[ KorgTheBest @ 14.04.2013. 20:16 ] @
Imam TV karticu kworld

Uz nju ide software koji je beskoristan jer ne pamti programe i ne snima dobro.
Da li postoji neki univerzalni software koji pamti programe i dobro snima, a da radi sa ovom karticom?
[ KrkaCiC @ 15.04.2013. 00:41 ] @
Baci pogled na Dscaler!
Mnogo mocan i dobar program,ali ne radi sa svim karticama.
S obzirom da ne zauzima mnogo mesta skini ga i odmah vidi da li radi
[ gilopile @ 15.04.2013. 01:24 ] @
Chris TV i InterVideo WinDVR 3 su najbolji.
[ KrkaCiC @ 16.04.2013. 00:26 ] @
Dok sam imao MSI @nywhere samo Dscaler sam koristio. Ovaj Chris sam probao ali nekako mi bio nikakav
Dscaler prikaz i neki drugi softver nemaju nikakve slicnosti
@Golopile jel si koristio nekad Dscaler?
Po meni najmocniji program
[ Binary Mind @ 16.04.2013. 19:33 ] @
Chris TV...
[ gilopile @ 16.04.2013. 23:50 ] @
@KrkaCiC, ma da, nego sta nego sam ga koristio. Dscaler je odlicna mala aplikcije, ali se ne snalazi bas najbolje sa pojedinim karticama, tj. njihovim tunerima. Ipak je to programce za nesto zahtevnije korisnike i valja ga dobro podesiti. Ko nema iskustva sa video naprednim opcijama, codec-ima, drajverima, bice malo teze izvuci ono sto on pruza.
Zato sam i pomenuo Chris TV. Odlican program, odlicno odradjena podesavanja kartice...Uz njega valja instalirati i deinterlace filter i ici preko njega i slika je odlicna. Snalazi se sa gotovo svim TV/Capture karticama.
WinDvr3 je isto vrlo dobar, jer ne treba nista dodatno podesavati, a kvalitet slike je identican kao i sa original PVR programom koji dobijamo uz TV karticu. Odlicano, jednostavano i stabilano programce.

Pozdrav!
[ KrkaCiC @ 17.04.2013. 00:39 ] @
Ne secam se koji softver sam dobio uz MSI TV @nywhere tv karticu,ali se secam da recimo sport-fudbal nije mogao da se prati sa uzivanjem u tom softveru.
Setih se,tj nadjoh na netu,inter video MSI PVS,ali ocajna reprodukcija,pogotovu sport. Slika je kao u 20 fps a lopta nije okrugla vec ima jos polovinu sebe iza sebe,nadam se da me razumete,ne znam kako se bese ovo zove
Uglavnom,onda naletim na Dscaler. Ima malo specificnosti oko podesavanja kanala,a sto se tice kodeka mozda sam se malo igrao,ali slika je extra. Euro sport mi se cini da je lepsa slika bila na 22'' LCD nego na 54 TV-u
Pa jos opcija podesavanja Aspect i zoom,pa podesim emisije na Discoveriju da isu skoro preko celog ekrana (bez deformisanja slike)...
A sport je naravno gledati uzivanje,kao da slika ide u bar 50 fps
[ gilopile @ 17.04.2013. 01:36 ] @
Da, da, upravo zato sam i pomenuo deinterlace filter. Chis TV po default-u nema taj filter, njega je potrebno posebno instalirati i podesiti na jedan od ponudjenih i taj problem oko seckanja brzih frame-ova je resen. Slika dobije osrtinu, a nema tih problema oko polu-lopte u nogometu:) Sve zavisi kako kome nesto lezi i kako je navikao sto se softwera tice.
Sto se TV-a tice, vizuelno mozda jeste lepsa slika, nego li sa TV karticama i TFT. Stvar je u tome sto TV nema ni pribliznu rezoluciju kao sto je monitor i pixeli na TV-u su kao zrno rize i zato se cini slika kvalitetnijom, a u stvari nije:) Ali ipak ljudsko oko drugacije sve to rezonuje....Zato treba modifikovati ocne drajvere ili skinuti sa neta najnovije:)
[ KrkaCiC @ 17.04.2013. 01:47 ] @
Citat:
gilopile
Sto se TV-a tice, vizuelno mozda jeste lepsa slika, nego li sa TV karticama i TFT. Stvar je u tome sto TV nema ni pribliznu rezoluciju kao sto je monitor i pixeli na TV-u su kao zrno rize i zato se cini slika kvalitetnijom, a u stvari nije Ali ipak ljudsko oko drugacije sve to rezonuje....Zato treba modifikovati ocne drajvere ili skinuti sa neta najnovije

To je OK sto se tice TV-a i njegovog "kvaliteta". Nekada sam poveziva komp i tv preko matore vivo kartice,i imao sam tv koji nije hteo preko 800x600,i video sam sve Tada je tv od 54 cm u odnosu na 15'' CRT bio zakon za filmove
Ja hocu reci da se meni cinilo da je na TFT 22 lepsa slika nego na TV-u
Inace,dovoljno je Dscaler po defoltu i to je to

Cini mi se da sam Dscaler prvi put instalirao zato sto je imao neke filtere kojima se gledaju zakljucani kanali
[ gilopile @ 17.04.2013. 02:20 ] @
Aha, ok, mozda se nijesmo skontali:)

Da, ranije kada je bio neki standard 15` CRT, kada se spoji g.kartica na TV crt, bilo je super za filmove. Imao sam neki telefunken matori CRT sa ogromnim ekranom i preko njega je bila milina gledati DivX. Fora je i u tome sto necemo sesti ispred TV-a na pola metra i gledati, vec standardno na par metara i onda se slika cini sasvim Ok. Kada bi seli ispred TV-a na blizini na koju smo navikli na monitore, slika bi bila katastrofa, a i ocoravili bi ubrzo:) Sve u svemu, vrlo diskutabilno, jer sve zavisi od rezolucije, velicine pixela, daljine gledanja...

P.S. Sad kad si spomenuo 15` CRT...Pre njega, davno, sam imao neki Oliveti crno-beli:), mislim da je bio nesto manji od 14`, cudan standard, a rezolucija je bila 640x480, winamp preko celog desktopa, malte ne:) I onda kada sam kupio 15` CRT, nisam mogao da verujem, ono boje, ostrina...Jednostavno sam bio presrecan i nisam se odvajao od kompa danima:) Nekako se jako brzo naviknes na bolje, a kada mi je crko taj 15`, tj zapeo o kabel i srusio ga na patos, vratio sam se privremeno na Olivetia i smorio se i nisam mogao da verujem u sta sam ja buljio masu vremena, jbt...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 17.04.2013. u 03:32 GMT+1]