[ MMX @ 22.04.2013. 16:38 ] @
Pozdrav svima,

Napisao sam Java web aplikaciju koja koristi maven za dependency management i vrti se na Glassfish aplikativnom serveru. Problem nastaje što zbog korišćenja Aspose cells biblioteke moram da includeujem neke od dodatnih biblioteka koje se nalaze u Glassfish modules direktorijumu i tu nastaje problem jer imam konflikt između verzije biblioteke koja dolazi uz Glassfish i ove koju sam includeovao u pom.xml fajlu.

Kod običnog JEE web projekta (koji nije maven projekat) u glassfish-web.xml fajlu mogu da dodam sledeću direktivu:

<class-loader delegate="false"/>

Na taj način forsiram glassfish da učitavanje biblioteka ne delegira dalje i da koristi biblioteke koje se nalaze u lib folderu unutar war-a.

Na koji način isto to mogu da postignem sa maven projektom? Tražio sam moguće rešenje po netu, ali ništa korisno nisam pronašao.

Hvala na odgovorima.

[ sanchi @ 23.04.2013. 08:08 ] @
Posto nije niko odgovorio, mogu da probam, mada nisam najbolje razumela sta zelis, a i nikad nisam radila sa glassfishom.
Ako neces da ti maven spakuje neki dependency koji vec imas na app serveru, kako ne bi imao konflikt, explicitno mu specificiraj verziju i stavi scope provided (version i scope tags u pom.xml).


[ MMX @ 23.04.2013. 10:25 ] @
Sanja,

Hvala na odgovoru ali setovanje scope "provided" parametra sam već probao i ne pomaže. Ukoliko za woodsok biblioteku ne setujem scope, dobijem skedeći exception:

XML Stream Exception: XMLStreamException: com.ctc.wstx.sr.ValidatingStreamReader cannot be cast to com.ctc.wstx.sr.ValidatingStreamReader

Ukoliko stavim scope "provided", onda dobijam sledeći exception:

java.lang.NoClassDefFoundError: com/ctc/wstx/sr/ValidatingStreamReader

Kada obrišem scope "provided" i woodstox-code-asl.jar iz modules foldera na Glassfish serveru sve radi okej, međutim to nije rešenje.
[ sanchi @ 23.04.2013. 10:41 ] @
Ok, scope je samo jedna stvar, druga stvar je da stavis istu verziju koju koristi glassfish sa version tagom, da li si i to probao?
[ MMX @ 23.04.2013. 10:46 ] @
Da, ni to nije pomoglo. Exceptioni su isti kao i ranije. Kada dodam verziju koja je na serveru bez scope-a, greška je:

XML Stream Exception: XMLStreamException: com.ctc.wstx.sr.ValidatingStreamReader cannot be cast to com.ctc.wstx.sr.ValidatingStreamReader nok

Kada dodam sa scope "provided", greška je:

java.lang.NoClassDefFoundError: com/ctc/wstx/sr/ValidatingStreamReader
[ sanchi @ 23.04.2013. 11:27 ] @
Beh, ja nemam vise ideja... Nemam pojma o glassfishu pa ne znam zasto ne mozes da koristis glassfish-web.xml class-loader delegate="false" sa mavenom, ali je to jedini preostali smer u kome bi mogao da krenes.