[ -Godfather- @ 22.04.2013. 19:22 ] @
Interesuje me koji bi uređaj mogao da odradi sledeće, možda neki repeater il...Naime, imam ADSl i wireless, e sad bih htio da i u drugoj kući, kod brata koji je udaljen 100-tinjak metara proširim wireless. Sada kod njega hvatamo signal sa ReinkJet wireless antenom i ona je povezana direktno na comp, i samo taj jedan comp može na internet. Interesuje me da li ima neki uređaj, il neka novija antena koja će mi osim što sa njom hvatam signal raditi kao i router, tj širiti wireless.

[Ovu poruku je menjao -Godfather- dana 24.04.2013. u 14:43 GMT+1]
[ X15 @ 24.04.2013. 06:26 ] @
Nisam siguran ali mislim da novi TP Link 741 ND ima tu mogucnost....Mogu i ovo da ti predlozim sto bih ja uradio, mislim da bi bilo stabilnije... izgledalo bi ovako, uzmes jedan TP LINK WA5210G njega postavis na krov negde,da gleda taj udaljeni ADSL onda Lan kablom povuces u neki drugi router npr TP LINK WA501G njega bacis u Ap mod i to bi bilo to,onda po kuci imas net koji ce da razbija.... Ovaj wa 5210g sam pomenuo sam iz razloga sto je neverovatno stabilan i pouzdan na sve vremenske uslove,a i rastura na vece udaljenosti. Verovatno ce se jos neko ukljuciti sa predlozima.
[ -Godfather- @ 24.04.2013. 13:40 ] @
Hvala X15. Da li je pomoću TP LINK WA5210G to moguće? Mislim ako je tako postavim, ona bi trebalo da hvata i ostale "wireless-e", kojim naravno nemam pristup. Interesuje me kako da mu kazem koji ja hoću da da uzmem i proširim, jel treba u bridge mod-u il nekom drugom. U njegovim podešavanjima nigde nisam video da ja od više "wireless-a" mogu da izaberem koji ja hoću i da njega usmerim na neki router. Ja sam mislio da ovo nije antena već samo AP koji može samo da širi signal koji mu se dovede LAN-om, a ne i da može da hvata.
[ X15 @ 24.04.2013. 14:17 ] @
Moze da prima signal i to vrlo stabilno i pouzdano... zato sam ga i preporucio.Njega baci u client mod i samo prati korake. Ako ti zatreba nesto detaljnije,javi se, icicemo korak po korak... Verovatno ce se jos neko ukljuciti pa ce napisati nesto novo. Povezivanje WDS Mod-om ... ili neke nove fore
[ sergejus3 @ 12.05.2013. 09:14 ] @
E meni treba pomoć za nešto slično.... dakle u prvoj kući imam ADSL modem huawei hg530u, a na spratu te kuće sam postavio TPLink TL-WA701ND i kablom povezao sa drugom kućom u kojoj je DLink DIR615 koji treba da mi širi wireless u drugoj kući.
Interesuje me koja je najbolja konfiguracija kako bi takva mreža bila najstabilnija. Trenutno mi je ovaj TPLink u client modu (dynamic IP) i bežično hvata signal od HG530u te ga kablom prenosi na Dlink koji je AP modu (fixni IP 192.168.1.100) i onda pušta wireless u kući. DHCP server je samo prvi HG530u.
Dešava mi se da povremeno nestane interneta iako je sve konektovano. Treba mi neka konfiguracija koja će biti stalna , bez prekida, pa ako može mala pomoć oko podešavanja detaljnih.
[ X15 @ 13.05.2013. 14:47 ] @
Koliko dobro komuniciraju ADSL i taj TPLink WA701ND ??? Da li izmedju njih dolazi do pucanja mreze? Kako je konfigurisan DHCP_ ?
[ sergejus3 @ 13.05.2013. 16:22 ] @
Citat:
X15: Koliko dobro komuniciraju ADSL i taj TPLink WA701ND ??? Da li izmedju njih dolazi do pucanja mreze? Kako je konfigurisan DHCP_ ?


