mesto za zivot od 100m2 i nema novca, ne vidim uopste poentu da se on seli u manju nekretninu, jer mi tako mislimo.
Njemu ce biti losije ako je prevelika nekretnina, ne nama. A mi cemo ga "stimulisati" da predje u manji stan.

Citat:
I u jednom i u drugom slucaju - odakle mu zakonsko i svako drugo pravo (od moralnog koje i nije bitno do svakog drugog prava...) da trazi bilo sta kad ima desetine hiljada eura svojih, za sebe, on raspolaze njima...?!


A gde cemo staviti konkretan limit koliki stan sme da ima? Ne sme nikakav? I onda znaci pravimo dodatne socijalne slucajeve koji nemaju svoj stan nego jos i placaju da bi ziveli kao podstanari?
I tako nece doci do jos veceg problema? E u tome ja vidim problem u velikoj slici - nece se pomoci njima na duze staze.
[ Sceka @ 07.04.2013. 19:11 ] @
Ti uporno ne vidis, odnosno, neces da vidis u cemu je poenta. Nije na meni ili tebi da odlucujemo o bilo cemu sto se tice necijeg zivota. Ali! Ako neko ima desetine hiljada eura, u novcu, nekretnini, ovcama, stoci, zemlji, nakitu, slikama, automobilu... taj nije i ne moze da bude socijalni slucaj. Tacka. Po zakonu - ali i po svim normalnim ljudskim nacelima!!! Tacka.


Pozdrav!
[ darko 79 @ 07.04.2013. 19:21 ] @
Citat:
ventura:

Znači to je samo tvoje lupetanje. Tako sam i mislio.


to nije lupetanje vec istina koja tebe ocigledno boli,jer pretpostavljam da radis u nekoj od gradskih uprava ili u nekoj od drzavnih ustanova jer se u tvojim komentarima ogleda patoloska mrznja prema gradjanima ali i socijalnim slucajevima.

gradjani su Vam jedino dobri kada trebaju da Vas biraju zato ja ne glasam nekoliko godina unazad i ne nameravam nikada da izadjem na izbore

jedino da odem u centar i da zatrazim interna dokumenta da bi ista tebi prosledio kao dokaz mojim tvrdnjama,mada verovatno te dokumente i imas ukoliko si zaposlen u nekom od centara,jer samo direktori centra mogu toliko da mrze socijalne slucajeve.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 19:27 ] @
Citat:
Devanagari:
Koliko sam skapirao dosadasnje izlaganje forumskih socijalista, poenta je da je nehumano da ti radno sposobni ljudi rade sve dok se onima koji imaju vise od proseka ne otme i ne da tim istim radno sposobnim.

Pa pogresno si skapirao. Prica se o ljudima koji iz nekog razloga nisu sposobni da rade. Konkretno o nekome ko je privremeno sprecen. Al' ko sto rekoh vec, ovde je odma krenuo lov na vestice, bez kriterijuma.
I sta ti imas protiv socijalizma, onako generalno?
[ ventura @ 07.04.2013. 19:30 ] @
Citat:
Dexic
Nema on desetine hiljada evra! Da ima, on ne bi bio socijalni slucaj.
On ima nesto sto ti mislis da vredi 10.000e i ti u tome sto on "ima nesto" vidis problem. Ako ga je nelegalno stekao, ako nesto tu nije u redu, resi taj deo.

Eto, mi mislimo da vredi 10 hiljada evra, a ono vredi samo 3 hiljade. Odlično, neka ga proda za 3 hiljade, pa kad potroši taj novac, onda neka dođe da se javi na socijalno.

Citat:
Dexic
Ali nemoj da teras coveka da menja nesto sto je neophodno (krov nad glavom) samo zato sto ti mislis da je to prevelik stan za njega.

Niko njega neće da tera da prodaje ili menja stan niti će mu određivati koliko mu je kvadrata potrebno, a koliko je previše. Jok.

Može on da ima i 3000m2, zabole me uvo, ali kada bude hteo da zavuče ruku u moj džep na račun socijalne pomoći, e tada ne može da ima ni jedan jedini kvadratni metar u vlasništvu pa makar to bila šupa u Surdulici. Ne razumem šta je tu problematično ukapirati, i zašto ti konstantno kao papagaj ponavljaš da neko želi nekom drugom da odredi koliko mu je kvadrata dovoljno.

[ ventura @ 07.04.2013. 19:33 ] @
Citat:
darko 79: to nije lupetanje vec istina koja tebe ocigledno boli,jer pretpostavljam da radis u nekoj od gradskih uprava ili u nekoj od drzavnih ustanova jer se u tvojim komentarima ogleda patoloska mrznja prema gradjanima ali i socijalnim slucajevima.

Ko ti je kriv što se nisi učlanio u pravu stranku na vreme. Vidiš čim su moji pobedili odmah su me stavili na državni posao, a za pljuvanje po socijali dobijam još i dupli regres!


Ali ako hoćeš neku smislenu diskusiju samnom, izvoli linkuj ta dokumenta, mislim, vi teoretičari zavera ste prepuni dokumentacije i dokaza, pa malo prosvetlite nas zatucane.
[ KrkaCiC @ 07.04.2013. 19:37 ] @
Citat:
Dexic:
I ja se slazem da je 100m2 previse za jednu osobu.. pa i nepotrebno za 3 osobe. Ali ako neko ima mesto za zivot od 100m2 i nema novca, ne vidim uopste poentu da se on seli u manju nekretninu, jer mi tako mislimo.
Njemu ce biti losije ako je prevelika nekretnina, ne nama. A mi cemo ga "stimulisati" da predje u manji stan.

Evo jedan primer. Zamisli osobu koja ima 44 godine,a tata i mama su bili neki crveni funkcioneri,i on ima kucu na dva nivoa po 100 kvm
On zivi sam,roditelji su umrl/poginuli,a nije ozenjen i jedinac je. Znaci zivi sam samcijat u 200 kvm. Jel on socijalni slucaj?
Naravno da nije. Moze nekom prodati jedan deo kuce,tj jedan sprat,i tako sebi obezbediti novac za zivot,da pokrene posao,kupi radno mesto...

Po tebi takva osoba treba da dobije socijalu,da placa struju i grejanje po povlascenoj ceni,a posto nema novca ni po povlascenim cenama da placa onda ce praviti dugove i dugove toplani i eps-u. I onda neki gradjani opet ispadaju ovce.

Znam da je glupo terati nekog da prodaje nekretninu,ali sigurno svako od vas Beogradjana zna nekog ko je npr prosirio porodicu a zivi u malom stanu,i nema novca da doplati za veci,i onda se preselio dalje od centra ali u veci stan skoro za dzabe,po ceni usluga agencije
Znaci takvi su budale jel tako?

[ darko 79 @ 07.04.2013. 19:42 ] @
Ja sam legalno dobio socijalnu pomoc jer je izvrsena nezavisna revizija resenja od strane Ministarstva,
i sada ukoliko hocete da aludirate da ja imam vile i milione onda dzaba ovde gubimo vreme.

a to sto pojedinci radno sposobni stoje pored narodne kuhinje to je iz razloga jer ispunjavaju zakonske uslove koje je drzava zakonom propisala,

Ventura bi mogao sa sebi slicnima da organizuje u Centru Beograda potpisivanje peticije a radi izmene postojeceg zakona o socijalnoj zastiti a sa ciljem bitnih izmena u pogledu poostravanja uslova za dobijanje socijalne pomoci.

Navedete tamo u predlogu zakona koji bi se uputio skupstini na usvajanje pod pretpostavkom da sakupite dovoljan broj potpisa da bi to uopste i moglo da udje u skupstinsku proceduru da samo copavi i coravi mogu da dobiju socijalnu pomoc i hranu iz narodnih kuhinja svi ostali nemaju prava,

uvek postoji mogucnost da sadasnja vlast taj Vas predlog izmene zakona ne usvoji.
[ Sceka @ 07.04.2013. 19:49 ] @
Citat:
darko 79: ...
i sada ukoliko hocete da aludirate da ja imam vile i milione onda dzaba ovde gubimo vreme.

...

Niko nista ne aludira - sam si rekao da se neka nekretnina ne vodi na tvoje ime jer nisi preveo zato sto nemas kintu. Pa ok, dobio si resenje za to. Ali ti samo obrces vodu na svoju vodenicu i pricas uopsteno, bespotrebno. Konkretno si trazio pomoc u savetu sta i kako da radis. Pa kazi i isteraj do kraja.

Znaci, imas nekretninu u kojoj zivis, tvoja je ali nije na tvoje ime. Ok, sta je problem da bude na tvoje ime?! Kazi.


