[ Bufalo Kikiriki @ 05.05.2013. 21:53 ] @
Pozdrav svima.
Možda pitanje nije za ovaj podforum ali ima veze sa njim. Održavam jedan forum i od skoro se na njemu javljaju učestali i veoma jaki ddos napadi. Pokušavali smo na sve načine da sprečimo te napade (instaliran cloudflare i još neka podešavanja oko rutera, ne znam tačno pošto ja ne održavam server).
Forum je rađen na invision power board platformi (legalno kupljena licenca). Rađen upgrade na poslednju verziju, svi fajlovi sveži i čim se forum poveže sa MySQL bazom podataka posle 15 minuta kreće abnormalan ddos napad. Sumnjamo da nije negde ubačen malware pa da to sve dolazi iznutra. Fajlovi su prečešljani i nismo primetili neke nepravilnosti tako da je ostala sumnja na bazu podataka.
Postoji li neki tool/scanner kojim mogu da proverim i bazu jer ima zaista mnogo podataka da se ručno radi provera?
[ tarla @ 06.05.2013. 13:40 ] @
Kreće DDOS napad na tvoj server ili sa tvog servera na druge?

Kakva vrsta napada ?
[ bogdan.kecman @ 06.05.2013. 15:32 ] @
ne moze ddos da ti ide "iz baze". jedino sto "u bazi" moze da bude je neka stored procedura ali i nju moras nekako ti da pozoves ne moze da se pozove sama. jedino sto u mysql-u moze "samo" da se desi su eventi, uradi "show events;" i vidi da li mozda imas neke evente mada ja bih rekao da tvoj problem nema apsolutno nikakve veze sa bazom...

kada ti krene "problem" ti se okaci na mysql i kucni "show full processlist" i to okaci ovde ... to je sve sto se desava na mysql-u u tom trenutku
[ Bufalo Kikiriki @ 10.05.2013. 18:57 ] @
Vlasnik foruma je odlučio da uzme Sucuri premium paket tako da ovde može lock.