Ne znam tačno koliko dobro komuniciraju ta dva, ne znam ni kako bih to mjerio. Mislim da se tu ne dešava prekid... U stvari sve funkcionira normalno par dana i onda odjednom nema interneta u drugoj kući iako je sve i dalje konektovano... DHCP je samo prvi ADSL modem, druga dva samo prenose i ne dodjeljuju adrese
[ Aleksandar Đokić @ 13.05.2013. 18:41 ] @
Citat:
TPLink u client modu (dynamic IP) i bežično hvata signal od HG530u te ga kablom prenosi na Dlink koji je AP modu (fixni IP 192.168.1.100) i onda pušta wireless u kući


To je najbolji nacin. Ukoliko su signali dobri to bi moralo da bude stabilna veza. Stavi fiksne kanale (obicno stoji auto u podesavanjima).

Kad stane net, na racunaru koji je najudaljeniji od modema kreni redom da pingujes adrese. Pinguj DLink, pinguj dalje Tp-Link, pinguj HG530, pinguj 8.8.8.8... kapiras vec. Napisi nam rezultat.
[ sergejus3 @ 14.05.2013. 06:14 ] @
Onda mi preostaje da sačekam da se prekine pa se javljam kakva je situacija
[ -Godfather- @ 17.10.2014. 18:09 ] @
Da ne otvaram novu temu pošto sam ovu ja otvorio. Imam TP Link 5120g antenu, kao sto ste mi preporucili, i bila je podesena, al se nesto poremetilo a ja ne umem da vratim. Da pojasnim. U drugoj kuci imam adsl. Preko Tp Link 5120g sam hvatao taj signal i kablo iz antene je islo u wireless router koji je sirio signal. Ja ovako pokusavam al ne uspevam. Za sad ne idem kablom iz antene u router nego direktno u comp. Da bi pristupio Tp Link 5120g u Internet protocol version podesavanja promenim na Use the following IP address:192.168.1.100 povezem se sa TP Link 5120g. E sad mozda biram pogresan Mod. Posto je TP Link resetovan ja kad udjem idem na Operation mode, izaberem AP Client router i unesem do kraja sta mi trazi. Posle toga idem na wireless mode iizaberem Client pa klikom na Survey odaberem mrezu koja mi treba i stisnem connect. I pokusam da odem na internet posto mi je prikljuceno kablo iz antene preko power injectora, ali nece. Sta treba da uradim? Jel treba da vratim podesavanja u Internet protocol version. Il biram pogresan Mod. Dal treba da podesavam region...Ako neko moze da pomogne il uputi na neki tutorial.
[ gilopile @ 17.10.2014. 19:54 ] @
Kako ti je podesen u kompu LAN/internet protocol? Stavi `obtain an IP adderss automatic`i postavi u TP Link 5120g DNS 8.8.8.8
[ -Godfather- @ 18.10.2014. 07:36 ] @
Probao sam sve al nece. Ip adresa wireless routera sa kog primam signal je 192.168.0.1 Da li to treba da stavim kao default gateway na Tp link 5210. Tip konekcije je PPPoE. Naravno da znam username i pasword al nisam siguran gdje ga treba uneti, kao ni gde treba uneti siguronosni pasword od wirelessa kojeg hocu ua uhvatim pomocu TP Linka. Treba li da iskljucim DHCP na tp link? Ako neko moze da mi kaze koje korake da odradim.
[ gilopile @ 19.10.2014. 16:37 ] @
Resetuj ruter. Podesi da radi kao AP client, nahvatas sebe, copy/paste svoj SSSID u polje wi fi ili idi na connect i trebalo bi da se uvek konektuje na taj. Upisi PPPoE user/pas, cekiraj UPNP i trebalo bi da radi. Jbg, ovo je onako na slepo, ali snacices se.