[ shumar @ 12.03.2004. 11:10 ] @
Imam Kerio Personal Firewall (odlican je , bolji nego ZoneAlarm 5.0 professional), ali, k'o i drugi firewalli non-stop me pita da li dam programu da pristupi web-u, a nisam ni na netu! To radi svaki firewall, ali ovo me sada previshe nervira . Ume li neko da napravi neku stvar, tako da se firewall pali samo kad se konektujem tj. kad sam online, jer kad sam offline, ne preti mi opasnost. Razmishljao sam da napravim .bat aplikaciju na koju kad kliknem 2 puta istovremeno ukljucuje konektovanje na net pomocu dial-up konekciju i firewall, ali ne znam koji je URL do mojih dial-up konekcija. A onda, pokushao bih da napravim drugu .bat aplikaciju, koje me diskonektuje sa neta i istovremeno iskljuci firewall. Ja sam Windows XP korisnik.
Ovo bi mi puno znacilo, pa vas molim da mi pomognete.
Srdacno, how_does_it_feel
[ Sundance @ 22.03.2004. 18:25 ] @
pokusaj dodati u icq launch listu :) napravi 5-linijski c program (hint: InternetGetConnectedState (ili kako se vec pise) + ShellExecute).
[ Ser_Boyler @ 24.03.2004. 14:43 ] @
Postoji jedan mali freeware program koji proverava da li je uspostavljena veza ka internetu i tek onda kada jeste startuje programe koje si ti ubacio u njegovu listu.
Program se zove NetRun i imas ga na ovoj adresi
http://www.home.earthlink.net/~czarsoft/NetRun.html
Koristim ga vise od godinu dana i mogu ti reci da nemam nikakvih zamerki, zauzima malo prostora u memoriji, oslobadja te gomile programa koje koristis samo kada si na netu itd...