Pozdrav!
[ Vasastajić @ 07.04.2013. 19:49 ] @
Prilično polarizovana rasprava u rasponu od, recimo, venturinih logora, jedino je zaboravi da u njihovom nazivu doda Arbeit Macht Frei, pa do nesporne činjenice da pojedini socijalni slučajevi mogu volu rep da isčupaju, a pri tom se apsolutno ne uzima u obzir da je ta i takva socijalna kategorija, koja se okačila na državnu sisu, istovremeno i masovna politička kategorija na koju ova luzerska vlast maksimalno računa.
E, sad, u takvoj jednoj konstelaciji treba naći pravu meru, a to sa ovom i ovakvom vlašću je nemoguća misija.
Kada se dođe u situaciju da su svi u pravu, a istovremeno i da nisu, onda je valjda svakome jasno da su većini goyna već počela da klize niz gušu.
A u takvoj sredini je jako teško, pa i nemoguće plivati.
Mi, jednostavno, nemamo uređenu državu.
Možda je uzrok tome što i nemamo nekakvog značajnijeg državotvornog iskustva, pritom ovih jedva vek ipo pokušaja na tom planu ne mogu se uzeti za ozbiljno.
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 19:56 ] @
Citat:
ventura:

Može on da ima i 3000m2, zabole me uvo, ali kada bude hteo da zavuče ruku u moj džep na račun socijalne pomoći, e tada ne može da ima ni jedan jedini kvadratni metar u vlasništvu pa makar to bila šupa u Surdulici. Ne razumem šta je tu problematično ukapirati...

Problematicno je sto ti hoces da socijalni slucaj bude samo kategorija koja nema vise nista u svom vlasnistvu... i to ocigledno samo da ne bi morao da ih preskaces po ulici.
[ cika dacha @ 07.04.2013. 19:58 ] @
darko 79@
ventura je glavni arhivator u zalbenom odeljenju!!!
[ darko 79 @ 07.04.2013. 20:02 ] @

...[/quote]
Niko nista ne aludira - sam si rekao da se neka nekretnina ne vodi na tvoje ime jer nisi preveo zato sto nemas kintu. Pa ok, dobio si resenje za to. Ali ti samo obrces vodu na svoju vodenicu i pricas uopsteno, bespotrebno. Konkretno si trazio pomoc u savetu sta i kako da radis. Pa kazi i isteraj do kraja.

Znaci, imas nekretninu u kojoj zivis, tvoja je ali nije na tvoje ime. Ok, sta je problem da bude na tvoje ime?! Kazi.


Pozdrav![/quote]

problem je u tome ukoliko prodam tu nekretninu i potrosim novac,a u medjuvremenu se ne izlecim i ne nadjem posao moracu da podnesem zahtev centru za resavanje stambenog pitanja i koje je tu resenje.

i to je opterecenje za njihov inace izuzetno skroman budzet i sada em sto mi daju socijalnu pomoc em jos da ih opterecujem i za stan,a stan kosta.
Mislim da je najbolje resenje da prodam i da spavam ispod mosta tako ne bih bio na teretu drustva ali i na budzetu.
[ Sceka @ 07.04.2013. 20:03 ] @
Citat:
boyan3001: Problematicno je sto ti hoces da socijalni slucaj bude samo kategorija koja nema vise nista u svom vlasnistvu... i to ocigledno samo da ne bi morao da ih preskaces po ulici.

A koja je inace definicija socijalnog slucaja? Ima svega ali bi hteo jos? Ima stan ali bi hteo da ga ne trosi jer "gre'ota je"? Ima para ali mu treba dati da ne trosi svoje novce? Ili kako ti to vidis?


Pozdrav!
[ ventura @ 07.04.2013. 20:06 ] @
Citat:
boyan3001: Problematicno je sto ti hoces da socijalni slucaj bude samo kategorija koja nema vise nista u svom vlasnistvu... i to ocigledno samo da ne bi morao da ih preskaces po ulici.

A nego kako? Da ode mlađani Mišković da se prijavi na socijalu jer ga je Vučko ostavio bez prihoda?

Citat:
darko 79
problem je u tome ukoliko prodam tu nekretninu i potrosim novac,a u medjuvremenu se ne izlecim i ne nadjem posao moracu da podnesem zahtev centru za resavanje stambenog pitanja i koje je tu resenje.

Daj i meni adresu tog centra za rešavanje stambenog pitanja, ja budala pa sve ove godine mislio da stan mora da se zaradi, kad ono izgleda se negde dele džabe...
[ boyan3001 @ 07.04.2013. 20:07 ] @
Sceka... a i ventura, svet nije crno-beli, a ako se vama tako deli, nema poente dalje pokusavati sa nastavkom diskusije.
[ Sceka @ 07.04.2013. 20:12 ] @
Citat:
darko 79: ...
problem je u tome ukoliko prodam tu nekretninu i potrosim novac,a u medjuvremenu se ne izlecim i ne nadjem posao moracu da podnesem zahtev centru za resavanje stambenog pitanja i koje je tu resenje.

i to je opterecenje za njihov inace izuzetno skroman budzet i sada em sto mi daju socijalnu pomoc em jos da ih opterecujem i za stan,a stan kosta.
Mislim da je najbolje resenje da prodam i da spavam ispod mosta tako ne bih bio na teretu drustva ali i na budzetu.

Ko kaze da moras da prodas? Opet ne citas. Vrati se malo u nazad, napisano ti je resenje, prevedes na sebe pa u banku pa trazi neke novce...

Ako prodas i procerdas, moze i tako, tvoj problem.

Ako prodas, zasto bi morao da spavas ispod mosta? Prodas pa maleckim delom tog novca iznajmis stan i spavas k'o covek a kad ne spavas razmisljas i trudis se da od 100 dinara napravis 120 ili 125...

I sto je najbitnije - da nadjes posao koji si u stanju da radis! A kad imas pare, mozes i da kupis takvo radno mesto, na razne nacine a zakonski!

Ali...! Sve mi se cini da se tebi usladilo da se ne trudis nego da se jadas i nekako iskamcis nesto da mozes da zivotaris. Grubo ali takav utisak imam.


Pozdrav!
[ Dexic @ 07.04.2013. 20:56 ] @
Citat:
KrkaCiC:
Evo jedan primer. Zamisli osobu koja ima 44 godine,a tata i mama su bili neki crveni funkcioneri,i on ima kucu na dva nivoa po 100 kvm :)
On zivi sam,roditelji su umrl/poginuli,a nije ozenjen i jedinac je. Znaci zivi sam samcijat u 200 kvm. Jel on socijalni slucaj?
Naravno da nije. Moze nekom prodati jedan deo kuce,tj jedan sprat,i tako sebi obezbediti novac za zivot,da pokrene posao,kupi radno mesto... :)

Po tebi takva osoba treba da dobije socijalu,da placa struju i grejanje po povlascenoj ceni,a posto nema novca ni po povlascenim cenama da placa onda ce praviti dugove i dugove toplani i eps-u. I onda neki gradjani opet ispadaju ovce.

Ne, on po meni nije socijalni slucaj. Ali necu da ga teram da proda taj stan da bi postao socijalni slucaj tek kad istrosi taj novac, tj. da ga nekom stanodavcu. Ne zelim da finansiram stanodavce kroz socijalni program.
Lepo ja ovom "socijalnom" lupim porez na kucu koji je dovoljno veliki da cak i da dobije nesto od socijalnog mora da da dobar deo na porez. Moze on da nastavi da zivi u toj kuci sa tom pomoci ako moze.... ali ne mora da se iseli.
Njemu treba krov nad glavom i ja smatram da ne mora da prelazi u manji da bi dobijao socijalnu, jedino mora da bi dobijao VECU socijalnu.


Zasto da se tako teraju ljudi? Da bi pale cene nekretnina, da bi mogli venture da kupe nekretnine po dosta niskim cenama?:) (njega pominjem jer stalno tutlja kako moraju da padnu cene nekretnina kao da ceka da uradi long buy :))
[ KrkaCiC @ 07.04.2013. 21:02 ] @
Napadosmo coveka
I da se vratimo na temu,sta je sporno u tvojoj prijavi za socijalno? Zasto ne dobijas ono sta ti sleduje?
[ Odin D. @ 07.04.2013. 21:05 ] @
Citat:
KrkaCiC: Zasto ne dobijas ono sta ti sleduje?

Možda zato što mu ne sleduje.

Jedan od uslova je taj da imaš dokaz o pravu svojine na nepokretnosti (govorim o dobijanju statusa energetski zasticenog kupca).
Dotični živi u stanu koji se vodi na neke pokojnike i ne želi da ga prepiše na sebe, ne znam zašto, ali pretpostavljam vjerovatno zato što na osnovu dokaza o nemanju prava svojine na nepokretnosti koristi neku drugu pomoć/povlasticu koju bi izgubio da taj stan prepiše na sebe.

[ Devanagari @ 08.04.2013. 06:00 ] @
Citat:
boyan3001:
Pa pogresno si skapirao. Prica se o ljudima koji iz nekog razloga nisu sposobni da rade. Konkretno o nekome ko je privremeno sprecen.

Ma nema sanse, sam bi lud covek posle toliko ogovora i ponavljanja na prethodnih sedam strana rekao da se jos uvek o tome prica, a ja odbijam da te tako posmatram.

Neko ko je privremeno sprecen da radi je privremeno sprecen da radi i to nema veze sa socijalnim slucajem. O onima koji su trajno spreceni takodje je vec sve receno.

