[ Damari @ 12.04.2013. 01:42 ] @
Za koji dan mi stize gore naveden uredjaj . Danima sam tragala za necim sto ce da popuni moje zahteve te u ovom slucaju imam sve sklopljeno osim jedne stvari:
Koliko vidim na mede8er-ovoj stranici uredno je prikazana u opisu wifi antena (i kartica) do koje mogu lakse doci nego do wifi mede8er usb-a !
Problem je sto mede8er-a nema po Austriji ,a ja se zalepila za njega ,sta cu kad sma filmofil i imam visoke prohteve :D
Na stranici uredno vidim dakle tu antenu ali i ne vidim na ovom modelu gde bi se ta antena mogla nakaciti , vidim usb i sve redom i oci mi ispadose gledajuci popis prikljucaka i izgled i ne vidim ,a ona stoji u prilogu na stranici kao mogucnost.
USB mede8er-ov mogu nabaviti ali isto tako preko nemacke ,kao i sam uredjaj ,sto mi sa postarinom bas i nije povoljno (a firmica od koje sam uzela uredjaj ,nije imala i wifi usb da mi olaksa muku nabavke)
Da napomenem da je ustekavanje kabla nemoguce ,jer ja nemam kabel neta ,vec mobilnu kutiju WebCube .

Da li sam mozda nesto propustila i da li se ipak i sama antena moze nakaciti na ovaj model ,zajedno sa karticom ? ili ipak imam kao jedinu opciju njihov wifi usb ?
unapred hvala na odgovoru :)
[ Damari @ 16.04.2013. 10:34 ] @
Kako odgovore na ovo moje pitanje nisam nasla ,narucila sam USB ,mede8er-ov koji stize kao i sam uredjaj ovih dana.
Kada mi stigne sve ,kada sve nakacim , ostavicu ovde info u slucaju da nekoga zanima ,a def je da mede8er moze da koristi samo svoje antene/usb sto ogranicava i uslovljava , no meni nije zao... aj kuckamo se
[ djoka_l @ 16.04.2013. 10:55 ] @
Na slici uređaja se vidi da je u pitanju opcija ili WiFi USB dongle ili PCIE kartica. Moguće je da se antena stavlja na kraj PCIE kartice, koja ide u odgovarajući slot na matičnoj ploči ili da ide u ono što je skroz levo na slici. Ako prodaju uz uređaj, zašto brineš da li ima gde da se prikači?

Sa USB dongle si potrošila jedan USB slot za mrežu. Jedini problem sa PCIE karticom je što mora da se otvori uređaj, pa ako si od onih koji to nikada ne rade, eto belaja.
[ Damari @ 16.04.2013. 15:21 ] @
Nisam od onih koji imaju problem sa otvaranjem uredjaj i ceprkanja po "visku delova" hahahahha
ceprkala sam svuda i nemam neki strah ...
medjutim u ovom slucaju je bilo pitanje toga gde prikaciti antenu ,jer u pozadini uredjaja (na slici ) se nije video nikakv antenski prikljucak ,mesto gde bi se ustekala antena (a generalno ide spolja).... moguce da su razlike od do modela ,ali mene je bunilo to sto je antena bila u prilogu za dodatnu kupovinu , odmah uz uredjaj ,ali i usb ...
To je malo nejasno i bas niko nije mogao da mi da tu info.
U svakom slucaju ,ovih dana mi stize aparat ,pa cu sama ufotkati i priloziti sliku (jos da me naucite kako to da uradim ovde)
[ Damari @ 18.04.2013. 14:52 ] @
Sledece pitanje
Kako podesiti tastaturu (konkretno koristim logitech k 400) koja radi na uredjaju ,ali kako podesiti mini tastaturu ili ovu da se mogu pisati i velika slova ?
Konkretno mi je potrebno zbog unosa passa za net .
Od ponudjenih tastatura nudi neke gluposti , i jedino englesku mini tastaturu sa kojom su u ponudi samo mala slova ...


Evo uspela sam naci opciju i za velika slova (mora se sve prebaciti na engleski i tada se pojavljuje u dodatku mini tastature i opcija za velika slova) ali mi ne prihvata jos uvek pass neta ... veceras cu da zalegnem na podesavanja i nadjem gde je kvaka :P

[Ovu poruku je menjao Damari dana 18.04.2013. u 16:47 GMT+1]