[ igor tomic @ 03.05.2013. 21:50 ] @
Posto nije bilo slicne teme odlucio sam da napisem onoliko koliko ja znam o seo optimizaciji za worpress.
Nadam se da ćete me ispraviti ako negdje grijesim i dacete napisati i vi poneki savjet o seo optimizaciji u worpressu. Sada radim seo optimizaciju svoje stranice pa molio bih da pogledate i da mi date vasih savjeta wpa-psk

dodavanje sajta na google web master tools

1. registrujte se na google webmaster tool
2. u vašem wordpresu instalirajte plugin Sitemap Generator WP ili neki drugi za kreiranje .xml sitemapa. Konkrerno ja koristim ovaj sitemap generator
3.Udjite u webmaster tools [url=www.google.com/webmasters/tools/‎]webmaster tools[/url]
dio optimization-->site maps--->add test sitemaps

tu postavite link od vaseg sitemapsa kojeg vam je kreirao gore navedeni plugin, konkretno za ovaj plugin trebacete dodati ovo

/wp-content/plugins/sitemap-generator-wp/sitemap/xml-sitemap.php

*napomena da bi mogli koristiti sve ovo u googlu u webmaster tools morate verifikovati vas sajt, ali vjerovatno ce vam tamo prilikom registracije biti objasnjeno, uglavnom trebacete skinuti jedan html fajl i uplodovati ga preko ftp-a u root folder vaseg sajta. Sada ste verificirali vas sajt i mozemo dalje.

dodavanje na bing webmaster tools

ako ste gore navedene korake uspijesno obavili vjerujem da cete isto znati napraviti i za bing webmaster tools adresa je bing webmaster tools

isto to uradite za yandex webmaster tools , guglajte yandex webmaster tools :)

pisanje clanka

instalirajte plugin WordPress SEO Plugin Yoast yoast



1. Ključna riječ se nalazi u Naslovu članka članak ne treba da bude predugačak
2. Naslov članka počinje sa Ključnom riječi
3. Permalink sadrži Ključnu riječ ali ne previse rijeci po meni je najbolje da bude ona rijec na koju ste se fokusirali
4. SEO title ovdje upisujemo naslov koji želimo da vide trazilice sam plugin vam govori koliko treba da bude dugacak
5. Meta desctiption ovdje upisujemo opis-to je onaj tekst koji se prikazuje ispod linka kad nas neko trazi na googlu, ovo treba da bude opis koji ce navesti korisnike da bas kliknu na vas sajt
6. Nemojte previse puta ponavljati kljucnu riječ
7. Tekst treba da bude jedinstven nista vam ne znaci ako ćete napraviti samo kopi pate.


Brzina i optimizacija

1. Nemojte koristiti previse plugina neki od njih mogu biti u konfliktu.
2. Provjerite dali vas sajt ispunjava w3 css norme w3 validator
3. isptavite css greske - ako budete imali problema slbodno kontaktirajte na mail [email protected] da ovdje ne objasnjavam detaljno, ili googlajte kako ispraviti css greske :)

Sto se tiče dodavanja tagova u postu, moje je misljenje da oni skoro nista ne znace za SEO optimizaciju, koje je vase misljenje ? Ja sam iznjeo svo svoje iskustvo nadam se da cete se pridruziti temi i napisati neke vase cake.




[ prolecedolece @ 07.05.2013. 13:27 ] @
Moj savet.

Pisite clanke koji imaju preko 700 reci u jednom blog postu idealno preko 1000 jer google gleda blagonaklono na iste. Vidjao sam primere gde dugacki postovi imaju bolju poziciju na google nego oni kraci i sa linkovima.

U istrazivanjima koja su radjena, najvise se sharuju clanci koji imaju tekst, sliku i video, na drugom mestu oni sa tekstom i slikom a na trecem samo tekst.


[ agvozden @ 08.05.2013. 06:35 ] @
@prolecedolece A zašto misliš da bi neko drugi osim Gugla čitao takve članke? Morali bi da budu stvarno zanimljivi...
[ prolecedolece @ 08.05.2013. 13:01 ] @
@agvozden
Pa ja nisam ni rekao da bi clanci trebalo da budu glupi, valjda se podrazumeva da budu zanimljivi i korisni.
Ja to pricam iz svog ali i iz iskustva drugih.
[ agvozden @ 09.05.2013. 09:57 ] @
iz iskustva kazem da retko kada citam clanke koji su uzasno dugacki. Uglavnom ljudi praktikuju krace informacije, jer se na internetu i trazi sustina, retko detalji.
Met Kjuz kaze da je bitna brzina otvaranja strane, a to ne bi bas bio slucaj sa duzim clancima.

Da li postoji link do tog istrazivanja na koje se pozivas u prethodnom postu?

Nisam SEO strucnjak, ali sam uradio par dobrih promocija, voleo bih da saznam vise, ali na osnovu proverenih informacija, a ne subjektivnih utisaka...
[ igor tomic @ 09.05.2013. 10:07 ] @
MOzeli netko iz iskustva reci, o korištenju tagova radi seo optimizacije. Evo navest cu primjer

50 članaka, koliko tagova, koliko cesto da se tagovi ponovljaju, koliko max tagova u jednom članku, koliko kategorija, jeli dobro jedan članak stavljati u vise kategorija.

