[ agkiki @ 02.05.2013. 15:25 ] @
Malo sam tražio po forumu ali nigde nisam našao neki program za pračenje šečera u krvi. Mislim nije loše napraviti program pa da pacijenti mogu sami po merenju da upišu vrednost i da tako prate svoje stanje.

otprilike bi trebalo ovako da ide:.
-podaci o pacijentu,
-datum i vrme upisa odnosno kontrole ,
-doručak pre i posle 2 sata
-ručak "/"
-večera "/"
-pre spavana
i u toku noći.

Sve to na kraju treba izračunati i dati prosek recimo za 3 meseca.


Ja sam nešto več pokušao da uradim, ali mislim da može i bolje, zato me interesuju sve ideje na ovu temu
a posebno bi zamolio Zidara, i Sloja da uzmu učece.
Puno pozdrava Ika

[ captPicard @ 02.05.2013. 20:23 ] @
Ne poznajem baš problematiku, ali po ovome šta si napisao mislim da bi bila dovoljna slijedeća tablica (naravno uz tablicu Pacijenti):

Code:
Mjerenja
---------
ID PK
Sifra_pacijenta
Datum_vrijeme_mjerenja
Vrijednost


Zatim iz ove tablice možeš vući AVG za odabrani period.
[ Miki2013 @ 05.05.2013. 11:32 ] @
Citat:
agkiki:
Malo sam tražio po forumu ali nigde nisam našao neki program za pračenje šečera u krvi. Mislim nije loše napraviti program pa da pacijenti mogu sami po merenju da upišu vrednost i da tako prate svoje stanje.

otprilike bi trebalo ovako da ide:.
-podaci o pacijentu,
-datum i vrme upisa odnosno kontrole ,
-doručak pre i posle 2 sata
-ručak "/"
-večera "/"
-pre spavana
i u toku noći.

Sve to na kraju treba izračunati i dati prosek recimo za 3 meseca.


Ja sam nešto več pokušao da uradim, ali mislim da može i bolje, zato me interesuju sve ideje na ovu temu
a posebno bi zamolio Zidara, i Sloja da uzmu učece.
Puno pozdrava Ika




Okaci to sto si napravio pa cemo ovdje svi zajedno pokusati da to "uoblicimo" za dobrobit svih dijabeticara kojima bi ovaj program mogao biti od koristi
[ fahre72 @ 27.06.2013. 18:18 ] @
I ja sam mislio napraviti nešto takvo. Moj prijedlog je sljedeći:

tablica pacijenti (U slučaju da u porodici postoji više pacijenata)

pacijent_id
Prezime i ime
korisničkoime (za prijavu)
visina (za kasnije mjerenje BMI-a koji je vrlo bitan kod pravilnog tretmana pacijenta)
datum prve dijagnoze (mada ovo i nije nešto bitno)


e sad tablica mjerenja: (ja bih ovdje uključio i kućna mjerenja i mjerenje u ambulanti), znači tu bi trebalo predvidjeti sljedeća polja: težina (neki za terapiju imaju samo dijetu - odnosno regulaciju težine), krvni pritisak, guk natašte, guk 2 sata nakon obroka, HbA1c, Holesterol i trigliceridi. Dalje predvidio bih da se u toj bazi prati i tok liječenja, odnosno korištenja tableta ili inzulina, a čak možda i ostale tablete koje se koriste.

E sad, kako su većina ovih mjerenja neovisna, odnosno guk se vadi od više puta na dan do jednom u sedmici, HbA1c jednom u 3 mjeseca, težina može po potrebi, a terapija se mijenja puno rjeđe sve u zavisnosti od reakcije na terapiju. Znači može se dasiti da se jednog datuma obave sve ove gore navedene stvari, a može se desiti da se obavi samo jedna od njih.

Predlažem pojedinačne tablice za svaku gore navedenu veličinu koja se mjeri, a da bi se izbjeglo puno praznih polje u jednoj tablici (vi me ispavite ako griješim).

Znači ovako:

tablica mjerenja

mjerenje_id
datum_mjerenja
vrijeme_mjerenja
pacijent_id


ova gore tablica bi bila u relaciji sa svim dole navedenim tablicama:

tablica tezina
tezina_id
tezina
mjerenje_id


tablica: guk
guk_id
gukNataste
guk2
mjerenje_id

.
.
.
itd.


Čekam vaše mišljenje
[ Miki2013 @ 21.07.2021. 15:28 ] @
Nisam odavno bio na forumu pa mi je promakao ovaj Vaš odgovor. Naišao sam na neki program za dijabetičare, nisam ga probao ali evo link pa možda nekome pomogne. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diahelp.app