[ nindza@ @ 29.04.2013. 18:08 ] @
Pre svega moje postovanje

Pokusvam da napravim wordpress plugin koji ce vrsiti beckup baze, ali bih da zaobidjem funkcije passthru() system() exec(), jel ih zaobilazim ko vampir sunce

na stranim hosting paketime negde su ove funkcije disable negde enable, u srbiji u kako na Telekom, Orion, Eunet enable

da li mi mozete dati predlog posto googlam od ranog jutra za nekom drugom funkcijom ali mi ne polazi za rukom da radi kako sto treba
[ nindza@ @ 30.04.2013. 00:19 ] @
Sta me zapravo brine i pravi mi problem, oko svega ovoga je to sto ako neko koristi sutradan moj plugin i na svom hosting nalog nije omogucen passthru() system() exec(), automacki sam plugin ne radi. E sad koji je procenak hosting firmi, freelancer, koji bi na svojim VPS ili Dedicated serverima odobrili ove funkcije, jel svi se boje ili imaju neke svoje predrasude.

Tako da bih ja da izbegnem ovo funkcije, da sutradan ne bih morao da ponaosob da objasnjavam zasto je to tako, i sta treba da traze od hosting koji im naravno nece odobriti ove funkcije ako nisu po defalut omogucene.

Ako stvarno ima neko neki predlog, dobro bi mi dosao jel preguglao sam i uzduz i popreko, u zivotu ovoliko nisam citao php manul i ne znam sta sve ali nisam nasao resenje

[ cyBerManIA @ 30.04.2013. 01:58 ] @
Jedan od nacina je da se zakacis na bazu, uradis SHOW TABLES (ili preko INFORMATION_SCHEMA), selektiras sve u array i svuces. Nije nesto prakticno jer moras dosta da pazis na podatke (i tip podataka), ali nije nemoguce.

Drugi nacin je da probas sa DUMPFILE i OUTFILE u mySQLu. Nisam probao, veze nemam kako sljaka, ali sam video da postoji.

Mozes da koristis wordpressovu klasu za rad sa bazama (WPDB), preko koje ces raditi sve te manipulacije.

Ukoliko Bogdan vidi ovu temu, verujem da ce ti najbolje reci koji je najbolji pristup za tako nesto.