[ z.dorian @ 18.04.2013. 17:27 ] @
Dvoumim se izmedju ova dva Laptopa

Toshiba
http://www.bcgroup-online.com/...hiba-Satellite-C855_24C-19113/

HP
http://www.bcgroup-online.com/...003EM-Sleekbook-C6T26EA-18609/

HP ima bolje performanse, ali da li je generalno Toshiba bolja marka od HP-a po kvalitetu?

[ Binary Mind @ 19.04.2013. 18:46 ] @
HP je "sleekbook" to jest tanak notebook, koji nije sasvim "ultrabook" jer ne prolazi Intelove standarde da bi dobio taj naziv, ali je nesto slicno. Toshiba je obican notebook sa integrisanom Intel HD grafikom i Core i5 procesorom koji je nesto boljih preformansi nego Core i5 ULV procesor u HP-u. E sad pitanje je za sta tebi treba prenosni racunar?
[ Nemanja @ 21.04.2013. 11:14 ] @
HP ima prednost sto je ultabook-like, Toshiba nema nikakve prednosti, odnosno klasican je notebook ...

Ja bih uzeo HP od ta dva ... Pogledaj za tu cenu i ASUS K56C, isto like-ultrabook, ja sa njega ovo kucam, i bas sam zadovoljan ... i dizajnom, i kvalitetom i performansama.

Mozda i ne nosis notebook nigde izvan sobe, ali je lepse kada je laksi da ga pomeras sa stola na krevet, na fotelju itd.
[ z.dorian @ 21.04.2013. 14:34 ] @
Hvala na savjetima :)

Citat:
Binary Mind: HP je "sleekbook" to jest tanak notebook, koji nije sasvim "ultrabook" jer ne prolazi Intelove standarde da bi dobio taj naziv, ali je nesto slicno. Toshiba je obican notebook sa integrisanom Intel HD grafikom i Core i5 procesorom koji je nesto boljih preformansi nego Core i5 ULV procesor u HP-u. E sad pitanje je za sta tebi treba prenosni racunar?


Prenosivost mi nije nesto posebno bitna, da li postoji neka veca razlika sleekbook-a u odnosu na notebook kao Toshiba? Mislim sto se tice performansi, specifikacije koje su naveli i dalje vaze svejdno dal je notebook ili sleekbook?

Citat:
Nemanja: HP ima prednost sto je ultabook-like, Toshiba nema nikakve prednosti, odnosno klasican je notebook ...

Ja bih uzeo HP od ta dva ... Pogledaj za tu cenu i ASUS K56C, isto like-ultrabook, ja sa njega ovo kucam, i bas sam zadovoljan ... i dizajnom, i kvalitetom i performansama.

Mozda i ne nosis notebook nigde izvan sobe, ali je lepse kada je laksi da ga pomeras sa stola na krevet, na fotelju itd.


Hvala pogledacu, vazan mi je za posao, igrice ne planiram igrati ( mada mozda i instaliram neku za svaki slucaj ;) ), samo ovi standardni programi, bavim se web developing-om
[ cyBerManIA @ 21.04.2013. 16:08 ] @
Ja bi isao na HP zbog odvojene nVidia graficke kartice sa 2GB RAMa..
nVidia = CUDA = zlo