[ .artemis @ 19.04.2013. 08:49 ] @
Telenorov bežični USB modem trebalo bi da završi sav posao u vezi sa instaliranjem potrebnog softvera, uključujući i drajvere - jednostavnim ubadanjem u USB port, ali...moji portovi su stari, stara ploča, i koristim PCI USB karticu, pa se verovatno s toga instalacija i konekcija modema iskomplikovala. - Sad sistem, XP, nakon što je instalirao sve ostalo, nalazi 'new hardware' i imenuje ga kao 'ZTE Mobile Connect Modem Device' i te drajvere nikako ne mogu da nađem (stalno me otera na neku nedirektnu stranu, nudeći program za skeniranje drajvera i slično, a meni to za ovaj kompjuter ne treba već za taj XP na pentijum III ploči). Ima li neko sličnih iskustava koje je uspešno rešio? Neki savet kako da rešim ovu situaciju?

Napomena: Drajvere za PCI USB karticu/adapter sam uredno instalirao i sasvim lepo čita USB memorije i diskove (npr. SanDisk Cruzier, Transcend HD itd). USB verzija je 2.0.

Da dopunim, u detaljima... Krajnja 'scena' je da kad utaknem modem dobijem Telenorov dialog box sa porukama da 'Mreža nije pronađena' i 'Uređaj nije priključen'.

[Ovu poruku je menjao .artemis dana 19.04.2013. u 17:32 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 19.04.2013. 09:04 ] @
Koji je tačno model USB modema u pitanju?
[ .artemis @ 19.04.2013. 09:22 ] @
Model modema je 'HSUPA USB Modem Model: MF 195'.
[ .artemis @ 24.04.2013. 18:01 ] @
Nestade čovek...

Neko drugi, ko bi mogao da pomogne u rešavanju ovog problema? (-: "Please?" (-:
[ Horvat I @ 24.04.2013. 21:08 ] @
Što ne probaš usb od matične.
Ja imam vip_ov stik. Smatram da je razlika samo u parametrima konekcije koji se mogu i ručno uneti