Dakle jedino sto ostaje je pitanje navike i nivoa komfora za koji radno sposoban covek misli da je potrebno da mu se obezbedi tudjim parama.

Citat:
boyan3001:
I sta ti imas protiv socijalizma, onako generalno?

Onako generalno, Margaret Tacer je najbolje definisala osnovni problem.
[ darko 79 @ 08.04.2013. 08:40 ] @
Citat:
Sceka:


I sto je najbitnije - da nadjes posao koji si u stanju da radis! A kad imas pare, mozes i da kupis takvo radno mesto, na razne nacine a zakonski!

Ali...! Sve mi se cini da se tebi usladilo da se ne trudis nego da se jadas i nekako iskamcis nesto da mozes da zivotaris. Grubo ali takav utisak imam.


Pozdrav!


Na forumu ANA.RS postoji tema koja se zove ekcem i tamo takodje postoje brojna iskustva ljudi koji se nose sa tom bolescu vec 20 godina bezuspesno najvise zahvaljujuci doktorima koji nece da lece besplatno,

davanje novca doktoru je mito i korupcija a to je kaznjivo po vazecim zakonima i ja u tome necu da ucestvujem u davanju mita imaju valjda neku platu.


pre ovog mog stanja ja sam normalno radio i zaradjivao i nisam ni znao sta je centar za socijalni rad,pojavilo se na sakama smatrao sam od tog novca koji sam zaradio radeci i privredjujuci da cu moci da odlaskom kod dermatologa resim problem i smatrao sam povrsno kao sto i Ventura smatra
da je to bezzaleno oboljenje koje se moze resiti za par dana,naime radi se o nenormalnom isusivanju koze koje uzrokuje ogromne pukotine koje kasnije krvare.

Odem kod drzavnih doktora,doktor u ordinaciji pita a jel radis a koliko ti je plata,od cega zivis,samo sto ne pita daj procenat,

i sada odem kod privatnog doktora vrlo zanimljiva situacija pogleda i kaze ja nisam video u svojoj karijeri da je dosao kod mene neko sa takvim stanjem ovo je strasno,

i odredi terapiju,i ja odlazim na kontrole placam preglede kreme se kupuju bas kosta tako recimo 6 meseci.

stanje je bolje,ali u smislu da namerno izbegava doktor da zaleci kompletno sake,ide na opciju da odugovlaci,staje se poboljsava ali u istom trenutku i pogorsava to je moguce jer se radi o visokom procentu salicata ali i razblazenih kortikosteroida,

i u toku posete pitam doktora zasto se ponovo skida vec obnovljena koza on kaze od kreme,da bi samo dodatno uzimao novac.

Odem kod nacelnika koznog odeljenja klinickog centra dezurna sestra kaze on samo licno zakazuje preglede,odem i on kaze to lece i obicni specijalisti zurim na sastanak,sastanak mu je vazniji od pacijanata.

i sada ja treba zbog par korumpiranih drzavnih sluzbenika da prodam kucu da bi ti isti drzavni korumpirani sluzbenici i dalje zezali druge,e necu i ne nameravam,jer ja sam samo ovde kao gost dok se ne izlecim i potom idem da radim,a nisam u mogucnosti da radim upravo zbog trenutnog stanja

pokrenuo sam 5 postupaka protiv njih jos uvek sud resava bitno da sud nije nasao da tuzbe uz poslate dokaze odbaci.

predsednik opstine je uz to i doktor a nije hteo da pomogne bio je i poslanik sada igra igrice preko kompa pedijatar leci decu,

majke vracaju decu kada je on u smeni. dolazio covek bez ruke da trazi pomoc on ga izbacio iz opstine Ljudina.ima par krivicnih prijava i ako bog da zaglavice dugogodisnju robiju.

Direktorka centra smenjena jer je imenovana mimo zakonskih ovlascenja pisana je prijava predsedniku skupstine ali i novom predsedniku opstine jer ne moze imenovati nekog bez saglasnosti Ministarstva,trebalo bi bar za toliko da znaju prava.

savetnik u nsz ima par funkcija i u sukobu je interesa.

ne moraju da odobre tih par hiljada dinara za lecenje uopste,ja cu ih ganjati preko pravosudnih institucija ove zemlje do konacne pobede
naci cemo se i u strazburu.

e zato mi je uskraceno pravo na energetski zasticenog kupca,i besplatna struja jer sam se usudio da podnesem tuzbu zbog njihovih zloupotreba.
najbolja je varijanta pognuti se i oni ako kazu nema novca ti odes i skocis sa mosta,e taj film vala nece gledati uopste.

ispunjavam sve zakonske uslove i ne vredi im da uskracuju jer te sve njihove zakone bolje poznajem od njih samih,i ukoliko uspem a uspecu jer poznajem zakon trazicu kompletnu smenu rukovodstva sadasnjeg centra ali i NSZ jer su i oni tesno povezani.

jel ima neko nesto da kaze .

[ FoghornLeghorn @ 08.04.2013. 09:33 ] @
Nemam sta da kazem sem da se slozim sa g. Vasom Stajicem! Jos ces se ti prijatelju nagledati svastika, svalerki, prijatelja, kumova i ostalih koji "vataju zjala" i imaju sve beneficije pocev od decijih dodataka, preko prava na tudju negu, "besplatne struje" i ostalih blagodeti koje se uhlebljenjem na drzavne jasle mogu dobiti, a zapravo nemaju nikakva prava na to. Ziveti u ovoj banana drzavi je otprilike kao scenario za epizodu Monty Python-a.

Ovo nije Monty, ali dobra ilustracija:



[Ovu poruku je menjao FoghornLeghorn dana 08.04.2013. u 11:33 GMT+1]
[ darko 79 @ 08.04.2013. 09:45 ] @
problem, lezi u direktorima centara koji nece da sprovode zakon i da ukinu onima kojima ne treba ta pomoc,vec se daje upravo kao sto kazete njihovim rodjacima i familiji.

a ovaj snimak ne mogu gledati zbog izuzetno male brzine 6 kb-s,jedino mi preostaje dopisivanje.
[ FoghornLeghorn @ 08.04.2013. 10:32 ] @
Ma snimak je sprdacina Mel Brooks-a bas na temu pomoci na nezaposlene, samo sto je to smestio u Stari Rim. Film je History of the World! Mozda si i gledao.

Ovo drugo, znas kako, ja sam skoro slep na jedno oko, nemam dva prsta, nezaposlen sam sa svojih 40+ i verovatno nikad vise posao necu ni naci obzirom na godine, ali dok je god interneta tu ce biti i zarade. Mozes na O-desku da zaradis i do 50$ dnevno... u stvari mozes svasta da radis! Ja imam svoje poslove, malo freelancinga i imam vise nego na bilo kojoj drzavnoj sisi! Sam si kovac svoje srece, naravno, dok se sudbina ne umesa Nemoj misliti da ti popujem, nego znam da od isterivanja pravde u ovoj korumpiranoj stradiji nema 'leba.

Ja cekam da prosusi malo zemlja pa odoh na njivu - ima sta je ostalo mojima u nasledje (nista se ne vodi na mene, ali kakve to veze ima) - ulozio sam dosta u to i tek cu morati da ulazem, ali boze moj.

Kada ovo bude uredjena zemlja onako kako to Dimkovic pise, a ima covek iskustva iz Nemacke, onda ces mozda moci i da isteras neku pravdu. Ovako, sta ga znam - ja sam se pomirio da cerka sekretarice opstine MORA da prodje na konkursu u skoli, da komsija prima brdo nekih prinadleznosti i po ceo dan ruke na ledja, cigaru u usta i zvrnda po gradu

Svaka medalja ima dve strane. Moj otac je otisao u invalidsku penziju 1994. u 50-oj godini sa bezveze razlozima (visok pritisak i ne cuje na jedno uvo) - imao je 25 cistih godina radnog staza i jos 5 je dokupio na osnovu nekog honorarnog rada 60-tih godina, ali zato je verovatno nikad nikakvu penziju necu docekati i pomirio sam se sa tim!
[ ventura @ 08.04.2013. 10:36 ] @
@darko 79:
Tebi ne treba uput za dermatologa, već za jednog drugog specijalistu...
[ darko 79 @ 08.04.2013. 10:48 ] @
Citat:
ventura: @darko 79:
Tebi ne treba uput za dermatologa, već za jednog drugog specijalistu...


za kog naprimer.
[ darko 79 @ 08.04.2013. 10:54 ] @
FoghornLeghorn imam taj film.gledao sam nedavno.
[ 3way @ 08.04.2013. 11:12 ] @
Citat:
darko 79: Na forumu ANA.RS postoji tema koja se zove ekcem i tamo takodje postoje brojna iskustva ljudi koji se nose sa tom bolescu vec 20 godina bezuspesno najvise zahvaljujuci doktorima koji nece da lece besplatno,


Hm, sad me bas zanima koliko kosta ta krema kada za 20 godina ne mogu da skupe za nju?
[ Dexic @ 08.04.2013. 11:33 ] @
Citat:
darko 79:
Citat:
ventura: @darko 79:
Tebi ne treba uput za dermatologa, već za jednog drugog specijalistu...


za kog naprimer.

