[ Indahaus @ 20.04.2013. 21:10 ] @
Izvinjavam se ako postoji neka slična tema, nisam imao baš puno vremena da tražim, a i imam konkretna pitanja.

1. Zanima me može li se besplatno registrovatni domen (npr .com, .net i sl.) i kako?
2. Ako ikako može, da li postoji način da mu besplatno dodelim hosting prostor?

Npr. od starog računara da napravim veb sajt, ako se imalo razumem on bi trebao biti 0-24 uključen...

Ima li neko iskustva sa ovim, koliko troši struju, šta mi je sve potrebno za ovo, kakva od prilike konfiguracija računara treba biti...
[ view @ 20.04.2013. 22:54 ] @
Citat:
1. Zanima me može li se besplatno registrovatni domen (npr .com, .net i sl.) i kako?


NE! Svi placaju domene,domeni nigde nisu besplatni pa cak i ako nadjes besplatan com domen neko ce ga platiti umesto tebe.Tj postoji mogucnost da naletis na besplatan domen ali tako nesto ima svoje razne uslove koji su u sustini skuplji od samog domena.Pre nekoliko godina ja sam naleteo na akciju besplatnog registrovanja domena bez ikakvih uslova i to je nazalost trajalo samo godinu dana a posle toga su trazili za obnovu 10 x vise od standardne cene bez mogucnosti transferovanja tako da uvek mozes da se zeznes ukoliko se upustis u tako nesto a pritom na tom domenu razvijes neki sajt i ulozis svoje vreme i trud.

Citat:
Ako ikako može, da li postoji način da mu besplatno dodelim hosting prostor?


Mozes pronaci besplatan web hosting na vise mesta,evo ti preporuka odakle da pocnes da trazis http://www.freewebhostingtalk.com/ ali opet kao u prethodnom odgovoru,ne moze nesto biti potpuno besplatno i savrseno jer taj neko ko ti daje besplatan hosting ima svoje troskove i na neki nacin mora da pokrije svoje troskove tako da nemoj da razmisljas o pokretanju nekog ozbiljnijeg projekta na besplatnom hostingu jer to posle moze mnogo da te kosta da se izvuces iz kandzi free hosting provajdera i predjes na normalan hosting.

Citat:
Npr. od starog računara da napravim veb sajt, ako se imalo razumem on bi trebao biti 0-24 uključen...

Ima li neko iskustva sa ovim, koliko troši struju, šta mi je sve potrebno za ovo, kakva od prilike konfiguracija računara treba biti...



Batali ovu pricu ako nemas iskustva a sto se tice cene potrosices vise struje nego da platis premium hosting.Hosting ces naci i za 10 eura godisnje a 10 eura struje ces potrositi za kratak period na to sto drzis ukljucen racunar 24 sata zbog jednog web sajta.
[ plus_minus @ 20.04.2013. 23:46 ] @
Sve i da drži računar uključen 24h, to i nije tako strašno. Ono što jeste strašno, jeste sami link speed pride.

@Indahaus

Razmisli malo koliki ti uplink/upload treba (i koliko tek to košta sa sve statičkom ip adresom) kako bi opslužio pozamašno dobar broj korisnika, jer sa 30 korisnika, npr. ti nećeš imati ništa više sem troška i topline oko srca. Dakle, na sve ovo prethodno što ti je napisano, dodaš i ove dodatne činjenice.
[ Indahaus @ 20.04.2013. 23:54 ] @
Hvala momci, skinuli ste mi kamen sa srca, vidim da se ovo ne isplati... Lakše je svakih 6 mjeseci uplatiti manju svotu :D Pozdrav, i može lock ovdje...