[ bogdan.kecman @ 24.04.2013. 18:39 ] @

http://youtu.be/OpHTV59I1gs
[ cyBerManIA @ 24.04.2013. 18:47 ] @
Zahvaljujem!

Taman uz veceru, 46min..
[ bogdan.kecman @ 24.04.2013. 19:20 ] @
tomas je rekao dosta korisnih stvari tako da to stvarno treba odslusati .. on je inace bio lead developer za mysql klaster i mysql ab ga je "dobio" kada je kupio ericsson klaster tim (od toga je nastao mysql cluster) .. tomas je vodio taj tim tada, a onda je u vreme kada nas je sun kupio presao da bude glavni sef za ceo mysql development team (ili je to bilo kada je dosao oracle, da me ubijes nisam siguran no sun je svejedno suvise kratko trajao tako da mozemo reci da je to bilo sa oraklom) .. posto je klaster bio ultra precizan, mnogo dobar qa, mnogo tacni rilisovi .. mislim da je to bio osnovni razlog sto je otisao da bude sef nad sefovima za ceo dev ... moram da kazem da ga svi u dev timu obozavaju, kazu da je uradio cudo dobrih stvari za dev tim ... ja bih rekao da je mngoo veca zasluga njega za kvalitet 5.5 i 5.6 nego bilo sta drugo .. privatno je lik inace totalni car ..
[ cyBerManIA @ 24.04.2013. 20:03 ] @
Vidi se da se cima, cim se pored dobrog izdanja pohvalio kolicinom bug fixeva. :)

Nadam se da ce uploadovati i ostale govore (odlicne su teme), mada vidim da su preskocili govor Sunny Bainsa. :/
[ bogdan.kecman @ 24.04.2013. 21:45 ] @
imao bi on tu mnogo sta da kaze, mnogo toga moze da se izvuce iz konteksta i izmedju redova vec iz ovoga sto je rekao, pazi, ja koji nisam u dev timu bi mogao price da ti pricam od kojih bi ti se digla kosa na glavi, ali oracle policy je takav da za to leti glava a i neke norme ponasanja i postovanja bivsih kolega mora da se postuju ..
[ tarla @ 25.04.2013. 22:43 ] @
Slična je priča u većini firmi... Nema tu šta...

Kao ona priča iz FIght Klub-a....

"Ako je cijena opoziva vozila veća od evetualne odštete poginulima, nećemo uraditi opoziv.. :)"

p.s. Čudi me da niko mena komentar na SkySQL i Monty-ja..
[ bogdan.kecman @ 26.04.2013. 01:09 ] @
Citat:
tarla:"Ako je cijena opoziva vozila veća od evetualne odštete poginulima, nećemo uraditi opoziv.. :)"


jok, prica je u stvari potpuno drugacija. nacin na koji se radilo ranije i kako se sada radi u monti program je da se ne koristi QA vec da "community" radi QA. koliko je community to radio vidi se sa kvalitetom verzija pre 5.5, taj deo je javan (posto je tada bilo javno kako se radi tako da mogu da prokomentarisem taj deo, mnogo su ljudi unutar mysql-a onda kukali za QA timom ali to tadasnji dev leader nije dozvoljavao, kada je on otisao dolaskom orakla jedna od prvih stvari koje su uvedene, a koju mogu da spomenem posto je tomas vec javno rekao, to je QA tim koji uopste nije mali i neiskusan). ima tu jos mnogo sta


Citat:
tarlap.s. Čudi me da niko mena komentar na SkySQL i Monty-ja..


pa vidi, moze tu mnogo sta da se komentarise izdaleka, ja sam saznao info sa weba iako se svaki dan cujem sa ljudima i iza sky-a i iz mp-a, ja sam im cestitao... generalno postoje dva moguca razloga, po meni, i po komentarima koje sam citao i slusao, zasto se to desilo, jedan je vrlo dobar, a to je da im posao cveta i da misle da ce biti jos bolje ako se udruze (realno glavni investitori su isti u obe firme, ima samo par ljudi koji su investitori samo u jednoj tako da te dve firme mnogi od pocetka gledaju kao jednu) i ako je to razlog meni je mega drago; sa druge strane postoji mogucnost da je i jednima i drugima posao u buli, monti je par puta u trecem kvartalu prosle godine pricao o tome kako je spucao sve pare i kako nema dalje a pocetkom ove godine je njegova zena bacila slike montija ispred banke sa komentarom "sastanak sa novim potencijalnim investitorima" ... bem li ga, to moze da znaci svasta, moze da znaci i da im je posao u buli pa pokusavaju reorganizacijom spajanje te dve firme da naprave hole that's larger then sum of it's parts .. ako je to razlog onda mi je extremno zao i iskreno se nadam da ce brzo stati na noge .... ma koliko to smesno zvucalo posto su oni navodno konkurencija, 98% ekipe u te dve firme su mi vrlo drage kolege i prijatelji... ja licno nisam pitao nikoga od njih "zasto" merger posto mislim da bi pitanje bilo nepristojno ali moram da kazem da su oni svi uvek bili pozitivni oko poslovanja obe firme tako da ja iskreno mislim da im posao ide odlicno i da je organizaciono bolje i lakse da se spoje... jbg ja bi najvise voleo kada bi se skoro svi oni vratili u ovaj tim al to je na zalost nemoguce :(