Pa trebao bi ti uput za psihijatra kad sa venturom gubis vreme :)
Covek je vec poceo da vredja :)
[ darko 79 @ 08.04.2013. 11:43 ] @
nije u pitanju jedna krema,vec kombinovana terapija sa vise vrsta krema uz postepeno smanjivanje sastojaka kreme i uz prelazak na druge bezopasne kreme kojima bi se trajno resio problem.

to je ta teorija koju ja zastupam a koju doktori odlicno znaju,a ne isplati im se za dzabe da propisuju takvu terapiju,

za manje od nedelju ja bih resio problem kada bi mi bilo dozvoljeno da mi ovi iz apoteke kombinuju sastojke po mojoj teoriji koju oni nece da prihvate traze recept lekara,zadnja doktorka kod koje sam se lecio sjajan strucnjak i neko ko dosta poznaje dermatovenerologiju jer je taj fakultet i zavrsila,ali je korumpirana nema dalje,pitanje je iznosa koliko trazi,

ubedjuje me da ce podloge poput vazelina,borni krema ili galsane resiti problem,probao sam i to i sta je rezultat jos vece pogosanje i jos meni kaze mozda jos postoji neko oboljenje i sta sam uradio po ranijoj terapiji od privatnika koristim razblazeni kortikosteroid i evidentan je rezultat,samo je problem odrzati takvo stanje jer doktori nece dati mono terapiju s kojom bi se zavrsilo i zalecilo skroz,

i sa tom kremom odlazim kod nje na kontrolu i ona gleda i kaze meni to nije poboljsanje zahvaljujuci mojim kremama koje sam ti prepisala,znaci zna a nece da leci.
slucaj za tuzilastvo za nesavesno lecenje nema druge.

[ Odin D. @ 08.04.2013. 11:47 ] @
^^ @Dexic

Naprotiv.
Neko ko je zbog toga što "neće da učestvuje u korupciji" napravio od sebe invalida i pusti svoj život niz vodu u najboljim i najvažinijim godinama, za 7 godina nije našao načina da nabavi kremu koja će ga izlječiti i zbog tih nedostajućih par hiljada dinara od socijalnog pokrenuo pet parnica protiv vjetrenjača i spreman je da ide do Strazbura....

Ono, sumnjam da će mu nešto pomoći sve i da posluša Venturu... Tu je svjetlo odavno ugašeno...
[ ventura @ 08.04.2013. 11:47 ] @
Citat:
darko 79
za manje od nedelju ja bih resio problem kada bi mi bilo dozvoljeno da mi ovi iz apoteke kombinuju sastojke po mojoj teoriji koju oni nece da prihvate traze recept lekara...

Jbt, pa šta ti tražiš sa tolikim talentom i znanjem na birou, kad si pametniji čak i od lekara?
[ darko 79 @ 08.04.2013. 11:52 ] @
Citat:
Dexic:
Citat:
darko 79:
Citat:
ventura: @darko 79:
Tebi ne treba uput za dermatologa, već za jednog drugog specijalistu...


za kog naprimer.

Pa trebao bi ti uput za psihijatra kad sa venturom gubis vreme :)
Covek je vec poceo da vredja :)



ventura je meni interesantan zato sto ima neku svoju suludu teoriju po kojoj
njemu neko uzima novac iz dzepa za socijalne slucajeve ocigledno se brine za budzet Srbije,trebalo bi mu dati zahvalnicu od strane Vlade Srbije ili ga imenovati za direktora trezora za zlatne rezerve.

jednokratna novcana pomoc koja se isplacuje iz budzeta lokalnih samouprava je novac koji je prikupljen od kazni za prebrzu voznju,za nepropisno parkiranje....

tako da nije sigurno Venturin novac koji je on zaradio i sada mu neko uzima,da se ne daje socijali davalo bi se na terevenke i kafanske pevaljke i tako da i to predstavlja problem,

ali Venturi zapelo je oko bas za socijalu a za ove koji bance na drzavni racun
za to ga nije briga uopste,smatra da je to sasvim u redu.
[ 3way @ 08.04.2013. 11:53 ] @
Citat:
darko 79:
ubedjuje me da ce podloge poput vazelina,borni krema ili galsane resiti problem,probao sam i to i sta je rezultat jos vece pogosanje i jos meni kaze mozda jos postoji neko oboljenje i sta sam uradio po ranijoj terapiji od privatnika koristim razblazeni kortikosteroid i evidentan je rezultat,samo je problem odrzati takvo stanje jer doktori nece dati mono terapiju s kojom bi se zavrsilo i zalecilo skroz,


Hoces da kazes da ljudi po 20 godina (aj neka ne bude 20, nek bude 2), ne mogu da nadju resenje u vidu privatnog lekara ili neko slicno (pa makar i platili za taj recept) za resavanje problema zbog koga im je ugrozen opstanak, to jest za resavanje problema koji im onemogucava da rade?
[ darko 79 @ 08.04.2013. 11:55 ] @
Citat:
ventura:
Citat:
darko 79
za manje od nedelju ja bih resio problem kada bi mi bilo dozvoljeno da mi ovi iz apoteke kombinuju sastojke po mojoj teoriji koju oni nece da prihvate traze recept lekara...

Jbt, pa šta ti tražiš sa tolikim talentom i znanjem na birou, kad si pametniji čak i od lekara?


diploma resava stvar,ne vredi ti znanje ukoliko nemas diplomu,a da bih diplomirao potreban je takodje novac.
[ Dexic @ 08.04.2013. 11:59 ] @
Citat:
Odin D.:
^^ @Dexic
Naprotiv.
Neko ko je zbog toga što "neće da učestvuje u korupciji" napravio od sebe invalida i pusti svoj život niz vodu u najboljim i najvažinijim godinama, za 7 godina nije našao načina da nabavi kremu koja će ga izlječiti i zbog tih nedostajućih par hiljada dinara od socijalnog pokrenuo pet parnica protiv vjetrenjača i spreman je da ide do Strazbura....

Koliko sam ja njega razumeo, on te sastojke ne moze da kupi kod nas bez recepta.
Privatne verovatno nemaju te sastojke jer nisu isplativi.

Ako je mogao da da doci koju hiljadu i da time nabavi kremu e jbg onda....
[ 3way @ 08.04.2013. 12:02 ] @
Citat:
Dexic
Ako je mogao da da doci koju hiljadu i da time nabavi kremu e jbg onda....


Nista jbga...onda je valjda izracunao da mu se vise isplati da ne radi i ceka kremu i narednih 20 godina, nego da radi.
[ darko 79 @ 08.04.2013. 12:03 ] @
Citat:
3way:

Hoces da kazes da ljudi po 20 godina (aj neka ne bude 20, nek bude 2), ne mogu da nadju resenje u vidu privatnog lekara ili neko slicno (pa makar i platili za taj recept) za resavanje problema zbog koga im je ugrozen opstanak, to jest za resavanje problema koji im onemogucava da rade?

nisu u stanju naci resenje jer su svi doktori medjusobno povezani l. banda
pogotovo ovi privatni i ti sada menjas jednog ili drugog doktora,a u sustini oni su braca po profesiji i oni nikada jedan protiv drugog ne rade,medjusobno se stite to mu dodje kao klan i nikada ne obaraju misljenje drugog.

prosetaj centrom beograda ili prosetaj po unutrasnjosti Srbije i shvatices da svi oni dermatolozi u privatnom sektoru lagodno zive zahvaljujuci lakovernim pacijentima,jer ovi samo terapiju odrzavaju da ne bi nikada doslo do izlecenja.

ko je od dermatologa propao nijedan, imaju vile i kuce hoces li mi reci da su sve to posteno zaradili,zaradjeno je na odugovlacenju lecenja pacijenata.

to su strasne stvari do kojih sam dosao istrazujuci njihov nezakonit rad.
[ Odin D. @ 08.04.2013. 12:08 ] @
Citat:
darko 79:to su strasne stvari do kojih sam dosao istrazujuci njihov nezakonit rad.

Možeš li malo detaljnije opisati kako si to istraživao taj njihov nezakonit rad?
[ darko 79 @ 08.04.2013. 12:33 ] @
Citat:
Dexic:
Citat:
Odin D.:
^^ @Dexic
Naprotiv.
Neko ko je zbog toga što "neće da učestvuje u korupciji" napravio od sebe invalida i pusti svoj život niz vodu u najboljim i najvažinijim godinama, za 7 godina nije našao načina da nabavi kremu koja će ga izlječiti i zbog tih nedostajućih par hiljada dinara od socijalnog pokrenuo pet parnica protiv vjetrenjača i spreman je da ide do Strazbura....

Koliko sam ja njega razumeo, on te sastojke ne moze da kupi kod nas bez recepta.
Privatne verovatno nemaju te sastojke jer nisu isplativi.

