[ Niksic-86 @ 22.04.2013. 00:05 ] @
u pitanju je desktop.

Na hardu su 2 OS, windows 7 ultimate 32bit, koji nema nikakvih problema sa internetom, i windows 8 pro 64-bit koji sam nedavno stavio, i u kojem konekcija puca otprilike svakih 15 min. radio je dobro samo prvi dan.

za internet koristim adsl modem Zyxel p-600, i wireless router, dir-600.

u win8 koristim njegov defender i firewall, bez dodatnih programa za zastitu.
kad veza pukne, u adapter settings pise IPv4 - no internet access, a kod IPv6 konstantno stoji - no network connection, i kada ima, i kada nema internet konekcije.

network troubleshooter mi je zadnji put rekao - no connection to DNS server, a prethodnih puta jos nesto drugo, ne mogu se sjetiti.
probao sam sledece:

1. iskljucio firewall
2. refreshovao DNS server u command prompt.
3. gasio IPv6
4. ugasio opciju da se router gasi na sleep
5. podesio na routeru automatsko konektovanje

nista od navedenog nije pomoglo. ponavljam - internet radi na win7. Sa win 8 nemam iskustva. kad sam ga instalirao, network je automatski podesen.

Hvala
[ Niksic-86 @ 27.04.2013. 23:50 ] @
iko, ista? :)
[ Niksic-86 @ 11.06.2013. 17:57 ] @
mali update:

sada mi konekcija puca i u windows 7, na isti nacin. vjerovatno je tako bilo od samog pocetka, nego ja nisam koristio windows 7 dovoljno dugo da docekam pucanje veze.

kada spojim modem direktno na racunar, nema crasha. ali kad idem preko wireless rutera, opet problemi.

na kraju sam zakljucio da moze biti samo da modem i ruter jednostavno nisu kompatibilni, pa se to manifestuje na ovaj cudan nacin.

ako neko ima neku ideju, rado cu je docekati. :)
[ DusanSukovic @ 12.06.2013. 13:18 ] @
Probaj da uradis upgrade firmwarea za dir-600?

http://superuser.com/questions...ss-problem-with-d-link-dir-600

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 12.06.2013. u 14:28 GMT+1]