[ bagzy @ 12.03.2004. 12:46 ] @
napravio sam on-line stranicu na www.freeservers.com. Pocetnicki koraci !!!
e sada sam u frontpage napravio malo bolju stranicu sa linkovima *isto amaterski, ali polako sticu ja vas* i sada sam uzeo neki ftp WSftp95 pa sam probao sa njim da prenesem to sto sam pravio na server al ne ide nikakao.
sada me interesuje da li na ovom free serveru moze da se prenese stranica sa ftp/om pravljena u front page, ili a ako ne moze kako da to najlakse napravim, i koji jos free server podrzava prenos napravljene strane a da je dzabe... pomoc !!!!
jos nesto koji je najbolji ftp program za prenos na server
cuo sam da ima neki offline explorer sa njim skines stranicu koju hoces prepravis ubacis svoje slike i postavis to kao svoju stranu, dali je to tako, ako nije, kako je !!!
[ artichoka @ 12.03.2004. 14:46 ] @
ne mozes da koristis FTP na freeservers sa free nalogom.
moze valjda na lycos.co.uk
ja bacam FTP sa Windows Commanderom uglavnom.

[ bLACKdRAGON @ 15.03.2004. 09:47 ] @
Kad vec pricate o postavljanju preko FTP-a i mene bi zanimalo kako se to radi.
Ja nemam free server pa mi molim vas recite kako se to radi!!
[ old @ 07.05.2004. 23:49 ] @
Citat:
bLACKdRAGON:
Kad vec pricate o postavljanju preko FTP-a i mene bi zanimalo kako se to radi.
Ja nemam free server pa mi molim vas recite kako se to radi!!


Nema ničeg strašnog.
1. Uključiš program sa ftp mogućnostima.
2. Ubaciš podatke tipa
server
username
password
(port - automatski najčešće).
3. Klikneš connect.
4. (Kada u jednom od panela vidiš sadržaj sajta) možeš da vršiš klasične operacije tj. copy, move, make folder, upload, download,...
i to je to.

Ne bi trebalo da zapne. Ako se ipak desi, najčešće greške su u formulaciji username-a. Eksperimentiši. Ostali propusti su bezbrojni i ne vredi ih pojedinačno nabrajati. Univerzalni lek je eksperiment, sa krajnjom merom: promena hosting službe (zamena za neku sa glatkim logovanjem, ili bar boljom tehničkom podrškom).

Izvini što se nisam zaustavljao na detaljima -- nisam ni video detaljnih podpitanja kod tebe.