Ako je mogao da da doci koju hiljadu i da time nabavi kremu e jbg onda....


radi se o magistralnim preparatima,pravljenim kremama koje prave drzavne apoteke,
njima nije dozvoljeno bez recepta ili izvestaja specijaliste bilo sta gradjaninu napraviti ili smuckati,mora pecat doktora,

a doca kaze najbolje da odes kod drugog lekara,ja odem kod drugog,a taj drugi povezan sa ovim prvim u dogovoru i propisuje gluposti i kada odem na kontrolu on meni kaze a zbog cega se pogorsalo,on dermatolog a mene pita,
ne pita slucajno vec da bi ustanovio da li ja imam saznanja o njegovoj nezakonitoj raboti,

diprosalic,afloderm su kreme koje mogu pomoci,ali 15 dana nakon toga ukoliko nema pravljene kreme dolazi do drasticnog pogorsanja,
pojedini cak nece ni za novac da lece adekvatno.

i sada ja njima postavim zahtev kazem u redu primite me u bolnicu i onda tu sam i imate nadzor nad samim lecenjem ukoliko bilo sta sumnjate,
oni kazu kada bih te primila u bolnicu ja bih morala da te i izlecim bezveze je da tamo lezis,a ja da te ne lecim.
i jos doda da ta vrsta koznog oboljenja nije za bolnicko lecenje i sta ja dalje da radim.

Nije tacno da sam sam sebe napravio invalidom da bih dobijao bedni iznos od 7.000 mesecno,
[ boyan3001 @ 08.04.2013. 12:45 ] @
Jos jednom da napravimo presek stanja. Ventura ne da i jedan dinar da ode za socijalni slucaj, osim ako nije beskucnik, ali zato ocekuje od Darka da trosi svoje pare na mito i korupciju da bi postigao ono sto bi inace morao da postigne prego zdravstveno-socijalnog osiguranja.
[ KrkaCiC @ 08.04.2013. 12:47 ] @
Ako je problem samo saradnja sa doktorima da bi jupio te preparate u apoteci,dodji u moj kraj,ovde lekari/doktori uopste nisu gadljivi na malo novca,i sa malo gotovine i lekar ce ti smuckati to
[ 3way @ 08.04.2013. 12:53 ] @
Citat:
boyan3001: Jos jednom da napravimo presek stanja. Ventura ne da i jedan dinar da ode za socijalni slucaj, osim ako nije beskucnik, ali zato ocekuje od Darka da trosi svoje pare na mito i korupciju da bi postigao ono sto bi inace morao da postigne prego zdravstveno-socijalnog osiguranja.


To da li stvarno mora da trosi pare na mito i korupciju tek treba da se ustanovi :) Ali, recimo da je tako. Svako nek racuna sam sta mu se vise isplati - da isteruje pravdu i razotkriva velike prevare ili da zivi normalno.
Jbte, pa ja sam za macku i psa nasao neke aminokiseline i sampone kojih nema kod nas...treba samo malo da se iskopa...
[ darko 79 @ 08.04.2013. 12:54 ] @
Citat:
Odin D.:

Možeš li malo detaljnije opisati kako si to istraživao taj njihov nezakonit rad?


Prvo kada pacijent ulazi u ordinaciju prvo se pita gde radis,s kim zivis jel imas prihoda,da zna u starstu na koliko moze eventualno da racuna

onda krece pitanje od cega ti se to pojavilo-da bi saznao da li imas pojma sta koji sastojak u kremi znaci

potom ide pitanje gde si se lecio-da bi znao dokle moze da ide sa odugovlacenjem

potom kao nesto pise,u sustini razmislja kako da zavrne pacijenta

i konacno prepise kremu ali sa visokim prorocentom salicata da bi se video rezultet
kaze dodji na kontrolu za 14 dana

evidentno je poboljsanje gleda pacijenta ukoliko se pravis blesav i nista doci ne obecas nastavlja sa istom terapijom koja sadrzi visoki procenat salicata,

to se maze uprkos tomne da ne sme po hipokratovoj zakletvi to da radi,

za 14 dana napravi se haos i njemu je daleko lakse manipulisati pacijentom u tom trenutku jer je pacijent ocajan jer nema izlecenja,

tada nastupa psihologija doktora,
navodno neizlecivo oboljenje koje mora da se dugo leci,ali i dalje se ne odrice salicata i dalje to propisuje u izvestaju i tako planski stvara pukotine po kozi.


druga varijanta jos bolja da se propisuju bezopasne kreme duzi vremenski period koje ne skode ali isto tako i ne pomazu,
i kontrola za kontrolom stanje je isto jer ne moze podloga zaleciti bilo sta jer nema svojstva kao salicat.

salicat pomaze ali samo u izuzetno malim kolicinama maksimalno razblazen.

ja za ovo imam kompletno dokumentovane izvestaje koji govore da je doslo do navedene zloupotrebe u duzem vremenskom periodu i opet za neke na sajtu doktori nisu krivi vec pacijent.
[ Sceka @ 08.04.2013. 12:56 ] @
Citat:
darko 79: ...
to su strasne stvari do kojih sam dosao istrazujuci njihov nezakonit rad.

Bolje je da si istrazio kako da se izlecis nego desavanja u drustvu i nezakonit rad bilo ciji. Valjda ti ne najbitnije da se izlecis, ili nije? Toliko teksta si napisao o drugima i nepravdi a iz kompletnog tvog pisanija u celoj temi se ne vidi da ti je stalo da se izlecis. Vaznije je koliko ko krade nego da tebi bude dobro. Malo suludo - ili ti to ne predstavlja neku teskocu u normalnom funkcionisanju. Vidim, raspisao si se, samo mi nije jasno kako, ako imas te rane koje krvare na rukama?

Citavu teoriju zavere si izlozio a tebi poboljsanja nema niti pises o tome. Imas teoriju kako da se izlecis - pa izleci se. I u pravu si, sta znaju doktori, i ta medicina i studiranje toga je precenjeno do zla Boga....


Citat:
boyan3001: Jos jednom da napravimo presek stanja. Ventura ne da i jedan dinar da ode za socijalni slucaj, osim ako nije beskucnik, ali zato ocekuje od Darka da trosi svoje pare na mito i korupciju da bi postigao ono sto bi inace morao da postigne prego zdravstveno-socijalnog osiguranja.

Niko od njega ne ocekuje da trosi pare na mito i korupciju nego da se izleci. Razni su putevi do izlecenja, on je izabrao po njemu najbolji - da tuzi sve od reda i bice mu bolje, ruke ce prestati da mu krvare. Ok, reseno!


Pozdrav!
[ dule_ns @ 08.04.2013. 13:04 ] @
Moji roditelju su promenili 4 različita stana u svom vlasništvu (nekad su išli u manji, nekad u veći) i cenim jedno desetak kao podstanari. Svaki put je to bio manji ili veći stres. Ipak, oni su shvatili da je to deo života i da promena stana/kuće ne predstavlja kraj života.

Moja majka se sa ocem uselila u prilično velik i lep stan 2003-4. godine. Tada je rekla da ćemo je iz njega izneti sa nogama unapred. 2010 se iselila iz njega i otišla u manji (menjala se samnom uz još određeno prebijanje para sa bratom) jer mi je otac preminuo a njoj ta kvadratura nije bila neophodna + nije htela da plaća velike dažbine.

Šta je tačno problem u tome da se menja stan/kuća, posebno kad su ti pare neophodne?
[ darko 79 @ 08.04.2013. 13:17 ] @
Citat:
Sceka:

Bolje je da si istrazio kako da se izlecis nego desavanja u drustvu i nezakonit rad bilo ciji. Valjda ti ne najbitnije da se izlecis, ili nije? Toliko teksta si napisao o drugima i nepravdi a iz kompletnog tvog pisanija u celoj temi se ne vidi da ti je stalo da se izlecis. Vaznije je koliko ko krade nego da tebi bude dobro. Malo suludo - ili ti to ne predstavlja neku teskocu u normalnom funkcionisanju. Vidim, raspisao si se, samo mi nije jasno kako, ako imas te rane koje krvare na rukama?

Citavu teoriju zavere si izlozio a tebi poboljsanja nema niti pises o tome. Imas teoriju kako da se izlecis - pa izleci se. I u pravu si, sta znaju doktori, i ta medicina i studiranje toga je precenjeno do zla Boga....


Niko od njega ne ocekuje da trosi pare na mito i korupciju nego da se izleci. Razni su putevi do izlecenja, on je izabrao po njemu najbolji - da tuzi sve od reda i bice mu bolje, ruke ce prestati da mu krvare. Ok, reseno!

