[ Vic_Lazor @ 23.04.2013. 00:33 ] @
Dragi forumasi,

pre nekoliko dana sam postavio oglas na ES u kome nudim outsourcing posao.
Iako je oglas pogledalo 190 ljudi, nisam dobio nijedan mejl ili licnu poruku.

Pretpostavljam da *ipak* ima ljudi koji bi se javili, pa se pitam zasto to nisu uradili.

Neko mi je rekao da ljudi nece da salju na "genericke" adrese kao Hotmail zbog straha od spemera, a ja opet ne zelim da stavljam neki personalni mejl da ga botovi ne bi skupili.
Ako je to, cinjenica je da je sam prosao neku proveru pre registracije, a moze i da se pogleda istorija toga sta sam postavljao, dakle nisam spemer, ni spijun, jel?

Znaci, voleo bih da cujem sta sve gresim pri postavljanju oglasa, pa ne dobijam bilo kakvu reakciju?

LInk na oglas: http://www.elitesecurity.org/t464461

unapred hvala,
Vik
[ ventura @ 23.04.2013. 00:47 ] @
Ljudi nemaju problem sa generičkim email adresama već sa tim da potencijalni radnici vole da biraju poslodavce, koliko i poslodavac njih... A pošto ti nisi stavio apsolutno nijedan detalj o sebi odnosno firmi za koju taj neko treba da radi, nije ni čudo da ti se niko nije javio.
[ KrkaCiC @ 23.04.2013. 02:37 ] @
Evo ako nesto znaci mogu ja da se javim,znam office,winamp,fortran....
Ma znam i taj word,wordXP,wordpress...

Citat:
ventura:
A pošto ti nisi stavio apsolutno nijedan detalj o sebi odnosno firmi za koju taj neko treba da radi, nije ni čudo da ti se niko nije javio.

Slazem se.
[ cika dacha @ 23.04.2013. 18:47 ] @
Vic_Lazor@ stavi ti kolika je plata, pa ces videti razliku u javljanju!
[ Goran Mijailovic @ 24.04.2013. 20:19 ] @
@Vic_Lazor

sa nama pričaš srpski, zašto ti je oglas na engleskom jeziku? To treba da oda neki utisak ili kandidati treba da znaju engleski?
[ S A J A @ 24.04.2013. 23:22 ] @
Citat:
Goran Mijailovic
sa nama pričaš srpski, zašto ti je oglas na engleskom jeziku? To treba da oda neki utisak ili kandidati treba da znaju engleski?


Meni se čini da bi imao veći uspeh sa oglasom da je na srpskom iako je suština ista. Koliko god da neko dobro poznaje engleski, lakše je čitati srpski. Barem se meni tako čini.
[ iandess @ 27.04.2013. 11:50 ] @
Evo ja sam wordpress developer, javio bih se možda, ali već imam posao :)

Tvoj oglas je OK, ali isto kao što ti tražiš da ti klijenti pošalju njihov portfolio, dalo bi ti više kredibiliteta da i ti ostaviš sajt od tvoje firme (pretpostavljam da je firma pošto se pominje ofis u Beogradu) ili makar par reči da napišeš o firmi.
[ abitbp6_ @ 27.04.2013. 12:18 ] @
Pored toga što oglas deluje neozbiljno zbog stvari koje su drugi pomenuli (nema informacija o firmi, nema sajta, nema priče o tome šta se nudi...), u pitanju je jednostavno neatraktivan posao. Dodao bih i ovo - "You will work from home, later possibly from an office in Belgrade." - moje neskromno iskustvo sa sličnim kombinacijama govori da se ovo "later possibly from an office" ne ostvaruje.

Dakle, neatraktivan posao, neatraktivni uslovi (zapravo nikakvi, jer nisu ni navedeni), rad od kuće i sve izgleda bezperspektivno...