[ aleks_bgd @ 21.05.2013. 08:35 ] @
imam samostalnu radnju koja je registrovana 2003 koja mi je osnovna delatnost a 2009 godine sam registrovao doo u kojem sam osnivač i u startu je prijavljena kao dopunska delatnost.problem mi je što me u poreskoj upravi duže sa obavezama doprinosa i PIO i Zdravstvo kao da imam dve osnovne delatnosti i na radnji i na doo.dali su u pravu?
[ Deni web dizajn @ 22.05.2013. 19:35 ] @
Za prvo radno mesto se placaju puni dobrinosi dok za drugu su umanjeni i nikako ne mogu biti kao i za prvo.

Za prvo mesto znas koliko placas dok za drugo vidi koliko mogu da ti umanje. Probaj da pitas drugog sluzbenika da ti pojasni.

Cak mozes da se prijavis na drugom mesto da radis samo 4 sata na dan...
[ S A J A @ 22.05.2013. 19:55 ] @
Verovatno se niste dobro razumeli. Samo PIO se plaća po svakom poslu dok zdravstveno i nezaposlenost ne. Sad samo treba videti koji posao se uzima kao primarni, da li onaj gde si preduzetnik ili onaj gde si osnivač, Na primer, kao osnivač doo plaćaš PIO, ZDR i NEZ a kao preduzetnik samo PIO.

Inače, nije dobro što si na doo ostao "samo" osnivač. Trebao si i da se zaposliš u njemu, na minimalnu zaradu. Tako bi plaćao manje doprinose. Zakon nije mnogo naklonjen nezaposlenim osnivačima.