Pozdrav!


izabrao sam da trazim od centra jednokratnu pomoc da bih podmitio doktore da bi mi prepisali adekvatnu terapiju,e sada ovi u Centru su mi rekli da pitam doktora za tarifu.to je neka druga tema

mene zanima kao do besplatne struje jer ispunjavam sve zakonske uslove,

pitao sam u distribuciji oni mi kazu moras sa centrom videti,ja pitam centar oni kazu to je u primeni od 1.4 ali se jos nezna ko ce sta da radi,
samo teba da mi izdaju resenje o energetski zasticenom kupcu na godinu dana ja to resenje potpisujem jedan primerak zadrzavam a drugi sa dokumentacijom se prosledjuje elektrodistribuciji,

e sada mene zanima ukoliko Centar nece da uzme u razmatranje moj zahtev i nece da izda resenje a na koje je po zakonu obavezan ko je u tom slucaju nadlezan i ako moze bez suda jer je sud beskorisna ustanova u mom slucaju.

morao bih da cekam 5 godina na neku presudu.
[ boyan3001 @ 08.04.2013. 13:24 ] @
Citat:
3way:
Citat:
boyan3001: Jos jednom da napravimo presek stanja. Ventura ne da i jedan dinar da ode za socijalni slucaj, osim ako nije beskucnik, ali zato ocekuje od Darka da trosi svoje pare na mito i korupciju da bi postigao ono sto bi inace morao da postigne prego zdravstveno-socijalnog osiguranja.


To da li stvarno mora da trosi pare na mito i korupciju tek treba da se ustanovi :) Ali, recimo da je tako. Svako nek racuna sam sta mu se vise isplati - da isteruje pravdu i razotkriva velike prevare ili da zivi normalno.
Jbte, pa ja sam za macku i psa nasao neke aminokiseline i sampone kojih nema kod nas...treba samo malo da se iskopa...


Pazi, ja, a sigurno i vi ostali ovde uopste nemamo pojma kako i sta moze da se uradi u lecenju doticne bolesti. Jedino sto znam je da su kozne bolesti dosta problematicne. Ali ako te neko zavlaci 7 godina taj je ili budala koja ne zna da leci i zbog toga treba da odgovara ili to zaista radi takticki da bi izvukao kintu... zbog cega opet treba da odgovara. Ako je njegovo stanje mozda neizlecivo i trajno ce ga pratiti, to bi mu trebalo sa stanovista lekarske etike odmah predociti, a ne da se prica prica, evo sad ce, samo malo strpaljenja, sad cemo sa ovime, pa sa onime i tako u krug. To je nestrucno, to je neozbiljno i to je neodgovorno.
Tako da kako god da okrenes pricu, nek je i Darko paranoik koji, kako rece ventura, treba da ide na neku drugu dijagnozu, stoji cinjenica da takvi lekari, koji tako vozaju pacijente ne treba da rade i trose pare iz budzeta ni za sta.
[ Sceka @ 08.04.2013. 14:03 ] @
Ma to je u redu, samo sto to nema veze sa realnoscu zivotnog toka normalnog razmisljanja. Ako neko 7 godina ne moze da se izleci i sam kaze da je svestan da ga lekari zavlace onda treba da uradi sve da se to promeni. Ali ne pricom na forumu o nekakvoj zaveri lekara i osvrtima na socijalno politicko ekonosko kriminalna... desavavanja kod nas! Nego jos prve godine da nadje medicinsko resenje za sebe i izleci se, a kaze da je moguce izlecenje samo doktori zavlace! Pa kad zavlace ja bih sam nasao resenje. 'ej, bre, sedam godina ici protiv vetrenjaca i obarati zaveru... van pameti.

Pa prelistaj njegove postove. U 90% napisanog se zali na zavlacenje lekara i situaciju u drustvu, sa sporadicnim osvrtima na soju muku u vidu oboljenja?! Jel ti se ne cini da tu nesto debelo ne stima?!


Pozdrav!
[ Odin D. @ 08.04.2013. 14:16 ] @
Citat:
darko 79:mene zanima kao do besplatne struje jer ispunjavam sve zakonske uslove,

Kad ispunjavaš sve zakonske obaveze, onda samo predaj svu dokumentaciju tamo gdje je predviđeno da se to radi. To je valjda sve.

Citat:
darko 79: e sada mene zanima ukoliko Centar nece da uzme u razmatranje moj zahtev i nece da izda resenje a na koje je po zakonu obavezan ko je u tom slucaju nadlezan i ako moze bez suda jer je sud beskorisna ustanova u mom slucaju.

Znači, u slučaju beznačajne stvari kao što su energetske benificije ti smatraš da se ne vredi baviti beskorisnim stvarim kao što su tužbe protiv državnih ustanova, dok u slučaju jedne od najvažnijih stvari u životu - zdravlja - odlučuješ da ga štitiš beskorisnim načinom, upravo tim tužakanjima?!?! Malo čudan poredak stvari, ali ajde... tvoja stvar.

No, nema veze, pošto nećeš da se baviš korupcijom, od legalnih puteva kojima si, kako vidimo duboko privržen - ostaje ti ipak samo domaći sud i Strazbur.

Treće rješenje je da digneš revoluciju, a ako ni to ne upali možeš da se poliješ benzinom i zapališ ispred skupštine. Nikad se ne zna, možda upali.
[ Dexic @ 08.04.2013. 14:21 ] @
Citat:
Odin D.: Kad ispunjavaš sve zakonske obaveze, onda samo predaj svu dokumentaciju tamo gdje je predviđeno da se to radi. To je valjda sve.

Ti gori od venture :D Skroz si otkacen od toga kako funkcionise ova drzava ;)
[ Odin D. @ 08.04.2013. 14:30 ] @
^ Pa prati malo temu.

Postavljač pitanja ti je jasno napisao da neće da se bavi korupcijom i stranputicama.
U tom slučaju ne ostaje mu da radi nikako drugačije nego onako kako je zakonom predviđeno: regularna procedura, pa ako misli da je negdje oštećen onda tužbe i sudovi.
[ darko 79 @ 08.04.2013. 14:36 ] @
Citat:
Sceka:
Ako neko 7 godina ne moze da se izleci i sam kaze da je svestan da ga lekari zavlace onda treba da uradi sve da se to promeni. Ali ne pricom na forumu o nekakvoj zaveri lekara i osvrtima na socijalno politicko ekonosko kriminalna... desavavanja kod nas! Nego jos prve godine da nadje medicinsko resenje za sebe i izleci se, a kaze da je moguce izlecenje samo doktori zavlace! Pa kad zavlace ja bih sam nasao resenje. 'ej, bre, sedam godina ici protiv vetrenjaca i obarati zaveru... van pameti.

Pa prelistaj njegove postove. U 90% napisanog se zali na zavlacenje lekara i situaciju u drustvu, sa sporadicnim osvrtima na soju muku u vidu oboljenja?! Jel ti se ne cini da tu nesto debelo ne stima?!


Pozdrav!

ali kao da nadjem resenje kada doktori nece da lece,kako da ih nateram menjao sam sve specijaliste i sve se svelo na jedno te isto.

dok sam imao novca ja sam se lecio i redovno isao na kontrole i navodno je bilo kakvog takvog poboljsanja ne totalnog ali neznatnog,e kada su mi ponestale pare ja sam se obratio centru za pomoc i dobio resenje po kome sam navodno dobio neki novac a ja to nisam dobio i to sam dokazao preko sluzbe zastitnika gradjana da je centar zloupotrebio podatke ali to nije osnov da se protiv centra pokrene bilo kakav postupak.tako su mi napisali.

zastitnik gradjana nije zastitnik prava gradjana vec zastitnik lokalne samouprave.

napise resenje sekretarica predsednika opstine resenje bukvalno ga falsifikuje,falsifikuje potpis predsednika opstine i to ja kazem u prostorijama opstine kazem licno zameniku predsednika i nacelniku opstinske uprave kako je moguce da to radi i oni cute ko zaliveni,zajedno su umesani.
a sve to sa ciljem da mi se uskrati lecenje,odakle da odem na pregled i da platim kreme.

sudu nece da dostave spise i odgovor na tuzbu jeli to u redu,ko su oni da se suprostavljaju sudu,naveli su da su utvrdili na osnovu recepata da to toliko ne kosta i kada je sud trazio te dokaze na osnovu kojih su meni uskratili pomoc za lecenje odbili su da dostave dokaze jer te dokaze nemaju.

nacelnik opstinske uprave sa polozenim drzavnim ispitom 7 meseci resava zalbu i na kraju resi po nepostojecem zakonu zakonu o socijalnoj zastiti koji Vise nije na snazi,
nije ni mogao da sazna da je izglasan novi zakon jer non stop sedi u kafani i pijanci a kancelarija prazna i ko je kriv naravno oni gradjani koji ne svojom voljom traze novac za lecenje.
[ Sceka @ 08.04.2013. 14:49 ] @
Citat:
darko 79: ali kao da nadjem resenje kada doktori nece da lece,kako da ih nateram menjao sam sve specijaliste i sve se svelo na jedno te isto.

dok sam imao novca ja sam se lecio i redovno isao na kontrole i navodno je bilo kakvog takvog poboljsanja ne totalnog ali neznatnog,e kada su mi ponestale pare ja sam se obratio centru za pomoc i dobio resenje po kome sam navodno dobio neki novac a ja to nisam dobio i to sam dokazao preko sluzbe zastitnika gradjana da je centar zloupotrebio podatke ali to nije osnov da se protiv centra pokrene bilo kakav postupak.tako su mi napisali.
....

Pa sad... u prvoj recenici kazes da nece da te lece i da si promenio sve specijaliste. I niko nece da te leci? To je meni skroz sumnjivo, svi znaci svi. Svi su odbili da te lece? Ne mogu u to da poverujem, nikako.

