[ kana @ 12.05.2013. 10:00 ] @
Posle nestanka struje risiver nece odmah da se ukljuci. juce je
to trajalo skoro sat vremena a danas i duze.

Verovatno je nesto pred crkavanjem ili je vec otislo, mozda neki
kondenzator ili slicno.

Ne znam da li se isplati da se akam sa risiverom i da ga servisiram,
na pamet mi je da kupim polovan preko limunda ili slicno, ima ih za
ispod 1000dinara.

Pitanje je da li je dovoljno da moju karticu, koja je u pripejdu jos
par meseci, ubacim u novi risiver ili je potrebna neka inicijalizacija
kod distributera kojih nema u mom mestu?
[ kaskader @ 12.05.2013. 12:52 ] @
Svaki risiver je uparen sa karticom, tako da neces moci prebaciti karticu u drugi risiver. Postoje dve mogucnosti. Prva, da risiver i karticu posaljes za BG, pa ti zamene, ili da odneses u NS ako si blizu, u Jevrejsku 18 gde se zamena naplacuje 1000 din.
[ kana @ 12.05.2013. 13:09 ] @
Citat:
kaskader: ... Prva, da risiver i karticu posaljes za BG, pa ti zamene, ili da odneses u NS ako si blizu, u Jevrejsku 18 gde se zamena naplacuje 1000 din.



Moze li malo pojasnjenje.

Risiver je u mom vlasnistvu, placen je, nije iznajmljen, pa mi nije jasno o kakvoj je zameni rec.
Ako bi mi stvarno zamenili risiver za 1000dinara naravno da bih ga doneo ili u BG ili u NS,
naravno moze i kurirskim sluzbama o mom trosku.

Da li mogu da zamenim risiver ako je u mom vlasnistvu ili samo ako je pod ugovornom obavezom?


Hvala.
[ Satplus @ 12.05.2013. 15:32 ] @
Možeš kupit polovan i iz njega izvadit napajanje i zamjeni, naravno pod uvjetom da kupiš ispravan, no kako je to na neviđeno savjet ti je da kod nekog RTV servisera popraviš, kvar nebi trebao bit skuplji od 7 do 15 Eura.
[ kana @ 12.05.2013. 15:38 ] @
Citat:
Satplus: Možeš kupit polovan i iz njega izvadit napajanje i zamjeni...


I ja sumnjam u napajanje pa cu se na njega i fokusirati, zato sam i racunao da nabavim polovan na limundu.

Nego, covek rece da je moguca zamena kod distributera pa mi se to ucinilo kao jednostavnije resenje.
[ bakara @ 12.05.2013. 16:22 ] @
Ja sam moj menjao u SBB-u dodjes tamo oni ti daju drugi polovan bez nekog ulazenja u problem.

Nemam cak ni ugovor (istekao je).
Na kraju zovi ih i pitaj.
[ kana @ 12.05.2013. 20:08 ] @
Citat:
bakara: Ja sam moj menjao u SBB-u dodjes tamo oni ti daju drugi polovan bez nekog ulazenja u problem.

Nemam cak ni ugovor (istekao je).
Na kraju zovi ih i pitaj.


Hvala na konkretnom odgovoru.

Pozdrav.
[ Satplus @ 12.05.2013. 21:36 ] @
Uglavnom procjeniš što ti je jeftinije, odlazak do SBB-a ili do najbližeg servisera
[ kana @ 20.05.2013. 14:41 ] @
Citat:
bakara: Ja sam moj menjao u SBB-u dodjes tamo oni ti daju drugi polovan bez nekog ulazenja u problem.

Nemam cak ni ugovor (istekao je).
Na kraju zovi ih i pitaj.



Pitao, operater rece da nisu u mogucnosti da mi zamene, a onda je poceo da mi objasnjava
da mogu da sklopim novi ugovor na 24 meseci i da iznajmim opremu ili da platim novi 9600 :)


Citat:
Satplus: Uglavnom procjeniš što ti je jeftinije, odlazak do SBB-a ili do najbližeg servisera ;)


Procenio, u servisu kod jednog dilera zamena napajanja je 1000 dinara , i odlucio :)


[ nokibitinja @ 08.06.2013. 21:12 ] @
Promeni kondezator od 1000nf10v u mrezi
[ jovovuk @ 08.06.2013. 23:51 ] @
idi do njih i zamjenit ce ti
ipak nije lako monetrima da o svom trosku dolaze i menjaju za dz
resivere
al opet nisu ni skupi nema veze sto ti je isteko ugovor.
[ alibaba @ 31.08.2013. 11:36 ] @
Ako imas malo sklonosti ka elektronici, reci cu ti sta da zamenis I radice, kao nov a cena delova je oko 200 din u pitanju su 3-3 kondenzatora.
[email protected]