[ alexandar1993 @ 27.04.2013. 19:20 ] @
Pocetnik sam u visual basicu, citao sam nesto tu i tamo, dovoljno da odradim jedan svoj projekat.
Radim u Visual Basic-u 2010 Express.

Imam jedan label sa textom "0"
I imam jedan button sa textom "+1"

Potrebno mi je da button definisem kada pritisnem slovo "K" na tastaturi, da mi se u labelu pojavi "1" pa opet pritisnem "k" pojavi se 2, znaci kod svakog pritiska slova "k" label se povecava za 1.
Pa me zanima kako bih to mogao da izvedem?

I zanima me imam button2 bele boje, i kada pritisnem slovo "L" on treba da pocrveni, kad pritisnem slovo "M" on treba da se vrati opet u beloj boji.

E sad, ja ovo znam da odradim sve sa komandom click, kada kliknem na button, da se label poveca za 1, ali me zanima kako da dodelim neku komandu sa tastature umesto da kliknem, jer su okolnosti takve da necu moci da koristim mis.

Hvala unapred na pomoci, nisam nesto strucan ali sam se potrudio najprostije da objasnim u cemu je problem i nadam se da ce ovo vama biti lako, i nemojte da mi se smejete, ja sam tek pocetnik
[ shpiki @ 28.04.2013. 12:54 ] @
1. Postavis KeyPreview (u Form properties) na True
2. Postavis UseMaskColor na True (u Button Properties)
3. Postavis Style (u Button properties) na 1 (Graphical)
4. U kodu nadjes KeyPress event za Formu
5. Kucas sledece:
Code:

Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)
    If KeyAscii = 107 Then      'k
        Label1.Caption = Label1.Caption + 1
    End If

    If KeyAscii = 108 Then      'l
        Command1.BackColor = vbRed
    End If

    If KeyAscii = 109 Then      'm
        Command1.BackColor = vbWhite
    End If
End Sub

Kod je pisan za VB6, skontaces izmene (nije Caption vec Text, nije Command1 nego Button1, itd...), ne koristim VB.NET pa mi nisu poznate bas sve izmene...
Ovo je ono sto ce raditi, sad ga prilagodi VB2010.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao shpiki dana 28.04.2013. u 14:16 GMT+1]