[ BiloKoje @ 15.05.2013. 07:37 ] @
Kako da podesim da mi u WinXP, a i u Win 7, kada iz neke aplikacije pozivam Open ili Save dijalog prikaz po defaultu bude details a ne list. Takođe, ne uspevam da promenim redosled i širinu kolona tako da bez skrolovanja ne vidim kolonu Date Modifited, a upravo po njoj najčešće sortiram i pretražujem fajlove. Odgovaralo bi mi da se vide naziv fajla, datum promene, veličina, tip, tim redom.
Hvala.
[ igor tomic @ 15.05.2013. 10:30 ] @
koristi foldere npr "20130515_ime neko" , i kako je datum veci foldere stavis da ih slaze po imenu bice ti fino rasporedjeno. Ili probaj u tom dijalogu kad ides open/save desni klik pa "rasporedi ikone po datumu"
[ BiloKoje @ 15.05.2013. 11:36 ] @
Hvala tebi na pokušaju, ali nije to rešenje. Ja, upravo, želim da izbegnem dovijanja i svakodnevnu gimnastiku, da neke nepotrebne poslove kompjuter radi umesto mene. Zašto bih stotinu puta danas kliktao desnim mišem i prepakivao ikonice ako postoji mogućnost da dokumenta budu složena i prikazana na meni najpogodniji način.
Da budem precizniji, koristim CutePDF Writer kao štampač, on otvara dijalog Save as, uvek u list prikazu, pa kad imam više desetina podfoldera u folderu, moram da skrolujem da nađem pravi u koji smeštam dokumenat. Isto se ponavlja kad šaljem dokumenat mejlom ili preko Skypea, otvara se dijalog Insert attachment i ponavlja se neželjena gimnastika. Moram da promenim prikaz, pa da podesim sortiranje, ako je po datumu i da promenim širinu kolona jer se datum promene i ne vidi u podrazumevanom prikazu dijaloga.
Naizgled, sitnica, par sekundi, ali kad se to radi mnogo puta počinje da nervira.
Biće da se radi o postavkama ovih programa a ne Windowsa, jer otvaranje foldera iz eksplorera radi kako mu ja podesim, zapamti podešavanja.

[ citizenx @ 15.05.2013. 11:56 ] @
Ja mislim da to nema veze sa operativnim sistemom, koliko sa programom. Ako ti taj CutePDF sluzi za generisanje PDF fajlova iz word-a, excel-a, itd, mozda mozes pokusati sa bullzip pdf writer-om. Ima dosta opcija, verovatno ima i za to sto trazis.