[ MarsalM @ 08.05.2013. 12:49 ] @
Zdravo svima.Potrebna mi je vasa pomoc oko sledeceg : Kreirao sam mdb bazu i jednu tabelu.U toj tabeli u jednoj koloni mi se nalaze slike (OLE Object) . Kako da u Borland C++ Builder 6,Delphi kad postavim dbgrid klikom na odredjenu celiju(gdje je slika) ta se slika prikaze u DBImage ,ili jednostavno da kad aktiviram ADOTable da se prolaskom kroz tabelu slike ucitavaju u DBImage,tj prikazuju.Dakle potrebno mi je samo kako se to prikazuje u DBImage... Nisam bas lijepo objasnio sta mi treba al nadam se da me shvatate sta zelim. Zahvaljujem svima na odgovorima.
Pozdrav
[ savkic @ 08.05.2013. 14:32 ] @
> Delphi kad postavim dbgrid klikom na odredjenu celiju(gdje je slika) ta se slika prikaze u DBImage ,ili jednostavno da kad aktiviram ADOTable da se prolaskom kroz
> tabelu slike ucitavaju u DBImage,tj prikazuju.Dakle potrebno mi je samo kako se to prikazuje u DBImage... Nisam bas lijepo objasnio sta mi treba al nadam se da me

U principu ne treba ništa posebno da radiš samo da povežeš polje i DB kontrolu (DBImage). Recimo dodaš sva polja u dataset, postaviš to polje sa slikom kao ftGraphic i povežeš ga sa dbImage kontrolom. Uz Delphi dolaze primeri, pa pogledaj recimo standardni FishFact.
[ MarsalM @ 13.05.2013. 11:45 ] @
Radio sam sve to al ne ide,tako da sam to odlucio da uradim na drugi nacin,malo gluplji al jbg.Bitno je da radi :) Zahvaljujem na odgovoru :)