Imate li nekih posebni preporuka sta podesiti u yoast seo pluginu
[ cvrle77 @ 25.05.2013. 03:25 ] @
Postoji onaj mit da su tagovi irelevantni. To sto Coolinarika.com vlada sa prva 3 rezultata za bilo koji kulinarski recept, sa TAGOVIMA, to nema veze...
Naravno da su relevantni tagovi bitni, da nisu ne bi bili tu. I naravno da im Google daje vrednost u SERP-u. Ali je bitno kako se koriste. Doduse, neki sajtovi ih toliko preterano koriste, poput njih, da se pitam, postoji li zapravo neki limit u ispravnom koriscenju. Ono sto je bitno kod tagova i shvatanja tagova je, da je to oblik pod-kategrije. Recimo da tagovi mogu da se shvate kao targetovanje long tail keyworda, koji je prisutan u textu. Recimo, pisali ste o gumama, i u textu pominjete gume za audija, neki od mogucih tagova mogu biti: gume za audija, auto gume, polovne gume za audija... itd..

Ne koristim Yoast, All in one SEO mi daje ono sto mi treba.
Ne postoji tacan broj koliko trebas ili ne trebas tagova da stavis za odredjeni artikal, to sve zavisi od samog artikla, o cemu si pisao, na koji nacin, sta ti je bitno, i sta ciljas. Znaci, taj odnos, sta je napisano:sta ciljas, je ono sto ti govori koje, i koliko tagova treba da stavis.
[ prolecedolece @ 27.05.2013. 13:24 ] @
@agvozden

Ko je Met Kjuz ?!?? :)

Mozda ne bi bilo lose da na google ukucas pitanja koja te konkretno zanimaju pre nego sto napises da su to moji subjektivni utisci.
Evo linka:
http://www.seomoz.org/blog/wha...-of-content-gets-links-in-2012
i evo jos jednog linka
http://www.quicksprout.com/201...ases-rankings-and-conversions/

Sad lepo sednes , procitas i napredujes.
[ cyBerManIA @ 27.05.2013. 13:36 ] @
Matt Cutts maybe?
[ popartns @ 04.12.2013. 14:03 ] @
All in one SEO plugin je pored Yoast-a jedan od najboljih SEO plugin-ova i sasvim je dovoljan da se uradi savršena On Page optimizacija.

Pored već svega gore navedenog, još je potrebno podesiti da kategorije, arhive, tagovi budu no-index da bi se izbeglo dupliranje sadržaja. Ovaj plugin poseduje i opciju za kreiranje mapa sajta i opciju social meta za prilagodjeni prikaz stranica na drustvenim medijima.

Jos jedna dobra stvar koju treba uraditi je povezivanje sa Google+ profilom da bi se uspostavilo Google autorstvo. Sajt se nakon toga prikazuje sa izdvojenom sličicom u rezultatima pretrage.

Može još dosta stvari da se uradi, poput ubrzavanja performansi sajta, upotreba mikroformata i šema itd.

Pogledajte i webmaster guidelines za detaljnije informacije.
[ zlatko78 @ 18.01.2014. 21:06 ] @
Da li sam ja dobro optimizovao svoj sajt?
[ Philozoffmann @ 09.06.2014. 14:29 ] @
Citat:
popartns:
All in one SEO plugin je pored Yoast-a jedan od najboljih SEO plugin-ova i sasvim je dovoljan da se uradi savršena On Page optimizacija.

Pored već svega gore navedenog, još je potrebno podesiti da kategorije, arhive, tagovi budu no-index da bi se izbeglo dupliranje sadržaja. Ovaj plugin poseduje i opciju za kreiranje mapa sajta i opciju social meta za prilagodjeni prikaz stranica na drustvenim medijima.

Jos jedna dobra stvar koju treba uraditi je povezivanje sa Google+ profilom da bi se uspostavilo Google autorstvo. Sajt se nakon toga prikazuje sa izdvojenom sličicom u rezultatima pretrage.

Može još dosta stvari da se uradi, poput ubrzavanja performansi sajta, upotreba mikroformata i šema itd.

Pogledajte i webmaster guidelines za detaljnije informacije.


Slazem se potpuno sa kolegom. Ja sam u wordpressu radio sa svakojakim seo pluginovima, ali Yoast mi je ubedljivo najbolji.

U yoastu pod tabom page analysis imate 10 parametara koje ako dobro podesite google ce dobro kotirati tu stranicu. A to su content, 300 karaktera najmanje, altovane slike sa kljucnim recima, inbound linkovi, gustina kljucnih reci koja je zadata kao target i mnoge druge bitne stvari za seo konkretne stranice.

Ali naravno, ukoliko optimizujemo sajt za kljucnu rec gde je veca konkurencija, koliko god je dobro uradjen ON page seo, bicete nezadovoljni rezultatima na pretrazi, pa se to mora poboljsati linkovima sa posecenih sajtova... formuma, direktorijuma, itd ...

[ srbijaspace @ 25.06.2014. 11:47 ] @
Yoast je i moj favorit.