Dok si imao nova ti si se lecio - kako? Kod koga si isao na kontrole ako niko nije hteo da te leci? "Bilo je kakvog takvog poboljsanja", sto znaci sta a vezano sa cim? Kad je nestalo para si se obratio centru za pomoc i sve ostalo sto pises je u tom smislu.

Pazi, odbijas da prevedes kucu na sebe (pre neki post si rekao kuću a ne stan) i trazis dzabe struju a sam kazes da dok si imao para poboljsanje je ipak bilo. Ne ozdravljenje ali poboljsanje jeste. Pa prevedi kucu, prodaj je pa imas para i to neuporedivo vise nego sto si imao, pa te pare upotrebi za lecenje, izlecenje. U cemu je tu problem? Opet se sve svodi na to da jednostavno hoces da ti se da nesto iako imas svoje koje neces da diras?! I uporno svu pricu skreces na lekare koji nece da te lece i drustvo/drzavu koja nece da ti da dzabe struju?! Stvarno ne razumem.


Pozdrav!
[ boyan3001 @ 08.04.2013. 15:05 ] @
I kad potrosis sve pare od kuce na bezuspesno lecenje, skoci s mosta da ne smetas Sceki i venturi u slobodnom privredjivanju. ;)
[ Odin D. @ 08.04.2013. 15:11 ] @
Citat:
boyan3001: I kad potrosis sve pare od kuce na bezuspesno lecenje

Pa kad je bezuspješno, što bi se i socijalne pare rasipale na bezuspješne aktivnosti?!
Čemu rasipanje bilo čijih para na bezuspješne projekte?
[ Sceka @ 08.04.2013. 15:19 ] @
Citat:
boyan3001: I kad potrosis sve pare od kuce na bezuspesno lecenje, skoci s mosta da ne smetas Sceki i venturi u slobodnom privredjivanju. ;)

Ali on kaze da je bilo poboljsanje. Ne izvrci receno kako tebi odgovara. Sam je rekao to sto je rekao (napisao). Sto znaci - zafalilo mu je para da bi poboljsanje dovelo do ozdravljenja. Ako je imao nesto para i to dovelo do poboljsanja, srazmerno tome bi mnogo para koje bi dobio prodajom kuce dovelo do izlecenja jer je u pitanju neuporedivo veca suma novca. Verovatno ne bi ni potrosio sve pa bi mu i ostalo prilicno novaca!!!

Ali tebi je lepsa situacija da do izlecenja ne moze da dodje jer ti je to osnova za dalje price o Drzavi, ustanovama... a to sto njemu licno zapecatis sudbinu i deklarises ga kao neizlecivog - nema veze, bitno je da imas podlogu za dnevno politicko ekonomsko pravno... cavrljanje na forumu, a njega, ko njega... :) Jel' tako?!

Drugo, meni on ni najmanje ne smeta ni po kom osnovu a u vezi mog posla, ni na koji nacin. Ali ja bar pokusavam da mu ukazem na greske u stavu, razmisljanju i nudim resenje. A ti, sta ti radis? Proglasavas ga neizlecivim, podrazumevajuci time da treba dici ruke od njega?! 'si to mislio? :) Moze i tako da se izvrne stvar - a mozda je to tacno, a?!


Pozdrav!
[ boyan3001 @ 08.04.2013. 15:28 ] @
Sceka, procitaj jos par puta dobro i temeljno prvi post koji sam ostavio na ovoj strani.
[ Odin D. @ 08.04.2013. 15:39 ] @
^ Pročitah i ja, ali nikako da uklavirim kako će to lječenje sa velikim parama koje bi dobio prodajom kuće biti neuspješno, a lječenje sitnim parama od državne pomoći koje ne uspjeva već 7 godina biti uspješno, te zato ne treba da prodaje kuću, nego da dobija socijalnu pomoć? U slučaju para - više je bolje, to svi znaju. Tvoj stav tvrdi nešto drugo.

To ide sasvim protiv zdrave logike, a u kulturnim sredinama kada neko izjavljuje nešto što je u suprotnosti sa uobičajenim razumom i tokovima logike onda se očekuje od njega da takve stavove dodatno pojasni.
[ Sceka @ 08.04.2013. 15:42 ] @
Procitao, pazljivo i sa razumevanjem iako sam to vec ucinio ranije, i? Sve je to teoretisanje sa tvojom naznakom da je neizlecivo u pitanju. Pa ja tvrdim da nije tacno i da je izlecivo. I sta sad? Ko mu zeli bolje? ... Opet, nije bitno ko ga zavlaci, da li je to po zakonu, kako rade lekari... sve su to neke druge price.

Covek hoce dzabe struju. Ispostavilo se da ima a nece da ima i hoce da bez obzira na to sto ima iako nece da ima - da mu se da dzabe! Razlog je naveo to sto ne radi jer je bolestan. I dobija resenje za sve, i za bolest i za struju. To sto su resenja uslovljena necim sto on sam ne zeli, pa sam je kriv. Sam pao - sam se ubio.

A ti pricu i njegove nedoumice i probleme reflektujes prema svojim potrebama blacenja Dzrave, institucija, pravosudja, lekara...


Pozdrav!
[ boyan3001 @ 08.04.2013. 15:51 ] @
Ja stvarno ne znam gde si tu uspeo da procitas kod mene da je neizlecivo. Ja sam napisao da AKO MOZDA jeste neizlecivo stanje, da je lekar to trebao jos davno da kaze. Ako je pak izlecivo, sramota je za struku baviti se bezuspesnim lecenje 7 godina. I kad tako postavis stvari za mene tu ima sasvim dovoljno materijala da ne smatram Darka odma za neku protuvu koja oce da izvuce nase novce iz dzepa konto socijalnog. A s obzirom kakav opsti javasluk valda u zdravstvu, njegova prica mi nije ni malo cudna.
[ Sceka @ 08.04.2013. 16:07 ] @
Citat:
boyan3001: ...
...ne smatram Darka odma za neku protuvu koja oce da izvuce nase novce iz dzepa konto socijalnog. ...

:) Eto, niko osim tebe nije to pomenuo nikada, ni u kakvom kontekstu. A ti si rekao ono sto, predpostavljam, mislis pa podrazumevas da ako kazes da ne smatras to je dovoljno. :) Razumes li sta hocu da kazem? Nadam se da razumes jer ako ne razumes to podrazumeva "esej" koji bih morao da napisem da bi razumeo. A Nemam vremena, vec sam se presvukao i idem u Studio, moram malo i da radim danas. :)


Pozdrav!
[ darko 79 @ 08.04.2013. 18:54 ] @
Zadnja doktorka mi je rekla da je trajno i neizlecivo i moram koristiti kreme dozivotno.

drugi doktor privatnik rekao je da je u potpunosti izlecivo ali je moguce i raditi privredjivati ali tek po izlecenju ali je potrebno duze da se lecim kod njega,to je taj sto me je zavlacio i propisivao kreme sa visokim procentom salicata i na kraju dao sinoderm i tako unistio sav rezultat koji je postignut u zadnjih 6 meseci.

Treci je rekao koji je privatnik da se njemu ne isplati jer nemam dovoljno novca da mu dam da bi bilo sta zalecio.

ovaj cetvrti koji radi u drzavnoj ustanovi je rekao da je to problem kod svih ekcema recidiv i da je potrebno biti uporan.

5 doktorka je rekla da ukoliko me primi u bolnicu onda mora i da me izleci

6 doktorka je rekla da ne moze da leci na osnovu participacije kada se preda knjizica.

ovaj iz klinickog rekao je da je moguce ali nema vremena i da sve sto su mi dosad propisivali ne moze da resi problem mora potpuno druga terapija.

na salteru toliko su neljubazne dve babe koje tamo rade da nece ni da cuju da se zakaze kod njega vec kazu otkud ti znas za njega,

a kod njega licno odem on kaze dodji za mesec dana ukoliko budem imao vremena zakazacu ti,nista ga ne obavezuje na to njegova dobra volja.

to su ucestale kontrole na svaka 4 dana menjanje krema koje se kupuju,
sta ako je taj iz klinickog prevarant koji trazi odredjeni iznos i na kraju kao onaj privatnik pri kraju unisti sav rezultat,tu nema garancije.

[ morihei ueshiba @ 08.04.2013. 20:32 ] @
Citat:
darko 79: Zadnja doktorka mi je rekla da je trajno i neizlecivo i moram koristiti kreme dozivotno.

drugi doktor privatnik rekao je da je u potpunosti izlecivo ali je moguce i raditi privredjivati ali tek po izlecenju ali je potrebno duze da se lecim kod njega,to je taj sto me je zavlacio i propisivao kreme sa visokim procentom salicata i na kraju dao sinoderm i tako unistio sav rezultat koji je postignut u zadnjih 6 meseci.

Treci je rekao koji je privatnik da se njemu ne isplati jer nemam dovoljno novca da mu dam da bi bilo sta zalecio.

ovaj cetvrti koji radi u drzavnoj ustanovi je rekao da je to problem kod svih ekcema recidiv i da je potrebno biti uporan.

