[ xxx83 @ 09.04.2013. 00:37 ] @
Pozdrav svima!
Imam jedan zanimljiv problem. Posedujem grafiku MSI 8800GTS OC, sa G92 čipom.
Problem se ispoljava tako što pomenuta grafika neće da radi ni u jednom drugom računaru osim u mom, a isprobana je u skoro 10ak.
Kod mene radi savršeno već 4-5 meseci. Temperatura u idle 35-40C, a u full loadu do 68C maksimum.
Kad je ubacim u bilo koji drugi računar, jednostavno nece da radi. Zavrti kuler na 100%, ne baca sliku i tako u nedogled.
Najslabije napajanje na pomenutim računarima je bilo LC 500W, ali i ono je više nego dovoljno za ovu grafu (traži 1 6-pinski konektor, a max tdp je 135W).
Samo na jednom računaru je uspela da upali jednom , ali psole restarta ni na njemu više nije htela.
Ponavljam, kod mene radi savršeno. Upravo privodim Crysis 2 kraju (1920x1080, advanced podešavanja).
Znam da zvuči čudno, ali možete zamisliti kako je meni. Već dva meseca je prodajem, ljudi je vraćaju, ja je koristim, opet prodam, opet je vrate i tako...
[ Binary Mind @ 10.04.2013. 17:50 ] @
Cudno zaista. Ako su napajanja odgovarajuce snage, i ispravna, nema razloga da grafika ne radi lepo i sa drugim racunarima, ako je ispravna.
[ xxx83 @ 11.04.2013. 00:19 ] @
Različita su napajanja, više nego dovoljne snage. Čak sam u neka kućišta ubacivao moje napajanje, ali ništa. Vrti kuler na 100%, ali ne baca sliku.
Zaboravio sam da napomenem da se sa zvučnika čuje zvuk dizanja sistema.
Ispravna je, ali samo na mom računaru. Kod mene radi savršeno već 4-5 meseci. Upravo je sada u računaru.
Nisam pametan šta može biti. :(
[ KrkaCiC @ 11.04.2013. 00:24 ] @
Jedno glupo pitanje: Koji izlaz koristitis ti a koji kod drugara? Vga ili DVI?
[ xxx83 @ 11.04.2013. 01:15 ] @
Na grafici su oba dvi izlaza.
Povezivano je i na jedan i na drugi.
Do izlaza nije, jer u njihovim kućištima kuler na grafici sve vreme vrti 100%, dok kod mene samo prilikom paljenje, a čim se upali broj obrtaja ventilatora padne na 30-40%.