[ mirvladi @ 21.05.2013. 20:28 ] @
Pozz, imam veliki problem sa racunarom. Pre otprilike tri meseca, racunar mi se ugasio u radu. Nakon toga se to sve cesce desavalo. Kupio sam novo napajanje i kada sam ga zamenio, crkli su hard i optika. Kada sam i to zamenio, posle nedelju dve je ponovo poceo da se gasi. Ima intervala od nedelju dve kada radi, pa onda nedelju dve se konstantno gasi cak i na leru. Sve do pre neki dan kada je posle ukljucivanja racunara on podigao sistem ali bez ikonica i start menija. Samo logo xp sa svojom plavom bojom u pozadini.
amd phenom triple core 2.1 ghz
ram 2g
ram je u jedmom slotu, menjao slot, izduvavao prasinu-nista
grafika 1g
maticna ploca asus
komp sam kupio pre tri godine i tada je bio zver
sve komponente su mi zamenjene u servisu i podignut sistem i nista nisam cackao
u tri razlicita sesrvia su mi rekli da po testovima sve treba da je u redu
posle ovog najnovijeg desavanja nisam ni nosio u servis
odustajem polako od njega
da li neko zan sta mu je ili da ga prodam u delovima
[ mirvladi @ 21.05.2013. 20:30 ] @
a da u trenucima kada je radio, izbacivao je neke poruke na plavom ekranu
plavi ekransmrti koliko sam razumeo
[ marko12345 @ 26.05.2013. 18:36 ] @
da li mozes da stavis sliku ploce ili unutrasnjosti racunara?
[ mirvladi @ 26.05.2013. 22:24 ] @
ajde, probacu sutra
sumnjas na nesto?
[ KrkaCiC @ 27.05.2013. 00:56 ] @
Samo metoda eliminacije ti tu pomaze + zesci benchmark
[ marko12345 @ 27.05.2013. 06:11 ] @
ovo sto pises da si menjao napajanje to je jako redak slucaj da je do napajanja gasi se verovatno zbog pregrevanja, uzmi i ocisti sve kulere pogotovo na procesoru, zatim skini kuler sa procesora i ocisti staru pastu alkoholom ili sl i uzmi novu pastu i stavi i trebo bi lepo da radi ako ni to ne pomogne postoji mogucnost da su elektroliti na ploci pukli ne svi ali mozda jedan dva pa zato ploca brljavi ako nije to mozda se pregrejava graficka ima tu jos dosta mogucnosti naveo sam samo neke ovo sa procesorom je najcesce sad ti probaj pa ako ne uspes javi
[ marko12345 @ 27.05.2013. 06:15 ] @
jos nesto pogledaj dobro da li ti je struja u mrezi stabilna moguce je da je struja nestabilna pa da drma napajanje pa sve crkava u ostalom ako nista ne napravis po meni morao bi da zamenis plocu, zato sam trazio d auslikas pa da vidimo d anije neki elektrolit puko