5 doktorka je rekla da ukoliko me primi u bolnicu onda mora i da me izleci

6 doktorka je rekla da ne moze da leci na osnovu participacije kada se preda knjizica.

ovaj iz klinickog rekao je da je moguce ali nema vremena i da sve sto su mi dosad propisivali ne moze da resi problem mora potpuno druga terapija.

na salteru toliko su neljubazne dve babe koje tamo rade da nece ni da cuju da se zakaze kod njega vec kazu otkud ti znas za njega,

a kod njega licno odem on kaze dodji za mesec dana ukoliko budem imao vremena zakazacu ti,nista ga ne obavezuje na to njegova dobra volja.

to su ucestale kontrole na svaka 4 dana menjanje krema koje se kupuju,
sta ako je taj iz klinickog prevarant koji trazi odredjeni iznos i na kraju kao onaj privatnik pri kraju unisti sav rezultat,tu nema garancije.


Tvoj problem se moze sanirati, ali se ne moze trajno izleciti dok god ne shvatis pravi uzrok. Ventura ti je dao recept u jednom postu, mozda nekima izgleda grubo, ali u pravu je. Treba da potrazis pomoc psihologa i da mu ispricas sve ovo sto si nama na forumu, a on ce vec shvatiti koja bi ti terapija odgovarala. Nemoj ovo da shvatis kao vredjanje, govorim ti iz licnog iskustva, posto mi se jednom desilo da dobijem neke promene na kozi i naravno da sam odmah otisao kod dermatologa. E, taj dermatolog mi je, nakon sto je cuo kakvim poslom se bavim jednostavno prepisao dozu blagih lekova za smirenje i bolest je nestala kao da je nikad nije ni bilo.
Stres, koji ja nisam registrovao, je uzrokovao izvestan pad imuniteta i to se manifestovalo na kozi - taj put. Desavalo se to jos par puta, ali se manifestovalo kroz pojavu nekih infekcija koje su inace banalne (tipa konjuktivitis), ali je stres toliko oslabio imuni sistem da je ta infekcija presla u veoma opasan oblik i jedva sam se izvukao.

Dakle, tvoj problem je sto si pod stresom zbog ko zna kojih razloga. To je stanje koje traje, a projektujuci tvoj problem na okolinu, doktore, birokratiju itd, ti samo ulazis sve dublje u to stanje i normalno je da ti se zdravlje pogorsava. Nema kreme koja ce ti ovo resiti. Jos manje ce ti problem resiti status koji zelis da ostvaris, bilo da si u pravu ili ne.

Nije to nista neobicno, mnogi su pod stresom i to stanje zna da totalno zamagli rasudjivanje, pa je tako sve vise ekscesa u drustvu. Pre nego sto sasvim puknes pokusavajuci da nadjes odgovore na pogresnoj strani, idi u savetovaliste, nadji psihologa i popricaj sa njim. Ovo je najdobronamerniji savet koji ti se moze dati.
U medjuvremenu, proguglaj malo o koznim bolestima tipa psorijaza, ali ne po forumima gde se pacijenti zale. Videces da vecina koznih bolesti ima unutrasnji okidac i da izlecenje pocinje kada pacijent shvati koji je to okidac u njemu koji uzrokuje probleme.
Sve najbolje i ozdravi brzo
[ darko 79 @ 13.05.2013. 09:32 ] @
Evo me opet posle pauze,
ne psiholog meni treba razgovor sa javnim tuziocem a iz sledecih razloga,

KRIVICNI ZAKON REPUBLIKE SRBIJE

Nesavesno pružanje lekarske pomoći

Član 251

(1) Lekar koji pri pružanju lekarske pomoći primeni očigledno nepodobno sredstvo ili očigledno nepodoban način lečenja ili ne primeni odgovarajuće higijenske mere ili uopšte očigledno nesavesno postupa i time prouzrokuje pogoršanje zdravstvenog stanja nekog lica,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i drugi zdravstveni radnik koji pri pružanju medicinske pomoći ili nege ili pri vršenju druge zdravstvene delatnosti očigledno nesavesno postupa i time prouzrokuje pogoršanje zdravstvenog stanja nekog lica.

(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

Ovo mogu stoposto dokazati,jer nije nehat 7 godina uzaludno uzimati novce a ne leciti adekvatnom terapijom,dovoljno je pogledati samo sadrzaj salicata u izvestajima i od tog krenuti u postupak.




Nesavesno postupanje pri spravljanju i izdavanju lekova

Član 255

(1) Lice ovlašćeno za izdavanje lekova za upotrebu u medicini koje izda drugi lek umesto propisanog ili zahtevanog leka, ako zamena nije dozvoljena ili koje ne napravi lek u propisanoj razmeri ili količini ili koje očigledno nesavesno postupa pri izdavanju lekova i time prouzrokuje pogoršanje zdravstvenog stanja nekog lica,
kazniće se zatvorom do tri godine.

(2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

i za to imam pisane dokaze,konkretno sef apoteke,zena bivseg predsednika kome sam se ja zamerio a iz razloga jer sam trazio nesto sto mi po zakonu pripada a on nije odobrio,napravila je kremu gde je ubacila podlogu merenu u miligramima duplirala je salicat u nameri da mi sprzi ruke,samo je zaboravila da ja odlicno poznajem farmaciju i magistralne preparate,jos je izdala racun gde se jasno vidi da podloge nema uopste,ubacila je nekoliko miligrama,verovatno misli da ja ne umem da procitam racun i uporedim ono sto se nalazi u kutiji,
a to sto menjaju podloge,umesto emolijensa ubace galsanu e to cemo posebno raspraviti.

Sprečavanje i ometanje dokazivanja

Član 336

(1) Ko svedoku ili veštaku ili drugom učesniku u postupku pred sudom ili drugim državnim organom učini ili obeća poklon ili drugu korist, ili primeni silu ili pretnju u nameri da to lice davanjem lažnog iskaza ili nedavanjem iskaza utiče na ishod postupka,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

(2) Ko u nameri da spreči ili oteža dokazivanje sakrije, uništi, ošteti ili delimično ili potpuno učini neupotrebljivom ispravu, odnosno druge predmete koji služe za dokazivanje,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

to je za opstinsku vlast koja ignorise dostavljenje dokaze.

Neizvršenje sudske odluke

Član 340

(1) Službeno ili odgovorno lice koje odbije da izvrši pravnosnažnu sudsku odluku ili je ne izvrši u zakonskom ili odlukom određenom roku,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

i za to imam dokaze princip pravimo se ludi i ne postujemo nijednu sluzbu,postovacete gospodo i sud ali i druge republicke institucije.

KRIVIČNA DELA PROTIV SLUŽBENE DUŽNOSTI

Zloupotreba službenog položaja

Član 359

(1) Službeno lice koje iskorišćavanjem svog službenog položaja ili ovlašćenja, prekoračenjem granice svog službenog ovlašćenja ili nevršenjem svoje službene dužnosti pribavi sebi ili drugom fizičkom ili pravnom licu kakvu korist, drugom nanese kakvu štetu ili teže povredi prava drugog,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Nesavestan rad u službi

Član 361

(1) Službeno lice koje kršenjem zakona ili drugih propisa ili opštih akata, propuštanjem dužnosti nadzora ili na drugi način očigledno nesavesno postupa u vršenju službe, iako je bilo svesno ili je bilo dužno i moralo biti svesno da usled toga može nastupiti teža povreda prava drugog ili imovinska šteta, pa takva povreda, odnosno šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara i nastupi,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do teške povrede prava drugog ili je nastupila imovinska šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,
učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Odgovorno lice u ustanovi ili drugom subjektu, osim onih koje se bave privrednom delatnošću, koje učini delo iz st. 1. i 2. ovog člana,
kazniće se kaznom propisanom za to delo.

druga je stvar sto par advokata pokusavaju da ubede gradjana da nemaju prava ninasta uopste i da nisu u mogucnosti bilo sta dokazati i ovde postoje lobisti koji uporno na internetu plasiraju putem brojnih sajtova pricu ne mozete bilo sta dokazati,a sa ciljem da se dozvoli doktorima i opstinarima i dalje njihov nezakonit rad,a na stetu gradjana.

pozdravljam sve one koji su pokusali ili pokusavaju da me opstruisu i onemoguce u ostvarivanju svojih zakonom i Ustavom zagarantovanih prava,
idem dalje i ne odustajem.dok ne pobedim sve te sitne opstinske cinovnike koji su korumpirani i gradjanima onemogucavaju ostvarivanje osnovnih gradjanskih prava.
[ darko 79 @ 05.07.2013. 17:56 ] @
konacno sam dobio status energetski zasticenog kupca,vec od proslog meseca.
iako je bilo mnogo truda da se nekako to pravo uskrati,jednostavno nisu uspeli,angazovali su i NSZ a radi pokusaja brisanja sa evidencije,to im je verovatno bio jedini nacin da me skinu na godinu dana sa evidencije.
ali nisu uspeli.
guramo dalje,nema odustajanja,trebamo biti transparentni u pronalazenju posla.