[ am1304987 @ 07.04.2013. 21:47 ] @
Postovani forumasi,

imam tablet Blueberry NetCat m10 i kupio sam fizicku tastaturu za njega, cak i misa. Sve je to super kada se npr igraju igrice preko emulatora za Sony Playstation 1, kad se caska i kad se surfuje, ali kada npr. hocu da otkucam nesto, tipa diplomski rad u tektualnim programima koji lice na Word (Kingsoft Office) ne znam kako na fizickoj tastaturi da otkucam cirilicu. Inace kao softversku Touch tastaturu koristim Slide It Keyboard koja u sebi ima i nasa cirilicna slova, medjutim cim je prikljucena na tablet fizicka tastatura, ona logicno nije u funkciji...

Dakle, 3 pitanja:

1.Kako da kucam na tabletu tekst na cirilicnom pismu putem fizicke tastature za njega?
2.Neka dobra igrica koja podrzava tastaturu za Android,npr. neki reli mozda?
3.Koja je najbolja android virtualna softverska tastatura, najbrza, najzgodnija i najpreciznija?

Unapred hvala, pozdrav!
[ marip @ 11.04.2013. 08:17 ] @
To bi valjalo proguglati. Sigurno postoji neko resenje za ruski jezik, a srpsku cirilicu je verovatno isto/slicno.
[ valjan @ 22.04.2013. 03:53 ] @
Imam isti problem ali na drugom modelu tableta (Ainol Novo 10 Hero QuadCore), kad prikačim externu USB tastaturu jedino što mogu da biram je da uključim/isključim auto correct i auto suggest opcije, dok od odabira layout-a ništa. Našao sam aplikaciju External Keyboard Helper koja radi posao, ali je u pitanju demo verzija sa ograničenjima, a za Pro verziju treba platiti, samo što mi još uvek nismo na spisku zemalja koje mogu kupovati preko Google Play Store-a, tako da kao da ni nemam rešenje...

Ako neko natrči na nešto upotrebljivo u našim uslovima, neka javi.
[ valjan @ 05.07.2013. 11:47 ] @
Pre neki dan sam digao Android na tabletu na 4.2.2, i sad imam opciju da biram layout za fizičku tastaturu, ali nema srpske ćirilice, samo bugarska i ruska. Što se latiničnih slova tiče, hrvatska tu odrađuje posao. Pretpostavljam da je proizvođač tableta zadužen za podršku, pa bih njega trebao da vijam da pitam "kad će srpski"...
[ calexx @ 05.07.2013. 12:24 ] @
Da li može da se nabaci srpska tastatura, ja to ubacujem na svaki android telefon ali ne znam da li je sa tabletama drugačije?
[ valjan @ 05.07.2013. 15:27 ] @
U kom smislu da se "nabaci"? I na tabletu i na telefonu kada koristim "ekransku" tastaturu imam kao opciju i srpsku, ali kada prikačim hardversku na tablet tu je nema među opcijama. Nisam još probao da kačim hardversku na telefon, pa ne znam kako bi se tu ponašala...