[ pentium4 @ 09.04.2013. 12:22 ] @
dobio sam laptop fujitsu siemens amilo Xi2428 i imam problem zaključan mu je bios ali izgleda i boot jer nece ni da boota odmah trazi password,tako da ne mogu ni bootati sa cd da bih pokusao sa nekim programima nesto napraviti...ja mu izvadim bateriju cmos bateriju,i onda kad upalim on napise cmos checksum loaded default i onda opet trazi password...zasigurno nije laptop kraden isl. kombiancije...već jednostavno kolega mi se ne može sjetiti šifre...ima li kakvog načina za riješiti
[ kunc @ 09.04.2013. 17:18 ] @


pomoci ce ti sigurno, uzivaj ;)
[ pentium4 @ 10.04.2013. 05:26 ] @
korisno,dobar program,ali meni je problem što mi ne dozvoljava da boota sa cd-a,da je tako moći bootati onda bi ga valjda nekako mogao riješiti
[ Miroslav Cvejić @ 10.04.2013. 08:37 ] @
Otkači hard i bootovaće sa CDa automatski.
[ pentium4 @ 10.04.2013. 19:23 ] @
nažalost pokušao sam i tako no nije dalo efekta
[ Miroslav Cvejić @ 10.04.2013. 19:52 ] @
Pitaj kolegu da pokuša da objasni kako je zaboravio šifru.
[ calexx @ 10.04.2013. 21:42 ] @
Da li je kolega uopšte koristio taj laptop ili ga je i on dobio od nekoga pa pošto nije ništa mogao, prosledio dalje? Inače uvek postoji redovan način, odnesi laptop u ovlašćeni servis i skinuće password, verovatno će da provere da li je laptop kraden ali tu nemaš šta da brineš pošto sigurno znaš da nije. Ne znam koliko to naplaćuju ali verovatno laptop vredi više.
[ Binary Mind @ 11.04.2013. 19:21 ] @
Ovo je ipak laptop koji jos uvek ima neku vrednost (i trzisnu, i upotrebnu), pa samim tim diskusija po pitanju skidanja BIOS sifre na ES HW forumima nije pozeljna bez obzira na poreklo laptopa. Kolege su te vec uputile na jedinu pravu adresu povodom ovog problema, a to je ovlasceni servis.